Turystyczne walory regionu w komórce

  • 16.05.2018, 12:53
  • Małgorzata Muszyńska UM
Turystyczne walory regionu w komórce
Które obiekty warto zobaczyć, w jakich wydarzeniach można wziąć udział, gdzie spróbujemy lokalnych przysmaków czy też jaką ścieżkę wybrać, aby poznać najbardziej urokliwe zakątki? O tym dowiemy się z mobilnej aplikacji turystycznej, która będzie prezentować lokalne bogactwo wybranych obszarów województwa zachodniopomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego. Umowy z 12 lokalnymi grupami działania na dofinansowanie zadania kwotą ok. 1 mln zł z PROW 2014-2020 podpisze 17 maja br. w Szczecinie wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa.

Z darmowej aplikacji będzie można korzystać w telefonach komórkowych z systemem Android i IOS. Przydatna będzie dla aktywnych osób uprawiających turystykę rowerową, kajakową czy pieszą. Znajdziemy w niej najważniejsze w danym regionie atrakcje oraz obiekty będące dziedzictwem lokalnym, ważne z punktu widzenia turystycznego oraz miejsca związane z lokalnym rzemiosłem, produktami i usługami, trasy i ścieżki turystyczne, a także informacje o odbywających się w okolicy wydarzeniach. Dostępna będzie w języku polskim, angielskim i niemieckim. Turystyczne informacje pojawią się również na portalu internetowym. W ramach projektu zaplanowano także opracowanie i wydanie materiałów promocyjnych w postaci gadżetów z logotypami i adresem strony internetowej, broszur, map i gier prezentujących bogactwo danych obszarów.

 

Dofinansowanie z PROW 2014-2020 to ponad milion zł, stanowi ono niemal 100% całkowitego kosztu realizacji zadania. 17 maja br. umowy podpiszą 4 LGD z woj. zachodniopomorskiego, 7 LGD z woj. lubuskiego i 1 LGD z woj. wielkopolskiego.

Małgorzata Muszyńska UM
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gość
gość 16.05.2018, 23:22
może i fajne ale znów widzimy jak coś co może kosztować 10 tys kosztuje milion i pewnie dlatego, że jest dofinansowane nie będzie działać lub podziała rok. Bo pieniądze będą wzięte i nikomu nie będzie zależeć by to utrzymywać. Obstawiam, że pieniądze w błoto.. a tym co się nie zgadzają, polecam skontaktować się po roku od uruchomienia.
samswój
samswój 17.05.2018, 07:40
Jasne, za tyle ze szwagrem w garażu byście zrobili...

Pozostałe