Zasadzą klon najsłynniejszego polskiego drzewa - dębu Bartek

  • 11.06.2018, 11:18 (aktualizacja 11.06.2018 11:39)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Zasadzą klon najsłynniejszego polskiego drzewa - dębu Bartek gm. Zagnańsk Król Puszczy Świętokrzyskiej - dąb Bartek - rośnie kilkanaście kilometrów na północ od Kielc.
Dąb Bartek to najsłynniejszy i jeden z najstarszych dębów w Polsce. Nadleśnictwo Zagnańsk, na którego terenie którego rośnie pomnikowe drzewo, wpadło na pomysł specjalnego uczczenia zbliżającej się rocznicy. Przekazało chętnym placówkom kultury i oświaty z całego kraju sadzonki, które wyrosły z nasion Dębu Bartek. To właśnie 100 drzewek ma być sposobem na uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jedno z drzewek dotarło do Widuchowej, a szkoła ogłosiła konkurs na jego nazwę.

Wygrała klasa IIIB i to właśnie ona dokona uroczystego zasadzenia drzewka w środę 13 czerwca o 10.00 na placu przy szkole. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Uroczystość wkopania sadzonki dębu Bartek w naszej szkole 13 czerwca o 10.00.

Paweł Wróbel

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

leśnik
leśnik 11.06.2018, 13:52
Niestety nasz słynny Bartek już prawie nie owocuje. Leśnicy zdecydowali się na inną metodę rozmnażania słynnego drzewa – szczepieniu tzw. zrazów. Fragmenty gałązek na specjalnych podkładach innych dębów tworzą sadzonki.
Bilert
Bilert 11.06.2018, 12:00
To z żołędzi czy z sadzonki?

Pozostałe