Skarpetkowe spotkanie

  • 17.04.2018, 17:20
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Skarpetkowe spotkanie
W słoneczny poranek 17 kwietnia 2018 r. w Oddziale Dziecięcym gryfińskiej biblioteki odbyło się spotkanie autorskie z Justyną Bednarek. Autorka jest romanistką, ale od lat pracuje jako dziennikarka i redaktorka. Jej „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” zostały uznane najlepszą książką dziecięcą 2015 roku w konkursie Empiku "Przecinek i Kropka", zdobyły też Nagrodę Literacką Miasta Stołecznego Warszawy w 2016 roku. Wcześniej zyskały również nominację w konkursie Książka Roku 2015 Polskiej Sekcji IBBY.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas IIId z SP nr 1 i SP nr 2 wraz z wychowawczyniami. Tego dnia wstęp do biblioteki był wyłącznie w kolorowych skarpetkach. Spotkanie miało charakter warsztatowy.
 
W pierwszej części pani Justyna opowiadała dzieciom jak powstają książki, kto pracuje nad ich wydaniem, skąd bierze pomysły i inspiracje do pisania oraz zaprezentowała swoją twórczość. Przeczytała też kilka fragmentów książki o przygodach skarpetkowych bohaterów i prowadziła ożywioną dyskusję z uczestnikami spotkania. Jednak największym hitem wśród dzieci były rekwizyty w postaci kolorowych skarpet i szydełkowe kuny z jej książki „Pięć sprytnych kun”.
 
W drugiej części dzieci rysowały swoje niesamowite skarpetki i wymyślały o nich fantastyczne historie. Jak widać młodzi artyści z wielkim zapałem zaangażowali się w tworzenie własnych „skarpetkowych” postaci, a Czytelnia dla Dzieci i Młodzieży zamieniła się w artystyczną pracownię.
 
Było to wyjątkowo kreatywne spotkanie, angażujące uczniów do wspólnej zabawy. Spotkanie zostało sfinansowane przez Instytut Książki w Krakowie w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki.
 
Tekst i fot. Mariusz Kiełtyka
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (28)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

papis
papis 17.04.2018, 20:35
super lekcja dla dzieciaków w dobie komputera
onuca
onuca 17.04.2018, 21:05
Idzie nowe!

Pozostałe