Rozprawa odroczona, ponieważ oskarżona oznajmiła, że jest leczona psychiatrycznie

  • 17.04.2018, 14:48 (aktualizacja 17.04.2018, 23:25)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Rozprawa odroczona, ponieważ oskarżona oznajmiła, że jest leczona psychiatrycznie
-Psie ciałko - 4,8 kg - było całe w strupach, ranach, pchłach, z resztką sierści – tak wolontariusze opisywali psa po znalezieniu go przez policję. Dziś 17 kwietnia 2018 r. przed Sądem Rejonowym - VI Zamiejscowym Wydziałem Karnym z siedzibą w Chojnie rozpoczął się proces mieszkanki naszego powiatu. Oskarżenie dotyczy znęcania się kobiety nad zwierzęciem.

-Byłam leczona psychiatrycznie, cały czas się leczę – powiedziała oskarżona już na wstępie rozprawy sądowej.

-W postępowaniu przygotowawczym, pytana przez policjanta powiedziała pani, że nie leczy się pani psychiatrycznie – zauważył sędzia Przemysław Porzeziński.

-On się mnie nie pytał - odpowiedziała oskarżona. -Leczę się, bo przez sąsiadów targnęłam się na życie – wyznała oskarżona.

W związku z tym sędzia odroczył rozprawę celem przeprowadzenia dowodu z opinii biegłych (dotyczyć ona może stanu zdrowia oskarżonej).

To wolontariusze z Chojeńskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt "Psijaciele" przeprowadzili prywatne śledztwo i odnaleźli właścicielkę suczki Pies był w tragicznym stanie.

Stowarzyszenie jest teraz oskarżycielem posiłkowym w procesie.

Obrońcą oskarżonej jest adwokat Roland Adamiak z Gryfina.

 

W fotogalerii publikujemy zdjęcia Szczotki z sierpnia 2017 r., wykonane przez Stowarzyszenie Psijaciele, które uratowało życie tej suczce.

 

O Szczotce - znalezionej suczce, która całe ciało miała w ranach i strupach, ale wykazywała ogromną wolę walki o życie - napisaliśmy w sierpniu 2017 r.:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/24496,cialo-w-ranach-i-strupach-ale-ogromna-wola-walki-o

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (11)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ela
Ela 21.08.2018, 13:58
Jedyne pocieszenie że ta Pani ma tak słabego adwokata jakim jest Pan Roland...na pewno przegra dla niej sprawę tak samo jak i przegrał bez zaangażowania dla mnie :D :D :D
No tak
No tak 21.08.2018, 15:09
On tylko patrzy na kasę i koryto- typowe resortowe dziecko
k
k 23.05.2018, 08:27
Jak tak można ? i jak zwykle jak coś się dzieje to choroba psychiczna, biedna kobieta wzięła zwierzę a później się rozchorowała i zupełnie biedactwo nie wiedziało co czyni... i kto w tej historii jest ZWIERZĘCIEM ??!!
wolontariuszka
wolontariuszka 19.04.2018, 14:35
Przeczytałam ciekawą rzecz na wp.pl: Nawet 100 tys. zł nawiązki będzie musiał zapłacić oprawca, który skatuje lub zabije np. psa. Od czwartku zmieniła się ustawa o ochronie zwierząt. Za jej sprawą obowiązują surowsze kary za zabijanie zwierząt i znęcanie się nad nimi.
Sprawcom grożą już nie dwa, lecz trzy lata więzienia. Jak przypomina "Rzeczpospolita", jeśli będą szczególnie okrutni, to mogą trafić za kraty nawet na pięć lat. Finansowo oprawcy również odczują swój czyn - od 1 tys. zł do 100 tys. zł będą musieli przekazać na cel związany z ochroną zwierząt.
Gdy sprawcą okaże się osoba pełniąca zawód związany z kontaktem ze zwierzętami, może usłyszeć zakaz wykonywania zawodu. Kolejnym jest zakaz posiadania zwierząt dla osób znęcających się ze szczególnym okrucieństwem.
Sandra
Sandra 18.04.2018, 11:34
Straszne są te zdjęcia męczonego psa !!! Jak tak można było zrobić krzywdę temu zwierzęciu?
margo
margo 18.04.2018, 11:01
Daleko taką obrona nie zajedzie. Jedynie wydłuży to proces sądowy.
Biegły sądowy
Biegły sądowy 21.08.2018, 15:28
Ewidentnie jest psychiczna skoro wzięła sobie takiego adwokata! Nie mam żadnych wątpliwości.
wiwa
wiwa 21.08.2018, 15:34
A kto jest jej adwokatem? Bo przecież nie ten który jest na zdjęciu na zastępstwo.
ewa
ewa 17.04.2018, 23:44
Znając pobłażliwość chojeńskich sędziów wobec przestępców mam nadzieję że tym razem będzie inaczej i zamieszczone zdjęcia jako dowód przemówi do sędziego i wyrok będzie adekwatny do czynu.
slimak
slimak 17.04.2018, 23:31
Niech władze miasta dostrzegą wreszcie problem zwierząt szeroko rozumiany czasy się na szczęście zmieniły i ważniejsze jest dziś dobro zwierząt od jakiejś kolejnej wycieczki w góry.
Beata
Beata 17.04.2018, 21:57
Nalezy pamietac ze nie zawsze wizyta u psychiatry oznacza chorobe. Wiec leczenie psychiatryczne nie jest zadna wymowka
RB
RB 17.04.2018, 21:40
No tak, nie można być przecież normalnym tak traktując psa...
debilizmy z BIPu
debilizmy z BIPu 17.04.2018, 21:35
Miler wszedł w buty poprzednika! Krytykował rozstrzygnięcia gdzie jedynym kryterium była cena, a sam wybiera ofertę gdzie głównym kryterium 100 % jest cena

http://www.bip.gryfino.pl/UMGr… o wyborze najkorzystniejszej oferty- BIP.pdf
debilizmy z BIPu
debilizmy z BIPu 17.04.2018, 21:33
Geniusz skarbnika sięgnął dna. Czy ta kobieta nie czyta tego co podpisuje? Zarządzenie z jedynym załącznikiem o numerze nr 2? A nr 1 schowała do szuflady?

http://www.bip.gryfino.pl/UMGr…
:)
:) 17.04.2018, 23:08
Jaka władza taki BIP - koordynatorzy się gubią, to co dopiero załączniki?
gruba sprawa
gruba sprawa 17.04.2018, 21:26
Radny Adamiak jako komisja rewizyjna rady niech sprawdzi jaka to potrzeba wymaga wydania burmistrzom służbowych kart płatniczych. Wszędzie karty likwidują, a w Gryfinie prywatny folwark nadal trwa. Uzasadnienie ciekawe na miarę tercetu gminnego:
UZASADNIENIE
W związku z potrzebą wprowadzenia w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie służbowych kart płatniczych niezbędne jest ustanowienie Regulaminu określającego zasady korzystania z kart.
http://www.bip.gryfino.pl/UMGr…
Yet
Yet 21.08.2018, 13:57
Pan Roland Adamiak jest takim niekompetentnym człowiek i myślę że w żadnej kwestii nie można na niego liczyć...słaby adwokat...bardzo słaby ale kasę bierze...za nic tak naprawdę
rabat w kredycie?
rabat w kredycie? 17.04.2018, 23:09
A po co przed końcem kadencji burmistrzom służbowe karty płatnicze? Kolejne zabawki władzunia potrzebuje?
Jolka
Jolka 17.04.2018, 18:02
Nie stać było utrzymać psa, drogiego adwokata sobie wzięła adwokat?
ewa
ewa 17.04.2018, 15:59
Kocham zwierzęta może bardziej niż ludzi bo ludziska gorzej się zachowują a tej pani życzę aby surowo ją ukarano jest psychiczna czy nie , ale mysle ze jednak jest z nia cos nie halo , normalni ludzie nie postępują tak , bo trzeba coś rzeczywiscie z garem nie tak zeby doprowadzić zwierzę do takiego stanu . Powinny byc rabdzi surowe kary za takie czyny !!!
lioma
lioma 17.04.2018, 15:50
Teraz to każda wymówka dobra...
PAŁA
PAŁA 17.04.2018, 15:18
To ci mecenas Adamiak broni? Tak nisko mecenasik upadł ?
Prawnik
Prawnik 17.04.2018, 15:45
Hej Pała. Świetnie, że mecenas jej pomaga, należy jej się, ma do tego prawo.
mizera
mizera 17.04.2018, 15:54
Racja, każdy ma prawo do obrony....
zwierzolub
zwierzolub 17.04.2018, 18:56
Owszem, a adwokat zawsze może odmówić obrony...
Mango
Mango 17.04.2018, 15:17
Glupia z niej zrobia i nis zostanie pociagnieta do odpowiedzialnosci jak powinna...
Nju
Nju 17.04.2018, 15:07
Pawłowska?
dobra
dobra 17.04.2018, 15:00
Taaa teraz wymówki!

Pozostałe