Bez orła w koronie stanie pomnik na rynku

  • 09.04.2018, 16:43 (aktualizacja 09.04.2018, 17:54)
  • Admin Admin
Bez orła w koronie stanie pomnik na rynku
Obelisk upamiętniającym 100 lat odzyskania przez Polskę niepodległości ma wyglądać właśnie tak. Pomnik stanie na rynku w Moryniu. Choć decyzje nie są ostateczne, to już wiadomo jaki będzie napis i jak będzie wyglądał orzeł.

Pomysłodawcą pomnika jest Krzysztof Konecki, a projektantem Maciej Ostrowski. O dyskusji na ostatniej sesji pisaliśmy tu:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/27581,jaki-orzel-na-pomniku-z-okazji-100-lecia-odzyskani

 

Brak orła w koronie ma swoje historyczne uzasadnienie. Możliwości było wiele, ale wybrano jedną.

W załączniku pdf prezentujemy główne tezy wystąpienia radnego Macieja Ostrowskiego. Kliknij.

Admin Admin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (27)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kubus
kubus 10.04.2018, 22:49
A kto zdecydował, że tak to ma wyglądać?
tubylec
tubylec 10.04.2018, 17:45
Za 40 tyśiecy złotych można by kupić dwupokojowe mieszkanie dla potrzebujacej rodziny a nie stawiać jakieś koszmarki w centrum
mieszkaniec
mieszkaniec 10.04.2018, 12:49
Skromny i ładny a Radni zatwierdzili projekt . Brawo !!!
paccc
paccc 10.04.2018, 12:15
O, Boże , co za brzydactwo.
Czy gościu od folderów ma komputerku uważa , że i pomniki może projektować? To nie zlecenie od gminnych paniuś
grot
grot 10.04.2018, 09:23
Według mnie powinien być cały czarny, to lastryko siwe jak na cmentarzu komunalnym nie pasuje...
Gość
Gość 10.04.2018, 04:04
A to w Polsce stawia się jeszcze pomniki inne niż pierwszemu PISiorowi??? Skandal co na to Jarosław??? Czy aby go krew nie zaleje z zazdrości,???
rada
rada 10.04.2018, 09:21
Ty sobie wodzem nie wycieraj gęby!
Gość
Gość 10.04.2018, 10:45
Twój wódz po truchle swojego brata wiedzie naród na zgubę śmieszność i izolację od cywilizacji
Ania
Ania 09.04.2018, 23:02
no właśnie. Ci czerwoni to teraz czarni! - nazwiska są znane miejscowym
Tomek
Tomek 09.04.2018, 22:57
referendum! lub konsultacje w niedzielę o 11.30!
Polonista
Polonista 09.04.2018, 22:49
Napis warto skonsultować z językoznawcą.
PL
PL 10.04.2018, 14:42
Nie warto a trzeba
Moryniak od lat
Moryniak od lat 09.04.2018, 22:27
To chyba jego dziadek (JULIAN OSTROWSKI) tworzył historię tego miasteczka jako bibliotekarz więc jest jakieś uzasadnienie! i w partii WŁAŚCIWEJ nie był
MIESZKANIEC MORYNIA
MIESZKANIEC MORYNIA 09.04.2018, 22:05
KTO TO JEST OSTROWSKI I DLACZEGO MA DECYDOWAĆ O POMNIKU A GDZIE SĄ MIESZKAŃCY , DZISIAJ JEST ......A ZA CHWILĘ BĘDZIE .........
gość
gość 09.04.2018, 21:46
To niestety wygląda jak mogiła, nie stać artystę na więcej niech projekt zrobi ktoś inny. Szpetne i przygnębiające a rocznica radosna.
Hajka GW.
Hajka GW. 09.04.2018, 20:21
Zamiast tej Gapy , to może gwiazdę dawidową ??? W Moryniu Synagoga , ale numer .
wstyd
wstyd 09.04.2018, 20:20
widać było na zdjęciach z sesji że rozmawiał z lewackim redaktorkiem to nie ma sie co dziwić że bez korony
POPZPR
POPZPR 09.04.2018, 20:16
Toż to niemiecka GAPA .
niegapa
niegapa 09.04.2018, 20:21
Mówisz o sobie?
grabarz
grabarz 09.04.2018, 20:00
Piękny nagrobek,piękny
mieszkaniec
mieszkaniec 09.04.2018, 19:59
Za skromny ten pomniczek. Na pomnik to powinno się zadzierać głowę a nie patrzeć w dół! Sorry ale nie dla takiego projektu.
veto
veto 09.04.2018, 19:57
Orzeł bez korony to się nie godzi!
Ja
Ja 09.04.2018, 19:41
Bagatelka jego koszt to tylko 40 tys. zł.
Rak
Rak 11.04.2018, 08:32
Bagatelka , koszt raka to tylko 60 tys.zł
Syn osadnika
Syn osadnika 09.04.2018, 19:23
Tu Polskę zdobyła Armia Czerwona i I Armia Wojska Polskiego. Inne zdanie ma Schetyna, Kowal, Gowin i im podobni z PiS i PO, oni twierdzą, że Polskę wyzwolili a część zdobyli Ukraińcy.
szwagier
szwagier 09.04.2018, 19:56
Chyba syn obłudnika!

Pozostałe