Kondolencje dla Ewy Dudar
Kondolencje dla Ewy Dudar
Kondolencje dla Ewy Dudar
Życzenia świąteczno-noworoczne 2018 - Koalicja Obywatelska
Życzenia świąteczno-noworoczne 2018 - Koalicja Obywatelska
Życzenia świąteczno-noworoczne 2018 - Koalicja Obywatelska
Życzenia świąteczno-noworoczne 2018 - Mrówka
Życzenia świąteczno-noworoczne 2018 - Mrówka
Życzenia świąteczno-noworoczne 2018 - Mrówka

Meblują na nowo byłą salę ślubów. Teraz będzie tam... centrum zarządzania kryzysowego

  • 13.03.2018, 20:34
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Meblują na nowo byłą salę ślubów. Teraz będzie tam... centrum zarządzania kryzysowego fot. TWS
Już po raz trzeci w tej kadencji słynna sala nr 25 w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie zmienia meble. Co z poprzednimi za ponad 50 tys. zł, które zdobiły ówczesną salę ślubów? Sekretarz Ewa Sznajder poinformowała nas, że służą jako wyposażenie w pomieszczeniach biurowych UMiG znajdujących się w budynku banku.

Meble za ponad 50 tys. zł z gabinetu nr 25 zniknęły, sali ślubów też już tam nie ma. A co jest? Właśnie dzisiaj (13 marca 2018 r.) wnoszono i ustawiano nowe meble za prawie 20 tys. zł. Po co i dla kogo?

-Sala 25 zostanie przeznaczona do pracy Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Podkreślić należy, że ostatnie klęski żywiołowe w postaci huraganów i powodzi zobowiązują samorządy do szczególnej staranności w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców. Do tej pory Urząd nie dysponował miejscem odpowiednim do pracy w sytuacjach kryzysowych. Dodatkowo sala ta służyć będzie szkoleniu pracowników, radnych, sołtysów, co umożliwi realizację celów statutowych Gminy w zdecydowanie szerszym zakresie – informuje redakcję igryfino sekretarz Ewa Sznajder.

Remont pomieszczenia trwał od października 2017 r.

O zmianach w sali nr 25 napisaliśmy m.in. tutaj:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/4858,kuna-siedzi-na-wyscielanym-krzesle-czyli-gdzie-zni

http://www.igryfino.pl/kat-189,a,25696,najpierw-zlikwidowali-sale-slubow-a-teraz-kupuja-m.html

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/25725,kupia-meble-za-prawie-19-tysiecy-zlotych

http://www.igryfino.pl/kat-189,a,27044,styropiany-od-miesiecy-stercza-z-okien-umig.html

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/25798,andrzej-zlota-raczka-remontuje-byla-sale-slubow-wi

http://www.igryfino.pl/kat-189,a,27187,konserwator-zatrzasnal-sie-w-urzedzie.html

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (10)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (107)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

nigdy więcej
nigdy więcej 18.03.2018, 00:37
To była sala ślubów, godna tego szczególnego dnia. Nie to co teraz. Wstyd dla burmistrzów i miasta, że w w tej zapyziałej sali ludziom udzielane są śluby.
złotousta sekretarz
złotousta sekretarz 17.03.2018, 17:50
Większej głupoty ta pani to już chyba nie mogła chlapnąć. Czy ona nie widzi, że robią z niej idiotkę, a ona bez refleksji powtarza co każą jej mówić?
ksantypa
ksantypa 16.03.2018, 08:42
fikcja te sztaby kryzysowe to kolejny drenaż naszych portfeli swego czasu zgłaszałam przerwanie wału a pan sztabowiec nie wiedział gdzie jest ten wał i z czego jest zrobiony ,fikcja dyletanctwo nie udole ten remont jest ewidentnym przykładem
cieszę się
cieszę się 15.03.2018, 21:31
Jeszcze kolejne pół roku remontu i nowy burmistrz będzie miał ładne biuro, a nie w tej rupieciarni z kartonami!
oni tak naprawdę myślą:):):)
oni tak naprawdę myślą:):):) 15.03.2018, 22:17
I tu masz sposób myślenia tych glusiów – zamiast wyrzucić kartony z rogu gabinetu burmistrza – MYŚLĄ O NOWYM GABINECIE...
Komin w Daleszewie
Komin w Daleszewie 15.03.2018, 20:54
No nareszcie gmina należycie przygotowuje się do wypełniania swoich ustawowych obowiązków
strażak ochotnik
strażak ochotnik 15.03.2018, 20:59
Andrze, daj spokój. Awansowali cię, więc ok, ale miej do siebie szacunem. Nie właź w d... bez mydła.
Sala gimnastyczna przy szkole w Radziszewie
Sala gimnastyczna przy szkole w Radziszewie 15.03.2018, 22:17
Kilkadziesiąt budek dla ptaków na jednym bloku...
obywatelka
obywatelka 15.03.2018, 20:10
Skandaliczne obracanie publicznym groszem na przykładzie tej sali.
Narciarz
Narciarz 15.03.2018, 16:42
Istnieje w psp ?? To zapraszamy pana redaktora... to chetnie obejrzymy jaka to sala w sytuacji kryzysowej dysponuje starosta i powiat. ... az jestem ciekaw
sala bez klamek:)
sala bez klamek:) 15.03.2018, 19:58
No zobacz - czy to oznacza, że starosta z mniej wypasioną salą kryzysową ZANIEDBUJE BEZPIECZEŃSTWO?
klamka
klamka 15.03.2018, 20:55
czep się starosty maciusiu
oj, ty marzysz o klamce, oj marzysz...
oj, ty marzysz o klamce, oj marzysz... 15.03.2018, 22:19
A co – tata z synem nie zapraszają cię na obiady Pawełku? Kulturalny człowiek zna zasady pisowni ojczystego języka...
MOŻE IM NIE POTRZEBA OSOBNEJ SALI DO NASIADÓWEK?
MOŻE IM NIE POTRZEBA OSOBNEJ SALI DO NASIADÓWEK? 15.03.2018, 18:21
Widać strażacy od nasiadówek w osobnych salach wolą działanie... Po co taka sala, jak sala obrad w gminie wolna?
Tomasz
Tomasz 15.03.2018, 18:50
To rada gdzie obraduje całymi dniami że ta sala wolna?
sala bez klamek:)
sala bez klamek:) 15.03.2018, 19:58
RADA RAZ W MIESIĄCU OBRADUJE. ZE DWIE GODZINY...
wątek
wątek 15.03.2018, 20:09
sala bez klamek: Niech żyje socjalistyczna ekonomia!
więcej sal obrad niż burmistrzów w pracy naraz:)
więcej sal obrad niż burmistrzów w pracy naraz:) 15.03.2018, 22:20
Sala obrad rady gminy raz w miesiącu na dwie trzy godziny i sala "kryzysowa" cztery razy do roku...
skoczek
skoczek 15.03.2018, 17:58
Trzeba było przyjść do urzedu zanim zlikwidowali najpierw salę posiedzeń centrum kryzysowego. Potem zlikwidowali salę ślubów i zrobili w niej kilka remontów, żeby teraz zamknąć gęby mieszkańcom, bo zamarzyli w byłej sali ślubów zrobić swoje centrum propagandy i nasiadówek. Zrobił się krzyk, więc wymyślili salę kryzysową. Jak często w naszej gminie są sytuacje kryzysowe, że trzeba było na przygotowanie sali posiedzeń wydać kilkadziesiąt tysięcy? Burmistrz w czasie kryzysu nie może spotykać się ze służbami w swoim gabinecie albo w sali obrad rady miejskiej. Tam też jest sprzęt multimedialny. Nieudacznicy tłumaczą nieudolnie swoją głupią decyzję.
Teorie spiskowe
Teorie spiskowe 15.03.2018, 18:51
A w domu wszyscy zdrowi?
pokój bez klamek:)
pokój bez klamek:) 15.03.2018, 20:04
1. Pokój (nieduży) był. Zlikwidowali - CO OZNACZA, ŻE PRZEZ CZTERY LATA "BEZPIECZEŃSTWO BYŁO ZAGROŻONE"?
2. Zlikwidowali salę ślubów.
3. W tej kadencji to trzeci zestaw mebli w jednej sali.
4. Wersje przeznaczenia sali ślubów się zmieniały.
5. Do obrad "sztabu kryzysowego" wystarczają gabinety burmistrza i sala obrad gminy.
6. Sprzęt medialny w tej sali jest.

MASZ RACJĘ - ZDROWY PSYCHICZNIE TAK BY SIĘ NIE PLĄTAŁ...
buchachachacha
buchachachacha 15.03.2018, 18:22
Jak słynną „autostradę w las” że to „dla rolników, żeby mogli dojechać na swoje pola”...
Teorie spiskowe
Teorie spiskowe 15.03.2018, 18:52
Lepsze były drogi i parkingi na polach buraczanych :)
pokój bez klamek:)
pokój bez klamek:) 15.03.2018, 20:05
NO POPATRZ – CZYLI SAWARYN SOBIE ZROBIŁ JEDNOFIRMOWĄ „BURACZANĄ STREFĘ” – POD JEDNĄ FIRMĘ???

I z góry znaną firmę...

TOŚ SIĘ POPISAŁ TYM PORÓWNANIEM...
Ela
Ela 15.03.2018, 16:07
Tak policja koordynowala ewakuacje dzieci ze szkoly z zajęć podczas gazu ze szukalam swojego bo byl u kolegi. Takze chyba bardziej wierze urzędnikom. .. a co do stra żaków to kto zabezpiecza gmine jak wszystkie wozy jada na poludnie powiatu. ... Slyszalam ze Gminne OSP. Tak trzymac Panie Burm7strzu
BUCHACHACHACHACHACHACHACHACHACHA
BUCHACHACHACHACHACHACHACHACHACHA 15.03.2018, 18:20
„kto zabezpiecza gminę jak strażacy pojadą”? NIKITYŃSKI W WYPASIONEJ SALI KINOWEJ CAŁĄ DOBĘ SIEDZI I „ZABEZPIECZA GMINĘ”...

Ela Dzisiaj, 16:07 kto zabezpiecza gmine jak wszystkie wozy jada na poludnie powiatu.
żaba
żaba 15.03.2018, 16:37
Ale proszę bez żółci i przypisywania burmistrzowi nie jego prolegatyw.
przewodnicząca
przewodnicząca 15.03.2018, 19:54
Elunia, walnij się dobrze w głowę, aby mózg wrócił na swoje miejsce.
????
???? 15.03.2018, 15:48
Od sytuacji kryzysowych to są strażacy i policjanci. Urzędnicy to się mogą dołączać do nich.
Jakoś nie czuję się bezpieczniejszy, jak w razie huraganu Nikityński będzie rządził strażakami i innymi służbami....

Dużo bezpieczniejsza sytuacja, gdy strażak koordynuje działania innych służb - w tym gminnych...
300 metrów
300 metrów 15.03.2018, 16:17
Od sytuacji kryzysowych które miejmy nadzieję nigdy nie przyjdą...

Pomijając fakt iż Centrum Zarządzania Kryzysowego już ISTNIEJE na terenie Państwowej Straży Pożarnej, to można się spotkac w Liceum na Niepodległości - podajże 300 metrów od Urzędu.

UWAŻAM, jeżeli nie widać LOGIKI w zarządzaniu/administrowaniu gminą to jest to efekt tzw KARUZELI i gdzie łapka-łapkę myje.
cofka na Odrze  jak co roku
cofka na Odrze jak co roku 15.03.2018, 18:55
Ale Liceum to szkoła powiatowa więc jak tam gmina ma się spotykac skoro jeszcze nawet nam tam hali nie wybudowała
pokój bez klamek:)
pokój bez klamek:) 15.03.2018, 20:07
A to w razie cofki będą dwa sztaby obradowały? Powiatowy i gminny?
KURCZĘ - POLICJANTÓW I STRAŻAKÓW NIE STARCZY...
Bodenleger
Bodenleger 15.03.2018, 15:17
Bardzo elegancki parkiet, dziś już mało kto potrafi tak położyć.
????
???? 15.03.2018, 15:42
A niby dlaczego nie mogą spotykać się w sali obrad?
PO CO DRUGA SALA???

GDZIE JEST INNA GMINA BEZ MOŻLIWOŚCI GODNEGO UDZIELANIA ŚLUBÓW?
Maczeta
Maczeta 15.03.2018, 18:56
Maciusiu ja to ci mogę udzielić najpierw godnego trzeciego rozwodu - paniał?
DO PSYCHOPATY!!!
DO PSYCHOPATY!!! 15.03.2018, 20:08
Maczetą będziesz udzielał rozwodów "paniał" TO ZE SŁOWACJI METODY NA KRYTYKÓW WŁADZY GMINNEJ???
groźne!
groźne! 15.03.2018, 22:13
Kto robił z Raciechowic wypady na Słowację?
łowca idiotów
łowca idiotów 15.03.2018, 19:55
Czep się kogoś bliższego w rodzinie.
Podłe istoty.
Podłe istoty. 15.03.2018, 14:56
Sala nie funkcjonuje od czasu wyrzucenia USC. Wniosek jest jeden. Usunęli USC i zlikwidowali salę ślubów celowo.
Wziąłeś Panią to rób na nią
Wziąłeś Panią to rób na nią 15.03.2018, 15:18
I dlatego nie licz maciusiu na kolejny ślub...
trzeci?!
Raciechowice love story
Raciechowice love story 15.03.2018, 15:40
To żeś Pawełku strzelił – niektórzy nie biorą rozwodu jak z inną kręcą. A inni z kolei nie biorą ani ślubu ani rozwodu...

POZA TYM, PEŁNY POGARDY CZŁOWIEKU - IMIONA PISZE SIĘ WIELKĄ LITERĄ, TY CZŁOWIEKU z "chonorem" bez honoru!!!
buchachacha
buchachacha 15.03.2018, 18:23
Dokładnie - niektórym nie potrzeba ani ślubów ani rozwodów...
Maczeta
Maczeta 15.03.2018, 18:57
Imiona pisze się wielką literą ale wyzwiska zawsze małą maciusiu PO***
DO PSYCHOPATY!!!
DO PSYCHOPATY!!! 15.03.2018, 20:09
ty psychopato nawet "chonor" z błędem piszesz, nie ucz innych zasad pisowni!
bibliotekarz
bibliotekarz 15.03.2018, 19:56
A jak napisać bibliotekarz?
:):):):)
:):):):) 15.03.2018, 22:13
przez d....
Gamon
Gamon 14.03.2018, 20:17
Heh wybory ida czuc jak konkurencja zaczyna gryźć. Pochwalam . Czemu nikt nie napisze nigdy pochwaly tylko negatywne komentarze... czy wy kiedys kogos doceniacie.... czemu smieszne gazetki i portal nie napisze o pozytywach ludzi zajmujacych sie np. Bezpieczeństwem ?? Ktos im kiedys dziękował. .. tylko zygacie oczerniacie. Jesteście zerem anonimowi szydercy.... experci od inwestycji .
macius wykopany
macius wykopany 15.03.2018, 07:10
krytykofalem i bendem krytykolal tyh nieudacznikuf bo pszeciesz inaczej to niewruce do gminnego koryta a znam siem tylko na pasorzytowaniu i trfinieniu publicznyh piniendzy
łowca idiotów
łowca idiotów 14.03.2018, 21:15
A za co mamy chwalić władzę? Ta sala w ciagu 3 lat remontowana byla kilka razy. Zaplaciliśmy za bezmyślność władzy wszyscy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Trwonią pieniądze na prawo i lewo nie licząc się z opinią mieszkańców.
?????
????? 15.03.2018, 15:49
A śluby udzielane są w sali przykrywanej przy gościach prześcieradłami - a goście wciśnięci między te stoły - tragedia i mega obciach!!!
Maczeta
Maczeta 15.03.2018, 18:58
Nie POsikaj się :-)
pokój bez klamek:)
pokój bez klamek:) 15.03.2018, 20:11
Kibel w parku był "priorytetem" tercetu na 2016 rok - mówisz, że toaleta w urzędzie nie obsłuży gości pary młodej?
bibliotekarz
bibliotekarz 15.03.2018, 19:56
A ten znowu swoje "mądrości "
worek złota
worek złota 14.03.2018, 20:03
Po co w straży i w urzędzie zdublowane sale to naprawdę nie wiem. Może za duzo pieniedzy mają?
Strazak psp
Strazak psp 14.03.2018, 20:18
W strazy nie ma sali ....
pokój bez klamek:)
pokój bez klamek:) 15.03.2018, 20:13
Może sala kinowa to nie jest coś, co straż pożarna w Gryfinie uważa za niezbędne do ratowania ludzi?
ha ha
ha ha 14.03.2018, 21:16
To straż na okoliczność kryzysu będzie biegać do sali ślubów?
????
???? 15.03.2018, 15:44
Tak - policja straż i pogotowie w odległości kilkudziesięciu metrów od siebie i BĘDĄ LATAĆ DO GMINY? A W POLICJI I STRAŻY to nie można było zrobić takiej sali?
Zresztą w policji chyba jest...
buchachacha
buchachacha 15.03.2018, 18:25
W urzędzie gminy był mały pokój dla „kryzysowców”. Czerepach zlikwidował, żeby upchać swój „dwór”. A teraz głupio tłumaczą durne decyzje...

A w razie potrzeby można zawsze skorzystać z gabinetów burmistrzów albo sali obrad gminy...
Strazak PSP
Strazak PSP 14.03.2018, 17:51
Centrum w Psp kiedys bylo powiatowe teraz tam jest wydzial operacyjno szkoleniowy. Takze bez biegunki. Dajmy ludziom pracować . Jak nie wiecie to nie piszcie.
????
???? 15.03.2018, 15:46
Ale ci wszyscy urzędnicy pracują za nasze podatki!
Sztab powiatowy, gminny, strażacki, policyjny - i ile jeszcze DUBLOWANIA SPRZĘTU I ZADAŃ?

Bo co - im więcej ludzi i instytucji odpowiedzialnych, tym mniej konkretnej odpowiedzialności?
odp
odp 14.03.2018, 17:21
Współczuję ci, że oskarżeń o oszustwo wobec osoby publicznej nie bierzesz poważnie. Jeśli ktoś żartując, odsyła do pewnego wydarzenia mającego byc prawdziwym, mającego kompromitowac osobe publiczną (a taki jest mit o o.Rydzyku w sposób nieuczciwy nabywającego samochód), to odsyła nas jednak do sprawy poważnej. Mamy do czynienia z owczym pędem ludzi poszczutych przez komercyjne, głupie media, bo często widze głupkowate wpisy z aluzją do o.Rydzyka i tego bezdomnego, który bezdomnym nie był po wygraniu w totolotka, więc mógł w akcie darowizny ofiarować cos cennego.
Nie lubię zboczeńców
Nie lubię zboczeńców 15.03.2018, 14:59
Ty ksiądz! A twoja sprawa skończona ?
ogrodnik
ogrodnik 14.03.2018, 17:15
U nas rabaty kwiatowe rozkopane. Wczoraj byłem u sąsiadów z Niemiec. Tam zieleń jest już dopracowana i dodatkowo widziałem jak sadzili jakieś bulwy.
hmmm
hmmm 14.03.2018, 12:23
20 tysięcy to kosztowały meble .... a ile cały remont? gładzie, nowe oświetlenie i zabudowa katon-gips ... meble to przy tym pikuś ....
?????
????? 15.03.2018, 15:51
Tego się nie dowiesz, bo to tajemnica - bezprzetargowy remont, bezprzetargowe zakupy, bezprzetargowe prace.
pokój bez klamek:)
pokój bez klamek:) 15.03.2018, 20:14
Czy skoro dopiero teraz robią tę salę kinową - TO DO TEJ PORY GMINA NIE BYŁA CHRONIONA????
To okropne:):):)
macius wykopany
macius wykopany 14.03.2018, 10:23
o kurcze jak tam wruce to normalnie niePOznam


jehac po tyh leniah do kfadratu!
????
???? 15.03.2018, 15:51
Ja się im znudzi, pójdą do kina....
łowca idiotów
łowca idiotów 14.03.2018, 09:34
Pani Sznajder, czy idąc tokiem pani rozumowania po ostatnich klęskach huraganach i powodziach sala za kilkadziesiąt tysięcy złotych da mieszkancom bezpieczeństwo? Z calym szacunkiem, ale urzednik piszący takie bzdury to kompletny matoł. Trudno wyobrazić sobie komunikat stworzony przez taką osobę jeśli miałby dotyczyć prawdziwej klęski.
pokój bez klamek:)
pokój bez klamek:) 15.03.2018, 20:16
Widać przewodniczący komitetu kryzysowego SWOIM CIAŁEM ZASŁANIAŁ MIASTO PRZED KATAKLIZMAMI.

A kataklizmy widząc OBROŃCĘ GMINY z szacunku uciekały:)
atos
atos 14.03.2018, 08:34
urzędnicy pracę dali to pisze :) a że głupiutka jak but to już inna kwestia :)

Pozostałe