Topił się po wypadnięciu z kajaka! – alarmuje nas czytelniczka

  • 29.04.2018, 11:31 (aktualizacja 29.04.2018, 12:31)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
 Topił się po wypadnięciu z kajaka! – alarmuje nas czytelniczka fot. czytelniczka igryfino
-Stało się to dzisiaj kilkanaście minut po godzinie 11 na Odrze przy nabrzeżu w Gryfinie. W pewnym momencie kajak przechylił się i do wody wpadło dziecko! – zawiadamia nas czytelniczka.
-Kajak powoli nabierał wody. Ludzie stojący na nabrzeżu zaczęli krzyczeć. Do akcji ratowniczej ruszyła na łodzi straż pożarna. Na szczęście dziecko miało na sobie kapok. Strażacy szybko wyciągnęli malca z rzeki – opowiada nam mieszkanka Gryfina i przysyła zdjęcia.
 
Jak się dowiedzieliśmy, nikomu nic się nie stało.
 
W niedzielę 29 kwietnia 2018 r. o godzinie 11:00 na Odrze przy Nabrzeżu Miejskim w Gryfinie sekcja kajakowa Energetyka Gryfino zorganizowała 25. Ogólnopolskie Regaty Kajakowe. Jest to wydarzenie towarzyszące Dniom Gryfina.
 
Przy tego typu zawodach zdarzają się wypadnięcia z kajaka. Najważniejsze, że organizatorzy zadbali o przestrzeganie regulaminu przez uczestników zawodów, a nad bezpieczeństwem imprezy czuwały odpowiednie służby, które – jak można było zaobserwować – szybko i fachowo zareagowały.

 

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (37)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kajakarstwo klasyczne ks energetyk gryfino
Kajakarstwo klasyczne ks energetyk gryfino 18.11.2018, 21:10
To były moje pierwsze zawody kajakowe i poszło mi nieźle byłem 10 ale się nie wywaliłem miałem nr. 9 są zdjecia
tenis
tenis 03.05.2018, 16:37
Topił się? Naprawdę? Czy tak to wyglądało?
Go
Go 30.04.2018, 10:55
Wszyscy zawodnicy muszą mieć karty pływackie i regularnie ćwiczą pływanie. Bez kapoków młodzicy i juniorzy czyli osoby ktore juz TROCHE POPLYWALY KAJAKIEM. Trenowanie zaczyna sie w bardzo mlodym wieku zeby mialo to sens 8-9 lat
rafał
rafał 29.04.2018, 21:51
Wow, bo coś niespodziewanego! Ogladałem ostatnio walke bokserską, dacie wiare że jeden gość lał drugiego aż my krew leciała. I tam nikt nie pomogl tylko wszyscy patrzyli. Znieczulica!
wkurzona mama
wkurzona mama 30.04.2018, 08:07
Rafał a widzisz różnicę między małym dzieckiem, a dorosłym facetem, czy jeszcze twój rozumek rośnie? Głowa chłopca była kilka razy pod wodą, ratownicy w łodziach przyglądali się dopóki ludzie nie zaczeli krzyczeć. Nie ważne ile było wywrotek NASZE DZIECI MAJĄ BYĆ BEZPIECZNE i nie pisz o empatii jak nie masz pojęcia o czym piszesz.
Ewa
Ewa 30.04.2018, 14:50
Jeśli dziecko było w kapoku nie miało szans mieć głowy pod wodą.. Bez histerii. Posyłasz dziecko na kajaki i chcesz, żeby na sucho tremowało??
rafał
rafał 30.04.2018, 11:48
Kilka razy osobiście brałem czynny udział w zabezpieczaniu na wodzie tej imprezy. Łódek jest kilka a na łódkach czasem po 2 czy 3 "ratowników", a kazdy z nas bacznie obserwuje zawodników. Szczegolnie tych najmniejszych. Co roku wywraca sie średnio 15 uczestników. Wyłowilem kilku takich co byli mniejsi od swojego kapoka. To taki sport a dzieciaczki czesto jeszcze nie panują nad koordynacją kajaka. Szydziłem jedynie z formy przedstawienia tej wiadomości jakby to było coś nieprawdopodobnego, a na tym portlalu nie brakuje właśnie takiej nadinterpretacji zdarzeń. Jeśli Cie uraziłem, wybacz nie miałem zamiaru.
Dziadek
Dziadek 30.04.2018, 11:41
To trzymaj dziecko pod pierzyną. Na pierwszym obozie żeglarskim gdy miałem 9 lat uczyliśmy się stawiania Cadetów. Oczywiście żeby go postawić trzeba było najpierw zrobić przewrotkę. To była wspaniała zabawa i nauka.
wilk morski
wilk morski 29.04.2018, 21:00
Wywrotek tego dnia było ponad naście, gdyby ktoś chciał być precyzyjny.
....
.... 29.04.2018, 20:49
słyszałem że zawodnicy do kajaków wkładają żywe obciążenie bo kajaki są za lekkie!!!
XD
XD 29.04.2018, 20:44
A ja widziałem krokodyla w Odrze to pewnie on go wywalił....musicie o tym napisać bo to zagrożenie życia było xd
pytanie
pytanie 29.04.2018, 20:43
Niech się trener na łamach I GRYFINO wypowie od jakiego wieku mogą dzieci brać w zawodach bez kapoków.
latający holender
latający holender 29.04.2018, 20:58
To nie jest zasadniczo pytanie do trenera lecz do sędziów.
Do akcji wkroczyła specjalną jednostka oraz 2 helikoptery
Do akcji wkroczyła specjalną jednostka oraz 2 helikoptery 29.04.2018, 20:28
Do akcji wkroczyła specjalną jednostka oraz 2 helikoptery
Adam
Adam 29.04.2018, 20:25
Ja bylemtam a on na kajak wchodzil i go zatapiał po co robic afere z niczego ,a i ten chlopak mial kapok!
Kaczka
Kaczka 29.04.2018, 19:27
Sztucna sensacja dążąca do niczego. A co miał robić, opalać się ? Dobrze ze służby były na miejscu i pomogły .

Przeraża mnie inteligencja ludzi pytająca "gdzie był WOPR o zabezpieczenie " a zdjęcie dalej widać jedna z łodzi wopru ....
widz
widz 29.04.2018, 16:07
Dla trenera to możliwe, że nic się nie stało.. natomiast ludzie na brzegu wstrzymali oddech, to nie było fajne i tyle
esso
esso 29.04.2018, 16:04
A ja widziałem, jak facet na rowerze dostał padaczki.
Ewa
Ewa 29.04.2018, 16:14
Esso, padaczki nie dostaje się na rowerze ani w innej sytuacji, można dostać ataku, ale nie samej choroby która też można by inaczej nazwać - epilepsja. Dla przykładu: Pan na rowerze nie dostałby grypy na rowerze lecz np ataku kaszlu nią spowodowanego.
niefrajer
niefrajer 29.04.2018, 16:02
Majówki są dla frajerów.
zamorzny
zamorzny 29.04.2018, 17:00
i goło....pupców
mors
mors 29.04.2018, 15:59
Aj tam aj tam !
dicki
dicki 29.04.2018, 15:41
Normalne, że wpadają do rzeki? To jakiś żart?
Grzegorz Antypolak Lewacki Schetyna
Grzegorz Antypolak Lewacki Schetyna 29.04.2018, 15:00
(...)
Komentarz usunięty. Zmień nick na taki, który by nikogo nie obrażał.
administrator
kajakarz
kajakarz 29.04.2018, 14:41
typowa wywrotka
Romek i atomek
Romek i atomek 29.04.2018, 14:22
Wywrotka to normalna sprawa. Skoro mial kapok to sie nie topil... ludzie ten sport taki jest. Chlopak zapewne zanim nauczyl sie plywac na kajaku wyczynowym pewnie zaliczyl dziesiatki takich wywrotek. Trzeba sobie uswiadomic ze kajak wyczynowy jest o wiele bardziej wywrotny od kajaka turystycznego i nawet doswiadczonym kajakarzom zdarzaja sie wywrotki.

Pozdrawiam i zycze mniej paniki.
widz
widz 29.04.2018, 13:08
To był mały dzieciak i był przerażony,wyłowili go chłopaki ze straż pożarnej.
Ewa
Ewa 29.04.2018, 19:33
to było dziecko, które TRENUJE kajakarstwo. Nie pierwszy i nie ostatni raz był w wodzie! I nie on jeden w tych zawodach! Ludzie, logiki trochę. Zawody kajakarskie maja być na brzegu przeprowadzane, bo kajak może się wywrócić? Przewrażliwieni nie powinni oglądać zawodów.

Pozostałe