Spór o pachołki

  • 05.05.2018, 18:42
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Spór o pachołki fot. TWS
- Proszę o zainteresowanie się tematem parkingu na ulicy Niepodległości naprzeciw klatki nr 7 w Gryfinie. Zostały postawione tam pachołki, które uniemożliwiają parkowanie mieszkańcom. Dojazd i prawo do parkowania mają tylko właściciele tamtejszych garaży. A co z nami mieszkańcami? Gdzie mamy parkować? – pyta gryfinianin.

- Nie dość, że i tak jest mało miejsc parkingowych w Gryfinie, to teraz zostały zablokowane następne. Czy nie powinno być inaczej? Czy nie powinny być tworzone nowe miejsca? Brawa dla pomysłodawcy tego przedsięwzięcia – napisał do nas czytelnik.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (41)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

88
88 09.05.2018, 14:33
W imię sprawiedliwości społecznej, garaże powinny być zburzone, a w ich miejsce powinien powstać parking albo garaż wielopiętrowy.
Nie może być tak, że kilku starych komuchów ma garaż, a kilkadziesiąt osób nie ma gdzie zaparkować. Garaż to sobie można zafundować na prywatnej posesji.
m.
m. 08.05.2018, 22:09
Tylko jeden Pan walczył o te słupki, który przez wiele lat wynajmował ten garaż, wtedy nic nie przeszkadzało. Pozdrawiam
Mieszkaniec z klatki nr 7
Mieszkaniec z klatki nr 7 07.05.2018, 23:06
Większość mieszkańców tego bloku są tego samego zdania ze samochody nie powinny tam parkować i w końcu ktoś rozwiązał ten problem a wygodnicy niech parkują na dużym parkingu przy Odrze a spacerek do domku wyjdzie na zdrowie.Plac przyległy przy garażach przeznaczony jest do bezpiecznego wjazdu i wyjazdu i od kilkunastu lat stoi tam znak B2-zakaz wjazdu czyli wszyscy parkujący do tej pory łamali prawo.Jeszcze raz wielkie brawa dla pomysłodawcy !!!!!!!!!!!!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 07.05.2018, 22:37
Nie dość, że mają garaże,to wyjechać z nich nie potrafią i sobie słupki zażyczyli! A Ty człowieku wracasz z roboty i od razu problem,bo zaparkować nie ma gdzie. To bezprawie i kolesiostwo. Nie można tego tak zostawić. Będziemy walczyć o tych kilka miejsc parkingowych, bo staruchy od garaży nie będą rządzić całym tym terenem!
k
k 08.05.2018, 08:20
POPIERAM !!
Mieszkaniec
Mieszkaniec 07.05.2018, 20:49
Mieszkaniec z klatki nr 7 pewnie nie ma samochodu i nie wie co to znaczy, a zabiera glos w sprawie parkowania a nie przejscia przez chodnik. Pozdrawiam
mankament
mankament 07.05.2018, 12:25
A jak ma tam podjechać pogotowie czy straż pożarna?
N.
N. 07.05.2018, 11:48
Ludzka znieczulica nie zna granic. Ludzie w tych czasach są okropni i tacy fałszywi że szok dlatego zdecydowanie wolę zwierzęta.
z Górnego Tarasu
z Górnego Tarasu 07.05.2018, 09:52
Takie zagrodzenie to naruszenie dobrych obyczajów i zawłaszczenie przestrzeni publicznej.
Mieszkaniec z klatki nr7
Mieszkaniec z klatki nr7 07.05.2018, 09:21
Te pachołki to dobry pomysł przynajmniej chodnik nie jest blokowany a mieszkańcy mają swobodne przejście do swoich mieszkań no i chodnik nie będzie zaoliwiony jak do tej pory.Polecam ogromny parking przy nabrzeżu.Wielkie brawa dla pomysłodawców
Qwerty
Qwerty 09.05.2018, 08:49
Ten parking na nabrzeżu wcale nie jest ogromny, a wieczorami i tak ciężko tam miejsce znaleźć.
Co oczywiście nie oznacza, że wolno parkować gdzie się chce.
dromex
dromex 06.05.2018, 14:41
Tak to z nowobogackimi. Moi sąsiedzi też często wystawiają" zapachowe" buty przed drzwi naprzeciw mojego mieszkania. A mają duże mieszkanie z przedpokojem i balkonem. Ale lepiej komuś pod nos.
kierowca
kierowca 06.05.2018, 14:40
Gmina nie ma prawa dokonywać wyłączeń w ruchu na terenie gminnym, wszyscy mieszkańcy muszą mieć swobodny dostęp do każdej drogi, znak o zakazie ruchu jak i te pachołki są samowolą za którą powinien zapłacić urzędnik wydający taką zgodę. Temat znany i przerabiany 100m dalej. Ten blok nie jest prywatnym folwarkiem nie jest też obiektem chronionym typu bank,sąd itp. tym samym śmiało można pod ten zakaz wjeżdżać i parkować tam auta, policja będzie wystawiać mandaty, których nie należy przyjmować, na pierwszym posiedzeniu sąd umarza takie postępowania.
drogowiec
drogowiec 07.05.2018, 09:17
ale ma prawo fizycznie wymusić przestrzeganie obowiązujących przepisów, jeśli światli obywatele ich nie przestrzegają lub nie raczyli sięgnąć do obowiązujących w zakresie lokowania miejsc postojowych
kierowca
kierowca 07.05.2018, 18:35
na drogach gminnych nikt nie ma prawa niczego wymuszać, każdy ma prawo do swobodnego parkowania i poruszania się po nich
Gryf
Gryf 06.05.2018, 14:30
Usunąć garaże i po problemie, co to za twór w centrum miasta.
mojszy
mojszy 06.05.2018, 14:27
Moje Mi dla Mnie Mojsze niż Twojsze. Co za Janusz. Cała populacja miejscowych burków
puszka
puszka 06.05.2018, 13:36
Proponuję zaprosić złomiarzy i po problemie!
leszek
leszek 06.05.2018, 12:57
panie gryfinianin,samosąd jest nieprawny i karalny.usunięcie auta na parking płatny nosi znamiona kradzieży.poza tym ten język,właśnie ze wsi .A FE
Gryfinianin
Gryfinianin 06.05.2018, 12:46
E Dospulnota , sam se parkuj pod swoim oknem macie tam sporo miejsca a lepiej usuńcie ten wielki teren zielony pod swoje parkingi a od nas łajzo niemyta trzymaj się zdaleka wieśniaku nie myty , a jak ciebie złapie że parkujesz na naszym trawniku to ci tego złomiksa odholuje na parking płatny tam jest sporo wolnego miejsca na takich dzięciołów jak ty .
leszek
leszek 06.05.2018, 12:41
po prostu brak parkingów.co do pachołków należałoby się zorientować czy wpólnota ma grunt na własność ,czy dzierżawa wieczysta ,ile ma gruntu własnego wydzierżawionego .chodzi o to czy tylko w obrysie budynku,czy całą parcelę .zdaje mi się ,że to samowola budowlana.poza tym jest takie coś jak drogi pozarowe,ewakuacyjne dla karetek pogotowia .jest tu wiele niewiadomych
Gość
Gość 06.05.2018, 07:03
Cwaniaczek Dospulnota a raczej Dewota . Chodniki są dla ludzi i mieszkańców Gryfina a co do wyprowadzki w las to w lesie od razu mandat byś dostał .
Dospulnota
Dospulnota 05.05.2018, 23:06
Jak ci przeszkadzaja spaliny i brym brym rano i wieczorem to wybuduj dom w lesie i sie wyprowadz, takie sa niestety uroki miasta i kazdego blokowiska.
guest
guest 05.05.2018, 23:01
Niedługo to będą prywatne osiedla w Gryfinie.

Pozostałe