sobota, 20 kwietnia 2024 07:08

Zdobyli 28 medali: 7 złotych, 9 srebrnych i 12 brązowych. UKP Marlin na II miejscu w rywalizacji klubowej!

UKP Marlin z Gryfina 10 marca 2018 r. wziął udział w II Drużynowych Mistrzostwach Choszczna, zorganizowanych z myślą o zawodnikach 13 lat i młodszych. Każdy miał prawo startu w 3 konkurencjach indywidualnych i w sztafecie. Zawody wiązały się nie tylko z indywidualną walką o medale, ale również z walką o punkty dla klubu, które w efekcie decydowały o miejscu, w końcowej klasyfikacji. UKP Marlin wystawiło 22 przedstawicieli klubu, którzy przywieźli łącznie 28 medali, w tym 23 wywalczone indywidualnie, a 5 w sztafetach. Tych najcenniejszych zdobyli 7 oraz 9 srebrnych i 12 brązowych. Ogromne zaangażowanie naszych młodych pływaków skutkowało wywalczeniem drugiego miejsca w rywalizacji klubowej.

Autor: fot. UKP Marlin

W najmłodszej kategorii wiekowej 10 lat i młodsi we wszystkich 3 startach niepokonany był Szymon Serafin, który wywalczył 3 złote medale, na dystansach 50m stylem motylkowym, grzbietowym i dowolnym. Nadia Majchrzak dwukrotnie stanęła na trzecim stopniu podium za dystans 50m grzbietem i klasykiem i była 7 na dystansie 50m stylem dowolnym. Mikołaj Rosiak wywalczył brąz na dystansie 50m stylem grzbietowym, 5 miejsce na 50m stylem klasycznym i 8 na 50m stylem dowolnym. Bartosz Prokopowicz dwukrotnie znalazł się tuż za podium na 4 miejscu na dystansie 50m stylem grzbietowym i klasycznym i 6 miejscu na 50m stylem dowolnym. Gabriela Krawczyk wywalczyła 4 miejsce na dystansie 50m motylkiem, 6 miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym i 8 na 50m stylem dowolnym. Karina Mitręga dopłynęła jako 4 na dystansie 50m stylem grzbietowym, 7 na dystansie 50m stylem klasycznym i 9 na 50m stylem dowolnym. Kacper Kubiś był 5 na 50m grzbietem, 6 na 50m stylem motylkowym i 7 na 50m stylem dowolnym.

Wśród jedenastolatków również 3 złote medale padły łupem Aleksandry Szewczuk za dystans 50m motylkiem, grzbietem i stylem dowolnym. Weronika Małolepsza trzykrotnie była druga, na dystansach 50m stylem motylkowym, klasycznym i dowolnym. Miłosz Wróbel wywalczył brąz na dystansie 50m stylem motylkowym, 4 miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym i 5 na 50m grzbietem. Patryk Mitręga był trzeci na dystansie 50m stylem klasycznym i dwukrotnie 6 na dystansie 50m grzbietem i stylem dowolnym. Wiktoria Iwan zajęła 4 miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym, 5 miejsce na 50m stylem grzbietowym i 7 miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym. Oliwia Linkowska dopłynęła jako 5 na dystansie 50m stylem klasycznym, 6 na 50m motylkiem i 8 na 50m stylem dowolnym.

W kategorii 12 lat Mateusz Rozmiarek stanął na drugim stopniu podium za dystans 100m stylem klasycznym, na trzecim stopniu podium za dystans 100m motylkiem i 5 miejscu za dystans 100m stylem dowolnym. Celestyna Szulc zajęła 3 miejsce na dystansie 100m stylem klasycznym, była 4 na 100m stylem dowolnym i 5 na 100m stylem motylkowym. Adrianna Gniłka była dwukrotnie 5 na dystansie 100m stylem grzbietowym i klasycznym, oraz 6 na 100m stylem dowolnym. Jagoda Kujawa dwukrotnie dopłynęła na 6 miejscu na dystansie 100m stylem motylkowym i 100m stylem klasycznym i 8 miejscu na 100m stylem dowolnym. Karolina Dorawa była dwukrotnie siódma na dystansie 100m stylem motylkowym i 100m grzbietem i 9 na 100m stylem dowolnym.

W ostatniej, najstarszej kategorii wiekowej Hanna Zielińska zdobyła złoto na dystansie 100m stylem grzbietowym, srebro na dystansie 100m stylem dowolnym i 6 miejsce na 100m stylem klasycznym. Michał Mężyński był drugi na dystansie 100m stylem klasycznym, trzeci na 100m stylem klasycznym i 4 na 100m stylem dowolnym. Nel Brzeskot wywalczyła srebro na 100m stylem motylkowym, 9 miejsce na 100m stylem grzbietowym i 10 na 100m stylem dowolnym. Zuzanna Zawada dopłynęła jako trzecia na dystansie 100m stylem motylkowym, 8 na 100m stylem grzbietowym i 9 na 100m stylem dowolnym.

Na zakończenie zawodów odbyły się biegi sztafetowe, na dystansie 4x50m stylem zmiennym. W najmłodszej kategorii wiekowej wystawiliśmy dwie sztafety w składzie: Mikołaj Rosiak, Szymon Serafin, Nadia Majchrzak i Bartłomiej Prokopowicz wywalczyła srebro, a brąz sztafeta w składzie: Oliwia Linkowska, Gabriela Krawczyk, Kacper Kubiś i Karina Mitręga. W kategorii 11 lat sztafeta: Aleksandra Szewczuk, Weronika Małolepsza, Miłosz Wróbel i Wikotoria Iwan zajęła drugie miejsce, zaś na trzecim miejscu dopłynęły nasze starsze sztafety, w kategorii 12 lat: Jagoda Kujawa, Adrianna Gniłka, Mateusz Rozmiarek i Celestyna Szulc, a w kategorii 13 lat: Hanna Zielińska, Michał Mężyński, Zuzanna Zawada i Nel Brzeskot.