Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Za atak pizzą stanął przed sądem. Oskarżony radny powiatowy Marek B. zeznaje: -Zostałem sprowokowany

  • 14.03.2018, 09:25 (aktualizacja 14.03.2018, 10:52)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Za atak pizzą stanął przed sądem. Oskarżony radny powiatowy Marek B. zeznaje: -Zostałem sprowokowany
Dzisiaj 14 marca 2018 r. przed Sądem Rejonowym w Gryfinie ruszył proces Marka B., radnego powiatowego, który w lipcu 2017 r. rozsmarował pizzę na twarzy Michała S. Rozprawę relacjonujemy na żywo.

Radny powiatowy Marek B. oskarżony jest o czyn z art. 217 §1 Kodeksu karnego, który mówi: "Kto uderza człowieka lub w inny sposób narusza jego nietykalność cielesną, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku". 

 

Pizza na głowie w celu "ochłonięcia"

Oskarżony radny powiatowy Marek B. tłumaczy przed sądem:

- Zostałem sprowokowany. Ten pan oparł karton z pizzą na moim brzuchu i zaczął mnie popychać. Potem wszystko potoczyło się bardzo szybko. Chciałem, żeby ten pan "ochłonął". Wyjąłem więc kawałek pizzy z pudełka i położyłem mu na głowę.

 
Pudełko z pizzą otworzyło się łatwo
 
- Pudełko z pizzą udało mi się otworzyć bardzo łatwo. Zbyt łatwo. Nagle poczułem, że ktoś łapie mnie za łokieć. Był to nieumundurowny policjant. Wyprowadził mnie ze zgromadzenia. Inni odebrali sytuację z pizzą podobnie jak ja. Niektórzy byli także zdziwieni, że agresywne zachowanie pana S. nie spotkało się z natychmiastową reakcją policji - zeznaje Marek B. 
 
 
Odpowie tylko na pytania sędziego i obrońcy
 
Oskarżony Marek B. będzie odpowiadał tylko na pytania Wysokiego Sądu oraz obrońcy. Nie odniesie się do pytań oskarżyciela posiłkowego ani prokuratora. Wcześniej nie składał wyjaśnień w Komendzie Powiatowej Policji. Dzisiaj przed sądem po raz pierwszy opowie ze szczegółami, jak przebiegło całe wydarzenie.
 
 
Żądanie przeprosin za "chama" oraz zapłaty za pizzę i... fryzjera
- Powiedziałem w obecności policji, że zapłacę za pizzę i podam rękę na zgodę panu S. pod warunkiem, że on przeprosi mnie za bezpodstawne nazwanie chamem. Wtedy pan S. odpowiedział, że powinienem mu zapłacić nie tylko za pizzę, ale i za fryzjera. Czułem od niego woń alkoholu - opowiada radny powiatowy.
Oskarżony Marek B. zadeklarował, że nadal - nawet teraz przed sądem - gotowy jest przeprosić pana S. za pozbawienie go posiłku. Natomiast od pokrzywdzonego sam nie oczekuje już niczego.
 
Co na to świadkowie?
Dzisiaj przed Sądem Rejonowym w Gryfinie na rozprawę stawiło się trzech świadków. Jednym z nich jest policjant, który nieumundurowany obserwował w lipcu ub.r. przebieg zgromadzenia. Zaraz po ataku pizzą to on wyprowadził z tłumu radnego powiatowego. 
Dzisiaj na sali rozpraw składa wyjaśnienia.
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (81)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ziomki
Ziomki 18.03.2018, 10:33
https://www.youtube.com/watch?…
Michał jesteśmy z Tobą!
toga
toga 14.03.2018, 20:04
Fryzjer to ich dopiero ogoli!
kod
kod 14.03.2018, 19:32
Twój kumpel kijowski cie sprowokował!!! po co łaziłeś chłopie pod sąd??? to teraz musisz wejść do niego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
znajomy
znajomy 14.03.2018, 19:04
Nie bardzo rozumiem dlaczego Sysek nie chciał utajnienia rozprawy. Przecież mógł to zrobić.
peowiak
peowiak 14.03.2018, 20:05
Może chciał być sławny. Filmiku na o sobie ładnie zgromadził w internecie.
poliglota
poliglota 15.03.2018, 18:48
Ja rozumiem nie ty co piszesz tu i dialekcie jakim to w.
oczy bolą
oczy bolą 14.03.2018, 21:00
Filmiku na o sobie ładnie zgromadził? Po kakomu ty do mienia gawarisz?
mieszkaniec
mieszkaniec 14.03.2018, 18:55
no prosze to ta sedzie ktora cztery lata temu prowadzila moja sprawe za naruszenie nietykalnosci cielesnej zostalem uderzony przes sprawdze sprawca uniewinniony przytocze slowa sedzi my tu sie wszyscy znamychodzilo o sprawce i dzielnicowego ojciec sprawcy to konfident pana i pani nieznamy zwrocila sie sedzia do mnie jako pokrrzywdzonego i do mojej zony, ta sedzia odstawila przedstawienie teatralne a nie rozprawe ciekawe czy teraz uniewinni sprawce
mętna woda
mętna woda 14.03.2018, 19:03
Jak tam mętnie tłumaczyłeś w sądzie, że nie wiadomo o co chodzi, to się nie dziwię mieszkańcu, że przegrałeś!
ąę
ąę 14.03.2018, 18:54
Tak to się kończy panie Brzeziński, jak się chce być w centrum uwagi, a nie ma się klasy.
:D
:D 14.03.2018, 18:07
Szkoda ze nie trafil na jakiegoś boksera by miał szczenke do wymiany ze swojej winy ...
TW Boleś W.
TW Boleś W. 14.03.2018, 17:38
A gdyby łobuz miał broń ?????? I był sprowokowany ????
Aszka
Aszka 14.03.2018, 18:09
To by już Syska nie bylo
Duduś
Duduś 14.03.2018, 17:23
Aż się wzruszyłem :))))
punkt
punkt 14.03.2018, 16:47
"Art. 217. § 1. Kto uderza człowieka lub w inny sposób narusza jego nietykalność cielesną, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku."
Najbardziej prawdopodobną karą, o ile Marek B. zostanie skazany, będzie grzywna, a grzywna nawet w procesie karnym z oskarżenia publicznego nie pozbawia Marka B. mandatu radnego.
Inaczej byłoby w przypadku niedopuszczenia do procesu. Ot, taki paradoks.
Na grzywnę, jeśli zostanie nałożona, będą się składać najbardziej zagorzali zwolennicy p. Marka, o ile ich jeszcze ma. Będziemy mieli wyjątkowy plebiscyt przedwyborczy :)
znak drogowy
znak drogowy 14.03.2018, 17:18
Zamknij oczy i wal do domu, tylko idź lasem, nie przez tłum.
prowo
prowo 14.03.2018, 16:43
A dlaczego jak szedł po pizze to szedł lewą stroną a jak wracał to akurat musiał udać się przez tłum?
Waszka
Waszka 14.03.2018, 16:45
Bo to luj złośliwy
klug
klug 14.03.2018, 16:40
To była prowokacja i tak to należy rozpatrywać.
Duduś
Duduś 14.03.2018, 17:25
Tak tak prowokacja :)) Złapali go za rękę i nią sterowali :))) Ja nie wytrzymam :)))
smakosz
smakosz 14.03.2018, 16:38
A smaczna ta pizza była chociaż?
Zosia
Zosia 14.03.2018, 17:05
Same ciasto robione na szybko z sosem nie było czasu żeby Marek się nie zawinąć. Pizzerman
heheh
heheh 14.03.2018, 17:09
Pizzerman Zosia mógłby napisać po polsku, jak na przyzwoitego trolla przystało?
J. Słowacki
J. Słowacki 14.03.2018, 17:20
Niechaj mnie Zośka o wiersze nie prosi,
Bo kiedy Zośka do ojczyzny wróci,
To każdy kwiatek powie wiersze Zosi,
Każda jej gwiazdka piosenkę zanuci.
Nim kwiat przekwitnie, nim gwiazdeczka zleci,
Słuchaj — bo to są najlepsi poeci.
osi
osi 14.03.2018, 16:24
A reszta KODu nie przyszła ze świecami pana wspomóc pod sąd panie B.?Bo na zdjęciach z konkurencyjnego portalu pod sądem żywego ducha nie widać.Teraz pan widzi jak można polegać na KODzie
Ich und Du
Ich und Du 14.03.2018, 16:21
Ta cala grupa protestujących przed gryfińskim sądem powinna ponieść konsekwencje, widać i słychać to na nagraniu. Nasz sąsiad rodowity Włoch był mocno oburzony na to jak radny pizze użył do napadu.
dajcie spokój
dajcie spokój 14.03.2018, 16:14
wstyd!wstyd!wstyd!
plebs
plebs 14.03.2018, 16:00
Marek B powinien mieć na okres radnowania imunitet bezkarności bo taki radny to nie w kij dmuchał tylko elyta a nie pospólec czy pierwszy lepszy kmiot poza tym powinien wzorem Jammsa Bonda mieć licencję na smarowanie pizzą kogo popadnie,
punkt
punkt 14.03.2018, 15:19
Ciekawe, dlaczego Marek B. nie chciał zakończyć sprawy przed procesem, nie składał zeznań na policji i prawdopodobnie nie chciał ułożyć się z pokrzywdzonym i prokuratorem unikając sprawy sądowej i okazując skruchę, doprowadzić do umorzenia...? Ano dlatego, że podjęcie sprawy przez prokuraturę oznacza, że czyn, którego dopuścił się Marek B. staje się ścigany z oskarżenia publicznego, a sam fakt umorzenia sprawy przez prokuratora przed procesem oznaczałby utratę mandatu. Deklaracje przeprosin w czasie, kiedy już trwa proces to objaw cwaniactwa, a nie dobrej woli.
i jeszcze jeden
i jeszcze jeden 14.03.2018, 15:27
Warto dodać, że deklaracja dotyczy przeprosin z powodu pozbawienia posiłku. Nie z powodu zaatakowania pizzą.
mądrala
mądrala 14.03.2018, 14:45
Inaczej mądrych
nie zagłosuję-nigdy więcej