Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019

Ustawa degradacyjna. Komu jeszcze zabrać? – pyta senator Grzegorz Napieralski

  • 07.03.2018, 13:41 (aktualizacja 07.03.2018, 14:43)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Ustawa degradacyjna. Komu jeszcze zabrać? – pyta senator Grzegorz Napieralski fot. dost.
-To jest pierwsza ustawa z cyklu zabierania komuś czegoś według grupowej odpowiedzialności. Dziś są wojskowi, którzy przez lata służyli Polsce, swojej Ojczyźnie. Przez kilka kontrowersyjnych osób krzywdzonych jest wiele osób, które po prostu służyły i pracowały dla kraju – uważa senator RP Grzegorz Napieralski. Poniżej przedstawiamy list senatora Grzegorza Napieralskiego, w którym przedstawia swoje stanowisko w sprawie tzw. ustawy degradacyjnej.

Obawiam się, że dzisiejsze głosowanie ustawy było potrzebą chwili, by przykryć problem z zatrzymanym działaczem PiS na Dolnym Śląsku, z konfliktem PiS w dzielnicy Włochy w Warszawie, z bardzo wysokimi nagrodami dla rządowych polityków PiS, z niepotrzebnym sporem dyplomatycznym z Izraelem, z ułożeniem Krajowej Rady Sądowniczej.

Kto będzie kolejny? Naukowcy z uczelni w całej Polsce, którym pod różnymi zarzutami cofnie się tytuły?

Czy jak dojdzie do badania tytułów naukowych to o jego odebraniu będzie decydować legitymacja partyjna? Taki system w naszym kraju już był.

Komunizm w Polsce skończył się w 1989 roku. Od tamtej pory ludzie obecnej władzy mieli dużo możliwości uporządkowania sytuacji w kraju z poprzednim systemem. Ostatnia taka okazja była w latach 2005-2007.

Dziś wolałbym się skupić na przyszłości Polski. Musimy zbudować Państwo oparte na innowacjach w przemyśle, rozwijać usługi społeczne dla coraz większego grona seniorów, działać na rzecz tworzenia dobrych warunków do rozwoju Polaków tu na miejscu w Polsce. Trzeba zatrzymać w kraju proces wyjeżdżania młodych ambitnych ludzi, które plany są wdrażane w krajach innych gospodarek. Ostatnim sygnałem ostrzegawczym był strajk młodych lekarzy, a teraz grożą nam strajki pielęgniarek, nauczycieli, pracowników administracji publicznej odpowiedzialnych za nasze bezpieczeństwo, zdrowie, edukację, handel i rynek pracy.

Proszę dajmy możliwość badania historii badaczom. Dajmy możliwość publikacji i wygłaszania swoich poglądów publicystom. Jednak skupmy się na budowaniu Polski, która będzie nowoczesna i przyjazna dla swoich obywateli.

P.S. W latach 1969–1973 podchorąży Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie na kierunku radiolokacja. W latach 70. był oficerem w 7 Dywizjonie Rakiet Taktycznych (JW 2419) w Budowie, w latach 80. i 90. w 15 Polowej Technicznej Bazie Rakietowej (JW 1154) w Kobylance/Bielkowie koło Stargardu Szczecińskiego. W 1987 ukończył Centrum Doskonalenia Oficerów w Rembertowie. Zawodowym wojskowym był przez 25 lat, do 1994 pełnił funkcję szefa służby uzbrojenia, po czym przeszedł w stopniu majora w stan spoczynku.

To życiorys zawodowy posła na Sejm RP Jacha ze Stargardu. On też ma być pozbawiony stopnia oficerskiego zdobytego w Ludowym Wojsku Polskim?

senator RP Grzegorz Napieralski

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

!!!!.
!!!!. 09.03.2018, 21:44
Idąc tym tropem powinni zabrać-prokuratorem, sędziom nauczycielą,wszystkim z czasów komunizmu. To jest Paranoja.
ulżyć zusowi
ulżyć zusowi 08.03.2018, 20:54
Idąc tym tropem powinni każdemu zabrać emeryturę za okres pracy w PRL - ostatecznie pracował "dla komunistów"!
No i ZUS odetchnie:)
polo
polo 08.03.2018, 14:21
Zabrać wszystkim komuchom i Ich pieską!
stop ideologii komunizmu
stop ideologii komunizmu 08.03.2018, 14:29
Zabieranie, to dopiero jest komunizm!
Magdalena Zaradna-Ogórek
Magdalena Zaradna-Ogórek 08.03.2018, 12:17
Czy platforma zdaje sobie sprawę z faktu że kompromituje się w oczach społeczeństwa przytulając do siebie "znanych" komunistów i złodziei? Róbcie tak dalej a PiS będzie rządził przez kolejne wieki wieków :-(.


A wydawało się że jak ktoś dostanie kopa z SLD to już jest totalne dno... Że już nie można niżej upaść...
żupan
żupan 08.03.2018, 14:31
A co jakiegoś posła z PiS, który wydawał wyroki na opozycjonistów przygarnęli? Chyba nie!
plastusiek
plastusiek 08.03.2018, 11:08
tobie plastuś zabrać
Fakt
Fakt 07.03.2018, 17:35
Komu zabrać?Napieralskiemu!
Nie skorumpowany
Nie skorumpowany 07.03.2018, 17:05
Proponuję zabrać majątki i synekury w spółdzielczości mieszkaniowej komuchom i wszelkiej maści POlitycznym pasożytom.!!!


Pan "wieczny obiecywacz" to chyba nie ma lustra w domu :(
ppłk SB
ppłk SB 07.03.2018, 16:44
Towarzyszu !!! 23 lata jest Pan w polityce ...;)) To coś Pan zrobił dobrego dla obywateli naszego regionu\kraju ?
tia
tia 07.03.2018, 15:32
Czy to byli generałowie służący sprawie polskiej? Pacyfikacje 1968, 1970, 1976, stan wojenny 1980, czy to służyło Polsce i jej obywatelom?
Polonia
Polonia 07.03.2018, 15:15
Czy ten Pan z parti komunistycznej ma jeszcze czelność sie wypowiadać?
lukas
lukas 07.03.2018, 14:46
Ktoś musiał prawdę wygarnąć!
dream
dream 07.03.2018, 14:43
Ostro, panie senatorze.

Pozostałe