Konrad Wallenrod w spódnicy ujawnia nieprawidłowości w domu kultury

  • 22.03.2018, 12:10 (aktualizacja 24.03.2018, 00:47)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Konrad Wallenrod w spódnicy ujawnia nieprawidłowości w domu kultury Aneta Marynowska podczas sesji 22.03.2018 r.
-Oświadczam, że podpisując umowę z Centrum Kultury chciałam udowodnić, że dzieją się tam cuda. Celowo podpisałam tę umowę, żeby to udowodnić - oświadczyła dziś 22 marca 2018 r. na sesji Rady Miejskiej w Chojnie Aneta Marynowska. To ona złożyła skargę na Barbarę Andrzejczyk, dyrektor CK.

-Celowo weszłam w struktury Centrum Kultury, aby być w środku i móc zaobserwować co tam się dzieje. Głównym celem było to, żeby udowodnić, iż dyrektor Centrum Kultury nie powinna zajmować tego stanowiska, ponieważ źle je sprawuje i łamie prawo. Udowodniłam to, a komisja nic z tym nie zrobiła - dodała Aneta Marynowska.

Dziś na sesji Rady Miejskiej w Chojnie rozpatrywana była skarga na dyrektor Centrum Kultury Barbarę Andrzejczyk. Komisja rewizyjna wniosła o uznanie tej skargi za niezasadną. Jednak nowe światło na sprawę rzuciła Aneta Marynowska, wygłaszając podczas sesji specjalne oświadczenie i dostarczając dodatkowe dowody mogące świadczyć przeciwko dyrektorce.

Radni z komisji rewizyjnej nieco zmodyfikowali swoje wcześniejsze stanowisko. Już nie tylko jest sugestia winy pani Marynowskiej, ale pojawiło się także w uchwale wezwanie burmistrza aby skontrolował dyrektora Centrum Kultury.

- Podtrzymuję swoje stanowisko w piśmie - powiedziała Barbara Andrzejczyk i stwierdziła, że to o czym mówiła Aneta Marynowska, są to pomówienia.

Radni 9 głosami za i 2 wstrzymującymi się przyjęli wniosek komisji rewizyjnej. Uznali, że skarga na dyrektorkę Centrum Kultury jest niezasadna.

 

 

*Konrad Wallenrod - tytułowy bohater dramatu Adama Mickiewicza, który chcąc pokonać Krzyżaków, zdecydował się na użycie podstępu. Grał rolę mistrza krzyżackiego, planując klęskę Zakonu.

 

Aktualizacja z 23.03.2018 r.:

Tutaj można obejrzeć nagrania z sesji przedstawiające wypowiedzi A.Marynowskiej oraz dyr. B.Andrzejczyk

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/27516,przedstawia-dowody-winy-dyrektorki-to-pomowienia-o

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (166)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Obserwator
Obserwator 23.04.2018, 17:29
I co Anetka?
Zostalas z reka w nocniku
Kolega został dyrektorem CK w Boleszkowicach
Niech cie teraz wezmie ze soba
Ilona
Ilona 25.03.2018, 11:03
No dobra dala umowe na slupa ale nie wspominala aneta , ze dostawala wiecej niz jej sie nalezalo. Dzieci mialy opieke, ona robote ktos bedzie mial ponownie przeliczona emeryture to kto ucierpial?
Kola
Kola 27.03.2018, 16:27
Powinna zgłosić o wykorzytywanie. Tak niskie stawki to chyba tylko przez bezwględnych kapitalistów.
Renia
Renia 24.03.2018, 10:38
A ja powiem tak
Jedna i druga maja *** umoczone po uszy,
Kara ich nie ominie a osoba posiagajaca za sznurki czysta
Gratuluje pomyslu
Tylko trzeba pamietac czy taka systacja nie powtorzy sie ponownie
amino
amino 24.03.2018, 15:30
Z tego co rozumiem to patologia w CK trwa nadal. Przecież nikt nie zweryfikował umów, ani nie oddał pieniędzy. Więc o czym my tu mówimy. Najpierw trzeba posprzątać, a dopiero później stworzyć mechanizmy aby cyrk się nie powtórzył!
Przemo
Przemo 24.03.2018, 04:32
To raczejj Duma i uprzedzenie
vespa
vespa 23.03.2018, 23:58
Po obejrzeniu tego filmu już inaczej patrzę na p. Andrzejczyk. Straciła i to wiele straciła. Jest tu wiele kwestii które musi wyjaśnić, a za niektóre odpowiedzieć...
Spioch
Spioch 23.03.2018, 23:50
Afera jakby kogos zamordowali
Ludzie ogarnijcie sie troche
Co wybory jakis szwindel wychodzi
Zycia wlasnego nie macie?
obywatel
obywatel 24.03.2018, 15:32
Spioch jeżeli jest szwindel to sprawców trzeba wykryć i przykładnie ukarać, a nie zamiatać pod dywan. Pieniądze publiczne są też naszymi pieniedzmi więc ich prawidłowym wydawaniem trzeba być zainteresowanym.
Wyborca
Wyborca 23.03.2018, 21:58
Na dyrektora ck jest potrzebna nowa krew, osoba spoza tego zaklamanego srodowiska, ktos z zewnatrz. Wszyscy tam maja sporo za uszami
skonfudowany Maciej
skonfudowany Maciej 23.03.2018, 21:07
Pragnę w tym miejscu podziękować tym wszystkim internautom, którzy chcieli podzielić się swoimi opiniami na temat fortelu pani Anety. Przyznam, że jestem pod wrażeniem i chyba zmienię front.
?
? 23.03.2018, 22:15
Chyba czy na pewno ? Czyli jesteś za p. Anetą czy przeciw ?
!!!
!!! 23.03.2018, 23:56
Nie żartuj! Przecież Basia czyta...
zegar z kukułką
zegar z kukułką 23.03.2018, 19:40
Dobiega czas Andrzejczykowej na stanowisku dyrektora!
podatnik
podatnik 23.03.2018, 19:21
Pani Aneto, a ja mam pytanie, oskarża Pani wiele osób o łamanie prawa, a czy sprzedaż którą Pani prowadzi jest legalna? Bo z tego co widzę to w rejestrze CEIDG Pani nie figuruje, a na stronie Pani można znaleźć wiele różnych produktów, wystawia się Pani na różnych kiermaszach. Czy to jest moralne?
Adwokat
Adwokat 23.03.2018, 20:42
Zgodnie z nowa ustawa nie trzeba miec dzialalnosci. Poczytaj ustawy. Dowiesz sie troche wiecej njz wiesz.Takze jesli nie ma działalności to nie lamie prawa
podatnik
podatnik 24.03.2018, 13:34
Osoba tworząca i sprzedająca przedmioty handmade powinna założyć własną firmę, gdy jej miesięczny dochód przekracza poziom najniższego wynagrodzenia (2000 zł brutto). Poniżej tej kwoty rękodzielnik musi samodzielnie opłacać wszystkie składki ZUS. Jeśli jednak zdecyduje się na założenie własnej działalności przy dochodach ponad 2000 zł brutto, będzie opłacać wyłącznie składkę zdrowotną ZUS.
Skleopa
Skleopa 24.03.2018, 10:39
Oj trzeba, trzeba teraz nawet z handlu ciuchami po dziach trzeba sie rozliczac
Wera
Wera 23.03.2018, 20:34
Najciemniej pod latsrnia. Dala sie podpuscic a sama tylek umoczy
Podatnik2
Podatnik2 23.03.2018, 19:45
To samo pomyslalem
tłumnik
tłumnik 23.03.2018, 19:39
Macieju głupie pytania zadajesz. Zapytaj swojego księgowego to ci jasno wytłumaczy.
podatnik
podatnik 23.03.2018, 19:45
Andrzeju, myślę że Pani Aneta nie potrzebuje adwokata i sama potrafi odpowiedzieć na tak proste pytanie.
tłumnik
tłumnik 23.03.2018, 19:50
Ale to ja jestem jej adwokatem i nie dam zaszczuć prostego obywatela przez lobby dyr. CK, dużego dzieciaka na motorze i komisję rewizyjną (siedzącą w kieszeni u dyrektor - od razu mówię że chodzi tu o zatrudnienie przewodniczącej jako świetliczanki).
Janina
Janina 23.03.2018, 18:22
Dajcie juz spokoj wlasnego zycia nie macie
Idzcie na spacer
krupa
krupa 23.03.2018, 16:22
To była pogarda komisji rewizyjnej dla zwykłego obywatela. Najpierw ustalili wersję w porozumieniu z dyrektorką (tylko z nią rozmawiali przecież). Koleżanki przewodnicząca komisji - Przybylska i składająca wyjaśnienia Andrzejczyk przyjęły odpowiednia taktykę. Na sesji radni przyklepali. Wcześniej jednak zostali ośmieszeni, że polują na zwykłego obywatela to jeszcze dopisali żeby burmistrz zrobił kontrolę w Centrum Kultury. I wtedy komisja pełna pogardy dla zwykłego obywatela gdy już zrobiła co miała zrobić chciała pytać skarżącą? To miały być jakieś kpiny?
Andrzej z Chojny
Andrzej z Chojny 23.03.2018, 17:21
Pewnie mysleli ze ja zaszczuja ii sie wystraszy, a ona sie nie dala. Nie kazdy ma odwagę stanąć i wygarnac kazdemu po kolei jego zaniedbania. Ona osmieszyla rade, komisję, burmistrza i dyrektorke. A dla nich to cios. I to bardzo duzy cios.Bo jakim prawem zwykły prosty czlowiek mogl to zrobić ? Do tego najpierw ja olali, potem wyrok wydali a potem pytania do niej mieli. Po co pytać skoro wyrok i tak wydany.
Adam
Adam 23.03.2018, 13:50
Szkoda tylko ze ktos chcac zalatwic wlasne porachunki posluzyl sie pania Aneta obiecujac zlote gory. Po wyborach zostanie jak palec i nikt nie bedzie chcial zatrudnic ...
Obiektywnie patrzac
Obiektywnie patrzac 23.03.2018, 14:16
A nie wiesz jak to jest. Zawsze tak jest. Zwyklego szarego człowieka wladze chca zniszczyć. A to juz widać teraz choćby potym jak rzetelnie przylozyli sie do sprawy. I nie wazne czy to by byl sejm senat czy cokolwiek innego. Dobrze że wyszlacz sali. Zjedli by ja tam. A tak powiedziala co miala do powiedzenia i wyszla. Nie bylo komu zadawac pytań. A radni podobno sie za to obrazili i dlatego przyjeli uchwale tak jak przyjeli. Istny burdel na kółkach.
Hanna
Hanna 23.03.2018, 14:23
No wlasnie wyszla bo nie bylo nikogo kto by jej powiedzial co ma mowic... Wykorzystano ja a pozniej zostawia jak psa, bo przeciez u chojenskich przedsiebiorcow i wladz bedzie spalona, nikt nie zatrudni bo bedzie sie bal, ze i jego kiedys w ten sposob ponizy. Przeciez golym okiem widac , ze to zwykla, szara mysz szkoda, ze dala sie tak wrobic
Rozczarowany
Rozczarowany 23.03.2018, 14:57
Z drugiej zaś strony to nawet jak pracujesz w malej firmie tez sie boisz odezwac bo pracodawca powie ci dziekuje i Cię nie ma. Masz wladze rzadzisz. A co do p. Marynowskiej to za jakis czas ludzie zapomna o szumie i nie beda pamiętać kro to jest. A smrod zatym Andrzejczak będzie sie ciągnął latami. Taka roznica miedzy szarą myszka a dyrektorem
Inny
Inny 23.03.2018, 20:36
No fakt ale niepotrzebnie dala sie wciagnac w pranie brudow i cudze porachuni
ten sam
ten sam 24.03.2018, 15:35
To wcale nie cudze brudy, tylko nasze społeczne pieniądze. CHyba ponad milion złotych idzie rocznie na CK! Mamy prawo wiedzieć jak są wydawane i protestować jeżeli są marnotrawione!
Wybudzenie z zacofania
Wybudzenie z zacofania 23.03.2018, 12:06
Drodzy Panie i Panowie - jezeli owa pani swietlicowa popelnnila wykroczenie to napewno za nie odpowie to tak na wstepie natomiast proponuje wybudzic sie z otepienia ktore panstwo jeden przez drugiego okazujecie. Mianowicie obserwuje centrum kultury z boku jako zwykly prosty czlowiek (od lat), slucham ludzi ,rozmawiam ale przedewszystkim widze jak ta placowka funkcjonuje z zewnatrz. Na przestrzeni czasu lokalna spolecznosc ( ta prosta zwyczajna do jakich ja tez sie zaliczam) mowi - Chojna to kompletna klapa pod wzgledem Kulturalnym bo nic tu sie nie dzieje, bo dni miasta ubogie, bo wladze miasta kreca waly a na nas sie to odbija, bo w gminie wszyscy siedza po rodzinie albo po plecach np. konfiguracja ziec tesc albo szwagier szwagra zona meza etc. No wszystko jest nie tak. Natomiast teraz kiedy wedlug mnie jedna z wielu niedoskonalosci wychodzi na jaw WY wyzej wymieniona spolecznosc lokalna kopiecie po twarzy czlowieka ktory wskazal palcem kto miedzy innymi jest temu winny zdajac sobie sprawe z tego ze sama tez poniesie konsekwencje. Pozostaje tylko wspolczuc sobie jak mozna tak zyc. Takich osob nie ma wiele i moze wedlug was jest to glupie i tylko czlowiek nie zrownowazony psychicznie moze cos takiego zrobic to ja stwierdzam fakt ze pelna odwagi ambicji i sczerosci do bolu pokazala klase i za to ja wlasnie nienawidzicie i linczujecie?! JA PYTAM - KTO TU JEST CHORY?! Pozdawiam Zygmunt
załanany
załanany 23.03.2018, 11:05
Wniosek jest jeden - olbrzymi burdel jest w Centrum Kultury ! Wygląda na to że nikt nad tym nie panuje.
Mecenas
Mecenas 23.03.2018, 09:33
Odnosząc się do złożonego podpisu przez pania Anete, to należy stwierdzić, że podpisanie się czyimś imieniem i nazwiskiem nawet za jego zgodą jest podrobieniem podpisu składającego oświadczenie i stanowi czyn karalny opisany w art. 270 par. 1 kodeksu karnego.
duda
duda 23.03.2018, 10:54
Z ciebie Macieju mecenas jak z koziej d u p y trąbka. Węże 3 głębokie wdechy i jeszcze raz przeczytaj. Tym razem ze zrozumieniem.
Mecenas
Mecenas 23.03.2018, 11:06
I wtopa bo nie maciej. Skladajac zawiadomienie w prokuraturze nalezy liczyc sie z tym ze obie strony zostana pociagniete do odpowiedzialnosci. Ewidentnie widac tu wykroczenie ze strony pani dyrektor ale pani aneta tez poniesie konsekwencje. Mowie tu obiektywnie. Takie mamy prawo. Jedna i druga popelnily przestepstwo
DUDEK
DUDEK 23.03.2018, 19:41
MACIEJU, NIE STRASZ, NIE STRASZ, BO SIĘ Z E S R A S Z!
Widz
Widz 23.03.2018, 09:24
A ja mam pytanie, dlaczego pani marynowska nie poprosila o konfrontacje, narzucila wlasne zdanie o sposobie traktowania swietlicowych. A moze tak spotkanie burmistrz, pani dyrektor i pani aneta, ktorej notabene inne swietlicowe nawet na oczy nie widzialy chociaz tak bardzo byla aktywna jak twierdzi
kolegaa
kolegaa 23.03.2018, 10:59
Z tego co wiem to radni obiecali konfrontację. Komisja jednak nawet nie poprosiła na rozmowę. Przewodnicząca komisji p. Przybylska poszła tylko do CK. Podejrzewam że jako świetlica ka podległą Andrzejczyk usłyszała instrukcje.
Z Krzymowa
Z Krzymowa 23.03.2018, 14:20
Przybylska nie powina w ogóle tego rozpatrywać. Sama powinna usunac sie z tej sprawy. Bo jest tez pracownikiem ck. Wiec o obiektywizmie nie ma tu nawet mowy. Nie wkopalaby swojego pracodawcy. Tym bardziej ze jest tez przewodnicząca kola gospodyń wiejskich w Krzymowie które z centrum kultury współpracuje. Wiec o czym tu mowa. Wielce Klapouch jej bronil a sama buzi otworzyc nie umiała
Sołtysowa obecna na radzie
Sołtysowa obecna na radzie 23.03.2018, 13:57
O konfrontacje nikt nie popsosil. Rozmawiali tylko z Andrzejczykowa dlatego sama na radzie zabrala glos. Nie przyszli do niej poszla sama. A co do tego czy ktoś ja widzial czy nie. Glupoty piszesz. Jezdzila na wycieczki z dziecmi z innymi swietlicami, uczestniczyla wraz z innymi swietliczankami na warszatach z ck, radni sami przyjezdzali na jej imprezy świetlicowe. Swiadcza o tym zdjecia na stronie ck, a takze na bylej stronie swietlicy swietlicowej. Zazbaczyla to w swoim oświadczeniu na radzie. A podziękowania, dyplomy za prace ktore dostala od dyrektorki z jej podpisem ? Wiec jakim prawem twierdzil ze nikt jej nie znal i nie widzial. Widzu pomysl troche zanim napiszesz
Teresa
Teresa 23.03.2018, 14:25
Dyplomy hurtowo dostali wszyscy pracujacy z dziecmi
Do Teresy :
Do Teresy : 23.03.2018, 15:49
Teresa nie wazne. Ale dostala. Dostala ona a nie ktos inny, ktos kto widnieje na umowie. Wiec albo p. Dyr. Wszystkie dokumenty pisze na jedną osobe albo wcale. A jesli p. Aneta dostala to znaczy ze ona pracowała a nie ktoś inny.
Junior
Junior 23.03.2018, 18:18
Na dyplomie nie jest napisane ze za prace pani swietlicowej tylko za prace z dziecmi, mogl dostac kazdy
Senior
Senior 23.03.2018, 18:41
Junior w poprzednim artykule wstawili zdjecie dyplomu. I jak wół jest napisane ,,za pracę w swietlicy srodowskowej w krajniku dolnym " ty czytac nie potrafisz. Wez nie pier... glupot.
Martin
Martin 23.03.2018, 09:07
Konrad sie przebrał za tą blondynę ? Nie rozumiem, wygląda jak kobieta faktycznie, nawet ładna :)
Chlop
Chlop 23.03.2018, 23:52
Rzeczywiscie cud natury
Baba jak baba
Gość
Gość 23.03.2018, 12:26
Ładna???? Ciekawe z której strony z bliska czar pryska proszę mi wierzyć
Jan
Jan 23.03.2018, 09:24
Taaaaaa zwlaszcza brwi
Hahahaha
Haha
Haha 23.03.2018, 14:55
I wlosy
smutne
smutne 24.03.2018, 00:09
Dyskusje na tak niskim poziomie jak w gabinecie CK...
Do smutne
Do smutne 24.03.2018, 10:32
No ty najwiecej na ten temat mozesz powiedziec prawda ?
Jury
Jury 23.03.2018, 14:00
Wyczuwam czyjąś zazdrość. Ladna. To zdjecie jest z bliska. Poza tym o gustach sie nie dyskutuje. Ja nie lubie kobiet ktore nie maja ani ***, ani cycka. Do tego chude jak patyk. A w calosci wygladaja jak slupy. Jest takie przyslowie ,,sprzodu deska z tylu deska taka jest nasza Tereska". A p. Marynowska ma wszystko i cyc i tylek i kobiece zaokraglenia.
Marek
Marek 23.03.2018, 14:47
I (...) wlosy, pogniecione, (...) ciuchy. Jak cie widza tak cie pisza

Część komentarza usunięto. admin2
Stop Hejtowaniu
Stop Hejtowaniu 23.03.2018, 15:33
Wow zabłysnąłeś... jesli uważasz że włosy są nie umyte a ta bluzka jest brudna to radzę iść do okulisty. Jezuuu ludzie jak wy jadem plujecie. Zazdrość wam. Naprawę? Zróbcie szum też o was będą pisać. Hejterzy ck. Co jak co ale bez przesady.
p.s. nie ważne jak to wygląda, bo nawet bezdomny spod mostu skargę może złożyć i co też powiesz ze nie umyty, brudny itp itd.
obecny na radzie
obecny na radzie 23.03.2018, 15:42
A mi się kompletnie nie podoba pani Andrzejczyk. Kompletne bez(....), wiecznie na czarno bo myśli że ją ten kolor wyszczupli, nogi (...), nie wiadomo czy to już (...) czy jeszcze (...). Do tego jej wzrok i jej mina. Wiecznie niezadowolona z życia jakby chciała wzrokiem kogoś (...). A na rady miasta przychodzi zawsze tak samo ubrana. Chyba więcej nic (...). Odkąd pamiętam ta sama czarna marynarka i czarne spodnie.

Część komentarza usunięto. admin2
Minge
Minge 23.03.2018, 19:49
Jakby nie bylo jedna jak przerosniety tranwestyta druga w wiecznej zalobie
Nie obecny na radzie a szkoda
Nie obecny na radzie a szkoda 23.03.2018, 15:52
Tak jak mówisz Obecny na radzie. Ja mam to samo. A prosto mówiąc : po tlustym mam zgage. Do tego na codzien styl ala Woodstock. A dyrektor jednak powinien inaczej sie ubierać. Bardziej elegancko jak na takie stanowisko. Wtedy mozna mówić o reprezentowaniu instytucji. Ubierajac sie tak jak sie ubiera niczym sie nie wyroznia od reszty pracowników.
rada
rada 23.03.2018, 01:02
Przedstawione zostały tu fakty, a "interpretacje" zostawmy prokuraturze.
sołtys
sołtys 23.03.2018, 00:52
Czy nie dziwi Państwa fakt, iż jedna osoba i jeden portal interpretują to wszystko na swój sposób. Wpłynęła skarga, została rozpoznana przez komisję, przedstawiona przez skarżącą na sesji, przegłosowana na sesji, przez radnych, nawet tych z opozycji i co dalej coś jest źle. Pani Marynowska miała możliwość odpowiedzieć na pytania radnych, ale przy pierwszym już pytaniu, wykrzyczała że to oni do niej powinni przyjść i że teraz to ona nic już mówić nie będzie, obraziła całą radę trzasnęła drzwiami i wyszła. Szanowni Państwo proszę to wszystko przeanalizować z rozsądkiem.
Urzednik z sali
Urzednik z sali 23.03.2018, 09:43
Nie trzasla drzwiami nie przesadzaj. Jest nagranie wiec widać . Grzecznie wyszla. A mieliscie kupe czasu zeby pytania jej zasad. Ma sesji chcieliscie ja zaszczuc a ona sie nie dala. W *** was miala i wyszla. Teraz bedzie spowiadac sie w prokuraturze bo sama tego żąda. A nie przed wami. Wy radni juz swoje zrobiliscie
do "sołtys"
do "sołtys" 23.03.2018, 01:00
Panie radny, to nie jest kwestia interpretacji, tylko wiedzy. Jeśli wiesz o popełnieniu przestępstwa, to oddajesz sprawę prokuraturze, a nie zrzucasz winę na ujawniającą nieprawidłowości. Po drugie komisja rewizyjna zakończyła prace i z pytaniami zwróciła się tylko do dyrektor Centrum Kultury. Po co pytania skoro zakończyła już pracę i wydała werdykt? I proszę się nie wypowiadać za całą radę. Przeanalizowałem i wyszło, że chcecie ukryć prawdę co świadczy o waszej indolencji.
Obserwator z boku
Obserwator z boku 23.03.2018, 14:06
Czyli wychodzi na to ze radni moze i by odrzucilo uchwale i zrobili druga na zasadna ale... radni sie obrazili i zaglosowali za przyjeciem. A ja myslalem ze tylko kobiety strzelaja fochy. Na burmistrza tez sie obrazili, czekaja na przeprosiny. Jak przeprosi to on wtedy odwolaja ZGM. A do tego czasu niech gmina doplaca i ponosi straty. Wniosek jest prosty. P. Marynowska i p. Burmistrz jak przeprosza to radni zdanie zmienia. A jak nie to foch bedzie trwał
Wyleczony ze zgagi
Wyleczony ze zgagi 23.03.2018, 16:20
Dobre ,, po tlustym mam zgage " to ja juz wiem co mi dolega. Tez mam.tą chorobę. Teraz wiem czego mam się wystrzegać. P.s. a tak serio to dyrektor swoja postawą i ubiorem dyrektora nie przypomina. Tak to mozna po wlasnym podwórku chodzic. Dyrektor przedszkola w Chojnie jest w podobnym wieku do dyrektorki centrum kultury jak nie starsza a roznica wielka. W przedszkolu widać ze to dyrektor. Zreszta w srodowiskowym domu pomocy spolecznej to samo. Dyrekcja zawsze elegancka. Dyrektor ma wygladac w pracy jak dyrektor. A wzrok .... przeszywajacy, zawsze przepełniony złością i nienawiścią.

Pozostałe