Na Dniach Gryfina służbę pełnią także policyjne konie

  • 01.05.2018, 15:41 (aktualizacja 01.05.2018, 16:52)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Na Dniach Gryfina służbę pełnią także policyjne konie
Nad bezpieczeństwem uczestników tegorocznych Dni Gryfina oraz nad zapewnieniem ładu i porządku publicznego czuwają funkcjonariusze z ruchu drogowego, prewencji, pionu kryminalnego i operacyjnego. Wspomagać ich będą konne patrole.

Konie policyjne można zobaczyć w Gryfinie 1 i 3 maja 2018 r. Przybyły one z Zespołu Konnego Wydziału Prewencji KWP w Szczecinie. Zwierzęta są specjalnie szkolone. Podczas ćwiczeń, jakie odbywają się przy współpracy z Akademickim Ośrodkiem Jeździeckim Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oswajają się z ogniem, hałasem i innymi nietypowymi sytuacjami, z którymi mogą mieć do czynienia podczas służby. Podczas ćwiczeń konie uczą się ufać jeźdźcom i budują swoją pewność siebie.

Obecnie w Zespole Konnym Wydziału Prewencji KWP w Szczecinie jest 7 koni (m.in. Elbrus, Delfin, Hol, Cynober, Korsarz i Progres) oraz 7 jeźdźców.

Dzisiaj po południu zrobiliśmy zdjęcie konnych patroli przed Komendą Powiatową Policji w Gryfinie.

 

Konne patrole na Dni Gryfina 2018 zapowiadaliśmy tutaj:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/27776,na-dni-gryfina-sluzbe-beda-pelnily-policyjne-konie

 

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Karolek
Karolek 02.05.2018, 19:41
Bardzo piękna prezentacja
Wymagajacy
Wymagajacy 02.05.2018, 09:49
Wczoraj na środku mista policyjny koń zrobił kupe. Oczywiście policjant nie posprzątał.
" Nasi " straznicy miejscy stali na srodku ulic , bez kamizelek ostrzegawczych, powodując zagrozenie. SAMI SOBIE POWINNI MANDATY WYPISAC.
powód
powód 02.05.2018, 10:35
Radna Witowska za małe woreczki dostarczyła!
Ja
Ja 02.05.2018, 01:03
Zwykła pokazówka ;-) Tymi końmi to sobie moga...Co najwyzej fotke z dzieciakami.
Ktoza to wziął ?
Ktoza to wziął ? 02.05.2018, 00:15
Czy gryfińskie rzemiosło zostało wykończone? Nawet naszych gastronomików pogonili.
ABC
ABC 01.05.2018, 23:52
po co te zasrańce w tłum wpuszczać - walą kupska jak sfora psów :P
Ewa
Ewa 01.05.2018, 19:13
Konie się spłoszyły przy straganach i wesołym miasteczku - przez moment było nieciekawie... Nie wiem, czy to dobry pomysł. Na ulicach - może i owszem, ale w tłumie na Energetyków i przy dudniącej muzyce - niezbyt dobry pomysł.
Trener konia
Trener konia 02.05.2018, 22:29
Jak sie płoszyły to znaczy że złe konie. Sama odhodowałam konia policyjnego który teraz pracuje już od kilku lat w policji w Hamburgu. Konie policyjne są baaaardzo mocno testowane na płoszenie i inne rzeczy zanim zaczną szkolenia policyjne i po pozytywnych szkoleniach dopiero wtedy zaczynaja praciwać dla policji.
kóń
kóń 01.05.2018, 18:10
Trzeba uważać bo policja na koniu też może mandat wypisać tak jak w tym przypadku: https://www.youtube.com/watch?…
arek
arek 01.05.2018, 18:20
Kobyła ni ma, bo jak by miała, to by był kuń z dwoma
Koma
Koma 01.05.2018, 18:08
Konie główną atrakcją!
Amelka
Amelka 01.05.2018, 17:05
Piękne konie :)
Zenek
Zenek 01.05.2018, 19:04
Mojego nie widziałaś! Robi wrazenie
@
@ 01.05.2018, 17:28
No i to jest jedyna atrakcja. Uczestnicy to schorowani dziadkowie wyprowadzeni na świeże powietrze i ludzie z gminy już pod dobrą datą.
Gdzie są stoiska z pierogami, barszczem czy ciastem NASZYCH stowarzyszeń?? A "leszek" pisał o współpracy i akcjach społeczników...czy to nie bedzie tak( przy urnach) "jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie"?

Pozostałe