Trwają zapisy do gryfińskiego projektu „Prowadzenie rehabilitacji w Zespole Rehabilitacyjno-Terapeutycznym cd.”

  • 28.03.2018, 15:39 (aktualizacja 28.03.2018, 16:54)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Trwają zapisy do gryfińskiego projektu „Prowadzenie rehabilitacji w Zespole Rehabilitacyjno-Terapeutycznym cd.” fot. PSONI Gryfino
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Gryfinie realizuje projekt pn. „Prowadzenie rehabilitacji w Zespole Rehabilitacyjno- Terapeutycznym cd.”, współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, w ramach konkursu nr 4/2017 - Samodzielni i skuteczni, Kierunek pomocy 2 - Zwiększenie Samodzielności Osób Niepełnosprawnych, którego celem jest umożliwienie osobom niepełnosprawnym osiągnięcie większej samodzielności oraz niezależności w codziennym funkcjonowaniu.
Głównym celem projektu jest nauka samoobsługi i zaradności życiowej, wyrabianie systematyczności, pracowitości i wytrwałości, usprawnianie manualne, normalizacja napięcia mięśniowego, kształtowdoanie prawidłowej mowy poprzez korygowanie zaburzeń, redukcja stresu, pokonywanie barier psychicznych i społecznych a także pomoc w zwiększeniu aktywności społecznej osób niepełnosprawnych poprzez świadczenie usług asystenckich wspierających ich w czynnościach, których bez pomocy innych nie są w stanie wykonać samodzielnie.
Zajęcia prowadzone przez specjalistów będą z podziałem na grupy i indywidualne, co przyczyni się do zwiększenia samodzielności, zdobycia nowych umiejętności i doświadczeń w określonych sferach życia.
Prowadzone formy wsparcia to: terapia zajęciowa, trening umiejętności samoobsługi i zaradności życiowej, biblioterapia, hortiterapia rehabilitacja ruchowa, zajęcia na basenie, hipoterapia, zajęcia z logopedą i psychologiem.
 
Realizacja projektu przewidziana jest w okresie od 1 kwietnia 2018 do 31 marca 2020 r., a jego adresatami jest 10 osób o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności zamieszkujący na terenie powiatu gryfińskiego. W I okresie jego realizacji od 1 kwietnia 2018 do 31 marca 2019 r. do projektu zakwalifikowanych zostanie 10 osób spełniających kryteria udziału w projekcie.
 
Formalnym warunkiem ubiegania się o możliwość przyjęcia do projektu jest:
1. posiadanie orzeczenia o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności lub orzeczenia równoważnego,
2. wiek powyżej 18 roku życia
3. niepełnosprawność intelektualna w tym zaburzenia psychiczne, ze sprzężeniami (ruchowymi, epilepsją), z autyzmem
4. zamieszkiwanie na terenie powiatu gryfińskiego,
5. nieuczestniczenie równocześnie w ramach innych realizowanych projektów dofinansowanych ze środków PFRON, jeżeli cele realizacji form wsparcia w poszczególnych projektach pokrywają się,
6. wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych i publikację wizerunku dla potrzeb projektu,
7. podpisanie deklaracji uczestnictwa w projekcie.
 
Osoby zainteresowane udziałem w projekcie zapraszamy osobiście do biura Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Gryfinie zlokalizowanego przy ul. Szczecińskiej 33, w Gryfinie, w dni robocze w godz. 9.00-14.00 lub dzwoniąc pod nr tel. 607 942 092, w celu uzyskania szczegółowych informacji i/lub wypełnienia stosownej dokumentacji.
 
Obecnie ze względu na ograniczoną liczbę miejsc (deklaracja uczestnictwa przez obecnych uczestników ZR-T) w I edycji, zapisy przyjmowane są do tworzonej listy rezerwowej.
Deklaracja uczestnictwa do pobrania ze strony http://www.psouugryfino.org.pl
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Gryfinianka
Gryfinianka 28.03.2018, 18:43
Odnoszę wrażenie że tak wysokie wymagania stawiane uczestnikom tego projektu spełniają jedynie nasi burmistrzowie, którzy do pięt nie dorastają swoim poprzednikom.
Dzika karta
Dzika karta 28.03.2018, 20:49
Nikitiński dostanie się bez problemu
komisja
komisja 28.03.2018, 21:49
Na pewno
1000 zł renty brutto. Jak żyć ?
1000 zł renty brutto. Jak żyć ? 28.03.2018, 16:37
Pan burmistrz to lepiej by wprowadził ulgowe bilety dla niepełnosprawnych we wszystkie dni tygodnia jak jest w innych miastach. To nie dobrze jak miasto dorabia się na niepełnosprawnych. Przecież Laguna ma zysk.
do 16.37
do 16.37 28.03.2018, 16:56
A jak żyją emeryci i renciści za tyle samo i nie mają rodziny, tak jak niepełnosprawni,która im pomoże ?
Robin
Robin 28.03.2018, 16:32
Ciekawy pomysł.

Pozostałe