Zorganizowali gminny konkurs „Młodzież zapobiega pożarom”

  • 21.03.2018, 08:07
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zorganizowali gminny konkurs „Młodzież zapobiega pożarom” fot. dost.
W Szkole Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Chojnie 16 marca 2018 r. odbył się gminny konkurs „Młodzież zapobiega pożarom”. Konkurs zorganizowali z ramienia gminy Chojna Weronika Kotlińska oraz Jan Będzak, a koordynatorem na terenie szkoły była Stella Oczyńska – nauczycielka przyrody. W konkursie udział wzięło 13 uczniów z SP nr 2 w Chojnie oraz SP Grzybno.

Uczniowie rozwiązywali test, dotyczący wiedzy pożarniczej. Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: Jan Będzak – prezes OSP Chojna, Andrzej Będzak – komendant OSP Chojna, st. sekc. Paulina Tessar-Gwiazda oraz aspirant Adam Tomczyk z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie.

W przerwie strażacy z OSP Chojna przygotowali dla uczestników konkursu pouczającą pogadankę oraz praktyczny pokaz wykorzystania sprzętu przeciwpożarowego, a także zasady funkcjonowania wozu strażackiego, który w tym dniu zajechał na teren boiska. Dzieci miały więc możliwość poznania urządzeń znajdujących się w wozie bojowym wykorzystywanym przez strażaków.

W wyniku rozgrywek wyłoniono 4 finalistów, którzy wezmą udział w etapie powiatowym: Małgorzata Solska i Wojciech Kołodziejski z SP w Grzybnie, Gabrysia Komin i Martyna Zawalska z SP2 Chojna.

Serdeczne podziękowania za ufundowanie atrakcyjnych nagród rzeczowych kieruję do Adama Fedorowicza - burmistrza gminy Chojna, a za pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu konkursu dziękuję prezesowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Chojnie Janowi Będzakowi, komendantowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Chojnie Andrzejowi Będzakowi, dyrektorowi ASiIS w Chojnie Wacławowi Gołąbowi, dyrektorowi SP nr 2 w Chojnie Edycie Kalarus oraz koordynatorowi gminnemu Weronice Kotlińskiej.

Stella Oczyńska

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

pati
pati 21.03.2018, 08:42
Dobry pomysł z tym wozem strażackim :)

Pozostałe