Kicały zajączki po Bajkowej Wyspie Wielkanocnej. Przewodniczył im pewien dojrzały zając;)

  • 03.04.2018, 10:38
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Kicały zajączki po Bajkowej Wyspie Wielkanocnej. Przewodniczył im pewien dojrzały zając;)
Do Oddziału Dziecięcego gryfińskiej biblioteki 30 marca 2018 r. przyleciały „Jaskółki” z Przedszkola nr 5 im. Calineczki, obwieszczając wiosnę radosną (chociaż trudno w to uwierzyć). Spotkały tam dojrzałego zająca, który rozmawiał z nimi o przygotowaniach do Świąt Wielkanocnych oraz o tradycjach i zwyczajach.

Nawet uwierzyły zającowi, że ma kurę znoszącą złote jajka i do tego gadającąJ. Oczywiście chłopcy pytali się, gdzie można taką kupićJ.

Później przeczytał im dwie książeczki: „Zajączek wielkanocny” Anny Matusiak oraz „Wielkanocne pisanki” Urszuli Kozłowskiej. I potem się zaczęło wyliczanie wymarzonych prezentów od zajączka: czekoladowe jajka z niespodzianką, dwie książki, lalka Barbie, LEGO Jurassic World.

Jak wiadomo dzieci uwielbiają zagadki, więc nie mogło zabraknąć tych wielkanocnych. Wszyscy za prawidłową odpowiedź otrzymali naklejki i tatuaże z Reksiem.

Potem duży zając zamienił Jaskółki w zajączki i kicali sobie po Bajkowej Wyspie Wielkanocnej. Urządzili sobie też wyścigi z pisankami, zrobili koszyk z łapek zajęczych i nie pozwolili zajączkowi buntownikowi wydostać się z niego, chociaż używał sprytu, próbując przechytrzyć resztę zajączków. Zabawy i śmiechu było co niemiara.

Na zakończenie były życzenia świąteczne, a dojrzały zając otrzymał ręcznie zdobioną kartkę świąteczną i dużą pisankę. Z kolei on odczarował Jaskółki i podarował im „zajączkowe” zakładki oraz wielkanocną książkę do kącika bibliotecznego.

Tekst: Mariusz Kiełtyka

Zdjęcia: Krzysztof Kopija

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mama
mama 04.04.2018, 09:14
Naprawdę podziwiam jego za kreatywność i super pomysły:)))Widać, kto pracuje aktywnie w tej bibliotece.
Kati
Kati 03.04.2018, 22:39
Ten pan jest super, ma zawsze świetne pomysły idużo energii dla naszych dzieci
Gosia
Gosia 03.04.2018, 11:57
Co za przystojny zając!:)

Pozostałe