Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Pogrzeb jednego z najstarszych rzemieślników w Gryfinie, ojca ks. Jana Zalewskiego [FOTO, WIDEO]

  • 21.05.2018, 22:49 (aktualizacja 22.05.2018, 12:13)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
 Pogrzeb jednego z najstarszych rzemieślników w Gryfinie, ojca ks. Jana Zalewskiego [FOTO, WIDEO]
Zaledwie wczoraj, podczas uroczystości Pierwszej Komunii Świętej, w kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gryfinie ksiądz opowiadał dzieciom, co znaczy kolor fioletu na ornacie. A dziś 21 maja 2018 r. w tym samym kościele, przystrojonym jeszcze komunijną bielą, ksiądz w fioletowym ornacie symbolizującym żałobę żegnał śp. Edwarda Zalewskiego – jednego z najstarszych rzemieślników w Gryfinie. Ten znany w naszym mieście krawiec zmarł 18 maja 2018 r. w wieku 87 lat, Był ojcem ks. Jana Zalewskiego, proboszcza parafii pw. Świętej Trójcy w Chojnie.

- Miesiąc temu widzieliśmy się w Chojnie. Był w dobrej formie i nic nie zapowiadało, że dziś będziemy się żegnać. Był osobowością Gryfina. Zastanawiam się, jakie znaczenie tacy ludzie jak on mogą mieć nie tylko dla kraju, ale również dla Europy. Zasłużony działacz. Człowiek życzliwy, z poczuciem humoru, koleżeński. Był sam w sobie wartością, że był wierzącym – nie ma wątpliwości, że był dobrym pracownikiem - temu nikt nie zaprzeczy, że kochał rodzinę i był jej oddany - również każdy potwierdzi i wszyscy to wiemy. Idąc za jego przykładem, strzeżmy swoich wielowiekowych wartości i tradycji. Nie dajmy się zwieść płynącym z różnych stron podszeptom. To odejście to wielki żal i trudne pożegnanie - powiedział obecny na mszy pogrzebowej burmistrz Gryfina Mieczysław Sawaryn.

Śp. Edwarda Zalewskiego żegnali również koledzy z Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorców w Gryfinie, burmistrz Chojny oraz zaprzyjaźnieni księża. Ostatnie wzruszające pożegnanie.

Kondukt wyruszył ku cmentarnej bramie. Ciało śp. Edwarda Zalewskiego złożone zostało do grobu na cmentarzu komunalnym w Gryfinie.

Odszedł wspaniały człowiek. Pozostał smutek i żal…

 

Rodzinie śp. Edwarda Zalewskiego redakcja igryfino przekazuje wyrazy szczerego żalu i współczucia.

 

Aktualizacja (22 maja 2018 r.):

O uroczyśtosci pogrzebowej piszemy tu:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/28259,pogrzeb-jednego-z-najstarszych-rzemieslnikow-w-gry

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (92)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Coz
Coz 23.05.2018, 22:25
R.I.P ✞
osp
osp 22.05.2018, 19:19
a gdzie jest fragment kazania??? ale jak redaktorek wpada na 2 minuty przed zakończeniem i biegnie na chór to wiadomo...
propozycja
propozycja 22.05.2018, 19:29
Może ksiądz Robert Gołębiowski przekaże co było na kazaniu? Zapewne uważnie słuchał. I wtedy stanie się zadość "prośbom". Redaktor niestety "najechał na wypadek" drogowy.
buhaha
buhaha 22.05.2018, 22:15
To sobie ksiądz z redaktorem pogadali :))))))))))
Jadwiga
Jadwiga 22.05.2018, 12:47
Niech spoczywa w pokoju.
ul. Rodziny Zalewskich
ul. Rodziny Zalewskich 22.05.2018, 12:15
Oprócz pana Edwarda, zmarło w Gryfinie bardzo wielu innych znanych, lubianych i szanowanych osób, ale takiej relacji medialnej z pogrzebu nie miało, mimo wszystko na pogrzebach były tłumy.
Dlaczego msza nie odbyła się w Kaplicy Cmentarnej tylko w Kościele ? Ludzie nie lubią jak wyróżnia się kogoś, tylko dlatego, że był ojcem księdza.
niezazdrosny
niezazdrosny 22.05.2018, 13:08
Zazdrość to brzydka cecha...
JK
JK 22.05.2018, 11:55
Ja jednak zatytułował bym ten reportaż inaczej tj. - POGRZEB jednego z najstarszych rzemieślników w Gryfinie śp. Edwarda Zalewskiego . Bo w moim zrozumieniu nie syn w tym przypadku jest najważniejszy , lecz zmarły pan Edward , którego zresztą znałem osobiście . Niech spoczywa w spokoju ...!













press
press 22.05.2018, 12:17
Młodzi już nie znają Edwarda, ajego syna tak, więc pewnie lepiej skojarzą.
JK
JK 22.05.2018, 12:29
Być może...? Jest w tym , jakieś wytłumaczenie ...?
MIESZKANIEC
MIESZKANIEC 22.05.2018, 08:25
Delegacje,księża,ale mieszkańców jak na lekarstwo...ważne,że ministrant był i przemawiał , już się nauczył.
do MIESZKANIEC
do MIESZKANIEC 22.05.2018, 16:19
Mieszkaniec daruj sobie te aluzje są co najmniej nie na miejscu....
mieszkaniec
mieszkaniec 22.05.2018, 09:01
Chciałem przyjść, ale niestety msza była w godzinach pracy więc kto może przyjść? Ja nie, mi pracodawca zwolnienia nie da!
M.
M. 22.05.2018, 01:26
Bardzo dużo księży było , bardzo chyba ok. 30.

Pozostałe