Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Peregrynacja Obrazu Matki Bożej Solidarności i Krzyża Nowohuckiego

  • 06.03.2018, 18:55 (aktualizacja 06.03.2018, 20:13)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Peregrynacja Obrazu Matki Bożej Solidarności i Krzyża Nowohuckiego
Zamieszczamy informację o planowanych uroczystościach organizowanych w Gryfinie w marcu 2018 r. To przykład na współpracę pomiędzy Kościołem a MOZ NSZZ Solidarność Oddział Zespół Elektrowni Dolna Odra w Nowym Czarnowie.

W Gryfinie nastąpi peregrynacji obrazu Matki Bożej Solidarności i Krzyża Nowohuckiego.

Jak co roku, w trzecią niedzielę września 2018 r. odbędzie się XXXVI Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy do Matki Bożej w Częstochowie. Po raz pierwszy zorganizował ją w 1983 r. bł. ks. Jerzy Popiełuszko – kapelan i obecnie patron NSZZ „Solidarność” - dla robotników Huty „Warszawa”. Rok później, na Jasną Górę przybyli pielgrzymi z różnych regionów Polski, którzy podczas uroczystej mszy św. modlili się o dobrą i godną pracę oraz o właściwe traktowanie pracowników. Tradycją jest już, że co roku inny Zarząd Regionu naszego związku jest głównym organizatorem tych uroczystości. W 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę zaszczyt ten przypadł naszemu Zachodniopomorskiemu Regionowi NSZZ „Solidarność”, a mottem przewodnim tej pielgrzymki jest „My chcemy Boga”. Zwyczajem jest też przejęcie przez region organizujący doroczną pielgrzymkę obrazu MATKI BOŻEJ SOLIDARNOŚCI i KRZYŻA NOWOHUCKIEGO, które odwiedzają poszczególne parafie, a ludzie pracy wraz z rodzinami uczestniczą w mszach w intencji swoich środowisk pracy.

MOZ NSZZ „Solidarność” przy PGE GiEK SA Oddział Zespół Elektrowni Dolna Odra w Nowym Czarnowie włącza się do tej peregrynacji i zaprasza do poniższych parafii na msze św. z udziałem tego Obrazu i Krzyża, które odbędą się:

10 III 2018 r. sobota Gryfino - Parafia pw. Niepokalanego Serca Maryi Panny Górny Taras godz.18.00. Znaki te będą przebywać tu do 17 III 2018 r.

17 III 2018 r. sobota Gryfino - Parafia pw. Narodzenia NMP godz.18.00 ul. Kościelna/pl. Barnima. Znaki te będą przebywać tu do 21 III 2018 r.

21 III 2018 r. środa Pniewo - Parafia pw. św. Ojca Pio godz. 17.00
Znaki te będą przebywać tu do 27 III 2018 r.

Anna Grudzińska

przewodnicząca

MOZ NSZZ Solidarność

przy PGE GiEK SA O/ZEDO

w Nowym Czarnowie

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zenada
zenada 08.03.2018, 13:11
gusła ,zabobony ,hokus pokus, modły. różańce ,a na codzień jak zwykle. mordobicie złodziejstwo i chachmęctwo.Polskie sredniowiecze w 21 wieku
do złodzieja
do złodzieja 08.03.2018, 14:33
Rozumiem, ze piszesz o sobie.
Jadzia
Jadzia 07.03.2018, 23:37
Dzięki za info.
Pawulon
Pawulon 07.03.2018, 17:45
Ale czy będzie Kacperek? Pytam się, będzie? A tak swoją drogą przew. Duda zapowiadał procesy o pomówienia związane z haftowanymi ręcznikami dla jego pupila - słyszał ktoś o jakimś? ,, My chcemy Boga" - On też by was chciał...
///
/// 07.03.2018, 17:13
A jacy to byli komuniści i jaki to był ten komunizm w tym kraju?????"solidarność" co to??????
oczytany
oczytany 07.03.2018, 10:40
Piotr Duda, szef Solidarności powiedział: - Chcemy się przyjrzeć i zrobić rewizję w kodeksie pracy, aby kolejne grupy zawodowe mogły w niedzielę odpocząć, bo przecież w kodeksie pracy mamy jasno napisane: niedziela i święta są dniami wolnymi od pracy, ale jest cały katalog wyłączne.
Solidarka
Solidarka 09.03.2018, 00:53
Pod koniec PRL to i soboty były wolne. A peregrynacja powinna być w Dolnej Odrze aby wypłoszyć złodziejów.
Kacperek
Kacperek 07.03.2018, 19:41
Najlepiej hotele zamknąć w niedziele - przecież ci ludzie też mają rodziny i chcą spędzać czas w domu...
Święta Kinga
Święta Kinga 07.03.2018, 10:32
Zomowiec Duda na czele.
SENIOR.
SENIOR. 07.03.2018, 09:06
Obecna SOLIDARNOŚĆ,ma bardzo moło wspólnego z naszą SOLIDARNOŚCIĄ z lat ''70'' i ''80''.Czy ktoś pamięta o zapaleniu znicza na mogile pierwszego przewodniczącego SOLIDARNOŚCI w ZEDO,ANTONIEGO ANWEILERA,bo związek chyba o nim zapomniał.Cóż wart jest związek bez pamięci i dbaniu o seniorów.
kula u nogi
kula u nogi 07.03.2018, 20:12
Za Henryka było normalnie i po ludzku, obecna władza traktuje nas ludzi którzy budowali Związek i trwali przy nim od początku na dobre i złe, jak gorszy sort i kula u nogi, najlepiej aby po zakończeniu pracy ten stary niepotrzebny człowiek od razu się wypisał! Siedzi pani cały czas w biurze, obok niej leży kasetka, lecz ona wpłat nie przyjmuje i koniec, to tak jakbym poszedł do sklepu a tam mleko sprzedają tylko w środę od 13.30, mimo to że mleko stoi ma półce! Obecnej władzy w kościele nie widać, poza świętami państwowymi, będą mieli okazje pokazać się w marcu! Statut - ''... opierając swoje działania na gruncie etyki chrześcijańskiej i katolickiej nauki społecznej, ... '' .
Robotnik
Robotnik 07.03.2018, 09:27
Drogi Seniorze warto odświeżyć pamięć, Solidarności w latach 70 to jeszcze nie było!!!.
A co do pamięci to możesz przyjść na stadion na wiosnę i pokibicować w Memoriale A. Anweilera. Warto więc samemu się trochę zainteresować poczytać zanim się coś napisze.

Pozdrawiam
bilobil
bilobil 07.03.2018, 19:45
Ruguje się z publicznej pamięci konkretnych ludzi z lokalnej historii na rzecz "wyimaginowanych" bohaterów typu "wyklęci".
Wyimaginowanych - bo ta pamięć to grzech bałwochwalstwa i robienie z nich bożków - o wpływie na lokalną społeczność gryfińską nie wspominając...

Faktem jest, że z pamięci publicznej rugowani są ludzie zasłużeni dla Gryfina, którzy coś w tym mieście robili i coś tworzyli...

Memoriał owszem jest - ale czy ktoś tak naprawdę dba o informację o tym?
SENIOR
SENIOR 07.03.2018, 19:13
Robotniku,nie byłoby SOLIDARNOŚCI bez grudnia ''70'',zapewne jesteś młodym człowiekiem,skoro nie pamiętasz prawdziwych protestów i godzin milicyjnych i wyżywania się zomowców,to był prawdziwy horror i Antoniemu należy się złożyć kwiatek i zapalić znicz,A BOISKO SWOJĄ DROGĄ.
Stary
Stary 07.03.2018, 20:43
Tam sama młodzież już rządzi i brak zrozumienia dla nas ludzi starszych! Brak jakiejkolwiek empatii, nas pamięć może zawieść i dni się mogą pomylić, a oni myślą że zawsze i wiecznie będą młodzi.Ciekawe czy rodziców tak traktują, jak nas ojców założycieli?
bilobil
bilobil 07.03.2018, 19:38
Drogi seniorze, w Dolnej NIE BYŁO „grudnia 70”, bo wtedy Dolnej nie było. Widać wiek robi swoje....
A co do pamięci o Zmarłych to się zgadzam...
popieram
popieram 07.03.2018, 10:42
Słuszna uwaga Robotnika!
88
88 07.03.2018, 09:01
Pomódlcie się za komunistów którzy wybudowali Dolną Odrę koło Gryfina. To dzięki nim dzisiaj egzystujecie, watykańscy kolaboranci.
ciemnogród
ciemnogród 08.03.2018, 13:04
Racja ,ale historia tych wszystkich bezmyślnych moherów kiedyś rozliczy.
BAHN
BAHN 06.03.2018, 23:15
Średniowiecze powraca !
sampa
sampa 06.03.2018, 19:58
O! Coś nowego!

Pozostałe