czwartek, 28 marca 2024 12:48

Gościnny UKP Marlin

Kolejne zawody w tegorocznym cyklu „Zachodniopomorskiej Ligii Pływackiej” odbyły się 7 kwietnia 2018 r. Tym razem blisko 200 zawodników z 12 klubów spotkało się na gryfińskim basenie. Organizatorem zawodów było UKP „Marlin”, które wystawiło szesnastoosobową drużynę. Okazaliśmy się bardzo gościnni, bowiem nasi zawodnicy wywalczyli tylko 3 medale, 2 złote i jeden srebrny.

Autor: fot. UKP Marlin

W kategorii wiekowej 10 lat i młodsi, najlepszy był Szymon Serafin, który zajął 1 miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym i 8 na 50m stylem klasycznym. Nadia Majchrzak wywalczyła srebrny medal na dystansie 50m stylem klasycznym i 25 miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym.

Sztafeta w składzie: Mikołaj Rosiak, Nadia Majchrzak, Hanna Kruk i Szymon Serafin wywalczyła 9 miejsce na dystansie 4x50m stylem dowolnym. Hania Kruk była najmłodszą uczestniczką wszystkich startujących sztafet. Druga nasza sztafeta na tym dystansie, w składzie: Zuzanna Wojdyła, Liwia Babińska, Łucja Witek i Bartłomiej Prokopowicz dopłynęła na 15 pozycji.

W starszej kategorii wiekowej 11 lat, Aleksandra Szewczuk wywalczyła złoto na dystansie 50m stylem motylkowym i 5 miejsce na dystansie 200m stylem dowolnym. Weronika Małolepsza dwukrotnie otarła się o podium zajmując ostatecznie 4 miejsce na dystansie 50m stylem motylkowym i 100m stylem grzbietowym. Jan Staszak był 12 na dystansie 100m stylem grzbietowym i 15 na 200m stylem dowolnym. Miłosz Wróbel uplasował się na 15 pozycji na dystansie 100m stylem grzbietowym i 17 na 200m stylem dowolnym. Zaś Wiktoria Iwan dopłynęła jako 15 na dystansie 200m stylem dowolnym.

Sztafeta w składzie: Miłosz Wróbel, Weronika Małolepsza, Jan Staszak i Aleksandra Szewczuk uplasowała się na 7 pozycji.

Pozostali nasi zawodnicy uplasowali się w trzeciej, czwartej i piątej dziesiątce, w poszczególnych swoich, indywidualnych startach.