Remontują świetlicę

  • 23.03.2018, 08:58
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Remontują świetlicę fot. UG Stare Czarnowo
W świetlicy w Żelewie (gm. Stare Czarnowo) zakończyła się konserwacja drewnianej podłogi. Prace prowadzone były na powierzchni ponad 100 m2. Renowacja objęła także uzupełnienie ubytków.

Dotychczasowa, dość mocno wyeksploatowana podłoga, została w całości zdemontowana. Zutylizowano już leżącą pod nią papę. Uzupełniono brakujące elementy. Wymienione zostały także istniejące zniszczone legary.

- Świetlica stała się ważnym elementem lokalnego życia, stąd mocna eksploatacja podłogi. Niebawem będzie estetyczniej - zaznacza zastępca wójta gminy Stare Czarnowo Marcin Krawczyk.

W ramach prowadzonych prac udało się zaizolować podłogę i wykonać wentylacje. Kompleksowo wyczyszczono pióra i wpusty. Po położeniu drewnianej powierzchni została ona wycyklinowana, zaimpregnowana, wypolerowana oraz polakierowana.

- Nasze świetlica to społeczne centrum integracji, gdzie zacieśniamy rodzinne i towarzyskie więzy. Służy starszym i młodszemu pokoleniu. Cieszymy się, że będą w niej panować dobre warunki do prowadzenia różnorakiej działalności - podkreśla sołtys Żelewa Halina Hoduń.

Modernizacja podłogi to koszt 22 tys. zł. Wykonawcą robót była firma Usługi Remontowe Instalacyjne J. Chmielewski.

To nie koniec działań remontowych w świetlicy. W obiekcie przemalowane zostaną ściany. Prace te wykonają pracownicy gospodarczy Urzędu Gminy. Z kolei ze środków funduszu sołeckiego zostaną zakupione kafelki oraz zlew do kuchni, a także wykonane i zamontowane zostaną nowe meble.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Żelewianka
Żelewianka 25.03.2018, 20:26
Super ta nasza Pani Wójtowa- pozdrawiamy.
bravo
bravo 25.03.2018, 13:08
Bardzo fajnie. Zawsze do przodu.
Wolf
Wolf 23.03.2018, 16:20
Remontują świetlicę-w Gardnie ,bu ha ha ha ha
Wolf
Wolf 23.03.2018, 16:20
Remontują świetlicę-w Gardnie ,bu ha ha ha ha

Pozostałe