Kondolencje dla Ewy Dudar
Kondolencje dla Ewy Dudar
Kondolencje dla Ewy Dudar
Życzenia świąteczno-noworoczne 2018 - Koalicja Obywatelska
Życzenia świąteczno-noworoczne 2018 - Koalicja Obywatelska
Życzenia świąteczno-noworoczne 2018 - Koalicja Obywatelska
Życzenia świąteczno-noworoczne 2018 - Mrówka
Życzenia świąteczno-noworoczne 2018 - Mrówka
Życzenia świąteczno-noworoczne 2018 - Mrówka

Przekazała pieniądze na wiosenny festiwal

  • 16.04.2018, 09:38
  • Admin Admin
Przekazała pieniądze na wiosenny festiwal
Gmina Stare Czarnowo wesprze działania z zakresu kultury, sztuki i ochrony dziedzictwa narodowego w 2018 roku. Dofinansowanie trafi do Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Binowa i Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Czarnowie. W sumie to 5 tys. zł.

Działania w zakresie upowszechniania kultury, sztuki i ochrony dziedzictwa narodowego realizowane są w gminie Stare Czarnowo od kilku lat.

- Choć to mała gmina, to co roku staramy się wspierać finansowo wydarzenia kulturalne organizowane na terenie naszej gminy. Najważniejsze jest wykorzystanie energii i pomysłowości lokalnych animatorów. Dzięki ich zaangażowaniu, kultura i sztuka zagląda we wszystkie zakątki gminy - podkreśla wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

Stowarzyszenie z Binowa, które otrzyma z budżetu gminy 2,5 tys. zł, zorganizuje Wiosenny Festiwal Kultury i Tradycji Binowa.

- Będzie to trzecia edycja festiwalu w Binowie. W ramach otrzymanej dotacji stowarzyszenie przygotuje wystawę historyczną opowiadającą dzieje Binowa oraz wystawę rękodzielnictwa. Zorganizuje spotkanie z seniorami, a także przeprowadzi konkurs kulinarny dla mieszkańców sołectwa - powiedział prezes stowarzyszenia Piotr Paczkowski.

Z kolei Ochotnicza Straż Pożarna w Starym Czarnowie w ramach przyznanej dotacji w kwocie prawie 2,5 tys. zł zorganizuje Jarmark Cysterski w Kołbaczu.

- Już dziś zapraszamy na integracyjny jarmark rodziny z dziećmi oraz wszystkich mieszkańców naszej gminy. Połączony będzie ze spektaklem teatru amatorskiego, którego aktorami będą rodzice i dzieci z Zespołu Szkół w Kołbaczu - zachęca komendant gminny OSP Dariusz Olszewski.

Wiosenny Festiwal Kultury i Tradycji Binowa zaplanowano na 2 czerwca 2018 roku, a Jarmark Cysterski w Kołbaczu nieco wcześniej, bo 26 maja br.

Admin Admin
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (49)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Obiektywny  mieszkaniec
Obiektywny mieszkaniec 18.04.2018, 20:04
Do poniżej - chyba się bardzo, bardzo pomyliłeś - no tak miałeś napisać najlepszy Wójt w historii gminy Stare Czarnowo. Nie jest uwikłany w nic , nigdy nie była w żadnej partii. A tak a propo - 4 lata temu wygrała w każdym okręgu wyborczym naszej gminy tj. w Żelisławcu, Starym Czarnowie no i oczywiście w Kołbaczu, A teraz tyle zrobiła inwestycji, pozyskała mase kasy z unii europejskiej i w ogóle i w szczególe . Wygrana w najbliższych Wyborach pewna. A ile ma jeszcze wspaniałych pomysłów, które z pewnością przedstawi w swoim programie wyborczym - no już tuż, tuż ............... - pozdrawiamy Naszą Panią Wójtową. / urodzoną w Binowie, zamieszkała w Starym Czarnowie, pracującą na ternie gminy całe życie / .
Precz z polityka
Precz z polityka 18.04.2018, 16:46
To najgorszy wojt w historii naszej gminy!!! Beznadziejny. Niekompetentny uwiklany w uklady PO
Kojot
Kojot 25.04.2018, 07:07
Do ,polityka" ty to piszesz na polecenie zlodzieja poprzedniej wladzy
brylant
brylant 19.04.2018, 00:02
I wtedy kierowca autobusu wstał i zaczął klaskać...
wyborca
wyborca 17.04.2018, 19:07
Im głośniej krzyczą, tym bardziej świadczy to o tym, że sprawy idą w dobrym kierunku.
Mieszk. Gminy  od urodzenia
Mieszk. Gminy od urodzenia 17.04.2018, 14:36
Do wstyd- a Ty wstyd piszesz o 20 mln zł za poprzedniej władzy tj. za 12 lat poprzedników- sądzę, że nawet tyle nie zainwestowano - bo ul, Gryfińska i Szczecińską nie robiła gmina, bo to są drogi powiatowe i wojewódzkie - słynna sala gimnastyczna w Kołbaczu - przeinwestowana i prawdopodobnie to ok. 1mln. ze środków unijnych resztę to z budżetu gminy- a jaka świetlica od podstaw w Glinnej gościu nie pisz głupot - bo sie czytać nie chce. Obecna Pani Wójtowa to więcej zrobiła w ciągu 1 Roku. A peniądze unijne z każdej strony załatwia, a pracownicy Jej piszą wnioski, że na pokaz. Wszystkie przechodzą pozytywnie - Brawo, brawo Pani Wójt. I tak dalej działać -a my będziemy na Panią głosować nadchodzącą Kadencję i jeszcze następną.
kończ waść
kończ waść 18.04.2018, 11:11
jakie wnioski konkrety, jakie środki unijne?? Słoneczna w starym Czarnowie za pieniądze mieszkańców droga koło pani wójta zdaje się też, świetlica w kartnie ile pozyskano, w dębinie za gminne, a jak mogła pozyskać na kanalizację w Dobropolu to niezłożyli wniosku gamonie
...i wstydu sobie oszczędź
...i wstydu sobie oszczędź 18.04.2018, 23:29
Widzisz to, co chcesz zobaczyć i świadomie nie dostrzegasz niewygodnych dla ciebie faktów. Odrzucanie rzeczywistego świata i ucieczka w świat ułudy nie jest żadnym rozwiązaniem. Możesz jeszcze się obrazić na cały świat, ale to też nic ci nie da. Dorośnij.
Jarząbek
Jarząbek 17.04.2018, 14:31
I znowu samozachwyt Marzeny nad sobą!
Kup sobie tą gdańska szafę zwierzeń Marzenko.
Ciekawe
Ciekawe 17.04.2018, 10:46
Przeziez to jest ustawka pan olszewski pewnie tego nie powiedzial. Napisali pewnie za niego i podlisali ale czy o zgode zapytali?
innowatorskie
innowatorskie 17.04.2018, 08:11
Popierać dobre inicjatywy a nie stołki - to dobry kierunek!
bravo
bravo 17.04.2018, 08:05
To jest gmina gdzie robią największe imprezy w powiecie ale nie ładują ponad milion złotych w domy kultury które są głównie przystanią dla urzędników różnej maści.
Obcy 2
Obcy 2 17.04.2018, 05:35
Pani wojt to taka samochwala gazdtki az mdle od tych samozachwytow. A w gminie jeden wielki syf!!! Oplate zaŚmieci nam podniosła w dodatku zaplacila do zgdo naszymi pieniedzmi a sama na nic nie ma ponyslu. Jedna wielka niekompetencja.
wstyd
wstyd 17.04.2018, 10:29
kanalizacja stare Czarnowo ponad 4 miliony, kołowo milion świetlica w glinnej od podstaw, w Czarnowie genaralny remont drogi gminne jagielonki, w starym Czarnowie gryfińska i szczecińska, wodociąg do Czarnowa nowe boisko w Kołbaczu, Sala gimnastyczmna ponad 7 milionów łącznie ponad 20 milionów na inwestycja a teraz podwyżka za opłaty za śmieci, wszędzie syf, śmieci powywalane na starej trójce to aż wstyd!!!Pani wójt kończ opani i wstydu oszczędź!! Pracownicy zamiast pracować wpisy robią w necie wójtowa i wicek w stołki pierdzą aż śmierdzi na odległość!!! łubu dobu Dlaczego pani nie zrobiła nic by pomóc pani Lidii z tymi zwierzętami??? Nawet redaktor z panią "pojechał"
Damian
Damian 17.04.2018, 09:28
Oj Arku, Arku. Ty od rana zamiast szykować się do pracy to piszesz głupoty. Trochę więcej obiektywizmu a mnie trollowania.
Inteligent
Inteligent 17.04.2018, 10:48
Widze ze masz jakis kompleks z tym Arkiem chcesz pewnie by byl twym panem .
Damian
Damian 17.04.2018, 11:28
Mój drogi Arku. Naoglądałeś się za dużo chyba filmu dla pań - greya. Jakbyś był takim inteligentem, to byś zrozumiał o co chodzi. Arek to taki nasz lokalny Adrian. Warszawa i nowowiejska ma Adriana a my mamy Arka.
:)
:) 17.04.2018, 11:36
widać "Damianku" fascynuje cię "film dla pań - Grey":):):):)
buldożer
buldożer 17.04.2018, 19:42
Widać ":)", że nie zrozumiałeś przekazu, W sumie czego się spodziewać po kimś, kto się śmieje z własnych komentarzy.
:)
:) 17.04.2018, 20:26
a co, wydało się, że Damianek znawca "filmów dla pań"? No i gdzie się śmieję z własnych komentarzy?
buldożer
buldożer 17.04.2018, 20:42
Spójrz wyżej i nie udawaj ślepego.
LOLE
LOLE 18.04.2018, 11:13
Damian zwany potocznie "rów" i panna zwana ciumcia
Alusia
Alusia 17.04.2018, 09:05
No poprzednik pani Grzywińskiej był bardzo pomysłowy, tyle zrealizował inwestycji, że doliczyć się nie można. Podpowiedz, chyba tylko drogę w Kołbaczu ,,Anny Jagielonki" i tuż przed wyborami, ledwo zdążył.
wstyd
wstyd 17.04.2018, 10:39
kanalizacja stare Czarnowo ponad 4 miliony, kołowo milion świetlica w glinnej od podstaw, w Czarnowie genaralny remont drogi gminne jagielonki, w starym Czarnowie gryfińska i szczecińska, wodociąg do Czarnowa nowe boisko w Kołbaczu, Sala gimnastyczmna ponad 7 milionów łącznie ponad 20 milionów na inwestycja a teraz podwyżka za opłaty za śmieci, wszędzie syf, śmieci powywalane na starej trójce to aż wstyd!!!Pani wójt kończ opani i wstydu oszczędź!! Pracownicy zamiast pracować wpisy robią w necie wójtowa i wicek w stołki pierdzą aż śmierdzi na odległość!!! łubu dobu Dlaczego pani nie zrobiła nic by pomóc pani Lidii z tymi zwierzętami??? Nawet redaktor z panią "pojechał"
ranny ptaszek
ranny ptaszek 17.04.2018, 05:58
Syf to jest w twoim komentarzu.
Spostrzegawczy mieszk.gm.
Spostrzegawczy mieszk.gm. 16.04.2018, 23:09
Do Damian - masz rację robiąc poniższy wpis. Kwota 5000,- zł. - to przecież pieniądze znaczone na konkretny cel - na Stowarzyszenia/ w Binowie/ i dla Straży ze Starego Czarnowa - na imprezę integracyjna dla wszystkich mieszkańców gminy w dniu bodajże 26 maja br. - przecież to organizuje głownie Szkoła, a wszystkie nasze dzieci tam uczęszczają - i tyle na ten temat. Pozdrawiam - .
Alusia
Alusia 17.04.2018, 08:51
Sam jesteś znaczony, wszyscy wiedzą kim jesteś. Spostrzegasz to co chcesz, i jak chcesz. Brak obiektywizmu, brak aprobaty dla ludzi, którzy wreszcie robią porządną robotę. Ale trzeba mieć klasę, aby mimo innej opcji być obiektywnym.
groos
groos 16.04.2018, 21:57
Wszyscy powinni dostać po równo!
obcy
obcy 16.04.2018, 19:30
Te same wsie otrzymują bo jedna to bastion Mędaka i trzeba ich przejąć a druga największa w gminie ko wygra w Kołbaczu wygra wybory, ot cała logika.
Damian
Damian 16.04.2018, 20:45
Tobie Arku to nigdy nic nie pasuje. To sztuka zrobić coś z małej kwoty, a nie walić kasę w spichlerz na niszowe imprezy dla przyjezdnych. Mogłeś zgłosić swój projekt, a nie stękasz. A twój komentarz to nie logika tylko zakompleksiona irytacja, że ty i twoja banda jesteście ciency w uszach.
Obcy1
Obcy1 17.04.2018, 05:31
Nie jestem arek matole!
Damian
Damian 17.04.2018, 09:31
Arku, Areczku, Aruniu. To pokazuje twój poziom intelektualny i poziom kultury. Jak nie ma się co napisać to rzuca się inwektywy i obraża innych. Jak powiedział klasyk: jest Pan zerem.
kaktus
kaktus 16.04.2018, 19:45
Coś z tą logiką to jednak u ciebie słabo. Nawet bardzo słabo.
ktos
ktos 16.04.2018, 17:57
A czemu gmina nie pomogła finansowo pani Lidii w sprawie zwierzaków?
Tadzik
Tadzik 16.04.2018, 17:39
Jakos jak byl tvn 24 w starym czarnowie to grzywinska wojt wypadla delikatnie mowiac fatalnie...niekompetentnie i leniwie ta kademcja to jej osobista porazka zawodowa
dedektyw
dedektyw 16.04.2018, 18:29
Asiu już to mówiłaś, nie powtarzaj się. Jesteś przewidywalna nawet pod pseudonimem ,,Tadzik"
odrzutowiec
odrzutowiec 16.04.2018, 18:00
Tadzik odleciał.
......
...... 16.04.2018, 20:45
Tadzik często ma takie odloty....:-)
sprawiedliwy
sprawiedliwy 16.04.2018, 16:10
jedne i te same wsie jak w zegarku gminnym
Tadziu
Tadziu 16.04.2018, 15:28
Kiedys nie robilo sie studium 100 ha dla 1 osoby a teraz sie robi...a czy to nie ten ze zdjecia co mu zrobila wlasnie studium??? Sprawa ponoc w projuraturze. Pisac dalej co jeszcze taraz mozna?
pisz
pisz 16.04.2018, 15:54
czekamy!
Ech
Ech 16.04.2018, 17:18
Molerzanka dyrektorem. Droga nowa obok swojej posesji a luszie po blocie chodza. Pozyskiwanie srodkow unijnych klapa itd itd
Koles
Koles 17.04.2018, 00:52
Jaki to znaczenie czy koleżanka czy kolega ważne zeby się poprawilo, a z tego co mi wiadomo, to bardzo sie poprawili. Wreszcie porzadek jes
konkurs
konkurs 16.04.2018, 23:52
Mowa o tej Pani, która przegrała konkurs sama ze sobą?
Nocny Marek
Nocny Marek 17.04.2018, 00:43
Pewnie mowa o tobie, przegrales w konkursie życia. Co sie nie układa, trzeba frustracje rozladować i bzdury pisać na temat innych. A moze zazdrosc, ze niepozorne kobietki super rządzą. Ale trzeba byc obiektywnym, aby dojrzec zmiany na lepsze.
ehhhh
ehhhh 16.04.2018, 18:24
Koleżanka przez "ż". Zapamiętaj.
Koleżanka wójtowej
Koleżanka wójtowej 16.04.2018, 18:24
Zamiast wypisywać brednie naucz się ortografii. Klapa to treść twojej wypowiedzi.
Binowianka
Binowianka 16.04.2018, 15:07
Świetna sprawa Pani Wójt, każda kwota się liczy - i można zrobić piknik
dla mieszkańców, a no można. Kiedyś nic nie było można.
sen
sen 16.04.2018, 10:00
Brawo!

Pozostałe