Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019

Sąd umorzył sprawę z pizzą (tę o wykroczenie). O stopniu winy radnego zadecyduje proces karny

  • 08.04.2018, 05:25 (aktualizacja 08.04.2018, 14:10)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
 Sąd umorzył sprawę z pizzą (tę o wykroczenie). O stopniu winy radnego zadecyduje proces karny
Oprócz sprawy karnej o naruszenie nietykalności, radny powiatowy Marek B. miał też drugi proces – z kodeksu wykroczeń. Chodziło o zarzut zniszczenia ubrania Michała S. podczas słynnej pizzafery. Do Sądu Rejonowego w Gryfinie wpłynął wniosek komendanta powiatowego policji o ukaranie Marka B. za ten czyn z lipca 2017 r. przed budynkiem sądu.

Radny złożył w związku z tym wniosek o ukaranie go grzywną bez rozprawy. Jednak 21 marca 2018 r. przed Sądem Rejonowym w Gryfinie odbyła się rozprawa w tej kwestii – pierwsza i jak się potem okazało – ostatnia. Prowadził ją sędzia Piotr Podleśny. Miał wątpliwości co do kwalifikacji prawnej czynu zarzucanego we wniosku – czy czyn polegający na zabrudzeniu ubrania stanowi przestępstwo zniszczenia mienia.

Relację z tej rozprawy zamieściliśmy tutaj:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/27491,rozsmarowujac-pizze-na-twarzy-pobrudzil-mu-ubranie

 

Jak się właśnie dowiedzieliśmy, sąd podjął już decyzję.

- Postępowanie w sprawie wykroczenia zostało umorzone. Dotyczy bowiem tego samego zdarzenia, które rozpatrywane jest w sprawie karnej – poinformował w rozmowie z igryfino rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Szczecinie Michał Tomala.

 

Natomiast proces karny rozpoczął się 14 marca 2018 r. Relację z pierwszej rozprawy opublikowaliśmy tu:

http://www.igryfino.pl/kat-189,a,27389,pizza-w-twarz-co-w-sadzie-powiedzial-oskarzony-a-c.html

Wkrótce odbędzie się druga rozprawa.

 

 

O pizzaferze napisaliśmy m.in. także tutaj:

oraz

http://www.igryfino.pl/kat-189,a,24155,marek-brzezinski-rozsmarowal-mu-pizze-na-glowie.html

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/24173,atak-radnego-pizza-sprawa-trafila-do-prokuratury

http://www.igryfino.pl/kat-189,a,27236,akt-oskarzenia-za-atak-pizza-podczas-manifestacji-.html

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (57)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Się kręcę
Się kręcę 21.04.2018, 07:33
Bydło zagrodziło temu panu przejście to zawrócił się po pasterza prawa
Natalia
Natalia 10.04.2018, 09:44
I bardzo dobrze bo ile spraw z jednego zdarzenia można ciągnąć!
w końcu chciałbym-aby nastała sprawiedliwość
w końcu chciałbym-aby nastała sprawiedliwość 09.04.2018, 22:19
Ale,jak no jak,radny powiatowy może zachowywać się ,jak kryminalista,przecież to zaprzeczenie jakichkolwiek zasad- o czym tutaj prowadzić dyspót, będąc sędzią skazał bym klienta na wysoką karę,sądy ,jakie są to wiemy i trzeba gonić nieudaczników!!!
nie sędzia
nie sędzia 09.04.2018, 23:49
Nie jesteś sędzią tylko ukrywającym się pod nikiem trolem
Dozorca
Dozorca 09.04.2018, 10:43
szkoda ze ten faszysta od pizzy nie trafił na mnie albo bardziej rozwścieczony tłum bo byśmy (...)

Część komentarza usunięta. administrator
Ha
Ha 09.04.2018, 08:53
szkoda ze ten radny od pizzy cwany w tlumie. jakby komus innemu to zrobil w innych okolicznościach to by dostal po pysku oddal za pizze i na pożegnanie dostal kopa w ***.
mlek
mlek 09.04.2018, 08:21
To rozsądna decyzja sądu.
gaca
gaca 08.04.2018, 22:01
Ten hipster ma farta!
123
123 08.04.2018, 19:43
BRAWO DLA SĄDU !
wiadomo czyja wina
wiadomo czyja wina 08.04.2018, 16:04
Wszystko przez te nieumundurowane sieroty. Przecież wiedziały gdzie ten z pizzą lezie. Wystarczył skierować go na drogę obok.
:)
:) 08.04.2018, 17:25
Ostatnio Frasyniuka i innych "kierowali w bok", che che:)
miejsce publiczne to nie prywatne jednego człowieka!
miejsce publiczne to nie prywatne jednego człowieka! 08.04.2018, 14:11
Pan S. nie miał prawa terroryzować ludzi w tłumie, że ich pobrudzi "przypadkowo" wytrąconą pizzą! W tłum nie wchodzi się z takimi rzeczami.
Kto mieczem wojuje - niech uważa:)
Dobry przykład
Dobry przykład 08.04.2018, 16:15
Za to pan Brzezinski miał prawo złośliwie rozetrzeć pizzę na głowie!!!!!! Przykład pana radnego !!!!!!
Po drugie
Po drugie 21.04.2018, 07:22
Wzorowe zachowanie funkcjonariusza publicznego, ...
jeden byczek chciał taranem:)
jeden byczek chciał taranem:) 08.04.2018, 17:19
A pan S taki zły, że mu pizza "przypadkiem" nie wypadła na mniejszego od niego?
Na zdjęciach widać, że był najroślejszy z tłumu.
A tu zonk - trafił brutal na brutala:)
Tłum PO I KODOWCÓW
Tłum PO I KODOWCÓW 08.04.2018, 14:38
Ale tam był tłum !!! Śmiechu warte !!!!!
jeden byczek brał taranem:)
jeden byczek brał taranem:) 08.04.2018, 17:17
Skoro tam "nie było tłumu", t czemu pan S łaził z pizzą w tę i z powrotem?
Baran
Baran 21.04.2018, 07:23
Wysłuchaj zeznań baranie
Miejsce publiczne
Miejsce publiczne 08.04.2018, 20:19
A kto Panu S . Miałby zabronić się przechadzać w tą i z powrotem !!!!!? Nikomu tam nie przeszkadzał a Kodziarze i Po jak chcieli zrobić ten kabaret to na swoim podwórku a nie w miejscu publicznym i to na chodniku !!!




10 kwietnia będzie "kabaret na swoim podwórku"?
10 kwietnia będzie "kabaret na swoim podwórku"? 08.04.2018, 22:11
"nikomu nie przeszkadzał"? No zobaczymy relacje z poprzednich miesięcznic. Albo pojutrze - "kabaret na swoim podwórku a nie w miejscu publicznym"
wykrywacz kłamstw
wykrywacz kłamstw 08.04.2018, 22:33
"publiczne" mówi, że „sobie spacerował tam i z powrotem” z pizzą, a S. przed sądem mówił, że „najkrótszą drogą leciał do domu” – ktoś kłamie!!!
skaleczony paluszek
skaleczony paluszek 08.04.2018, 23:22
bo to wszystko raj dla adwokatów jak fryzjer dla "biednej ofiary".

Nie tylko w tej sprawie dla większego odszkodowania wyolbrzymia się zajście...
Miejsce publiczne
Miejsce publiczne 08.04.2018, 13:01
Pan S . Miał prawo przechodzić w miejscu publicznym !!!!! A radny Brzeziński naruszył prawo naruszenia nietykalności cielesnej !!!!
A powinien!
A powinien! 08.04.2018, 13:55
Faszysta miał szczęście że trafił na pizzę a nie np. na ksiedza z górki bo by wówczas po ryju wyłapał
prymitywy nie pisać
prymitywy nie pisać 08.04.2018, 18:31
za ten post,prymityw do sądu
to czemu piszesz?
to czemu piszesz? 08.04.2018, 19:25
Faszyzm – doktryna polityczna ..., sprzeciwiająca się demokracji parlamentarnej, głosząca kult państwa. Faszyzm podkreślał wrogość wobec zarówno liberalizmu, jak i komunizmu.
Pan M.
Pan M. 08.04.2018, 15:29
Panu S. proponuję za ten post też wytoczyć proces. Niejednemu ostudzi to emocje, związane z rzucaniem inwektyw.
do "Pana M."
do "Pana M." 08.04.2018, 17:20
Panu M. proponuję samemu studzić emocję z innymi inwektywami:)
:)
:) 08.04.2018, 14:16
Niech spróbuje pospacerować z pizzą po Krakowskim Przedmieściu 10 kwietnia, zobaczy "miejsce publiczne i prawo do przechodzenia":)
roznosiciel pizzy (najkrótszą drogą)
roznosiciel pizzy (najkrótszą drogą) 08.04.2018, 12:39
A pan S. nadal będzie łaził wśród tłumów z pudełkiem pizzy w tę i z powrotem? Najbliższa okazja 10 kwietnia...
A w niedzielę w Szczecinie biały marsz...
gonić po-wskich złodziei
gonić po-wskich złodziei 08.04.2018, 18:29
jeden wielki syf
kićka
kićka 08.04.2018, 18:32
sysek jest złodziejem? Tobie się całkiem pokićkało...
Pizza
Pizza 08.04.2018, 12:33
A pan Brzeziński będzie dalej przychodził na swoje protesty i rozcierał ludziom PIZZĘ NA GŁOWIE ,którzy nie popierają jego Partii PO !!!!!! Skandal !!!!!!
roznosiciel pizzy (najkrótszą drogą)
roznosiciel pizzy (najkrótszą drogą) 08.04.2018, 12:42
czyli przyznajesz, że łaził z tą pizzą z powodów politycznych a nie że "najkrótsza droga do domu"?
dobre!
dobre! 08.04.2018, 14:12
przynajmniej jasno powiedziane - że specjalnie wszedł, bo mu się nie podobało...
jeden byczek chciał taranem:)
jeden byczek chciał taranem:) 08.04.2018, 17:30
Gdyby to była akcja popierana przez niego, to by zachował się kulturalniej i przeszedłby z pudłem pizzy drugą stroną?
Kasta
Kasta 08.04.2018, 12:18
Ale to było do przewidzenia że sprawa zostanie umorzona po pierwsze to przecież pan radny i bezradny !!!!!!!! A po drugie Gryfino to miasto w większości w którym mieszkają lewaki ( nie wszyscy oczywiście ) no i w naszym sądzie to KASTA !!!!!!!!!!!!!!
jechać dziada!
jechać dziada! 08.04.2018, 13:56
Lepsza kasta niż faszystowscy kastraci i intelektualne eunuchy
Apolonia Pawlak
Apolonia Pawlak 08.04.2018, 12:35
„sąd sądem a sprawiedliwość ma być po naszej stronie” gdyby wyrok był inny te same osoby broniłyby „niezawisły sąd wydał wyrok”.
:)
:) 08.04.2018, 10:55
Łysy pozywający o koszty fryzjera to już farsa...
Apolonia Pawlak
Apolonia Pawlak 08.04.2018, 12:36
sysek chciał fryzjera?
jeden...
jeden... 08.04.2018, 17:32
Fryzjera? A co on łysą głowę chciał fryzować? To wymyślił stratę:)
kulson
kulson 08.04.2018, 21:21
strategia wymyślona z tymi od radia i chyba z bilbordów
crouser
crouser 08.04.2018, 10:15
Według mnie jedyna rozsądna decyzja . Jak można prowadzić kilka rozpraw przy jednym wydarzeniu? Najwyżej można w oskarżeniu dać więcej paragrafów.
Roni
Roni 08.04.2018, 10:02
A to ciekawostka!
ten co liczy
ten co liczy 08.04.2018, 09:27
Jak omylny człowiek może sam wydawać wyroki, dlaczego w Polsce nie ma jeszcze ław przysięgłych ?
lepiej trybunał ludowy - już był w tej okolicy:)
lepiej trybunał ludowy - już był w tej okolicy:) 08.04.2018, 10:53
A losowani ludzie bez elementarnej znajomości prawa to są nieomylni?
Niektórzy wyrwani z rodzin, z pracy, czasem chcący jak najszybciej wyjść?
ten co liczy
ten co liczy 08.04.2018, 13:25
A przypadek Komendy ?
Ufasz systemowi ?
trybunał ludowy
trybunał ludowy 08.04.2018, 14:06
A czy wtedy "opinia publiczna" była przeciw wyrokowi? oddanie sądu ludziom z łapanki nie naprawi systemu...
No chyba że chodzi o Feliksa Dzierżyńskiego - ten był sprawny...
:(
:( 08.04.2018, 14:18
Tak - ciął wszystkich równo - winnych i niewinnych.
leszek
leszek 08.04.2018, 09:22
skończyli by z tymi sądami .typowy proces polityczny.pisuarowi pokazano gdzie jest jego miejsce .teraz zaczyna pieniactwo po sądach.było się nie pchać w zgromadzenie.ciekawe czy panu z pizzą starczyło by odwagi wejść w zgromadzenie kiboli
Kibice
Kibice 08.04.2018, 16:21
No właśnie ciekawe czy miałby odwagę wejść pan Brzeziński w tłum kibiców i rozetrzeć któremuś z nich !!!!??!!!
?
? 08.04.2018, 21:22
a dlaczego miałby tam wchodzić?
odważny wobec słabszych od siebie:)
odważny wobec słabszych od siebie:) 08.04.2018, 22:15
Bo sysek nie przyniósłby pizzy w tłum kiboli, to "kibice" chcieliby żeby ktoś wniósł i sprawdził, co będzie:)

Kibice Dzisiaj, 16:21 No właśnie ciekawe czy miałby odwagę wejść pan Brzeziński w tłum kibiców i rozetrzeć któremuś z nich !!!!??!!!
jeden byczek chciał taranem...
jeden byczek chciał taranem... 08.04.2018, 17:24
Ale dlaczego miałby wchodzić z pizzą w tłum kibiców? Nie jest przecież chamem! :):):)
Tutaj to kto inny "wszedł w tłum z pizzą" - będąc pewnym, że jest najroślejszy, najpotężniejszy - i nie ma po drugiej stronie kibiców:)
:)
:) 08.04.2018, 10:54
Wszedłby między kiboli z pizzą i pochodziłby sobie tam i z powrotem...
nieznajomy