Zło dobrem zwyciężaj

  • 27.03.2018, 21:58
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zło dobrem zwyciężaj  fot. ZS Nowe Czarnowo
Tradycją Zespołu Szkół w Nowym Czarnowie jest spotkanie przy wspólnym stole, aby świętować ważne wydarzenia dla każdego chrześcijanina. W to nasze wielkanocne świętowanie, które odbyło się 27 marca, wprowadził nas montaż słowny przygotowany przez uczniów oraz katechetkę Jadwigę Dąbrowską-Maźnio.

Krótka scenka z udziałem słońca, wiatru i człowieka uświadomiła nam, że każdego dnia powinniśmy zło dobrem zwyciężać i że każdy człowiek ma w życiu zmartwychwstania do dobrego, do zwycięstwa, do przyjaźni, do przebaczenia i do szczęścia. I pomimo tego, że nie zawsze wszystko nam wychodzi, to powinniśmy skierować nasz wzrok na Jezusa, Jemu było o wiele trudniej.

Na scenie jako dekorację można było podziwiać piękne palmy wielkanocne, przygotowane w drodze corocznego konkursu „Na najpiękniejszą palmę wielkanocną”. Palmy zostały wykonane przez zespoły klasowe naszej szkoły.

Po obejrzeniu montażu słownego głos zabrał ksiądz kanonik Józef Dudek, który w pięknych słowach wprowadził nas w wydarzenia Wielkiego Tygodnia i Zmartwychwstania. Następnie wicedyrektor Jerzy Surdacki złożył wszystkim zebranym serdeczne życzenia, po czym wszyscy uczniowie wraz z zaproszonymi gośćmi zasiedli do stołu, na którym zagościły potrawy wielkanocne: żur, faszerowane jajka, sałatka tradycyjna i przepyszne wypieki dzięki zaangażowaniu rodziców, którzy własnoręcznie te ciasta upiekli.

Organizacją tej pięknej uroczystości zajęły się panie Agnieszka Lebioda i Agnieszka Walsh przy ogromnym wsparciu i pomocy wszystkich osób pracujących w szkole, a także dzięki użyczeniu przez Dom Pomocy Społecznej wielofunkcyjnej sali. Na koniec na wszystkich uczniów naszej szkoły czekała słodka niespodzianka w postaci czekoladowych zajączków. ŻYCZYMY WSZYSTKIM WESOŁYCH ŚWIĄT!!!

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (16)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dobro i miłość
Dobro i miłość 28.03.2018, 23:55
A dziecko z gwałtu kochaj. Kochaj patrząc sie w dziecka buźke i widząc codziennie twojego gwałciciela lub nie kochaj i oddaj.
Gwałcicielowi też podziekuj za to że dał ci twoj krzyż bo tak Jezus chciał.
Ana
Ana 28.03.2018, 13:11
Cos pusto tam , mało chętnych.
Kolo
Kolo 28.03.2018, 00:42
Fajna szafa
nauczyciel
nauczyciel 27.03.2018, 23:42
Jeszcze tylko jutro do szkoły i wolne do kolejnej środy!

Pozostałe