Anna Sawicka ujawnia tajemnice

  • 29.05.2018, 15:49 (aktualizacja 02.06.2018, 22:14)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Anna Sawicka ujawnia tajemnice
„Ilustracja jest unieruchomionym momentem danej opowieści i aby ją poprawnie odczytać, należy wejść w obrazek i uruchomić wyobraźnię”. Ilustracja jest plastycznym uzupełnieniem tekstu, bez którego nie może istnieć. Przeprowadzone 25 maja 2018 r. w Bibliotece Filia Górny Taras w Gryfinie warsztaty ilustratorskie przebiegły w dwóch etapach: część teoretyczna i ilustracja w praktyce.
Jaką wartość artystyczno-malarską posiada ilustracja?, jaki jest warsztat ilustratora? do czego służy pędzelek z ukośnym włosiem? do czego służy gumka chlebowa? Na te i inne pytania odpowiadała dzieciom z pierwszej klasy ze Szkoły Podstawowej nr 3 Anna Sawicka, pedagog, nauczyciel i ilustratorka książek dla dzieci.
 
Anna Sawicka zilustrowała cykl bajek Joanny Marii Chmielewskiej „Zaczarowane rymowanki”, w których kolorystyka ilustracji jest pogodna, ilustracje posiadają bogatą paletę barw oraz śmiałe zestawienia kolorów. I jak sama mówi, była to jej ilustratorska przygoda życia. Spełniła swoje marzenie.
Anna Sawicka zdradziła dzieciom kilka tajemnic ilustratora książek – tylko cicho szaaaaa :)
 
Ilustracja w praktyce.
Każde z dzieci ze Skrzynki Pomysłów wylosowało karteczkę z hasłem, do którego należało uruchomić wyobraźnię i ilustracją wyrazić znaczenie tego hasła. Efekty przeszły oczekiwania. Demokratycznie wybrano najładniejszą ilustrację – „Wesołe jedzonko”.
Pani Anna warsztaty przeprowadziła supercoolowo i miło było słyszeć słowa: „Bardzo nam się spotkanie podobało”, „Szkoda, że musimy już iść”.
Było kolorowo, pomysłowo, naukowo i zabawnie.
 
 
Ewa Chołdrych (tekst)
Maria Delczyk (foto)
 
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (19)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe