Wycieczka Szlakiem Pamięci Narodowej

  • 15.05.2018, 09:30 (aktualizacja 15.05.2018 22:21)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Wycieczka Szlakiem Pamięci Narodowej
Wszyscy uczestnicy wrócili bardzo zadowoleni z wycieczki. Zwiedzanie historycznych miejsc przybliżyło uczniom historię okresu II wojny światowej, pogłębiło ich dotychczasową wiedzę oraz wywołało wiele emocji i wrażeń. To było piękne patriotyczne przeżycie.

Wycieczkę Szlakiem Pamięci Narodowej: Moryń - Cedynia- Siekierki - Gozdowice – Czelin odbyli 10 maja 2018 r. uczniowie klas IB i IIIA Szkoły Podstawowej w Mieszkowicach.

Pierwszym punktem wycieczki był spacer w Moryniu ścieżką edukacyjną - Aleją Gwiazd Plejstocenu, przy której podziwiały zwierzęta z epoki lodowcowej.

Następnie uczniowie udali się do Gozdowic, gdzie 16 kwietnia 1945 r. odbyło się forsowanie Odry. Na cmentarzu wojennym w Siekierkach oddali cześć żołnierzom poległym (tuż przed zakończeniem II wojny światowej). Dużym zainteresowaniem cieszył się czołg oraz muzeum.

Niewątpliwą atrakcją było wejście na Górę Czcibora, skąd rozpościera się piękny widok na tereny nadodrzańskie.

Uczniowie udali się do Gozdowic, gdzie zwiedzili Muzeum Pamiątek Wojsk Inżynieryjnych I Armii Wojska Polskiego oraz uczestniczyli w krótkiej lekcji historii na temat Forsowania Odry i oglądali ekspozycję wojskową. Następnie udali się na promem na drugi brzeg Odry i z powrotem.

Na końcu wycieczki dzieci odwiedziły Czelin, w którym znajduje się obelisk symbolizujący pierwszy słup graniczny wkopany 27 lutego 1945 r. Oznaczał on zmianę granicy z Niemcami.

Pogoda dopisała, więc dzieci odpoczywały i piekły kiełbaski na ognisku.

Ewa Andrzejewska

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (10)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

leszek
leszek 15.05.2018, 16:19
i tak powinna wyglądaś historia

Pozostałe