wtorek, 16 kwietnia 2024 23:03

UKP Marlin na podium. Szczęśliwy Finał Zachodniopomorskiej Ligii Pływackiej 2017/2018

Finał Zachodniopomorskiej Ligi Pływackiej 2017/2018 odbył się w sobotę 12 maja 2018 r. Młodzi pływacy przez cały sezon spotkali się czterokrotnie w ramach tegorocznej edycji w: Koszalinie, Choszcznie, Gryfinie i na zakończenie w Szczecinie, pływając za każdym razem dwoma innymi stylami. Suma wszystkich wyników i konieczność udziału we wszystkich 4 startach decydowała o końcowej klasyfikacji. UKP „Marlin” w ostatnich zawodach wystawiło osiemnastoosobową drużynę.

Autor: fot. UKP Marlin

W kategorii 10 lat i młodsi najlepszy był Szymon Serafin, który wywalczył złoto na dystansie 100m stylem zmiennym i brąz na dystansie 50m stylem grzbietowym. Nadia Majchrzak przypłynęła jako 12 na dystansie 50m stylem grzbietowym i 20 na 100m stylem zmiennym. Gabriela Krawczyk dopłynęła jako 19 na dystansie 100m stylem zmiennym i 20 na 50m grzbietem. Mikołaj Rosiak był 20 na dystansie 50m stylem grzbietowym. Pozostali nasi zawodnicy startujący w tej kategorii wiekowej zajmowali, w swoich startach, miejsca w trzeciej i czwartej dziesiątce.

Nasza sztafeta w składzie: Mikołaj Rosiak, Nadia Majchrzak, Szymon Serafin i Gabriela Krawczyk dopłynęła na 6 miejscu na dystansie 4x50m stylem zmiennym.

W starszej kategorii wiekowej 11 lat najszybciej pływała Weronika Małolepsza plasując się tuż za podium na 4 miejscu na dystansie 100m stylem dowolnym i 6 miejscu na dystansie 200m stylem zmiennym. Aleksandra Szewczuk była 5 na dystansie 100m stylem dowolnym i 9 na 100m stylem klasycznym. Jacek Wodzyński był dwukrotnie 10 na dystansie 100m stylem klasycznym i 200m zmianą. Jan Staszak był 11 na 200m stylem zmiennym i 13 na 100m stylem dowolnym. Karolina Fabian dopłynęła na 15miejscu na dystansie 100m stylem klasycznym i 29 na 100m stylem dowolnym, zaś Wiktoria Iwan na tym samym dystansie była odpowiednio 17 i 23. Patryk Mitręga przypłynął jako 17 na dystansie 100m stylem klasycznym i 27 na 100m stylem dowolnym, a Miłosz Wróbel uplasował się na 18 pozycji na dystansie 100m stylem dowolnym. Pozostali nasi pływacy zajęli miejsce w trzeciej dziesiątce.

Starsza nasza sztafeta w składzie: Aleksandra Szewczuk, Jan Staszak, Weronika Małolepsza i Jacek Wodzyński stanęła na najniższym stopniu podium na dystansie 4x50m stylem zmiennym.

W tegorocznej edycji Zachodniopomorskiej Ligii Pływackiej, Szymon Serafin, odniósł ogromny sukces- był najlepszy i zwyciężył w swojej kategorii wiekowej. W młodszej kategorii wiekowej 26 miejsce zajął Mikołaj Rosiak, 33 był Bartłomiej Prokopowicz, Kacper Kubiś uplasował się na 37 pozycji. W tym roku w tej kategorii wiekowej wystartowało 63 zawodników. Wśród dziewcząt najwyższą pozycję zajęła Nadia Majchrzak zajmując 11 miejsce, Gabriela Krawczyk była 20, Liwia Babińska 41, Łucja Witek zajęła 47 pozycję, zaś nasze pozostałe zawodniczki nie brały udziału we wszystkich startach i nie były liczone w klasyfikacji generalnej. Sklasyfikowanych zostało 70 zawodniczek.

W starszej kategorii wiekowej najwyższe 5 miejsce zajęła Aleksandra Szewczuk, wysokie 7 miejsce wywalczyła Weronika Małolepsza, Karolina Fabian była 24, Oliwia Linkowska zajęła 28 miejsce, a Wiktoria Iwan 31. W tej kategorii rywalizowało 54 dziewczęta. Wśród chłopców w pierwszej dziesiątce znaleźli się Jan Staszak na dziewiątej pozycji, a Miłosz Wróbel na 10 miejscu. Pozostali nasi zawodnicy nie startowali we wszystkich zawodach i nie byli klasyfikowania w punktacji generalnej.

Punkty, które przez cały cykl zdobywali wszyscy nasi zawodnicy dały naszemu klubowi ostatecznie 3 miejsce. Przegraliśmy tylko z tak dużymi klubami pływackimi jak Szczecin i Koszalin, a za nami znalazło się 9 klubów, w tym ze Stargardu, Kołobrzegu, czy Choszczna.