Po starej świetlicy nie ma już śladu. Będzie nowa

  • 20.03.2018, 13:44
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Po starej świetlicy nie ma już śladu. Będzie nowa fot. UG Stare Czarnowo
W 2018 roku w miejsce starej, niszczejącej świetlicy w Dębinie, powstanie nowy obiekt. Pierwsze prace już się rozpoczęły. Do tej pory wykonawca wyburzył starą świetlicę.

- Świetlica w Dębinie była w bardzo złym stanie technicznym. Dziury w dachu, wilgoć w całym budynku czy przestarzała instalacja ogrzewania spowodowały, że jedynym rozwiązaniem była rozbiórka istniejącej świetlicy a na jej miejscu wybudowanie nowego obiektu - podkreśla wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

Budynek w Dębinie będzie drugą - po obiekcie w Kartnie powstałym w 2017 roku - świetlicą wybudowaną od podstaw w gminie Stare Czarnowo. Budynek o powierzchni użytkowej 172 m2 składać się będzie z sali spotkań, kuchni, kotłowni, pomieszczeń gospodarczych, holu oraz zaplecza socjalnego z toaletami. Przy obiekcie powstanie także taras i chodniki. Obiekt spełni wszystkie wymagania w zakresie rozwiązań uwzględniających potrzeby osób niepełnosprawnych a mieszkańcom zagwarantuje odpowiednie warunki do spotkań, samorealizacji i wspólnego spędzania czasu. Roboty budowlane potrwają do końca sierpnia br. Otwarcie świetlicy planowane jest zaś na przełomie października-listopada, po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie budynku.

Z kolei w ramach tej samej umowy w Kołbaczu świetlica zostanie gruntownie zmodernizowana. Powstanie wyjście ewakuacyjne, wymienione zostaną drzwi wejściowe oraz położona będzie glazura przed wejściem do obiektu. Ponadto świetlica wzbogaci się o taras i chodnik z kostki polbrukowej. Zakończenie prac przewidziano na połowę maja br.

Inwestycje zrealizowane zostaną ze środków własnych gminy Stare Czarnowo. Koszt obu inwestycji to prawie 835 tys. zł.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (37)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bankructwo
Bankructwo 22.03.2018, 13:08
Marzena nam całą gminę zadłuży!
lekarz
lekarz 22.03.2018, 18:00
A paranoja to ciężkie zaburzenie psychiczne.
Zero
Zero 23.03.2018, 08:04
Zero przekazu w tym komentarzu. Zero konstruktywności. Czasami lepiej milczec niz spamowac bez sensu.
lekarz
lekarz 23.03.2018, 19:10
Pisz pod jednym nickiem.

Oko 2 dni temu, 10:24 Do: łączę się w bólu Wczoraj, 17:14
Zero przekazu w tym komentarzu. Zero konstruktywności. Czasami lepiej milczec niz spamowac bez sensu.
wyborca
wyborca 21.03.2018, 18:01
Najwidoczniej unoszący się w powietrzu zapach nieuchronnej porażki w nadchodzących wyborach samorządowych wywołał w szeregach absurdalnej opozycji panikę. Znowu przegrają i znowu będzie płacz.
też tak to odbieram
też tak to odbieram 21.03.2018, 21:46
Najwyraźniej tak właśnie!
Masakra
Masakra 21.03.2018, 15:39
Dlaczego noe pozyskala funduszy unijnych dlaczego!!!! To nieudolnosc i przejadanie maszych pienkedzy.
Z  boku
Z boku 21.03.2018, 13:38
Do Budowlaniec - a nasza P. Wójtowa liczy każdą złotówkę. Nieprawda, że lekko wydaje bo nie swoje.Teraz coraz i ciężej o dobrych fachowców. U Niej nic sie nie prześlizgnie . / odwrotnie jak było kiedyś/. - pozdrawiam .
Ekspert
Ekspert 21.03.2018, 15:40
Jakoś studium w binowie sie prześlizgnelo
Tak, liczy.. chyba POD STOŁEM
Tak, liczy.. chyba POD STOŁEM 21.03.2018, 14:31
Budynek 172 m2 / Koszt 835 tyś. zł = 4.85 tyś. zł / m2

W Szczecinie przy uwzględnieniu że w samym centrum to budowa taniej wychodzi - razem z GRUNTEM !!

Nie bez powodu jest brak środków zewnętrznych - widocznie uznali że ten plan jest szemrany.
Spostrzegawczy.
Spostrzegawczy. 21.03.2018, 13:33
My Kandydata na Wójta, a raczej Wójtową - już mamy. Tak, że zbędne te niesensowne wpisy i tyle na ten temat.
Pwn
Pwn 22.03.2018, 15:01
Wójtowa zgodnie z definicją języka polskiego to żona wójta.
Tomek
Tomek 21.03.2018, 08:39
Rachunek prosty za wynagrodzenie 3 zatrudnionych w urzędzie ekspertów od pozyskiwania środków świetlicę można by co koku w każdej wiosce nową stawiać.
Damian
Damian 21.03.2018, 09:24
Oj boli boli. Boli że się coś dzieje. Liczą się efekty a nie stękania niektórych osób.
Oko
Oko 21.03.2018, 09:37
Droga Marzenko... jest specialna maść na twój ból.

Pan Tomek Dzisiaj, 08:39 wyraził swoją opinię zawierającą słuszne spostrzeżenie.
Oko
Oko 21.03.2018, 09:36
Droga Marzenko... jest specialna maść na twój ból.
Pan Tomek Dzisiaj, 08:39 wyraził swoją opinię zawierającą słuszne spostrzeżenie.
Budowlaniec
Budowlaniec 21.03.2018, 05:55
Kolejna przeinwestowana budowla. Brak srodkow zewnetrznyvh. Nierealna cena. Koszt takiej budowy to max 510 tys. Skad ta cena. Widać pani wojt lubi wydawac nieswoje!!!!!
 4.85 tyś. zł / m2
4.85 tyś. zł / m2 21.03.2018, 09:42
Budynek o powierzchni użytkowej 172 m2
Koszt obu inwestycji to prawie 835 tyś. zł.

4.85 tyś. zł / m2 - NIEŹLE ! W Szczecinie przy uwzględnieniu że w samym centrum to budowa taniej wychodzi.
Damian
Damian 21.03.2018, 14:33
Powinieneś zgłosić sprawę do prokuratury czemu firmy wszystkim gminą oferują ceny o wiele większe niż na wolnym rynku. Był przetarg. Gmina nie może z wolnej ręki zlecić budowy.
Fakt
Fakt 21.03.2018, 15:38
Ta....a skad wiesz? Glosow tez kupowac nie wolno.
Damian
Damian 21.03.2018, 07:52
A ty Arek zamiast do pracy jechać to wypisujesz głupoty. Trzeba było zwrócić się z ofertą na budowe świetlicy. Czy ktoś ci bronił. Był przetarg. Dałbyś taniej i wygrałbyś. A tak to szerokiej drogi ślimaczku.
Remiza
Remiza 21.03.2018, 16:28
Arek jest w pracy :) I patrzy jak Marzenka pisze sobie komentarze;
kosztorysant
kosztorysant 21.03.2018, 06:47
a expert od srodkow zew kase bierze
lot
lot 20.03.2018, 21:45
Czy ktoś wie jaka firma buduje?
Fakt
Fakt 20.03.2018, 21:32
Dobry gospodarz i na świetlicę pieniądze znajdzie
Brawo Marzenko !
Brawo Marzenko ! 23.03.2018, 09:40
Czyjeś pieniądze smakują najlepiej :) Znajdzie te pieniądze bezpośrednio u mieszkańców gminy.
lekarz
lekarz 23.03.2018, 19:19
Pisz pod jednym nickiem.

Fan Marzenki ! Dzisiaj, 16:49 Czyjeś pieniądze smakują najlepiej :)
Marzena znajdzie te pieniądze bezpośrednio u nas - mieszkańców gminy.
Kandydat na wojta
Kandydat na wojta 20.03.2018, 16:53
Masakra zadnej unijnej kasy nie pozyskac. Gminny budzet jest przejadany!!! Dobrze ze wybory w tym roku.
Miś
Miś 22.03.2018, 11:27
Prawdziwe pieniądze zarabia (chachmęci) się tylko na drogich, słomianych inwestycjach.
Damian
Damian 20.03.2018, 18:55
Liczą się efekty a nie obietnice. Za obecnych włodarzy ile się dzieje i buduje. Jakby każda gmina czekała na kasę z unii, to by nic nie powstawało. Świetlice w Kartnie i Żelisławcu otrzymały pieniądze z unii. Pokaż mi inną gmine o podobnej wielkości, co tak inwestuje w drogi i kulture?!
łączę się w bólu
łączę się w bólu 20.03.2018, 17:14
Proponuję już od tej chwili wypatrywać promocji na chusteczki higieniczne i maści na ból pewnej części ciała, gdzie plecy tracą swoją szlachetną nazwę. Będzie dużo łez i będzie bardzo bolało.
Oko
Oko 21.03.2018, 10:24
Do: łączę się w bólu Wczoraj, 17:14
Zero przekazu w tym komentarzu. Zero konstruktywności. Czasami lepiej milczec niz spamowac bez sensu.

Pan: Kandydat na wojta Wczoraj, 16:53 - wyraził swoją opinię zawierającą słuszne spostrzeżenie.
Tadek
Tadek 20.03.2018, 16:50
Wos wymyslil a jej przyszlo realizowac
Damian
Damian 20.03.2018, 18:51
Widzisz drogi Tadku. Przed czasami Grzywińskiej karnawał i obietnice wyborcze trwały przez 12 lat. Ile naobiecywali, ile nabudowali. Szkoda że były to budowle wirtualne. Na całe szczęście te mierne czasy nie wrócą!
chochlik
chochlik 20.03.2018, 16:59
Nie pisz chłopie więcej, bo tych bzdur nie da się czytać.
Mała Mi
Mała Mi 20.03.2018, 16:45
Wybory powinny byc co rok, a wówczas nawet nasze gryfińskie ciamajdy błyszczały w świetle swoich dokonań
Nawet jak im poprzednik gotowe plany zostawil to wszystko spieprzyli.
Nawet jak im poprzednik gotowe plany zostawil to wszystko spieprzyli. 20.03.2018, 23:37
Gryfińskie ciamajdy dużo obiecały i nic nie dotrzymały.

Pozostałe