Strategiczny węzeł komunikacyjny do przebudowy

  • 12.03.2018, 18:50
Strategiczny węzeł komunikacyjny do przebudowy
Ważna część komunikacyjnego połączenia pomiędzy Szczecinem i Stargardem czeka kompleksowa modernizacja. Przebudowany zostanie odcinek drogi powiatowej od węzła Stargard Zachód drogi krajowej S10 do Lipnika. Inwestycja może liczyć na unijne wsparcie, które otrzyma Powiat Stargardzki. Parafowanie umowy o dofinansowanie przedsięwzięcia nastąpi to we wtorek, 13 marca 2018 w Stargardzie. Podpis na dokumencie złoży marszałek województwa Olgierd Geblewicz. Przebudowa to ułatwienie dla naszych kierowców jadących w kierunki Piły, Bydgoszczy i Torunia.

Remont drogi powiatowej nr 1704Z został wpisany na listę ważnych inwestycji w regionie. Blisko kilometrowy odcinek infrastruktury Stargard Zachód - Lipnik stanowi główne połączenie ze stolica regionu, z siecią TEN-T, jak i terenami Stargardzkiego Parku Przemysłowego oraz Parku Nowoczesnych Technologii. Modernizacja obejmie wymianę nawierzchni, oczyszczenie rowów i wzmocnienie skarp przy trasie, położenie nowych chodników wraz ze ścieżką rowerową, powstanie zatok autobusowych i parkingów oraz przebudowę
w rondo skrzyżowania w samym Lipniku. Koszt prac to 7,5 mln zł, z czego unijna pomoc Urzędu Marszałkowskiego wyniesie 3 mln zł. Prace mają się zakończyć się do grudnia br.

 

Przebudowa trasy w tak ważnym miejscu dla powiatu stargardzkiego oraz województwa ma sprawić, że w niedalekiej przyszłości będzie w nim bezpieczniej, wygodniej i mniej kolizyjnie. Inwestycja zwiększa ponadto dostępność infrastruktury np. do portu w Szczecinie, przejść granicznych w Kołbaskowie czy Lubieszynie oraz ułatwia komunikację z mającym powstać w Stargardzie Zintegrowanym Centrum Przesiadkowym.

 

Transportowy projekt wpisuje się w założenia 5 Osi Priorytetowej RPO WZ 2014-2020 „Zrównoważony transport”, działanie 5.4 „Budowa i przebudowa dróg powiatowych”.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

nn
nn 13.03.2018, 14:11
pociągi na drogi,auta na tory.
zdjęcie sobie,opis sobie.
kolec
kolec 12.03.2018, 19:32
Na foto to predkośc światła?

Pozostałe