Brak zgody argumentują murkiem. Podobno zabytkowym

  • 01.05.2018, 13:23 (aktualizacja 02.05.2018, 02:58)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Brak zgody argumentują murkiem. Podobno zabytkowym fot. TWS
Przy ul. Chrobrego w Gryfinie, niedaleko ul. Piastów, nowy właściciel otworzył w tym roku lokal gastronomiczny. Przed owym lokalem postawił ażurowe ogrodzenie. Świeżo pomalowany płotek ozdobiony jest zielonymi tujami i czerwonymi pelargoniami. Okazuje się, że trochę pomysłu, trochę pracy i powstaje ładna, kwietna całość.
A przed kolorowym płotkiem jest jeszcze kamienny murek, na którym od czasu do czasu ktoś przysiądzie aby odpocząć.
Właściciel lokalu chciałby poszerzyć swój gastronomiczny ogródek, jednak utrudnia to murek od strony bloku. A władze gminy twierdzą, że to murek zabytkowy. W związku z tym nie zgadzają się na realizację pomysłu przedsiębiorcy.
 
Zapytanie w tej sprawie wysłaliśmy do wiceburmistrza Tomasza Milera. Czekamy na odpowiedź.
 
TWS
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (17)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (81)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

żalek
żalek 03.05.2018, 16:23
Jedyną winą tego Pana jest że wybrał zawód z pracą z ludzmi. Jest młody i może nie zdawał sobie sprawy że wybrał sobie najgorszy kawałek chleba. Widzę to wszędzie tam gdzie praca jest bardzo ciężka np. w sklepach to w każdej kolejce do kasy stoi chamska hołota najczęściej emerytów dla których jest za wolna obsługa to samo jest na poczcie czy w sklepie.
Rodriges
Rodriges 03.05.2018, 16:05
Konkurencja nie śpi, haha
niekoleś
niekoleś 03.05.2018, 15:33
Zwykły zjadacz chleba nie dostanie zgody na zajęcie pasa drogi, a kolesie tak
manis
manis 03.05.2018, 15:24
No to ździebko przesadzili!Jak widać całkiem ich pycha rozdęła.Miasto nie ma prawa publicznych miejsc wydzierżawiać(chodniki, parkingi, ulice)bo to służy dobru ogólnemu i z naszych również podatków było zbudowane lub naszych rodziców jeszcze!Widać urzędasy zbierają na premie naszym komfortem życia.
developerek
developerek 02.05.2018, 09:16
Pozwolić zburzyć „kawałek” – to czemu nie cały. „dwa miejsca” – czemu nie dziesięć? „parking” – czemu nie budynek w całym obrysie obecnego murka? A potem do nowego budynku „ogródek” i „parking” kosztem „kawałeczka trawnika”, „kawałeczka chodnika od strony ulicy”.
Czy tak jest – nie wiem. Czy tak MOŻE BYĆ – JAK NAJBARDZIEJ – METODY PRZEĆWICZONE W WIELU MIEJSCACH POLSKI!
miasto schodzi na psy!
miasto schodzi na psy! 02.05.2018, 17:48
Jeśli zamiast miejsca na ogródek gastronomiczny miałby być parking (fatalne miejsce) to DLA WSZYSTKICH A NIE DLA WŁAŚCICIELI KNAJPY - LUDZIE - PRYWATNY PARKING NA ŚRODKU MIASTA?

To teraz kto ma więcej forsy to sobie będzie wygradzał kawałek trawnika, chodnika, placu i będzie malował kopertę?
Cos
Cos 02.05.2018, 11:49
Uważaj [email protected] bo jak podkopią ten zabytkowy murek to twój bloczek się pochyli i wypadniesz z okna. I kto wtedy będzie takie pierdoły jeszcze opowiadał?
Ktoś
Ktoś 02.05.2018, 15:12
A co ty już masz plan na budowę plomby? Co to za teksty? A ty jesteś zainteresowany zburzeniem? Bo piszesz swoje "pierdoły"?
Cos
Cos 02.05.2018, 17:32
Tak. Chętnie wybuduję tam plombę i stworzę w niej punkt utylizacyjny dla takich zacofanych jak Ktoś
utylizacja "cosiów"
utylizacja "cosiów" 02.05.2018, 17:40
Przecież wiadomo, że to nie chodzi o miejsca parkingowe dla właścicieli knajpy, bo tam nie można robić (za blisko budynku mieszkalnego)
Chodzi o zburzenie murków, żeby developer mógł coś postawić większego!
Troska
Troska 02.05.2018, 09:13
Nie burzyć murku! Pomalować go na czerwono w żółte gwiazdy żeby pozostałe w tym mieście komuchy miały gdzie się zbierać. Jeszcze nam wyjadą z miasta jak rozbierzecie ten murek. I co wtedy zrobimy?
do specjalnej troski
do specjalnej troski 02.05.2018, 09:34
specjalna trosko - czerwony w żółte gwiazdy to barwy chińskie. KOLEJNY CHIŃSKI MARKET CHCESZ POSTAWIĆ?
Murek przeszkadza jak widać komuś bardzo - KOLEJNA PLOMBA JAK NIC. Pod przykrywką "parkingu" ale od czegoś trzeba zacząć!
Step by step
Step by step 02.05.2018, 11:44
Siejesz podstępną intrygę! Twoje debilne knowania co do marketu, plomby czy innych działań dewelopera schowaj już między bajki. Mdło się robi czytając takie bzdury.
Ktoś
Ktoś 02.05.2018, 15:14
"intryga"? Ty jesteś naiwny, czy wyrachowany? Ile takich sytuacji w Polsce przećwiczono? Zaczyna sie niby parkingiem na dwa miejsca, a kończy się zupełnie nowym budynkiem!
Everest
Everest 02.05.2018, 09:06
Absolutnie popieram pomysł , murek nalezy zburzyć . I to nie tylko ten. W Gryfinie jest wiele takich bezsensownych przylepców pozostałych po poprzedniej epoce , ktore należałoby wreszcie usunąć. Proponuję podesłać Redakcji parę zdjęć na poparcie tych słów. Ja osobiście to zrobię. Pozdrawiam wszystkich....
developerek
developerek 02.05.2018, 09:17
A niby dlaczego zburzyć? Komu przeszkadza?
Ala
Ala 02.05.2018, 11:51
Mnie.
esteta
esteta 02.05.2018, 14:26
I mnie!
Ktoś
Ktoś 02.05.2018, 15:15
A mnie nie. Natomiast bardziej mi będzie w tym miejscu przeszkadzał parking albo plomba!
88
88 02.05.2018, 08:42
Przypadkiem wpadłem tam kiedyś na piwo. To była droga lura, przypominająca tą z PRL rozlewaną w Pniewie.
Odniosłem bardzo negatywne wrażenie. Ten ogródek nie ma potrzeby powiększać, bo klientów na lekarstwo. Murek powinien zostać.
Ile to już lat, stoi pusty lokal po drugiej stronie ulicy po dawnym ELDOM-ie ? Dziwne ,że nikt nie ma pomysłu na jego wykorzystanie. Na handel to on się raczej nie nadaje, ale na jakiś wydział UMiG, OPS, Wigor, Bank, muzeum miejskie,aptekę galerię, już tak.
Czyżby urzędasy bali się, że ludzie będą patrzeć im na ręce przez wielkie szyby ?
kapsel
kapsel 02.05.2018, 14:27
Ale właściciel zmienił się tam od niedawna.
jacek
jacek 02.05.2018, 08:34
a to tam pracuje ten niebespieczny typek co po osiedlu biegal z siekiera
Frugo
Frugo 02.05.2018, 09:15
Dziwne że cię nie dopadł hehehe baranie
bujać to nie nas...
bujać to nie nas... 02.05.2018, 07:18
Nie bądźmy naiwni! Ten płotek nie przeszkadza stolikom pod parasolem, tylko developerowi, co ma plan plombę stawiać!
Na stoliki to tam jest jeszcze dużo miejsca – nie dajmy się zwariować!
Pizzeria Na Deptaku
Pizzeria Na Deptaku 02.05.2018, 01:57
Niestety treść w powyższym artykule nie oddaje własciwie problemu z terenem ogrodzonym murkiem. Nikt nie chce go rozbierać od strony ulicy ani powiększać ogródka pizzerii. Chodzi o rozebranie małej częsci z tyłu od strony bocznej uliczki aby wydzierżawić niezagospodarowany kawałek terenu za murkiem na parking dla dwóch samochodów do rozwożenia pizzy. Nikomu w tym miejscu by nie przeszkadzały. W pobliżu jest ogromny problem z miejcami parkingowymi. Problem ze zgodą na przebudowę murka nie jest nowy i mieli go poprzedni własciciele. Nie chodzi o brak zgody od władz miasta a dziwną kwalifikację murka jako zabytkowy i konieczność uzyskania zgody konserwatora zabytków ze Szczecina....Z poważanie dla wszystkich hejterów,
Pizzeria Na Deptaku.
jak to "nikomu nie przeszkadzałaby?"
jak to "nikomu nie przeszkadzałaby?" 02.05.2018, 08:28
Szukam bloku, w którym przy samej ścianie jest parking dla samochodów i to służbowych jeżdżących do północy...
W każdym bloku od parkingu oddziela chociaż chodnik albo chodnik i uliczka... Nie ma smrodów tuż pod oknem...

Tym bardziej, że to nie byłby zwykły parking osiedlowy, gdzie większość przyjeżdża po pracy i stawia na noc, tylko non stop w ruchu - także do północy!
Z za
Z za 02.05.2018, 11:55
Szukasz bloku.... Chcesz się przeprowadzić? Nareszcie.... Uffff
Ktoś
Ktoś 02.05.2018, 15:17
Uważaj bo "czyściciele nieruchomości" w Poznaniu zostali skazani na więzienie za nękanie mieszkańców!
Pan dobra rada
Pan dobra rada 02.05.2018, 08:45
Ch esz mies,kac w miescie w bloku to musisz znosić miejski rwetes. Chcesz mieć spokój? Wybuduj dom na uboczu.
do specjalnej troski
do specjalnej troski 02.05.2018, 09:36
Pokaż mi blok, w którym PRZY SAMEJ ŚCIANIE jest parking - i to dla pizzerii z dowozem do północy?

Wszędzie między blokiem a parkingiem jest odstęp!
bujać to nie nas...
bujać to nie nas... 02.05.2018, 07:21
Uważam, że to akurat nie jest teren na prywatny parking. I nie widzę powodu do burzenia czegokolwiek. To przestrzeń właśnie na ogródek.

Jeśli zacznie się od zburzenia murka, to ani się człowiek nie obejrzy, jak zamiast parkingu powstanie plomba...
dość zagracania centrum miasta
dość zagracania centrum miasta 02.05.2018, 00:41
Murek pochodzi z 1972 roku więc ewidentnie jest zabytkowy a prywaciarz z frytkami niech się tak nie rozpycha po za granice działki
mapka
mapka 02.05.2018, 00:11
Murek zabytkowy? Zgrywus ten Miler!
Bzx
Bzx 01.05.2018, 21:36
Pytanie do Millera ... Powodzenia
pogromca nierobów
pogromca nierobów 01.05.2018, 21:57
Miler, a kto to jest,ta chłopinka do niczego przecież się nie nadaje!!!
przestrzeń publiczna!
przestrzeń publiczna! 01.05.2018, 21:46
Ale akurat tutaj ma rację! Po co burzyć ten murek? Fakt, czasem tam ludzie przysiadają. No i na ogródek w środku jest miejsca więcej, niż mają renomowane restauracje w Szczecinie - nie dajmy się zwariować - to nie właściciele knajp mają rządzić miastem!
nie róbcie jaj
nie róbcie jaj 01.05.2018, 21:55
chyba ty, przysiadasz tam,jak jesteś nadżumiony???
ajerkoniak
ajerkoniak 01.05.2018, 22:16
Ty na pewno nie - przecież "elyta" jeździ samochodami, to co ich chodniki obchodzą!
Zosia
Zosia 01.05.2018, 21:00
Po przeciwnej stronie jest ogromny lokal do wynajęcia od wojskowych. Bierz pan, tyle lat stoi to puste.
stoi i straszy brudnymi szybami
stoi i straszy brudnymi szybami 02.05.2018, 00:43
Stoi puste bo głupi miler zwolnił ich z płacenia podatków od nieruchomości
to się w pale nie mieści!!!
to się w pale nie mieści!!! 01.05.2018, 20:51
to się nadaje do telewizji,trzeba zadbać o małe rozsypujące się gówno a prawdziwe mury,które można odtworzyć to niech runą i przy okazji w....ć przedsiębiorcę- co to ma być!!!
Zosia
Zosia 01.05.2018, 21:15
Ten murek ma zostać! Zamknij się chamie, bo tu dzieci czytają.
Bbb
Bbb 02.05.2018, 08:51
Zosia do garów!!!! Pokomunistyczny pomiocie.... dla ciebie widać oblesny murek więcej warty niż zmiany, które powinny nadejść w tym miescie
a ty jakim "pomiotem" jesteś?
a ty jakim "pomiotem" jesteś? 02.05.2018, 15:19
Tak - zamiast murka parking dla pizzowozów - FAKTYCZNIE ZMIANA ESTETYCZNA!
Zamiast zrobić ogródek gastronomiczny!
przestrzeń publiczna!
przestrzeń publiczna! 01.05.2018, 20:27
Popieram – nie widzę potrzeby niszczenia murku i tym bardziej zastawiania chodnika na skrzyżowaniu!

Jak chcą ogródek przed lokalem niech sobie zagospodarują w granicach murków!
brawo!
brawo! 01.05.2018, 20:43
Wreszcie władze dbają o dobro mieszkańców którzy chodzą piechotą a nie handlarzy nieruchomości czy właścicieli lokali!
Zniesmaczony
Zniesmaczony 01.05.2018, 19:56
Chyba najgorsze jedzenie w mieście obok Wenecji i hallo pizzy... Do tego kierowców nie mają i każą przychodzić po pizze na wynos ???? mamusia kredyty wzięła żeby młodzi wszystko przepili i zadłużyli. Dramat. Zero pojęcia o kuchni i biznesie
Kolin
Kolin 01.05.2018, 20:16
Cos ty taki zawistny. Co cie obchodzą jakies mamusi kredyty. Lepiej jesli wziela kredyt niż ukradła.
Mirka
Mirka 02.05.2018, 00:03
Jutro przyjdę i sprawdzę. Zniesmaczony to na 100 procent konkurencja, bo nikt tak ogólnie nie pisze.
Sąsiadka
Sąsiadka 01.05.2018, 19:52
Tak, chociaż po kawałku można zmieniać to miasto na ładniejsze. Brawo temu kto przeobraził to miejsce. BRAWO!!! Bardzo ładnie wyglada to z zewnątrz.... z klasą i poczuciem smaku...
Panie "estetyku miejski" może warto coś zaczerpnąć z pomysłu:))
Henri
Henri 01.05.2018, 19:24
o za paskudne zjawisko! Taki murek! Zupełnie brak jakiegokolwiek poczucia smaku. Jak można na to patrzeć!

Pozostałe