Nazwisko skarbniczki gminy w rejestrze karnym! -Nie wiem o tym, żebym była skazana!

  • 23.03.2018, 13:43 (aktualizacja 23.03.2018, 14:31)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Nazwisko skarbniczki gminy w rejestrze karnym! -Nie wiem o tym, żebym była skazana! Skarbnik Ewa Winkel i wiceburmistrz Emilian Osetek podczas sesji Rady Miejskiej w Trzcińsku-Zdroju
Urząd Miejski w Trzcińsku-Zdroju w bieżącym tygodniu powziął informację, że pani Ewa Winkel widnieje w krajowym rejestrze karnym, jako osoba skazana za przestępstwo skarbowe - poinformował dzisiaj portal igryfino burmistrz Zbigniew Kitlas.

-Sprawą już zajęli się moi prawnicy. Chodzi o grzywnę zasądzoną w 2013 r. Nic nie wiedziałam o tym, że zostałam skazana. Nie zgadzam się z tym orzeczeniem. To jakaś pomyłka i zapewne chodzi o inną osobę, inne nazwisko. Moi prawnicy zwrócili się już do sądu z wnioskiem o informację - mówi nam skarbnik gminy Trzcińsko-Zdrój. - Ubiegając się o zatrudnienie w Urzędzie Miejskim na tak ważnym stanowisku nie oświadczałabym przecież nieprawdy - zapewnia nas Ewa Winkel.

Ewa Winkel pochodzi z Gryfina. Skarbnikiem gminy Trzcińsko-Zdrój została 1 lutego 2018 r. Była jedyną kandydatką, jaka stanęła do ponownie ogłoszonego konkursu. 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (68)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ogar
Ogar 27.03.2018, 16:58
Trzeba mieć tupet zeby z wyrokiem za przestępstwo skarbowe ubiegać się o takie stanowisko.
Obrońca
Obrońca 28.03.2018, 21:19
Może nie wiedziała a spada hejt na kobietę. Takie rzeczy w polskich sądach się zdarzają.
Freud
Freud 24.03.2018, 16:59
Przecież ta pani w ostatnich wyborach startowała na radną Gryfina. To wtedy nikt nie wymagał zaświadczenia o niekaralności ???

,, Na liście kandydatów do rady gminy nie może się również znaleźć osoba karana za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego ''
Wierny obserwator tego cyrku
Wierny obserwator tego cyrku 24.03.2018, 15:54
To bylo do przewidzenia, że coś jest nie tak z tą pania. Nikt przy zdrowych zmysłach nie zdecydowałby się na pracę w po***dającej finansowo gminie, gdzie wszystkie szczury juz opuściły tonący statek. ( chociażby poprzedni skarbnik czy Pan Kierownik Zakładu Komunalnego)
DobraZmiana
DobraZmiana 24.03.2018, 15:22
Jaki pan taki kram. Ale spokojnie, były kierownik zakładu komunalnego swoją kandydaturą na burmistrza zadba o dobry wizerunek gminy. Era miodu i ambrozji nadchodzi.
Ramzes
Ramzes 24.03.2018, 16:35
Jestem za. Odmlodzic trzeba ten Urząd i dać kogoś swojego i porządnego i przede wszystkim pracowitego. Dlaczego nie Kierownik. Będzie startował to pół mojej wioski go poprze. Ciekawe czy znowu alkohol będzie rozdawany za głosy.
#KitlasOut
#KitlasOut 24.03.2018, 18:38
Jak Bartek wystartuje to Kitlas niech na Dębno juz wraca.
Bartek zmiażdży go w I turze.
Ludzie chcą zmiany - a tu jest okazja do obalenia 12 lat Kitlasowych rzadów
Stary urzędas
Stary urzędas 24.03.2018, 13:02
,, Moi prawnicy " Zabawne :)
To potrzeba więcej niż jeden aby wyjaśnić tak prostą sprawę?
A o żadnej pomyłce raczej nie ma mowy.
Ale żeby popełniać przestępstwo aby zataić poprzednie? Mało rozsądne.
minister
minister 25.03.2018, 22:37
Pismaki piszą co chcą a ty urzędasie słowek się nie czepiaj. Żałosny jesteś i pilnuj stołka bo niedługo sam możesz potrzebować papugi.
zdziwiony
zdziwiony 24.03.2018, 12:49
Można nie pamiętać, ale żeby nie wiedzieć?!
tywa
tywa 24.03.2018, 12:18
Panie burmistrzu, i co teraz?
kot
kot 24.03.2018, 11:39
Afera za aferę w tym Trzcińsku....parobki Kitlasa odchodzą jeden za drugim....gonić z um tego pijaczka?
prawnik
prawnik 24.03.2018, 10:58
Podejrzewam, że sądziła ta pani, że się po 5 latach wyrok zatarł, ale nie wystąpła o to do rejestru. I stąd to całe zamieszanie.
Poinformowany
Poinformowany 24.03.2018, 16:33
Nie mógł się zatrzeć bo skoro nie wiedziała o tym to i grzywny nie zapłaciła a jak nie zapłaciła grzywny to nie mógł się zatrzeć przecież bo nie wykonany. Sąd też się nie popisał. Jak ktoś grzywny nie płaci zamienia się mu to przecież na pozbawienie wolności. Ma Pani szczęście że nie zamienili.
Kkrol
Kkrol 24.03.2018, 16:53
Nie zamienili bo pewnie wiedziała i zapłaciła. Takie sprawy są załatwiane błyskawicznie. Takie bzdury to moża dzieciakom opowiadać.
Poinformowany
Poinformowany 24.03.2018, 18:33
Przecież napisała że NIE WIEDZIAŁA ŻE ZOSTAŁA SKAZANA TO JAK ZAPŁACIŁA?
ofis
ofis 24.03.2018, 10:15
A jak zakończyło się postępowanie CBA w Urzędzie? Czy funkcjonariusze oddali już komputer do gminy?
Ramzes
Ramzes 24.03.2018, 16:31
No właśnie. Afera Pani Skarbnik to nic a z CBA cicho. W tamtej sprawie to dopiero będą zarzuty.
Eliot Ness
Eliot Ness 24.03.2018, 01:39
Do rejestru skazanych trafiają tylko przestępcy skazani prawomocnym wyrokiem. Ta przestępczyni dopuściła się kolejnego przestępstwa składając fałszywe oświadczenie o niekaralności. Burmistrz natychmiast powinien powiadomić o tym prokuraturę. Jeżeli tego nie zrobi jako urzędnik sam poniesie odpowiedzialność karną. Poza tym policja i prokuratura po przeczytaniu tych informacji o popełnieniu przestępstwa powinna zadziałać z urzędu. To test na ich sprawność w walce z korupcją.
Ambroży
Ambroży 24.03.2018, 10:53
A skad wiesz, ze jest jakieś oświadczenie o niekaralności? W Urzędzie pracujesz?
do Ambrożego
do Ambrożego 24.03.2018, 12:09
Nie, czyta wypowiedź zainteresowanej - "ubiegając się o stanowisko NIE POŚWIADCZAŁABYM nieprawdy". Ambroży - czytaj uważnie!
donkiszottt
donkiszottt 23.03.2018, 23:28
Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o, o...
Się pytam co to jest?
Komuś zwieracze puszczają?
Wczytajcie się w to pismo. Nagryzmolone na kolanie. To pisze zawiadowca stacji, czy organ administracji państwowej, burmistrz.
Tenże zakończenie organu władzy pisze, że urząd powziął informację...kto pan palacz, czy sprzątaczka? ...
Jaki ma cel, by pisać na siebie donos?
Co się w siedzibie organu władzy dzieje?
Trzcinianie za Wasze pieniądze ten cyrk ma występy.
Trwa parada człekokształtnych.
A clownem kogo obieramy?
Jej
Jej 24.03.2018, 07:35
Jak to kogo jak co 4 lata ostatnie Pan K. Narzekają wyborcy a On wygrywa. Zgłosił to zrby nie wyszło że coś ukrywa i tutaj to było dobre posunięcie.
baniu
baniu 23.03.2018, 22:05
Wypisz wymaluj gmina Banie, tam też przestępcy pracują!
Olaf
Olaf 23.03.2018, 20:39
Bardzo nieprzyjemna osoba. Na kazdym kroku daje odczuć ze jest z lepszego sortu.
watażka
watażka 23.03.2018, 20:24
Nie szukajcie wątków kryminalnych bo ich nie ma!
Vicky
Vicky 23.03.2018, 20:58
Co to w takim razie oznacza widnieniu w rejestrze?
Mariola
Mariola 23.03.2018, 20:12
Pani Ewo, niech się Pani obroni i przedstawi dowody że 2013, że grzywna i jakie pismo poszło do Sądu.
!
! 24.03.2018, 10:53
Pismo o brudną podłogę trafiło do sprzątaczki.
Ciekawy
Ciekawy 23.03.2018, 20:04
Skarbnik a przestępstwo skarbowe.... gorzej być nie może. Panie Burmistrza czy ta Pani jeszcze pracuje?
Zbyniu
Zbyniu 23.03.2018, 20:02
Wszyscy odetchna z ulgą jak Pani Skarbnik odejdzie z Urzędu. Wyjątkowo niesympatyczna kobieta.
Wiesiek
Wiesiek 23.03.2018, 19:56
Ale wstyd !!! Żenujące. A tyle osób sie dziwiło jak osoba z taką przeszłością moze zostać urzędnikiem państwowym
Mari
Mari 23.03.2018, 20:07
? Chętnie się dowiem.
Konsensus
Konsensus 23.03.2018, 19:50
Może sprawiedliwie będzie jak Ta Pani po "wyjaśnieniu" przedstawi te wyjaśnienia czy to Jej dotyczy czy nie
!
! 24.03.2018, 10:54
Jakie wyjaśnienia ? Wszystko jasne .
!!!
!!! 24.03.2018, 01:44
Nie broń przestępcy , który idzie w zaparte. Teraz to już recydywa bo skłamała w oświadczeniu o niekaralności.
Wiesiek
Wiesiek 23.03.2018, 20:05
W rejestrze jest pesel,imiona rodziców itp. Raczej nie ma mowy o pomyłce :)
Konsensus
Konsensus 23.03.2018, 20:14
Na bank Nie pomyłka.

Pozostałe