Życzenia na DEN - 13-15.10.2019
Życzenia na DEN - 13-15.10.2019
Życzenia na DEN - 13-15.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Pizzą w twarz. Co w sądzie powiedział oskarżony, a co oskarżyciel posiłkowy [FILM]

  • 14.03.2018, 21:35 (aktualizacja 14.03.2018, 21:57)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
 Pizzą w twarz. Co w sądzie powiedział oskarżony, a co oskarżyciel posiłkowy [FILM]
Akt oskarżenia odczytał dzisiaj (14 marca 2018 r.) prokurator Artur Pęcak na rozprawie przed Sądem Rejonowym w Gryfinie. Markowi Brzezińskiemu prokuratura postawiła zarzut naruszenia nietykalności cielesnej. Zdaniem oskarżonego został on sprowokowany, ponieważ przechodzącemu chodnikiem Michałowi Słyżowi chodziło o sprowokowanie manifestujących (polecamy obejrzenie na igryfino nagrania z przesłuchania oskarżonego). Zaatakowany pizzą zaprzeczył sugestiom radnego powiatowego Marka Brzezińskiego i powiedział, że szedł najkrótszą drogą do domu i nie zamierzał prowokować manifestujących (jego zeznanie można obejrzeć na kolejnym filmiku). Michał Słyż oraz oskarżony Marek Brzeziński pozwolili upublicznić swój wizerunek.
Oprócz zeznań, które nagraliśmy i udostępniamy w formie filmów, oskarżony radny Marek Brzeziński oraz oskarżyciel posiłkowy i zarazem poszkodowany Michał Słyż odpowiadali jeszcze na pytania sędzi Izabeli Kołodzińskiej-Jordan.
 
Brzeziński piętnuje policję
Z wypowiedzi radnego Marka Brzezińskiego wynikało, że ma pretensje do policji o nieodpowiednie zabezpieczenie manifestacji "Łańcuch światła", jaka odbywała się w lipcu 2017 r. przed gryfińskim sądem.
-Mam niestety małe pretensje do tego nieumundurowanego policjanta. Według mnie błędnie ocenił sytuację. Był nadaktywny. Biegał. Pewne rzeczy w samych zeznaniach albo pominął, albo nie widział lub zapamiętał to zupełnie inaczej. Mam pretensje, że nie zareagował odpowiednio na pana Słyża już w trakcie interwencji. Pan Słyż, jak już policjant wyciągnął go za bok, powiedział: „Powinienem mu jebnąć w ryj ale nie zrobiłem tego”. Cały czas pan Słyż zachowywał się emocjonalnie. Byłem stroną, która dążyła do ugody. Powiedziałem, że jestem w stanie zapłacić za pizzę, ale jeżeli przeprosi mnie publicznie za to, że nazwał mnie chamem. Usłyszałem, że mam zapłacić nie tylko za pizzę, ale też za fryzjera. Podczas całej czynności czułem od pana SŁyża zapach alkoholu. Mówił nielogicznie i agresywnie.
-Powiedział pan, że pudełko miało działać jak pług. Co pan miał na myśli? – pytał obrońca Paweł Pawełkiewicz.
-Pan Słyż tak szedł z tym pudełkiem aby ludzi rozpychać – mówił Brzeziński i skarżył się, że nie było zdecydowanej reakcji policji.
-Ani u jednego, ani u drugiego nie wyczułem woni alkoholu - zeznał policjant. Jednak badania alkomatem nie przeprowadzono.
 
loadingŁaduję odtwarzacz...
 
 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...
 
Michał Słyż skarży się na działania radnego
Mecenas Igor Frydrykiewicz pytał oskarżyciela posiłkowego Michał Słyża:
-Czy popchniecie było celowe czy przypadkowe?
-Jestem o tym święcie przekonany, że dosłownie pan Marek chciał mnie „upolować”. I było uderzenie w okolicy miednicy – odpowiedział Michał Słyż.
Opowiedział sytuację, jak po zdarzeniu chciał się przyjąć do pracy i odmówiono mu ze względu na zdarzenie sprzed sądu.
-Kiedy pojawiłem się przed sądem, to byłem bezrobotny. Przyjechałem do Polski i szukałem zatrudnienia. Gdy poszedłem do pracodawcy to usłyszałem: My tu w Gryfinie znamy się jak stare psy i pan Marek jest moim kolegą – zeznał Michał Słyż.
Pytania obrońcy szły w kierunku sugerowania, że przejście z pizzą to była prowokacja. Ten wątek podjęła też sędzia.
-Dlaczego pan, gdy za pierwszym razem nie mógł przejść przez tłum przed sądem, próbował drugi raz? - pytała sędzia Izabela Kołodzińska-Jordan.
-Wręcz zażądałem, żeby policjanci zrobili mi przejście. To była najkrótsza droga do domu – odpowiedział Michał Słyż.
Policjant potwierdził, że pozwolił przejść przez tłum, ale zasugerował też przejście drugą stroną. Słyż nie posłuchał i stało się przed budynkiem sądu to, co doprowadziło do dzisiejszego procesu.
 

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (8)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (122)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

inteligencja z papierami:)
inteligencja z papierami:) 18.03.2018, 20:54
Tak, najwięcej takich, którzy mówią z pogardą o narodzie znajdziesz u „jedynych i prawdziwych patriotów” – bo to oni każdego POLAKA, który ma inne zdanie najchętniej wyrzuciliby z kraju.
O innych narodowościach składających się na nasz kraj już nawet nie mówię...


gość Dzisiaj, 20:10 Ja z daleka omijam ludzi, którzy z pogarda mówią o własnym narodzie. Jest takich więcej niż nam sie wydaje, i to uplasowani bywają wysoko, nawet wśród tzw. inteligencji z papierami
gość
gość 18.03.2018, 20:10
Ja z daleka omijam ludzi, którzy z pogarda mówią o własnym narodzie. Jest takich więcej niż nam sie wydaje, i to uplasowani bywają wysoko, nawet wśród tzw. inteligencji z papierami magistra. Znam jedną osobe uczącą w szkole, która mówi z nienawiścią o Polakach, że sa gorsi niż ludzie na Zachodzie, że u nas to by pejsatego Żyda zwyzywali, gdy właśnie drastyczne napady na Żydów mają miejsce we Francji, w Niemczech, a nie u nas. Dzięki mediom znamy Żydów mieszkających z wyboru w Polsce.
inteligencja z papierami:)
inteligencja z papierami:) 18.03.2018, 20:56
Ale czemu ukrywać prawdę? Polacy mają wady, wiele razy w historii marnowaliśmy szanse a inne narody wykorzystywały okazje dawane przez los i dzieje!
Człowiek inteligentny to właśnie taki, który nie jest zaślepiony i nie udaje, że wszystko jest wspaniałe!

„stawanie w prawdzie” jak to Kościół nazywa to przeciwieństwo nienawiści. A obecna „polityka historyczna” która z prawdą, wieloznacznością i wielowymiarowością historii nie ma nic wspólnego, bo jest czarna i biała (nawet bez odcieni szarości) zmusza często do przedstawiania INNYCH racji...


A MÓWIENIE O BRAKU ANTYSEMITYZMU W CZASIE OBCHODÓW MARCA 68 - TO JUŻ PRZESADA.

Podobnie jak na słynnych "urodzinkach w lesie" przekonywanie, że "Hitler był szarmancki wobec kobiet"...
kreska
kreska 18.03.2018, 21:04
1968 rok to jak era przedpotopowa. Wtedy nie było niepodległej Polski, wiec trudno Polakom to przypisywać.
Stefan z Kojota
Stefan z Kojota 18.03.2018, 19:51
Opowiadałem o romansie mojej żony? Moja żona zawsze miała skłonności romantyczne. Oszalała na punkcie tego człowieka. Zabrała go na wakacje do jakiegoś afrykańskiego kraju, nazwy nie pamiętam. Z resztą tam ciągle powstają jakieś nowe kraje. Już pierwszego dnia pobytu, spotkała ich niemiła przygoda. W hotelu ktoś włamał się do ich pokoju i ukradł im wszystkie rzeczy oprócz szczoteczek do zębów i aparatu fotograficznego. Ale zakochana para nie widziała w tym nic dziwnego. Moja żona miała karty kredytowe, więc kupili nowe ubrania. Miło spędzali czas, jeździli na safari, robili zdjęcia o zachodzie słońca, patrzyli na siebie zakochanym wzrokiem. Postanowili, że po powrocie do Polski zamieszkają razem. Moja żona wystąpi o rozwód i potem się pobiorą. Powrócili opaleni, szczęśliwi i jeszcze bardziej zakochani. Dopiero po jakimś czasie moja żona przypomniała sobie, że nie wywołała filmu z tej bajkowej wycieczki. Okazało się, że jest tam kilka zdjęć, które nie oni robili, tylko trzej miejscowi Murzyni, którzy włamali się do nich pierwszego dnia. Na tych zdjęciach ci Murzyni wsadzali sobie ich szczoteczki do zębów w dupę. A oni potem, przez cały miesiąc, tymi szczoteczkami myli zęby. Niestety, ich miłość nie przetrwała tej próby. Moja żona nadal kochała tego człowieka, ale nie mogła się przemóc żeby go pocałować. Cały czas miała przed oczami tych trzech Murzynów – z jego szczoteczką do zębów w ***.
otco
otco 18.03.2018, 19:39
Z igły zrobili widły!
pleas
pleas 18.03.2018, 11:15
A gdzie można na internecie obejrzeć te filmiki z rzucania pizzą?
urzad
urzad 18.03.2018, 04:50
Wiadomo kto to nagłasnia i tym steruje
kiniarz
kiniarz 17.03.2018, 23:50
Film powinni o tym nakręcić - komedia omyłek..
:)
:) 17.03.2018, 22:02
Dobrze ze nie piz_ą w twarz :))))
kura
kura 17.03.2018, 11:18
To się koguty poczubiły!
cza cza
cza cza 17.03.2018, 10:07
Ciekawe ciągi myślowe i różne filozofie życiowe - słuchając tych 2 panów.
szacun dla i-gryfino
szacun dla i-gryfino 16.03.2018, 21:29
trzeba podziękować i-gr. i panu red, za to,że jesteśmy tak dobrze informowani o bieżących sprawach,dzięki temu portalowi wiemy co dzieje się w Gryfinie i okolicy!!!
prokura
prokura 16.03.2018, 21:25
wierzyć sądom w dzisiejszych czasach, no zastanawiam się -czy mogę?
Pawlaczka
Pawlaczka 18.03.2018, 21:02
"sąd sądem a sprawiedliwość ma być po naszej stronie - weź granata" - BYŁO, JEST I BĘDZIE!
Zawsze i wszędzie przegrany będzie twierdził, że jest skrzywdzony, wygrany, że stała się sprawiedliwość.

Tylko fundowanie "wybitnego prawnika o znanym nazwisku" - trochę burzy ten obraz.
Bo skoro tyle zależy od adwokata, to jednak coś to nie jest taka pewna sytuacja. W zupełnie czystej wystarczyłby tylko prawnik biegły w procesie...
szacunek dla sądu!!!
szacunek dla sądu!!! 16.03.2018, 20:59
Znam się na ludziach i muszę powiedzieć,że patrząc na pana Brzezińskiego,to muszę stwierdzić ,że wygląda na osobę która lawiruje i za wszelką cenę szuka wyjścia z sytuacji,którą przegrał,jak dla mnie to człowiek bardzo kłamliwy i lawirujący!!!!Sąd co zrobi w tej sytuacji to ocenimy,natomiast,jak dla mnie to powinien być orzeczony wyrok skazujący,wobec Brzezińskiego.Ta sytuacja jest bardzo czytelna-zdecydowanie wyrok skazujący powinien być orzeczony.Pozdrawiam obydwu panów.życzę dużo zdrowia,
Pawlaczka
Pawlaczka 18.03.2018, 21:04
I o tym właśnie był mój poprzedni wpis - szacunek pod warunkiem że sprawiedliwość "po naszej stronie".
A jakieś okoliczności towarzyszące, łagodzące, przyczyny, motywy - "kot był mój"
prośba
prośba 16.03.2018, 11:32
Czy może mi ktoś wyjaśnić kto w tym wszystkim kim kręci, bo tu same jakieś insynuacje i niedomówienia?
Stefan Kojot
Stefan Kojot 16.03.2018, 09:57
Nie daj się wyprowadzić z równowagi. Pamiętaj, że każda klęska jest nawozem sukcesu
awra
awra 16.03.2018, 08:46
ile kasy sysek wyludzil bo cos o tym nie pisza ?
wyłudzacz
wyłudzacz 16.03.2018, 09:29
chciał dużo, ale ile dostanie ?
Łukasz
Łukasz 16.03.2018, 09:58
To sprawa karna, tu się kasy nie dostaje. Można dostać jedynie wyrok, albo uniewinnienie.
liczba pi
liczba pi 16.03.2018, 07:44
A po drugiej stronie stronie ulicy, stali niewinni koledzy narodowy pana S.
antyfaszysta
antyfaszysta 16.03.2018, 09:30
i nie tylko jego, ktoś w gminie ich ( jawnie) wspomaga.
Pawlaczka
Pawlaczka 18.03.2018, 21:06
Spróbowałby spacerować z pudełkiem pizzy "jak z pługiem" po marszu w Hajnówce albo po miesięcznicy - jeszcze koło Prezesa....
mg
mg 15.03.2018, 22:32
Kwiaty gryfińskiej Platformy Obywatelskiej rozkwitają powoli, ale bujnie :-) Był już wicek w poprzedniej kadencji, który zapowiadał się okiem i uchem Przewodniczącego Rady. Był... Teraz rozkwita ten radny powiatowy. Jeszcze jest jakaś radna wojewódzka rozkwitająca podczas lansu na zdjęciach z marszałkiem z PO, który coś rzadko się wypowiada na temat nadzoru władz województwa z PO nad melioracją w ostatnich latach.
Umarłemu kadzidło
Umarłemu kadzidło 16.03.2018, 12:19
Przez takich właśnie skorumPOwanych wicków i lansowanie na senatorów byłych bolszewickich cwaniaków przerżneli ostatnie wybory. Nic tu frustracja i rzucanie pizzami nie POmoże
Z PO
Z PO 16.03.2018, 08:15
mg zeby pisać trzeba mieć wiedzę. Zachowujesz się jak debil i widzę,że czujesz się niepewnie....Radny powiatowy nie jest członkiem PO , a zasdrość to zdrowa cecha, ale w miłości ,co do reszty to się jeszcze okaże ha ha i tyle w temacie
Mg
Mg 16.03.2018, 19:10
Najpierw do meritum. Wiceburmistrz w poprzednich kadencjach był w PO? Był. Radny powiatowy, "bohater" artykułu startował do powiatu z listy PO? Startował. Radna gryfińska do Sejmiku reprezentuje PO? Reprezentuje. Geblewicz, któremu podlegał dyrektor od melioracji jest w PO? Jest. Czegoś nie rozumiesz?
A teraz do ciebie. Masz problem z niską samooceną, że jedynym twoim kontrargumentem jest napisanie do kogoś, że "zachowuje się jak debil"? Zacznij rysować, malować, rzeźbić, śpiewać, jeśli nie potrafisz się wypowiedzieć.
Pawlaczka
Pawlaczka 18.03.2018, 21:09
żeby było śmieszniej OBAJ aktorzy byli zaangażowani w PO:):):)

Widzenie jednostronne to wada wzroku. Myślenie jednostronne to już większy problem
Pablo
Pablo 15.03.2018, 20:05
Tak jak na tym filmie słucham pana Brzezińskiego to myślę, że on tymi zeznaniami swoimi sie tylko pogrąża. A zaznaczam, że nie mam żadnego interesu aby popierać jedną albo drugą stronę. Co to np. znaczy, że "przepraszam": było nieodpowiednio powiedziane?
zizu
zizu 15.03.2018, 21:13
No,że go Słyż w pierścień nie pocałował przy tym przepraszam....
Awra
Awra 16.03.2018, 09:41
W jajo go pocalowal
xxxx
xxxx 15.03.2018, 18:25
Ale bełkot pana B
umber
umber 15.03.2018, 20:47
To fakt.Radny powinien być wygadany a tu widzę jakieś belkotanie.dzieci w trzeciej klasie szkoły podstawowej potrafią się lepiej wysłowić lub o czymś opowiedzieć.Wstyd.

Pozostałe