Tak bawili się na majówce

  • 02.05.2018, 14:48 (aktualizacja 02.05.2018, 21:00)
  • Admin Admin
Tak bawili się na majówce org.
W miniony wtorek 1 maja br. na rynku miejskim w Moryniu miała miejsce „Majówka” z okazji Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Celem organizatorów było uzmysłowienie wszystkim przybyłym na uroczystość, jak ważną rolę odgrywają w naszym życiu w/w święta, jak szczególnym symbolem jest flaga narodowa – oznaka wolnego i niepodległego państwa, widoczny i wymowny atrybut naszych najcenniejszych wartości - oraz godło państwowe, jakie znaczenie w historii naszego kraju miała Konstytucja 3 Maja z 1791 roku, i wreszcie wskazanie najmłodszym pięknych postaw patriotycznych.

Uroczystość rozpoczął występ dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Moryniu pod kierunkiem p. Joanny Podsiadło i Ilony Włodarczyk. Przedstawiono montaż słowno-muzyczny - pt. „Nauczmy się na pamięć tego kraju”. Talenty muzyczne zaprezentowali także soliści oraz zespoły z Miejskiego Ośrodka Kultury w Moryniu pod kierunkiem instr. Ewy Kwiecień.

Po części oficjalnej rozpoczął się festyn majowy, podczas którego najmłodszym odbiorcom przygotowano moc atrakcji: malowanie twarzy (instr. Barbara Sobolewska), bańki mydlane, konkursy, gry i zabawy z „Zakręconym Animatorem Loczkiem” ze Szczecina. Nie zabrakło również zamków dmuchanych. Koło LOK „Dzik” z Morynia przygotowało dla wszystkich chętnych strzelnicę pneumatyczną. Na scenie muzycznej z koncertami wystąpiły: zespół Niespodzianka z Mieszkowic oraz Trio Akordeonowe z Morynia. Miejska Biblioteka Publiczna w Moryniu przygotowała Kiermasz Taniej Książki.

Organizatorzy imprezy Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu oraz Urząd Miejski w Moryniu składają serdeczne podziękowania dyrekcji, uczniom i nauczycielom z Zespołu Szkół w Moryniu, rodzicom za pomoc techniczną. Szczególne podziękowania kierujemy do p. Krzysztofa Grędy – właściciela lodziarni LUCYNKA w Moryniu – za ufundowanie deserów lodowych dzieciom i młodzieży biorącej udział w uroczystości.

Marta Cacek

Miejski Ośrodek Kultury

w Moryniu

Admin Admin

Zdjęcia (109)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Układ zamknięty
Układ zamknięty 04.05.2018, 12:43
Wieść gminna niesie że jozef i henry digadali sie w sprawie podziału władzy w moryskym city i zostaje bez zmian z lekka przewaga henrego.
demokracja
demokracja 04.05.2018, 13:24
To wyborcy zadecydują!
OKOprezesa
OKOprezesa 04.05.2018, 21:56
Henry musiał coś dostać ekstra od Jozefa, że nie wystartuje na burmistera moryńskiego city? tylko co to może być?
pozdrawiam słoneczny Moryń
pozdrawiam słoneczny Moryń 02.05.2018, 15:05
Tylko fiesta, siesta i maniana a w głowie ;-)

Pozostałe