Mieli dostać klitkę, a otrzymają 100-metrowe mieszkanie

  • 29.03.2018, 22:31 (aktualizacja 29.03.2018, 23:35)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Mieli dostać klitkę, a otrzymają 100-metrowe mieszkanie
Wielodzietna rodzina państwa Elżbiety i Tomasza Jarosów musi do końca kwietnia opuścić budynek należący do Poczty Polskiej w Chojnie. Początkowo rodzinie z sześciorgiem dzieci burmistrz zaproponował 30-kilkumetrowe mieszkanie zastępcze. Państwo Jarosowie o pomoc poprosili media i radnych. I jest sukces! W piątek mogą podpisać umowę na 100-metrowe mieszkanie od gminy.
Sprawą państwa Jarosów pierwsza zajęła się Telewizja Szczecin. Pokazała, jak państwo Jarosowie z Chojny od lat ubiegają się o lokal socjalny, jednak bezskutecznie. Rodzina przeżywała dramat, a urzędnicy tłumaczyli, że choćby chcieli, to nie mogą przyznać lokalu socjalnego, bo tych w Chojnie po prostu nie ma. Ale jednak się znalazł!
W poniedziałek zareagowali radni Rady Miejskiej w Chojnie. Pod listem do burmistrza Adama Fedorowicza podpisali się radni Bartosz Michno, Małgorzata Przybylska, Paweł Bucyk, Mirosława Buko i Henryk Kłapouch.
W piśmie czytamy: „Radni wnioskują o szczegółowe przeanalizowanie możliwości lokalowych w mieście, a na czas oczekiwania na rozwiązanie problemu, zezwolić na zamieszkanie na razie państwa Jarosów w pomieszczeniach Polsko-Niemieckiego Centrum Kształcenia w Krajniku Górnym 26”.
-Dziękuję bardzo radnym, którzy wstawili się w naszej sprawie i pomogli nam – mówi nam Elżbieta Jaros. -Dzięki tym państwu i mediom, a szczególnie telewizji Szczecin, będę mogła w piątek podpisać umowę z gminą – nie kryje radości pani Jaros.
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Łukasz
Łukasz 31.03.2018, 17:48
Radni dobrze wiedzieli jak nacisnąć burmistrza aby zmiękł!
ewa
ewa 30.03.2018, 17:14
Głowa rodziny może niech mnie piwkuje a dorośli członkowie rodziny wezmą się do pracy wtedy byt rodziny będzie lepszy .Swoją drogą w tym wieku już czas interes na strych odwiesic a nie rozmnażać się , jesli nie stać mnie na zapewnienie dachu nad głową rodzinie to po co sprowadzać coraz wiecej tych dzieci .
OLO
OLO 30.03.2018, 10:05
Różne są sytuacje w życiu,raz jest dobrze a raz źle. Każdy każdy może się znaleźć w takiej sytuacji,ale od tego jest państwo,które powinno nam wszystkim którzy potrzebują pomocy nam tą pomoc udzielić. Także wiem, że są ludzie źli na to że trzeba im pomóc bo mają dużo dzieci ale nigdy nie wiadomo co i nas czeka czy naszych bliskich.Także nie irytujmy się lecz pomagajmy i nie narzekajmy. Wesołych Świąt czytelnicy.
Turoń
Turoń 30.03.2018, 09:42
Czy zawsze musi się odezwać jakiś zazdrosny?
Miecio
Miecio 30.03.2018, 06:08
Trzeba robic dzieciory i plakac w gminie i sie zyje...
sprawiedliwy
sprawiedliwy 30.03.2018, 18:22
miecio rowerzysto wiecej empati jestes imbecyl
L ...
L ... 30.03.2018, 08:21
Dzieci kurde dzieci co to za słowo dzieciory!!!!jak tak można pisac o dzieciach Pan też kiedyś nim był...
milanko
milanko 30.03.2018, 09:34
Taka jest polityka państwa. Dzięki rodzinom wielodzietnym będzie miał kto pracować na wasze emerytury!
DPS
DPS 01.04.2018, 19:38
przecież one też przyjdą do radnych za chwilę po mieszkanie i świadczenia....i to Ty Milanko będziesz na nich pracować....
Wózek
Wózek 30.03.2018, 05:39
Żenada!!! Zagranie czysto PR-owe mające na celu tylko i wyłącznie dokopać burmistrzowi. Gdyby nie wybory, radni mieliby tą rodzinę w d...!!! Bo rozumiem, że przed materiałem TVP Szczecin ŻADNA rodzina w Chojnie nie miała takiego problemu?
Z drugiej strony - czy tylko mi się wydaje dziwnym, że 8-mio osobowa rodzina, w której jest dwójka rodziców i dwójka pełnoletnich, zdolnych do pracy zarobkowej dzieci NIE MOŻE SIĘ UTRZYMAĆ??? Do roboty lenie!!!
Xxx
Xxx 30.03.2018, 01:23
Wystarczy naglosnic sprawe i wszystko mozna zalatwic.
G.
G. 30.03.2018, 00:00
Niech lepiej wcześniej obejrzał jaki stan bo mi tez proponowali !
barlow
barlow 29.03.2018, 23:52
A co nagle z tym mieszkaniem Poczty nie tak?
Małgorzata
Małgorzata 29.03.2018, 23:43
Można? Można!

Pozostałe