Procesja Bożego Ciała przeszła ulicami Gryfina [FOTO]

  • 31.05.2018, 14:15 (aktualizacja 01.06.2018, 17:55)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Procesja Bożego Ciała przeszła ulicami Gryfina [FOTO] fot. TWS
Wielu mieszkańców Gryfina, podobnie jak innych miejscowości w Polsce, uczestniczyło w uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Bożego Ciała. To święto ma uświadomić wiernym, że Chrystus jest obecny w Świętym Sakramencie pod postacią chleba i wina.
W tym roku po mszy św. sprawowanej w kościele pw. Niepokalanego Serca Maryi procesja eucharystyczna wyruszyła z Górnego Tarasu. Zatrzymując się - jak tradycja od wieków każe - przy każdym z trzech ołtarzy, dotarła do placu Barnima, gdzie znajdował się czwarty, ostatni ołtarz. Są cztery ołtarze, bowiem Świętym Sakramentem błogosławi się cztery strony świata. Natomiast sypanie kwiatów przez dziewczynki nawiązuje do przyjmowania Chrystusa podczas wjazdu do Jerozolimy.
 
Po odczytaniu fragmentu Ewangelii i błogosławieństwie, gryfińscy księża podziękowali przede wszystkim twórcom ołtarzy, parafianom z chorągwiami i sztandarami, dzieciom sypiącym kwiaty, siostrom zakonnym, katechetkom oraz wszystkim wiernym uczestniczącym w tym tak uroczystym dla katolików święcie. Podziękowali za to, że wspólnie modlitwą i śpiewem uczcili Jezusa Eucharystycznego i wyznali wiarę w prawdziwą obecność Boga w Najświętszym Sakramencie.
TWS
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (125)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Taka stara i głupia
Taka stara i głupia 02.06.2018, 18:22
Są cztery ołtarze gdyż jest to pamiątka po czterech ewangeliach napisanych przez czterech ewangelistów którzy uwiecznili życie i naukę Jezusa Chrystusa. Po soborze nicejskim owe ewangelie stały się wraz z wyznaniem wiary podstawą doktryny chrześcijańskiej.


Cztery strony świata to "błogosławił" pogański światowid
Bajdy
Bajdy 03.06.2018, 02:10
Śmieszne.
znasz teologię a o miłości chrześcijańskiej nic nie wiesz...
znasz teologię a o miłości chrześcijańskiej nic nie wiesz... 02.06.2018, 19:59
Błogosławieństwo na cztery strony świata kończy procesję. Ołtarze były PO DRODZE trzy - a CZWARTY na placu Barnima.

Można czepiać się oczywiście stylistyki, niemniej liczby miały w żydowskiej religii starotestamentowej fundamentalne znaczenie.

Więc liczba CZTERY nie jest przypadkowa....

Szkoda, że zamiast WIEDZY o chrześcijaństwie zabrakło ci WIARY chrześcijańskiej - religii radości i miłości - Boga i bliźniego....


Przy okazji - imię słowiańskiego boga (małą literą - boga) pisze się wielką literą Światowid...
Taka stara i głupia
Taka stara i głupia 02.06.2018, 23:16
"Są cztery ołtarze, bowiem Świętym Sakramentem błogosławi się cztery strony świata."

Pojechałem objazdem
Pojechałem objazdem 02.06.2018, 15:14
Coś cieniutko z frekwencją. Może to upały albo coś pękło w narodzie gdzie Jezus Chrystus jest królem a jego matka królową. Czy naprawdę czary było trzeba odprawiać na rondzie ?
Gość
Gość 02.06.2018, 11:13
Po 1) udział był całkowicie dobrowolny, nie jak 1 V w PRL, nie jak na spędach komunistycznych, po 2) nawet sama teologia nie sprzyja frekwencji, przynajmniej ta teologia" minimalna", czyli wg" obowiązek-dowolność udziału", bo na procesji nie ma obowiązku być, tego obowiązku sumienia, a na Mszy- jest, zatem to, że na procesji było tyle osób, dobrze świadczy o ludziach, tym bardziej, że odsiać się musieli najmniej sprawni starzy ludzie, na ogół zawsze obecni, no ale marsz daleko przekracza ich możliwości - więc zostali ci sprawni, 3) nawiązując do braku obowiązku: szkoły nie zasilały frekwencji, zakłady pracy nie. I na koniec: odradzam dokonywane z fotela ocenianie ludzi, recenzowanie ich - obrazki nie pokażą tego, co się dzieje W DUSZY.
Schutzengel
Schutzengel 02.06.2018, 06:57
To już kiecmanom im nie wystarcza procesja wokół kościoła, musi być demonstracja siły jak na pochodach 1-majowych w PRL.
https://wiadomosci.wp.pl/kabri…
Manitou
Manitou 02.06.2018, 00:42
Liturgia czyli czary. Przy tak kameralnych okolicznościach nie widzę powodu długotrwałej blokady ronda i głównych ulic miasta.
męskim okiem
męskim okiem 01.06.2018, 20:33
Wspaniała parada i te sukienki...
Manuela
Manuela 01.06.2018, 19:55
Do Chwały Boga wszechmogącego udało mi się ukończyć projekt budowy firmy przy pomocy Sir Teodora, który pomógł mi z pożyczką, aby ukończyć projekt. Obiecałem podzielić się jego dobrymi pracami wśród moich przyjaciół i rodziny, trzy razy byłem zwiedziony i wreszcie spotkałem Sir Teodora, który udowodnił mi, że jest uczciwy i godny zaufania. przyjaciele, możesz skontaktować się z nim w sprawie pożyczki osobistej lub biznesowej, a on pomoże ci wysłać mu wniosek o pożyczkę pocztą e-mail:***
Gość
Gość 01.06.2018, 19:50
My, Polacy, lubimy święta, i dobrze, a procesje Bozego Ciała w Europie nie sa tak piękne jak w Polsce (jeśli są, a np.we Włoszech odbywają się w niedzielę, bo B.Ciało nie jest dniem wolnym), jedyne podobne to chyba dopiero za oceanem, w Ameryce Pd. (no, w Europie jeszcze w" gorącokrwistych" krajach jak Hiszpania, Włochy), choć za oceanem czasem piękno formy przesłania sedno sprawy (Indianie mają to we krwi, tam trudniej o kierowanie ludzi ku teologii, są tez pozostałości dawnej kultury, mentalności - tak więc w Polsce jest całkiem, całkiem). Ale ten wzrost religijności wymaga potem kontynuacji. Potrzeba do tego dobrych księży, a trudno o to. Takich, którzy umieją zgrac liturgię z działaniem wspólnotowym w parafii, czyli kochać liturgię, uczynić ja czytelną dla wiernych, dbać o nią (gdzie cisza na Mszy, przewidziana w liturgii?
Fakt
Fakt 02.06.2018, 07:26
Tylko w Polsce jest tak pięknie bo zachodnie państwa dawno się odwróciły od Kościoła.... nie chcą uczestniczyć w tych wszystkich gusłach średniowiecznych.
Mil
Mil 01.06.2018, 19:47
Pięknie, było dużo ludzi. Niestety ale znaleźli się dzicy ludzie, którzy nie poszli na procesję, a nawet do kościoła, a mieli wolne. Jak ktoś nie uczestniczy we mszy i w procesji to nie powinien mu przysługiwać dzień wolny.
Antymil
Antymil 02.06.2018, 07:30
Buhaha ale utrzymywać Kościół i tym podobnych Rydzykow dziki musi że swoich podatków...
Amil
Amil 02.06.2018, 11:12
Czyli żeby mieć dzień wolny, to trzeba chodzić do kościoła? Idąc Twoim tropem w święta państwowe Wam nie należy się dzień wolny.Chcesz to siedź 24/7 w kościele i uczestnicz we mszach.
katolik
katolik 01.06.2018, 18:01
Procesja jak zwykle dobrze przygotowana i połączyła Górkę z Dołem. Brawo!
tuptała
tuptała 01.06.2018, 20:31
Dobrze, ze nie odwrotnie bo iść z dołu na Górkę w tym upale byłoby ciężko. O ciężko...
Zenek
Zenek 01.06.2018, 17:49
Ledwo co nauczyłem sie w ekspresowym tempie arabskiego a tu znów po polsku. (...)

Część komentarza usunięto. admin2
mosiek
mosiek 01.06.2018, 19:06
admin czy to prawda ze wkrótce bedziemy czytali posty na tym portalu w języku jidisz? Pytam sie czy to prawda?
Milosz
Milosz 01.06.2018, 19:14
Podobno mają przywrócić serbsko-chorwacki.
wykidajło
wykidajło 01.06.2018, 18:41
:)))))))))
komntator
komntator 01.06.2018, 17:53
A zapraszami do domu aby porozmawiać o amerykańskich wojskach? I gdzie ta dyskusja :))))))))))))))))))
alex
alex 01.06.2018, 17:45
a te Panie na zdj. 47 to na plotki przyszły chyba ha ha
Fakt
Fakt 02.06.2018, 07:34
Jak większość żeby się pokazać.
za wszę
za wszę 02.06.2018, 11:21
Rozumiem, że mówisz za siebie... bo przecież w niczyjej głowie nie siedzisz... chyba tylko w swojej i to pewno nei zawsze...
asas
asas 01.06.2018, 16:20
zmiencie typ galerii. tego sie nie da przegladac.
elka
elka 01.06.2018, 20:19
o to, to... przeglądarka jest fatalna
cyborg
cyborg 01.06.2018, 19:38
spoko może koziowaliki zmienią?

Pozostałe