Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Pierwsza godzina parkowania przed urzędem gratis. Potem trzeba będzie zapłacić

  • 27.03.2018, 10:28 (aktualizacja 27.03.2018, 10:40)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Pierwsza godzina parkowania przed urzędem gratis. Potem trzeba będzie zapłacić
Na najbliższą sesję Rady Miejskiej w Gryfinie przygotowano projekt uchwały dotyczący opłat za "korzystanie z niestrzeżonego parkingu z ograniczonym nieodpłatnym czasem postoju, zlokalizowanym w Gryfinie przy ul. 1 Maja". Projekt zakłada. że za parkowanie auta nie zapłacimy wcale, jeżeli samochód zostawimy na jedną godzinę. Później będą już naliczane opłaty.
Opłaty pobierać się będzie za postój pojazdów od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 18.00 z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy.
 
Oto proponowane stawki: 
1) za drugą godzinę i kolejne godziny postoju – 2,00 zł;
2) za całodniowy postój – 20,00 zł;
3) za utracony bilet – 20,00 zł.
Opłaty wnosić się będzie przez pobranie biletu z bileterki wjazdowej i opłaceniu w kasie parkingowej.
Opłaty mogą być uiszczane wyłącznie w formie wpłaty gotówkowej.
 
Ustanowienie niestrzeżonego parkingu z ograniczonym nieodpłatnym czasem postoju, zlokalizowanym w Gryfinie przy ul. 1 Maja spowoduje większą i bezkolizyjną możliwość korzystania z parkingu przez Interesantów załatwiających sprawy nie tylko w Urzędzie Miasta i Gminy, ale również w innych instytucjach zlokalizowanych w okolicy, np. w bankach, na poczcie czy też w aptece..
Niestrzeżony parking z ograniczonym nieodpłatnym czasem postoju jest też wyjściem naprzeciw oczekiwaniom użytkowników pojazdów parkujących zgodnie przepisami ruchu drogowego - czytamy w uzasadnieniu uchwały.
 
O sprawie napisaliśmy wcześniej m.in. tutaj:
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (200)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

riczi
riczi 01.04.2018, 21:31
Te ceny to są z kosmosu!
lupus
lupus 30.03.2018, 21:41
Nieprzemyślane to było.
należało się nam
należało się nam 30.03.2018, 00:41
Bolszewickie łapy precz od naszych portfeli!!!


Sami macie darmowy parking z tyłu więc taki z was szmaciarze lepszy sort?
czerwona puma
czerwona puma 29.03.2018, 09:42
Jestem krulem internetu! Czaicie?
Andrzej z Czechosłowackiej
Andrzej z Czechosłowackiej 29.03.2018, 09:58
Czaję. Aleeeeeee wszak nie od dziś wiadomo, że co niektórzy boją się zaglądać na naszą ulicę.
He he
He he 29.03.2018, 10:41
a co, męty mieszkają na tej ulicy, że można się bać?
Tatar z truskawek
Tatar z truskawek 29.03.2018, 10:49
hehe
polowanko w Beskidach
polowanko w Beskidach 29.03.2018, 11:20
a co - na Czechosłowackiej nie wiedzą, że truskawki w dyskoncie po 8 zł?
He he
He he 29.03.2018, 11:59
To taniej niż godzina pływania w Lagunie!
ślimaki są
ślimaki są 30.03.2018, 00:42
Ale na Lagunie nie ma ośmiorniczek :-)
jestem przy tym" korycie"
jestem przy tym" korycie" 29.03.2018, 08:53
Koniec z krętaczami i kłamstwem ! Ludzie wszędzie widzicie Pawełka ( też jest ) ale głównie to tu się udziela łysy mięśniak robiocy za kierowcę u starosty, a" wierny " podnóżek burmistrza. WALCZY o stołek pana,bo jak pan przegra to i on bezpowrotnie wypada z gry radnego i to nie ma nic wspólnegó z uczciwością czy lojalnością( czerepachy tak mają) i kwita he he
:)
:) 29.03.2018, 09:02
Pewnie, że jest. Ale jest też "pawełkizm" - czyli sposób myślenia wyznawcy guru z plamką między oczami...
seniorka
seniorka 28.03.2018, 18:58
Przecież obiecali wykonanie parkingu zaraz obok, na kilkadziesiąt samochodów na miejscu zakopanego ciepłociągu przy ulicy Parkowej.


Co się stało że nie realizują tej prostej inwestycji? Czy ta ekipa w magistracie jeszcze nad czymś panuje???
mocno zdziwiony
mocno zdziwiony 29.03.2018, 00:06
A spodziewała się pani czegoś innego po tych intelektualnych impotentach?
zdziwko:)
zdziwko:) 28.03.2018, 19:09
Po wyjrzeniu przez okno urzędu odkryli, że na Parkowej już jest kilkadziesiąt miejsc parkingowych - i trwają w zdumieniu...
stop wycince parku!
stop wycince parku! 28.03.2018, 21:19
Co więcej - na Parkowej już jest kilkadziesiąt miejsc parkingowych i ani jednego wyciętego drzewa - to dopiero niespodzianka...
szlaban, styropian worek
szlaban, styropian worek 28.03.2018, 17:40
Widać klasyczna akcja żeby odwrócić uwagę od głupawego wykonania jeszcze głupszego pomysłu szlabanów.
weź leki
weź leki 28.03.2018, 17:57
Liczyliśmy, oni, ci źli, że nas nie rozgryziesz. Całe to przedstawienie i te wszystkie komentarze aby odwrócić twoją uwagę. Niestety nie udało się, przejrzałaś nas po raz kolejny.
to chyba nie tylko kokaina?
to chyba nie tylko kokaina? 28.03.2018, 22:20
"Liczyliśmy, oni, że nas nie rozgryziesz"! Kurczę, co przedawkowałeś, żeby jednocześnie pisać o sobie "my" i "oni"???

weź leki Dzisiaj, 17:57 Liczyliśmy, oni, ci źli, że nas nie rozgryziesz.
zdziwko:)
zdziwko:) 28.03.2018, 19:12
Kolejne zdziwko - czytelnicy nie chcą śmiecących komentarzy nie na temat parkingu...
seniorka
seniorka 28.03.2018, 21:30
To po co piszesz zamiast wziąć leki?
do psychola
do psychola 28.03.2018, 21:52
Ponieważ nie każdy jest lekomanem o psychopatycznym spojrzeniu - dotarło?
seniorka
seniorka 28.03.2018, 21:57
Mnie do niczego nie przekonuj, po prostu weź leki
pumka
pumka 28.03.2018, 22:12
Twojemu idolowi leki nie wystarczają?
ptak
ptak 29.03.2018, 03:55
Patrząc na twarz, obserwując zachowanie, słuchając wypowiedzi - nie...
seniorka
seniorka 28.03.2018, 16:34
Czas już najwyższy aby zakończyć kadencję dojnej zmiany w Gryfinie zanim nasi burmistrzowie " nie moja kompetencja" wytną park, zniwelują Górkę Miłości, zafundują powiatowi salę gimnastyczną i wyburzą ostatnie gryfinskie zabytki.


Nikitiński musi odejść!!!
Andrzej z Chechosłowackiej
Andrzej z Chechosłowackiej 28.03.2018, 16:50
Ale jak to Aniu - bez konsultacji społecznych?!
zdziwko:)
zdziwko:) 28.03.2018, 19:14
Zeloci czerepacha już kolejne imię wymieniają... Do wyborów ogarną, że nie mają poparcia jak Kim w Korei Płn...
mała pumka w podskokach
mała pumka w podskokach 28.03.2018, 17:38
I bez podskoków czerwonej pumki...
Ahmed Terrorysta
Ahmed Terrorysta 28.03.2018, 17:59
Czekaj, bo się zgubiłem. Pumkę lubiejesz czy nie lubiejesz?
Z dekretu Napoleona
Z dekretu Napoleona 28.03.2018, 19:36
Czerwona pumka jako socjalistyczny nielegalny uchodzca z Afryki nie jest mile widziana w granicach Cesarstwa!
Ducy
Ducy 28.03.2018, 21:23
Czyli dawna miłość pumki pozostałą miłością romantyczną, nieskonsumowaną i nieodwzajemnioną?
ojeju
ojeju 28.03.2018, 23:28
Do tej pory się nie załapał, myśli że wyskacze w listopadzie...
podpis nieczytelny acz zamaszysty
podpis nieczytelny acz zamaszysty 28.03.2018, 22:04
Z szacunkiem do prywatnego sektora handlowego proszę bagienny trolu!
TAŃSZY ...
TAŃSZY ... 28.03.2018, 13:43
i bardziej korzystny sposób dla mieszkanicow, zwykła tabliczka:
"W godzinach od 07:00 - 15:00 MAXYMALNY postój 2 godz”.
Bez możliwości postania sobie dłużej. Dłużej można postać gdzieś indziej i tyle.
Zatety: BRAK kosztów utrzymania: bileterki, terminalu, szlabanów, kasy parkingowej, pętli indukcyjnej itp, itd...
Wady: BRAK

No chyba że o to chodzi o PRZETARG i układy, a nie o dobro mieszkańców!
a gdzie regulaminy, systemy, pieczątki, dekrety?
a gdzie regulaminy, systemy, pieczątki, dekrety? 28.03.2018, 21:54
Jak to tak? Prosto, tanio i bez dekretów Napoleona, wydawania darmowych kart swoim?
ptak
ptak 29.03.2018, 03:57
Zrobić coś prosto, tanio i bez psucia i niszczenia, to nie w stylu tercetu!
szlabany w centrum miasta...
szlabany w centrum miasta... 28.03.2018, 22:42
Zamiast zwiększyć liczbę miejsc parkingowych w mieście CHOCIAŻ O JEDNO – stawiają szlaban.
To ci organizatorzy...
bilans kadencji
bilans kadencji 28.03.2018, 23:31
Bilans miejsc parkingowych w Gryfinie - ujemny...
Andrzej z Czechosłowackiej
Andrzej z Czechosłowackiej 28.03.2018, 22:01
Aleeeeeeeeeee... czy auta w dieslu prywatnych przedsiębiorcuf mogą liczyć na zniżkę?
???
??? 28.03.2018, 22:22
Liczysz na łaskę pańską? A masz coś do powiedzenia o szlabanach w centrum miasta?
Miłośnik BiP
Miłośnik BiP 28.03.2018, 12:21
Opłaty za parking będą już, choć parkingu nie ma. Jak będzie to się je podniesie. Kłamią jak zawsze. Zajrzałem właśnie do BiP Gryfina. Jest tam taka zakładka Strategia Rozwoju i nagle wiele rzeczy stało się oczywistych. Otóż ta ekipa nie ma od 1 stycznia 2016r. ani uchwalonej ani opracowanej strategii rozwoju gminy Gryfino. No i wiemy czemu wcale nie pozyskują środków unijnych . Bo ich wnioski przepadają ( o ile w ogóle są) z braku podstawowych dokumentów. Wcześniejsza strategia opracowana przez Burmistrza Henryka Piłata obowiązywała do 31 grudnia 2015r. Sawaryn i jego radni mieli ponad rok czasu na opracowanie nowej i NIC. Jak zawsze. Nie ma jej do dziś. Ale to nic. Tej ekipie nie przeszkadza to chwalić się strategią poprzednika i utrzymywaniem , że ona obowiązuje i w 2018r. Kłamią ? Oceńcie to sami ! W uchwale z tego roku dotyczącej rewitalizacji gminy powołują się na nieistniejącą strategię i twierdzą, że dalej obowiązuje.... Ale w BiP jej nie ma od 1 stycznia 2016r. Ponieważ niedługo wybory pewnie Sawaryn obieca nam ją już niedługo Za 5 może 10 lat. Jak nienawiść do poprzednika zmąciła niektórym umysły, że zastopowali rozwój strefy w Gardnie, zagospodarowanie nabrzeża, wstrzymali renowację i remont Łużyckiej, zastopowali zbrojenie terenów pod budownictwo, wstrzymali całkowicie budownictwo komunalne na 4 lata (ewenement od 1945r.), doprowadzili do eksmisji stowarzyszeń i pośrednio likwidacji muzeum, dewastacji kortów itd. itp. Słów brak. A w całym mieście smród a prezes PUK skarży się, że nie zdąży złożyć dokumentów na dalsze funkcjonowanie oczyszczalni ścieków przez kolejne 20 lat bo nie. Zaś prezes GTBS nawet nie buduje i nie remontuje. Nic to. Ważne, że najważniejsza inwestycja: wymiana chodnika przed domem wicka Milera na Reymonta rusza. Skończą przed wyborami ? Na razie dewastują JPII.
P.s. Przy najbliższej okazji o kolejnych przekrętach, utajnieniach niedopowiedzeniach i dezinformacjach w gryfińskim BiP. Można tak bez końca. Aż nasz BiP zacznie być obiektywnym komunikatorem i będzie nas informował a nie służył kolesiom do wprowadzania w błąd. Ale tego doczekamy się za nowego burmistrza. W następnym cyklu czego ważnego nie ma w BiP i gdzie poszła kasa publiczna a w BiP cisza.
gmina w zaniku...
gmina w zaniku... 28.03.2018, 19:21
BIP w tej kadencji jak bilans miejsc parkingowych - zanika...
Bbh
Bbh 28.03.2018, 19:00
Ho ho ho
zdziwko
zdziwko 28.03.2018, 19:16
Już w grudniu próbowali wyprowadzić pieniądze z podatku śmieciowego poza gminę, bo PUK przez 3 lata nie dostosował się do ustawy o sortowaniu śmieci.

A teraz gmina ma płacić za ścieki?
ptak
ptak 29.03.2018, 04:04
Najpierw PUK nie zrobił sortowni śmieci, żeby z gminy forsa poszła do zewnętrznej firmy, teraz ze ściekami kombinują?
Gryfinianka
Gryfinianka 28.03.2018, 18:53
Wymieniłeś tylko część wątpliwych "osiągnięć" pana Nikitińskiego, a należy tu jeszcze podkreślić jawne wspieranie przez niego faszyzujących bojówek i zniszczenie Energetyka
ptak
ptak 29.03.2018, 03:59
Nie da się zapomnieć o oszukaniu wyrzuconych z dworca organizacji, które mamił Platanem - a niedawno uznał, że... platan do wycinki, bo mu kora odpada...
A w Alpach panie prezesie pan był ?
A w Alpach panie prezesie pan był ? 29.03.2018, 01:05
W tym roku na A klasowego Energetyka szykują chyba z pół miliona. Co prawda otwartego konkursu ofert nie opublikowali jeszcze w BiP ale część kasy już przelali.
antykorupcja
antykorupcja 28.03.2018, 13:22
Poniewierali śp. Piłata pomawiając o samo zło i nieprzejrzystość a sami przejrzyści jak woda w bajorze z lampą pośrodku – na drodze gminnej, gdy na innym kawałku wymieniają chodnik pod oknami pana wicka...
!!!
!!! 28.03.2018, 21:57
Woda w bajorze przy obecnych jest krystalicznie czysta! Czego się nie dotkną - zero przejrzystości.
Nawet rzecznicy uciekają, żeby z nimi nie współpracować...
bajoro z lampą w środku
bajoro z lampą w środku 28.03.2018, 16:29
Zamulają każdą informację o swoich działaniach, uważając, ze "ciemny lud" im mniej wie i może na BIP wyczytać, tym lepiej dla nich...
seniorka
seniorka 28.03.2018, 16:12
Słuchaj, masz dowody na korupcję, ba - nawet przypuszczenia - idź z tym do prokuratury. Ale wcześniej weź leki
Mongoł
Mongoł 28.03.2018, 19:24
Pawełek, twoje baaaaa śmierdzi na kilometr . Pamiętaj, karma wraca.
seniorka
seniorka 28.03.2018, 21:32
Chyba w końcu wziąłeś te leki, przynajmniej część bo przynajmniej się przedstawiłeś.
Mongoł
Mongoł 28.03.2018, 21:52
He, he uderz w stół, a Pawełek się odezwie
ptak
ptak 29.03.2018, 04:01
Tak z nim bywa. Ego duże...
seniorka
seniorka 28.03.2018, 21:58
W sumie mogę być nawet Pawełkiem jeżeli to złagodzi widoczne dla innych objawy paranoi. Ale weź leki.
pumka
pumka 28.03.2018, 22:15
Widoczne dla innych - czyli dla wszystkich twoich osobowości, kokainisto?
Mongoł
Mongoł 28.03.2018, 22:09
Weź sam leki, a paranoja na chwilę ustąpi Pawełku he, he
empatia
empatia 28.03.2018, 22:44
Obawiam się, że leki przestały już działać na ten rodzaj psychicznych aberracji...
ironia losu...
ironia losu... 28.03.2018, 16:20
No popatrz Pawełku - a gdzie są twoje zawiadomienia i dowody odnośnie poprzedniej kadencji?
CZYŻBY NIE MIELI ŻADNYCH DOWODÓW?
seniorka
seniorka 28.03.2018, 16:44
Leki weź bo niezmiennie masz omamy.
seniorka
seniorka 28.03.2018, 15:46
Nikitiński w szczególności za to chamstwo wobec śp. Pana Henryka powinien odejść!!!
Mają  kiełbie we łbie.
Mają kiełbie we łbie. 28.03.2018, 11:34
Ta uchwała to taka kampania wyborcza bo kampania w urzędzie w toku. Ceny będą już a parking po wyborach. Oni są super szybcy. Jak mówi staropolskie przysłowie: "Szybcy jak smród w gaciach".
dezaktywacja
dezaktywacja 29.03.2018, 01:09
Snują się.
???
??? 28.03.2018, 11:52
Tylko że przetargi na drogi sprzęt rozstrzygną teraz - może właśnie o to chodzi, żeby jak najwięcej przetargów przeprowadzić?
UKŁAD
UKŁAD 28.03.2018, 09:58
Dlaczego świadomie unikają podania informacji o KOSZTACH tego parkingu? Zamierzone wprowadzenie w błąd?

Bardzo prosze o sprawdzenie poniższych kosztów:
urządzeń
eksploatacji
serwisu
obsługi itp itd
[bileterki, terminal wyjazdowy, szlabany, kasa parkingową plus program komuterowy, dekoder pętli indukcyjnej,..]
szlaban w centrum miasta...
szlaban w centrum miasta... 28.03.2018, 22:46
Najtajniejsza informacja - ile ten deal z powiatem i przejęciem parkingu i cały ten parking będzie nas kosztował?
delegacja do Raciechowic za 30 zł
delegacja do Raciechowic za 30 zł 28.03.2018, 10:44
Widać muszą porozkładać w różnych miejscach budżetu, żeby potem koszt jak delegacji do Raciechowic wyszedł 30 zł za dobę...
seniorka
seniorka 28.03.2018, 10:04
Kto ty jesteś, żeby prosić?
Kogo konkretnie prosisz?
Naprawdę sądzisz, że ktokolwiek, poza tobą samą weźmie tą prośbę na serio?
suweren
suweren 28.03.2018, 11:55
A dlaczego mieszkańcy mają PROSIĆ o informację o pieniądzach gminnych?
I odpowiedzi są różne, w zależności kto pyta?
delgacja do Raciechowic za 30 zł dziennie
delgacja do Raciechowic za 30 zł dziennie 28.03.2018, 10:39
A kto ty jesteś, żeby odmawiać informacji o wydatkach z budżetu gminy?

seniorka Dzisiaj, 10:04 Kto ty jesteś, żeby prosić
Andrzej z Czechoslowackiej
Andrzej z Czechoslowackiej 28.03.2018, 13:52
Jestem internautą, którego nieznane mi schorzenie każe brać ci za jakiegoś Pawelka. Dlatego weź leki!
Waterloo
Waterloo 30.03.2018, 21:33
Zapomniałeś wydać w tej sprawie dekret!
nie przesadzaj z lekomanią:)
nie przesadzaj z lekomanią:) 28.03.2018, 14:22
Dlaczego Pawełku oburzasz się, że seniorkę biorą za ciebie, czyli Pawełka pod nickiem "andrzejka"?

delgacja do Raciechowic za 30 zł dziennie Dzisiaj, 10:39 A kto ty jesteś, żeby odmawiać informacji o wydatkach z budżetu gminy?

seniorka Dzisiaj, 10:04 Kto ty jesteś, żeby prosić
lekomania to straszny nałóg
lekomania to straszny nałóg 28.03.2018, 15:14
Lekomanowi się myli, czy podszywa się pod seniorkę, czy Andrzeja - więc odpowiada jako seniorka pod nickiem Andrzeja:)
Andrzej z Czechosłowackiej
Andrzej z Czechosłowackiej 28.03.2018, 15:21
Jak już pisałem - to stwierdzenie pod kątem twoich stu nicków dziennie?
coming out - ale w którą stronę?
coming out - ale w którą stronę? 28.03.2018, 16:23
A co, nie używasz obu nicków?
Czechosłowacka seniorka
Czechosłowacka seniorka 28.03.2018, 16:28
Ale kto właściwie pyta?
seniorka
seniorka 28.03.2018, 15:01
Weź leki!
do lekomana
do lekomana 28.03.2018, 15:13
Lekomanie - nie zachęcaj innych do swojego nałogu!
I zdecyduj się, czy jesteś seniorką czy Andrzejkiem...
seniorka z Czechosołwackiej
seniorka z Czechosołwackiej 28.03.2018, 15:18
Mówisz to pod kątem swoich stu nicków na dzień? Weź leki!
coming out - ale w którą stronę?
coming out - ale w którą stronę? 28.03.2018, 16:22
Andrzej jest kobietą? Czy seniorka facetem?
Andrzej z Czechosłowackiej
Andrzej z Czechosłowackiej 28.03.2018, 16:29
Proszę ze mnie nie drwić, gdyż do pięt mi nie dorastacie
podolog
podolog 28.03.2018, 16:35
A co masz przerost kości stopy?

Andrzej z Czechosłowackiej Dzisiaj, 16:29 , gdyż do pięt mi nie dorastacie
Andrzej z Czechosłowackiej
Andrzej z Czechosłowackiej 28.03.2018, 16:47
Naprawdę nie wierzyłem, że masz tyle różnorakich umiejętności, zawodów i funkcji. Oczywiście do czasu wzięcia leków.
refleksja o hałasie w mieście
refleksja o hałasie w mieście 28.03.2018, 17:42
Ty i z lekami i bez leków tak samo na temat szlabanów w centrum miasta dużo masz do powiedzenia...
wyborca
wyborca 28.03.2018, 10:27
Pawełku - co za pytanie "kto ty jesteś, żeby prosić"? A KIM TY JESTEŚ, ŻE ZATAJASZ PUBLICZNE WYDATKI?
hehe
hehe 28.03.2018, 10:33
Leki weź!
weź leki sam!
weź leki sam! 28.03.2018, 10:40
Swojej drugiej osobowości przypominasz?
do bufona
do bufona 28.03.2018, 09:40
Dopiero do pracy przyszedłeś, że mówisz dzień dobry?
Od kiedy ty mówisz dzień dobry?
wyborca
wyborca 28.03.2018, 10:28
On nie mówi pierwszy dzień dobry - nawet na dzień kobiet nie pamiętał o kwiatku...
farmaceuta
farmaceuta 28.03.2018, 09:14
Dzień dobry państwu. Przypominam o wzięciu leków.
farmaceuta gminny????
farmaceuta gminny???? 28.03.2018, 09:37
Jak ci rzeczywistość nie pasuje, to nie jest kwestia NASZYCH leków, tylko nieskutecznych twoich:)
zdziwiony
zdziwiony 28.03.2018, 08:28
Zaczęli od wojenek przy moście, ( zamiast budować pokazują jak niszczyć) teraz szlabany przy urzędzie...no i tak się będziemy cofać w rozwoju miasta aż do wyborów...czy w tym urzędzie nie ma ludzi myślących ????
cichociemni z UMiGu:)
cichociemni z UMiGu:) 28.03.2018, 09:03
przeszli do podziemia, żeby w oczy się nie rzucać:)

Zamiast zrobić chociaż jedno miejsce parkingowe więcej, zrobią szlaban. Za to z bajerami.
wybory
wybory 28.03.2018, 00:25
Jak wytna drzewa my "wytniemy" w listopadzie ich samych.
Ciekawski
Ciekawski 28.03.2018, 00:06
Panie redaktorze ! Może pan sprawdzić co przejęła gmina od powiatu ? Z pewnych pośrednich informacji wynika, że oprócz parkingu przejęli ulicę 1-go maja od Niepodległości do dworca. Czy to prawda ? Gmina nie ujawniła tego. Czy będzie wycinanie drzew na powiększenie parkingu ?
haracz, czy coś innego?
haracz, czy coś innego? 28.03.2018, 11:51
A po co gminie cała ulica 1 maja na kosztach utrzymania? To jakaś forma datku dla powiatu? Wzięcie na utrzymanie budżetu gminy obowiązków powiatu?
antykorupcja
antykorupcja 28.03.2018, 13:25
Dlaczego gmina tak chętnie wydaje budżetowe pieniądze na powiat? A to ulica 1 maja przejęta na utrzymanie gminy, a to hala dla powiatowej szkoły za kilkanaście milionów?
bajoro z lampą pośrodku
bajoro z lampą pośrodku 28.03.2018, 16:27
Czy gmina uważa, że wszystkie drogi na jej utrzymaniu są OK że przejęła od powiatu kolejną - 1 maja (i to prawdopodobnie nie tylko sam parking)?
do zarozumialca biurokraty pod wszystkimi nickami
do zarozumialca biurokraty pod wszystkimi nickami 28.03.2018, 00:05
Patrzę na postawę przedstawiciela urzędu (nikt inny takiej odporności na argumenty i takiej pogardy wobec ludzi z innym zdaniem nie może mieć) i muszę zapytać:
Przy każdym znaku zakazu, ograniczenia prędkości stawiasz geniuszu etatowych pilnowaczy? Nie wystarczy sprawdzać prewencyjnie?
Jak w całym cywilizowanym świecie?
Tylko w państwach autorytarnych bez kontroli, kwitków, pilnowania, regulaminów – NIE MA MAJESTATU WŁADZY...
W Szwecji nie zaparkujesz na miejscu dla inwalidów – BO TO NIE UCHODZI. Ale jak to zrobisz, dostaniesz na bank mandat. W dodatku wszyscy wokół uznają cię za głupka.
Tutaj zamiast postawić znak „postój do dwóch godzin” na iluś miejscach – cały „system, regulaminy, przetargi, koszty, szlabany”...
Bo łatwiej jest wydawać grube tysiące niż wysłać od czasu do czasu strażników, żeby sprawdzili przestrzeganie znaków drogowych...
zagubiony koordynator komunikacji:)
zagubiony koordynator komunikacji:) 28.03.2018, 11:20
Na części parkingu postawić znak "postój do dwóch godzin" byłoby za mało "ambitne" - no bez żadnego przetargu? Jak to tak - żadna zabawa w rządzenie, żadnych wstążek...
Hhh
Hhh 28.03.2018, 06:50
Ho ho obronca z Umig
Andrzej z Czechosłowackiej
Andrzej z Czechosłowackiej 28.03.2018, 09:44
Stwierdzanie:
1. Obecności przedstawiciela urzędu w komentarzach na podstawie własnej, spaczonej percepcji rzeczywistości.
2. Możliwości jakiejkolwiek sensownej polemiki na podstawie "argumentu" o braku konieczności "etatowego pilnowacza" przy znakach zakazu i ograniczenia prędkości - i odniesienie tego do stawiania szlabanu.
3. Faktu mieszkania w państwie totalitarnym.
4. Nieuchronności otrzymywania mandatów za parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych w Szwecji

I odnoszenie tego, jako rzekome, rzeczowe argumenty w "dyskusji" na temat planowanego systemu ograniczenia parkowania przed urzędem, może spowodować wyłącznie jedną konkluzję.

WEŹ LEKI
wyborca
wyborca 28.03.2018, 10:30
Pawełku - bełkoczesz. I nikt inny tak bełkotać nie potrafi. O czym ty ględzisz?
zgubiony koordynator komunikacji
zgubiony koordynator komunikacji 28.03.2018, 11:16
Do kategorii psychiatrycznych należy wyciągnięcie wniosków że:
1. ktoś postuluje postawienie pod każdym znakiem drogowym pilnowaczy (gdy wyraźnie mowa, że stawianie szlabanów pod nosem straży miejskiej „bo znaków drogowych nie będą przestrzegali” to absurd – WŁAŚNIE TAKI, JAK STAWIANIE POD KAŻDYM ZNAKIEM DROGOWYM „PILNOWACZA”)
2. wpieranie, że to „inni nie chcą dyskutować” – gdy samemu jest się odpornym na wszelkie argumenty i odmawia odpowiedzi na jakiekolwiek pytania dotyczące bronionej koncepcji
3. brak zrozumienia, że SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE to nie szlabany, regulaminy, bilety – tylko edukacja, wychowanie...


Andrzej z Czechosłowackiej Dzisiaj, 09:44
Andrzej z Chechosłowackiej
Andrzej z Chechosłowackiej 28.03.2018, 10:34
Leki weź!
leki weź sam!
leki weź sam! 28.03.2018, 10:42
Na pewno twoje leki nie są skuteczne! To jaki Pawełku jest koszt waszych zabawek na tej ulicy?
Naprawdę
Naprawdę 28.03.2018, 10:45
Leki weź
do lekomana:)
do lekomana:) 28.03.2018, 11:18
To jaki koszt przejęcie od powiatu ulicy na utrzymanie gminy? I jaki koszt zakupu, instalacji i obsługi szlabanów i całej reszty?
parkingowy gminny
parkingowy gminny 28.03.2018, 09:42
Ale to prawda - robić na drodze publicznej obciachowe szlabany jak z zeszłej epoki? Jak to będzie wyglądało?

Jak burmistrze wreszcie dojrzą problem - opracowują "system".
Zamiast rozwiązać problem
Kolesiostwo
Kolesiostwo 27.03.2018, 23:57
Te opłaty nie maja dotyczyć radnych. Będą ekstra abonamenty i karty. I tylko o to chodzi. To przecież efekt skarg radnych, że nie mogą zaparkować na parkingu w czasie wizyt i załatwiania spraw w urzędzie.
suweren
suweren 28.03.2018, 11:57
No tak, radni biedactwa nie mogą jak zwykli mieszkańcy się kręcić po mieście. To ile miejsc na tym parkingu będzie faktycznie "rotacyjnych"? A ile zajętych przez "darmowych"?
Duch Waterloo
Duch Waterloo 27.03.2018, 18:00
W tym kretyńskim pomyśle czuć geniusz Nikitińskiego
Wleźli w Henia stare buty
Wleźli w Henia stare buty 27.03.2018, 19:34
Pomysł płatnego parkingu przed UMiGiem był jeszcze za Henia ale że samodzielne myślenie nie leży w kompetencji tych lenii i nieudaczników to mamy to co mamy
to ich własne buty, z opozycyjnych czasów:)
to ich własne buty, z opozycyjnych czasów:) 27.03.2018, 20:19
Pomysł pojawił się zdaje się w pewnej gazetce i ciągłych pytaniach dwóch radnych, jak się nie mylę.
parkingowy gminny
parkingowy gminny 28.03.2018, 09:46
Dokładnie był lansowany przez obecny tercet, jak byli w opozycji i tłukli w śp Piłata zarzucając że "takiej prostej sprawy od zaraz nie potrafi rozwiązać"...
:):):)
:):):) 27.03.2018, 18:49
Jako żywo – duch Berezyny i Waterloo... I rozwiązań najdroższych i najgłupszych – jak hala dla powiatowej szkoły z gminnej kasy...
wyspa św. Heleny:)
wyspa św. Heleny:) 28.03.2018, 00:01
Głupawka żeby ośmieszyć nick "seniorka" która swego czasu punktowała Nikityńskiego potwierdza trop w tej sprawie...

Tyle wysiłku i pustych wpisów bez treści - żeby nie podać żadnych szczegółów i uniknąć odpowiedzi o koszty!
przypadek kliniczny:)
przypadek kliniczny:) 28.03.2018, 00:32
To się zaczęło przy temacie hali w jesieni, wówczas "seniorka" wypunktowała w sposób bardzo konkretny i kulturalny absurdy pomysłu.

W odwecie poprzejmowano nicki, pod którymi pisali krytycy gminnego tercetu.
I wtedy pojawiła się ta słynna lanserska "seniorka Nikityński musi odejść"...

Takie zachowanie świadczy tylko o lanserskiej rozpaczy...

http://www.igryfino.pl/wiadomo…
seniorka
seniorka 28.03.2018, 16:22
O proszę jaka perełka. Naprawdę myślisz, że warto aż tak chwalić się swoim, mocno pokręconym wyobrażeniem o świecie i jeszcze nazywać to konkretnym punktowaniem? Naprawdę jesteś aż tak zakochana w sobie?
dużo tych osobowości w jednym człowieku
dużo tych osobowości w jednym człowieku 28.03.2018, 16:40
Ta lanserska "seniorka Nikityński musi odejść" bez wątpienia jest zakochana w sobie.

Ale w artykule http://www.igryfino.pl/wiadomo… widzisz jakieś POKRĘCONE WYOBRAŻENIE O ŚWIECIE?

Bo ja tylko jedno - które na argumenty radnego Sochaja odpowiada "refleksją o hałasie w mieście"
lanserstwo za nasze pieniądze!
lanserstwo za nasze pieniądze! 27.03.2018, 18:25
To ile budżet gminy będzie kosztował zakup i utrzymanie tych zabawek dzieciaczków?
Czemu nie można prościej?
nie taniej nowe miejsca parkingowe?
nie taniej nowe miejsca parkingowe? 27.03.2018, 19:05
Na początku kadencji parking był powiatowy. Zamiast wykorzystać doskonałe (podobno) stosunki z powiatem i mieć parking za powiatowe pieniądze - utrzymanie parkingu, remonty, malowanie, łatanie itp - NA KOSZT GMINY.
Teraz cała instalacja - NA KOSZT GMINY.
Potem comiesięczne utrzymanie, etaty, obsługa - NA KOSZT GMINY!

To ile to już kosztowało i będzie kosztować budżet gminy?
taniej, ale mniej zabawnie...
taniej, ale mniej zabawnie... 28.03.2018, 00:08
Koszt utrzymania samego parkingu, który ponosił do tej pory powiat, plus koszty urządzeń, plus koszty eksploatacji, serwisu, obsługi itp itd - na 20 miejsc (reszta pewnie z przepustkami)?
parkingowy gminny
parkingowy gminny 28.03.2018, 09:48
Ile kosztuje gminę utrzymanie przejętej od powiatu drogi i jaki koszt jest tych wszystkich bajerów - zakupu i utrzymania parkingu???
weź leki
weź leki 27.03.2018, 19:40
Jakie etaty?
a ty wziąłeś, czy jeszcze przed?
a ty wziąłeś, czy jeszcze przed? 27.03.2018, 20:16
A co, samo się będzie obsługiwać? Nie każdy bez leków uruchamia swoje gorsze ja:)

Pozostałe