Postarajmy się łączyć, nie dzielić. Po to jest Społecznik – mówiono w Gryfinie

  • 07.04.2018, 11:58 (aktualizacja 07.04.2018, 13:54)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Postarajmy się łączyć, nie dzielić. Po to jest Społecznik – mówiono w Gryfinie  fot. TWS
W sali kinowej Gryfińskiego Domu Kultury 6 kwietnia 2018 r. odbyło się spotkanie marszałka województwa zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza z przedstawicielami stowarzyszeń działających na terenie gminy Gryfino oraz zainteresowanymi mieszkańcami naszego miasta. W spotkaniu uczestniczyli radni sejmiku wojewódzkiego Ewa Dudar i Artur Nycz oraz czuwająca nad programem „Społecznik” Magda Pieczyńska. Tematem spotkania była realizacja programu „Społecznik 2018”.
– Cieszę się z tego spotkania, bo ja również jestem pomysłodawcą i twórcą programu „Społecznik”, którym jest już duże zainteresowanie w całym kraju. Chciałem podziękować obecnym za przybycie i zainteresowanie. Naszym celem jest dążenie do jak najszerszej integracji społeczeństwa, dążenie do powrotu dobrych relacji pomiędzy ludźmi. Potrzebne są spotkania, rozmowy, kontakty liderów oraz - jeśli zachodzi taka potrzeba - również wsparcie. Postarajmy się łączyć, a nie dzielić. Spotkania sportowe, imprezy kulturalne z pewnością pomogą w tej realizacji - mówił marszałek Olgierd Geblewicz.
Podkreślił, że region zachodniopomorski jest mu nie tylko bardzo bliski, ale również uważa go za jeden z najpiękniejszych i coraz bardziej się rozwijający.
Spotkanie bardzo profesjonalnie prowadził animator terenowy programu Maciej Ziemiński z Koszalina.
Dziwił fakt, że w sali jakoś nie było widać mnogości stowarzyszeń istniejących na naszym terenie, np. nie było żadnego zajmującego się sportem. Ci, którzy przyszli, nie żałowali. Zdobyli informacje nie tylko jak pozyskać środki na realizację programu, ale także uzyskali odpowiedzi na wiele związanych z programem pytań.
Teraz droga do pomysłów otwarta. Czas na działanie!
TWS
 
Spotkanie dotyczące Społecznika w Gryfinie zapowiadaliśmy m.in. tutaj:
 
 
Program Społecznik 2018 to ulepszona, innowacyjna formuła programu regrantingowego, podzielonego na 2 filary tj.
 
Program Społecznik – Konkurs na Mikrodotacje to kontynuacja Programu zrealizowanego w 2017 r., czyli przeprowadzenie naboru wniosków na mikrodotacje, w którym wnioskodawcy będą mogli się starać o 3 tys. zł na realizację oddolnych inicjatyw.
 
Program Społecznik – Budżet Obywatelski to innowacyjna forma budżetu obywatelskiego, w ramach którego mieszkańcy regionu będą mogli w głosowaniu wybrać najlepszą inicjatywę obywatelską do 10 tys. zł.
 
NOWOŚĆ! Nabór wniosków na mikrodotacje i inicjatywy obywatelskie prowadzony będzie przy wykorzystaniu generatora wniosków Witkac.pl
 
Nabór dla obu filarów rozpoczął się 3 kwietnia 2018 r.
 
Operator
Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.
ul. Przemysłowa 8
75-216 Koszalin
tel. 94 341 63 30
 
Wszelkie informacje o realizacji Programu Społecznik 2018 znajdują się również na:
  • stronie internetowej Operatora - Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A http://www.karrsa.plw zakładce SPOŁECZNIK 
  • stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, tj.: http://www.wzp.pl  w zakładce Program SPOŁECZNIK
 
 
 
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (12)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (89)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Aga
Aga 09.04.2018, 08:39
Niestety są w naszym mieście tacy ludzie, co im sie nic nie podoba! Ciekawa jestem, czy podobają się sobie? Co swoją osobą prezentują?!
chacha
chacha 08.04.2018, 17:30
I niech proburmistrzowskim trollom piana z pyska tryska!
społecznik z bagien
społecznik z bagien 08.04.2018, 14:00
Artur na prezydenta!!!
gwarek
gwarek 08.04.2018, 10:07
Proburmistrzowskie trolle niech zamilkną to żółci nie będzie.
Raz Dwa Trzy
Raz Dwa Trzy 08.04.2018, 09:35
Palec do budki kto nie jest pracownikiem politycznym marszałka ;)
Zapomnieli już że można mieć inne zdanie niż ich :D
drzazga i belka
drzazga i belka 08.04.2018, 10:59
O tak, "inne zdanie tercetu" w sprawie organizacji pozarządowych widać pod platanem na dworcu i nie tylko...
gwarek
gwarek 08.04.2018, 10:07
Nie myl marszałka i sejmiku woj. z tercetem.
pogodni
pogodni 08.04.2018, 11:40
Nie rozumieliśmy ataku na jedną z pań ze Społecznika do tej pory. Otóż jadąc pociągiem regio na monitorze widzieliśmy filmiki reklamujące wybrane wolontariaty z naszego województwa m innymi jest nasza pani wolontariuszka. Oboje z mężem jesteśmy dumni z Gryfinianek (są dwie panie) i wstyd nam za zawistników, z których zazdrość aż kipi . Przecież każdy może osiągnąć taki sukces,pod warunkiem, że będzie on pracą zdobyty. Pozdrawiamy SPOŁECZNIKÓW
Monitor
Monitor 08.04.2018, 13:10
Ot tak najważniejsze , że jest pani wolontariuszka w mediach i na świeczniku !!!!!! Żenada !!!!! Hehehehe
ekran
ekran 08.04.2018, 19:26
a ciebie nie ma nigdzie i krew ci mózg zalewa z zazdrości heheheh
żenada w telewizji:)
żenada w telewizji:) 08.04.2018, 17:36
No tak, w zeszłym roku gmina Gryfino była dwa razy "w mediach" w sprawach społecznych i faktycznie to była żenada - raz podjazd rok robili (pod balkon na parterze) a drugi zero opieki nad nieporadną rodziną ("ale czego pan ode mnie oczekuje")
drzazga i belka
drzazga i belka 08.04.2018, 10:58
Pomyliło mu się z jarmarkiem przed wielkanocą, gdzie na pl. Barnima byli głównie pracownicy gminni z rodzinami...
do drzazga i belka
do drzazga i belka 08.04.2018, 12:41
Byliśmy z całą rodziną i jakość tych pracowników gminnych było jak na lekarstwo raczej ci co tam musieli być także nie ściemniaj. Powiedz lepiej że zazdrość przez was przemawia bo nigdy nie zorganizowalibyście takiej imprezy. Widać to po frekwencji w kinie i innych waszych imprezkach :)))
odp do 12.41
odp do 12.41 08.04.2018, 15:24
Kłamiesz. Było wielu pracowników urzędu, wystarczy obejrzeć filmik,przecież p burmistrz takie akcje dokumentuje.I pewnie nie o jakość tu powinno biegać,idiotka pisała czy jak ?
do odp. do 12.41
do odp. do 12.41 08.04.2018, 19:01
Ja oglądałem filmik i dobrze napisała jakoś nie było widać za to było widać wolontariuszkę i innych co przyszli podglądać czy się impreza udała he he he i miny mieli nietęgie heheheheh
odp do 19.01
odp do 19.01 08.04.2018, 19:21
Czyli to nie była impreza dla mieszkańców ?? Takie głupoty to niby kto może pisać?? Łysielec, palacz ! ! Trzeba było ogłosić,że to impreza tylko dla pracowników urzędu i radnych, to inni by nie przyszli .Ale debil
ilość nie jakość:)
ilość nie jakość:) 08.04.2018, 12:51
Masz rację - "jakość pracowników gminnych to jak na lekarstwo" - to prawda...

do drzazga i belka Dzisiaj, 12:41 Byliśmy z całą rodziną i jakość tych pracowników gminnych było jak na lekarstwo
Pecz z prawicowymi bojówkami z maczetami.
Pecz z prawicowymi bojówkami z maczetami. 08.04.2018, 11:44
Narodowcy i urzędnicy gminni. Tym razem bez karabinów. Ale gmina ich finansuje.
obiektywnie
obiektywnie 08.04.2018, 09:01
Skoro ten Społecznik to taka siara,to po co tyle żółci wylewacie na "garstkę ludzi",chyba że wiecie,że trzeba ICH się bać?! Czy to może guru wypuścił 3 kundelki do ujadania na tym forum,bo tyle "odważnych i wiernych" zostało? Zajmijcie się swoją pracą, takim zachowaniem nie przekonacie ludzi do siebie!
do obiektywnie
do obiektywnie 08.04.2018, 12:43
Przepraszam kogo trzeba się bać ???? He he he no teraz to żeś zagadał :)))
ilość nie jakość:)
ilość nie jakość:) 08.04.2018, 12:53
Kuny ze strychu się bój - każdy, kto stanie do wyborów i nie będzie bal się tych brutalnych ataków - będzie lepszy. Gorszego zarządcy gminy na pewno nie będzie!
kod
kod 08.04.2018, 07:37
spotkanie kodziarzy
Precz z kaszystami.
Precz z kaszystami. 08.04.2018, 11:49
Próbowaliśmy bronić demokracji przed kaczystami. Teraz bronimy resztek naszej wolności w autorytarnej dyktaturze z szalejącymi bojówkami "patriotów".
yoda
yoda 08.04.2018, 10:08
Bo KOD to brzmi dumnie, ale wiadomo nie dla pisiorków.
Lipa
Lipa 08.04.2018, 11:51
KOD brzmi dumnie dla wszelkich złodziei, UBeckich zbrodniarzy i sprzedawczyków z Okrągłego Stołu. Do tego szamba należy dodać rozwścieczone przekwitłe panienki z Czarnych Marszów.
do lipy - twoje wyzwiska już były...
do lipy - twoje wyzwiska już były... 08.04.2018, 12:46
taki już los że bycie "gorszym sortem" to duma. W PRL też "sprzedawczyki Wolnej Europy" to był komplement..
samospełniająca się przepowiednia
samospełniająca się przepowiednia 08.04.2018, 12:27
Lipa i za dzielenie Polaków, wyzwiska, tylko dlatego,z żemają inne zdanie przegracie wybory.
briko
briko 08.04.2018, 01:51
Duże zainteresowanie tu w komentarzach widze tym Społecznikiem!
Lipa
Lipa 07.04.2018, 23:51
O komuniści i ta babsko co pod sądami też protestowała. Widać do koryta to pająki i Peło już się pcha obietnicami. Codziennie to inne pomysły.
dąb
dąb 08.04.2018, 00:02
Lipna jesteś lipa.
ząb
ząb 08.04.2018, 00:44
uzdrowisko:)
Popaprańcy muszą odejść.
Popaprańcy muszą odejść. 07.04.2018, 23:41
Oczywiście zastępcy burmiszcza z Gryfina odpowiedzialnego za sprawy społeczne i współpracę z organizacjami pozarządowymi nie ma. Będzie jak z budżetem obywatelskim. Projekt Nr 1 z ubiegłego roku nie jest wcale realizowany. Mają nas w d.... nawet przed wyborami. To jest chamstwo i arogancja.
do Popaprańcy
do Popaprańcy 08.04.2018, 00:00
Nie drzyj tej papy a po co mieli tam być żeby frekwencje zrobić bo nikt nie przyszedł ?? :)) Ten społecznik to jedna wielka ściema z góry wiadomo kto dostanie i po co ten cyrk ?? Ano po to żeby się pokazać tylko nic z tego nie wyszło bo społecznicy to o....i ;) i mają rację.
ząb
ząb 08.04.2018, 00:46
Opisujesz procedury gminne? Z konkursami na stanowiska i nawet bez konkursów?
Bonaparte
Bonaparte 08.04.2018, 00:10
Pawełku, oddech. Raz, dwa, trzy...
Grażka
Grażka 07.04.2018, 19:47
Zazdrośnicy z gminy i proburmitrzowskie fejki piszą bo ich nie stać na żadne spotkanie! Były kiedyś czaty ale nie potrafią rozmawiać z ludźmi!
do Grażka
do Grażka 07.04.2018, 22:54
Ot mają czego zazdrościć :)) Zdjęcia mówią same za siebie. Towarzystwo wzajemnej adoracji się spotkało :)))
 Basia
Basia 08.04.2018, 00:03
Ot, zazdrośnice piszą
trzy czaty:)
trzy czaty:) 07.04.2018, 20:14
Czaty były dwa ale się obrazili, jak ich wyśmiali, bo po zakończeniu zmieniali swoje odpowiedzi...
kabaret
kabaret 07.04.2018, 22:18
Ta ekipa to gryfinski kabaret. Zmieniać udzielone odpowiedzi? Tylko psychicznie chory mógł coś takiego wymyślić
sami swoi
sami swoi 07.04.2018, 19:31
Jakby nie było to jednak w sejmiku cos robią. Zapraszają na spotkania. A co się dzieje w gminie. Pieniądze dzielą od stołem!
Precz z faszyzmem
Precz z faszyzmem 07.04.2018, 23:45
Kasa idzie na narodowców. MW to chyba ich ulubieniec. Niech kupią im maczety.
swoi
swoi 07.04.2018, 22:46
Zapraszają na spotkania na które nikt nie przychodzi to chyba o czymś świadczy ?
ząb
ząb 08.04.2018, 00:48
o tym, że w Gryfinie zostały stowarzyszenia które wygrywają gminne konkursy ogłaszane w BIPie:)
Basia
Basia 08.04.2018, 00:11
A ty byłaś Basiu?
troć
troć 07.04.2018, 19:46
Właśnie i to trzeba docenić!
Fryzjer
Fryzjer 07.04.2018, 18:48
Pani Dudar fryzjer się kłania !!!!!!!!
tylko nie ten, co ich:)
tylko nie ten, co ich:) 08.04.2018, 00:49
Ten, który burmistrza i wicka przygotował na sesję rady - to nie jest najlepszy pomysł...
do Fryzjera
do Fryzjera 07.04.2018, 22:47
Tu i fryzjer nie pomoże ;)
Tereska
Tereska 08.04.2018, 00:05
Zazdrosna kobieta wylewa swe żale
ząb
ząb 08.04.2018, 00:50
jesteś pewna że kobieta?:)
stylista
stylista 07.04.2018, 19:28
Make up tez do poprawy. Bardzo niesolidny!
trzy czaty:)
trzy czaty:) 07.04.2018, 20:15
Ty się zajmij swoim tercetem, bo ostatnio zmarnowany taki, niedogolony...
Bolo
Bolo 07.04.2018, 17:59
Magda piekna kobieta. Reszta daleko z tylu. Ewa fryzjer sie klania.
Pizza
Pizza 08.04.2018, 00:27
Magda to ta z czarnych protestów i z pod sądów ?!!!!! żenada żenada !!!! A gdzie w tym wszystkim jest PIZZA!!!!!? Hehe
ząb
ząb 08.04.2018, 00:52
nosiciel pizzy pojechał do Warszawy ćwiczyć demokrację na miesięcznicy "ludzie ja z pizzą idę, to nie dla was, no"
POplywane
POplywane 07.04.2018, 17:57
Frekwencja zabija. POpisowe hasła ekipy. Artur wyszedł spoko tylko co on z nimi robi.
Ewa krzyczy bo tyle moze..

Kpina z ludzi i tego waszego programu.
Ile zapłacił Urząd Marszałkowski zapłacił GDK za wynajem sali kinowej na prezentację......
Czy zavti zapaci podatnik gryfinski......
trzy czaty:)
trzy czaty:) 07.04.2018, 20:17
A ile płaci burmistrz za wynajem urzędu do prywatnych celów:)???
wsumie
wsumie 07.04.2018, 19:30
Przecież to jedno działanie na stowarzyszenie. Więc według mnie frekwencja nawet duża. Zresztą jak ktoś już startował wcześniej to teraz nie potrzebuje prelekcji!
konstatacja.
konstatacja. 07.04.2018, 17:21
Cóż trzeba stwierdzić, że ekipa Sawaryna raczej dzieli
ja z mną:)
ja z mną:) 07.04.2018, 17:38
che che - oni sami między sobą się dzielą, bo się z fachowcem od kontaktów połączyć nie mogli:)
Jak było w Alpach ?
Jak było w Alpach ? 07.04.2018, 23:48
A klasowy Energe6yk z prawie półmilionowym budżetem to efekt działania kolesi i korupcja.
Mongoł
Mongoł 08.04.2018, 00:06
A co on tam robił?
Społecznik
Społecznik 07.04.2018, 15:13
Ale zainteresowanie sala pęka w szwach !!!!! Przed wyborami Pani Dudar się wyłoniła razem z Panią Pieczynską !!!!!!!! Ten cały Społecznik to Śmiech na sali Więcej utrudnień jak to wszystko warte !!!!!! Pani Lewczuk to lata jak ta chorągiewka tam gdzie lepiej to się przytula . Hehe
Mieszkanka
Mieszkanka 07.04.2018, 22:07
Lewczuk do domu
Do mieszkanka 22.07
Do mieszkanka 22.07 07.04.2018, 23:24
No właśnie pyskata Lewczuk do domu !!!
śmieszne baby
śmieszne baby 08.04.2018, 00:06
Zazdrośnico! :)
miotła
miotła 07.04.2018, 18:50
Strzelasz sobie w kolano niby Społeczniku,bo o czym świadczy niska frekwencja? Przecież w Gryfinie nie ma stowarzyszeń,zniszczyliście wszystko, a teraz "Smiech na sali"? Za trudna dokumentacja ? Nie ogarniasz ,ale nie przyznasz się przecież? Co do P Lewczuk,to głupio wyszło, myślałeś,że zniknie i będzie spokój,tak się cieszyłeś czerepachu ,pamiętam
twoje kom po likwidacji -jestem i pomagam- a tu zonk. Jest,pracuje i wkurza cię...
Precz z faszyzmem.
Precz z faszyzmem. 07.04.2018, 23:50
Są jeszcze narodowcy ale tym daje gmina.
Do miotła
Do miotła 07.04.2018, 19:05
A no nie ogarniam masz rację !!!!!! Hehe a co do Pani Lewczuk to niech pracuje życzę powodzenia !!!! Tylko niech Pani lewczuk nie będzie jak chorągiewka na wietrze , bo to każdy widzi , słyszy i czuje !!!!!! Hehehe
odp do 19.05
odp do 19.05 07.04.2018, 19:24
Wróć do podstawówki ( pisownia nazwisk) niemoto i przestań się interesować innymi,na siebie patrz i ucz się od tej KOBIETY, bo ci zalazła za skórę i każdy o tym wie he he he
Odp do 19.24
Odp do 19.24 07.04.2018, 19:43
Oj nie stresuj się złość piękności szkodzi !!!!!! Heheh
trzy czaty:)
trzy czaty:) 07.04.2018, 20:19
To widać na zdjęciach, żeście ostatnio z szefem mocno zezłoszczeni:)

Odp do 19.24 Dzisiaj, 19:43 Oj nie stresuj się złość piękności szkodzi !
Do trzy czaty 20.19
Do trzy czaty 20.19 07.04.2018, 23:28
Żal mi Ciebie człowieku hehe żenada, żenada , żenada!!!
:)
:) 07.04.2018, 20:57
Jeden niedogolony, drugi jakiś zmięty:)
Ela
Ela 07.04.2018, 18:16
A możesz jaśniej? Gdzie jest lepiej to ja też pójdę. Najlepiej brać gotową kasę z gminy.
Do Ela
Do Ela 07.04.2018, 18:42
Przepraszam bardzo gotową kasą nikogo gmina nie dzieli , jeżeli już to są na dany cel odpowiednie fundusze .



Ela
Ela 07.04.2018, 19:05
Jeżeli jest jak piszesz 18.42 to dlaczego nie ma nic na ten temat w BIP ? Ta gminna strona jest nieczynna ? czy takie tajemnice są ?
Do Ela
Do Ela 07.04.2018, 19:13
Przyjdz z ojcem bo Ciebie nie rozumiem!!!!!!
trzy czaty:)
trzy czaty:) 07.04.2018, 20:20
Ciebie nawet fachowiec od komunikacji nie rozumie - i ucieka:)
Haha
Haha 07.04.2018, 17:05
Najpierw nam ukradna w podatkach a pozniej proponuja mikrodotacje. :D biurokracja hahahahahha
flachachacha
flachachacha 07.04.2018, 19:48
Niech zazdrośnikom z trwerecetu piana z pyska tryska :)))))))))))
Do flachachacha 19.48
Do flachachacha 19.48 07.04.2018, 23:33
Ale jest czego zazdrościć no rzeczywiście hehehehe ????????????????????????
heh
heh 07.04.2018, 14:27
Są stowarzyszenia, które czekają aż dostaną kasę z gminy (naszą) będą latać z puszkami po mieście albo pójdą inaczej żebrać. Po co korzystać z takich społeczników,toż to za dużo pracy... heh wstyd
puszka
puszka 07.04.2018, 22:09
Aś ty durnowaty
naiwny
naiwny 07.04.2018, 14:22
Sala wypełniona po brzegi, ludzie siedzieli na schodach. Co za zainteresowanie :)))) Dajcie sobie na wstrzymanie z tym waszym "Społecznikiem " Mam złe doświadczenia i już się w to na pewno nie wkręcę. Teraz to się tylko z tego śmieję:))))
Górka
Górka 07.04.2018, 13:44
Sportowe zapomniały o możliwości zdobycia pieniędzy?
Gdzie on !?
Gdzie on !? 07.04.2018, 23:53
Hipsz poszedł szukać pieniędzy.
Gdzie?
Gdzie? 08.04.2018, 00:08
Gdzie poszedł? Do Szczawna?

Pozostałe