Burmistrzowi obniżyli pensję do minimalnego poziomu

  • 10.05.2018, 13:28 (aktualizacja 10.05.2018, 19:54)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Burmistrzowi obniżyli pensję do minimalnego poziomu
Będzie teraz zarabiał 6 tys. zł brutto. Tak postanowili dziś radni na sesji Rady Miejskiej w Chojnie. Obniżyli oni burmistrzowi Adamowi Fedorowiczowi pensję do najniższego poziomu, do jakiego mogli. Za uchwałą głosowało 8 radnych, jeden wstrzymał się od głosu (Drapaluk), a jeden (Prus) był przeciw.

Po wejściu uchwały w życie, wynagrodzenie burmistrza ma wynosić 6000 zł, na które składa się:

- 4,2 tys. zł - wynagrodzenie zasadnicze

- 100 zł - dodatek funkcyjny

- 840 zł czyli 20 proc. za wieloletnią pracę

- 860 zł - dodatek specjalny w wysokości 20 proc. od wynagrodzenia zasadniczego.

 

- Przyjmuje się w orzecznictwie sądowym, że okres zmiany powinien być równy okresowi wypowiedzenia, czyli powinien być od 1 września, a nie od 1 czerwca 2018 r. - powiedział mecenas Krzysztof Judek.

Zauważył też, że uchwała nie posiada uzasadnienia.

Radni nie odnieśli się do zapytań wiceburmistrza Wojciecha Długoborskiego dlaczego chcą obnizyć burmistrzowi pensję.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zielona budka
zielona budka 11.05.2018, 23:54
Bardzo dobry ruch przedwyborczy. Teraz już będzie coraz ciekawiej.
W sieci nie jesteś  anonimowy
W sieci nie jesteś anonimowy 11.05.2018, 06:53
Ooooo Matko ludzie !!!Lamęt ludu podneisiony przed północą i po północy. wpis Optymista , Sowa i Przyjaciele, Tomasz Mały tzn. Lamęt ludu nie ale lamęt ludzika TAK uwielbiam jednoosobowe konwersacje i klikanie polubień swoich postów. Hahahahaha dzisiaj LUDZIKU będziesz miał podkrążone oczy ????????????
Optymista
Optymista 11.05.2018, 00:24
Mieszkaniec ma rację. To przez idiotyczna postawę takich radnych jak Stec, Klapouch czy Bucyk Gmina straciła wielu potencjalnych, poważnych inwestorów. A wszystko przez nienawiść do burmistrza i negacje jego pomysłów i starań. Ciężko jest pełnić swoje obowiązki mając nieustannie rzucane kłody pod nogi. Mimo tych wszystkich przeciwności losu(czyli wysokiej RADY) burmistrz pokazał klasę i siłę charakteru.
STOKIIIII
STOKIIIII 11.05.2018, 08:54
Czy Rada w Chojnie liczy 15 radnych czy wymienionych trzech ??
Bo jeżeli więcej niż wspomnianych trzech no to chyba nie za wiele mogli zrobić Ci trzej muszkieterowie a cyt. wpis "Optymisty" że : "Gmina straciła wielu potencjalnych, poważnych inwestorów" przez wspomnianych radnych jest zwyczajnym zrzucaniem winy i odpowiedzialności na innych. Władze w Chojnie należy zmienić i mam nadzieję, że uda się tym razem Barbarze Raweckiej bo jest odpowiednim kandydatem na to stanowisko z wieloletnim doświadczeniem.
Sowa i Przyjaciel
Sowa i Przyjaciel 11.05.2018, 00:17
Taka jedna pani już mówiła:
- albo złodziej, albo idiota pracuje za 6 tyś zł, podsumowała, rozumiesz to 6 tyś zł ... !
Ubolewam nad tym i powiem tak jaki jest napisane niżej, za tyle to Burmistrzowi ręce opadną, straci zapał do pracy i swoich pomysłów.
Lojalnej i Obywatelskiej Władzy (wybranej w wolnych wyborach) im się mniej płaci, tym większa katastrofa dla miasta.
Nawet jak ktoś na to spojrzy z boku i zobaczy ile zarabia Włodarz, to co sobie pomyśli o Gminie !
Władza aby miała Czyste Ręce, musi Zarabiać i wtedy ma Zapał do Pracy !
Kodeks pracy
Kodeks pracy 11.05.2018, 12:27
Za pracę nie wykonaną wynagrodzenie się nie należy. Grajek zrujnował naszą gminę więc zgodnie z prawem winien zwrócić wyłudzone wynagrodzenie bo nie zrobił NIC z tych rzeczy do jakich go mieszkańcy najeli.
Tomasz mały
Tomasz mały 11.05.2018, 00:42
Posłowie w sejmie również zostali ukarani, co to za pomysły !!!
Nic sąsiada tak nie cieszy, jak sąsiad zarabiający mniej ode mnie.

Tak jak w tym kawale:
Co tak sąsiedzie stoisz oparty o płot i obserwujesz jaką sąsiadka kupiła Piękną Krowę ?!
Też byś chciał mieć taką Krówkę ???
Oczywiście sąsiedzie - chciałbym aby ta piękna Krówka Jej zdechła !!!

:-(

Może nam Wszystkim obniżą pensję, aby ją potem prze konwertować ze ZŁ na EURO !!!
Ha Ha Ha
ulica
ulica 10.05.2018, 23:49
Radni są bezradni si stąd ich nerwowe ruchy
Mieszkaniec
Mieszkaniec 10.05.2018, 23:13
Tak sobie myślę, że gdyby radni zajęli się sprawami ważnymi, gmina może zaczęłaby się rozbudowywać. Burmistrz ma wiele dobrych pomysłów, ale gdyby to wymyślił zwykły Kowalski radni zagłosowali by ma tak, ale jak Pan Adam proponuje, to nie, bo to pomysł Pana Adama i przecież jak to nie stanąć na drodze. Toż to byłoby marnowanie stanowiska. Myślę, że nawet jakby zarabiał psi grosz, Pan Adam dalej by wykonywał swoją robotę. Szkoda tylko, że radni nie zajmą się sprawami pożytecznymi. Może czas radnycy zmienić?
Janek
Janek 11.05.2018, 12:15
Hahaha ma wiele dobrych pomysłów...hahaha chyba jak narobić długów i się nie narobić!!!!! Chłopie, wracaj tam skąd wypełzłeś!
do Judka
do Judka 10.05.2018, 22:36
był taki czas kiedy Radni podnieśli pobory Burmistrzowi a uchwała obowiązywała od najbliższego miesiąca . Wtedy nie protestował pan mecenas że podwyżka zbyt szybko
musztra
musztra 10.05.2018, 22:35
To zemsta radnych,ale boją się powiedzieć za co burmistrzowi obniżają pensję!
Ulka
Ulka 10.05.2018, 21:07
In tak jeszcze za dużo w stosunku do efektów.
a jakby tak każdy pracodawca robił każdemu pracownikowi?
a jakby tak każdy pracodawca robił każdemu pracownikowi? 10.05.2018, 19:04
Hmmm, rozumiem, że to polityczna rozgrywka - ale czy pracodawca może sobie obniżać z miesiąca na miesiąc pracownikowi pensję?

I to bez zmiany zakresu obowiązków?
Pensje
Pensje 10.05.2018, 18:40
Urzędnicy generalnie malo zarabiaja 3000 brutto to smiech na sali minimalna ma wynisc 2217 zl brutto a tu odpowiedzialnosc, w Gryfinie tez malo zarabiaja a odpowiedzialnosc duza...Jak wszystko sie wprowadza z Unii to może czas na podwyżki bo bardziej opłaca się być sprzątaczką stażystą....A w Gryfinie kiedy podwyżki wybory niebawem....
Bronisław
Bronisław 10.05.2018, 22:28
Małoooo, małooooo i ciagle maaaałoooo!!!
Zmień prace i weź kredyt!
Wszycy co pracuja w państwowej administracji to u prywaciarza posiedzieli by max 2 tygodnie a potem na bruk. Osoby w państwowej administracji do niczego się nie nadaja! Co najwyżej to niemca kible mogą myć.
Z gminy.
Z gminy. 10.05.2018, 19:42
Mało zarabiają starzy pracownicy. Nowi co nic nie umieją, nawet marszałka województwa od wojewody nie rozróżniają a mają nawet więcej niż będzie miał burmistrz Chojny. Sawaryn w wyborach obiecał, że stworzy przejrzysty system wynagrodzeń i mamy kolesiostwo .
Mędrzec
Mędrzec 10.05.2018, 17:50
Jeden nie ma, drugiemu nie pozwoli. Płacić wam za bycie burmistrzem ludzi bezczelnych i niewychowanych? Ha ha ha. Ubaw mam myśląc, jaka gmina by była, gdyby któryś z was zasiadł „za tym stołkiem”. Nic mądrego nawet nie potraficie powiedzieć. Matka nie byłaby z was dumna. Nie podoba się, to niebawem wybory. Wybierzcie inaczej. Zobaczymy, czy narzekanie się skończy? Albo sami startujcie. Zapewne nawet 2 tys nie zarabiacie, to pensja aż nadto was zadowoli. Ciekawe czy przynajmniej jedno mądre zdanie splecicie.
Lulek
Lulek 10.05.2018, 19:11
W Gryfinie na moje oko to o wiele za dużo urzędników mamy.
Ewa K
Ewa K 10.05.2018, 19:05
I wybierzemy. Dyzma musi odejść. Koniec kabaretu. Jasiu wedrowniczek więcej jest na saksach niż zajmuje się Gminą. A co boicie się o swoje zasiedziałe d...... Każdy inny będzie lepszy od Nikodema czyt. Burmistrza
???
??? 10.05.2018, 19:32
Kto to jest Jasiu Wędrowcniczek?
Optymista
Optymista 10.05.2018, 17:41
No cóż, plan niszczenia burmistrza jest sukcesywnie realizowany. Przecież wybory się zbliżają. Wierzę w mieszkańców Chojny, że nie dadzą się omamic przez podla opozycję. My i tak wolimy, żeby burmistrzem Chojny był człowiek miły, kulturalny i przyjaźnie nastawiony do każdego mieszkańca Gminy Chojna. Do 4 razy sztuka panie Adamie
Zainteresowany
Zainteresowany 10.05.2018, 15:23
Rada się obudziła, tylko dlaczego tak póżno
Lokator
Lokator 10.05.2018, 17:52
Lepiej późno niż wcale... oj ceny wynajmu pokoii pójdą teraz w górę....
Kuba
Kuba 10.05.2018, 19:32
Ale w Krajniku teraz jest większy metraż!
Provident szybka gotówka
Provident szybka gotówka 10.05.2018, 15:20
Uuuuu Adam Adam wiózł wilk razy kilka wkur....ili się powieźli i wilka.
Posadzić czerwonego grajka
Posadzić czerwonego grajka 10.05.2018, 15:14
Biorąc pod uwagę dokonania Adasia to pensja sześć tysięcy złotych jest o jakieś osiem tysięcy za wysoka :-)
Kilometry
Kilometry 10.05.2018, 15:07
Nadrobi w delegacjach ....

Pozostałe