Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Pospieszyli gryfiniance z pomocą. Dziękujemy!

  • 16.06.2018, 19:58 (aktualizacja 16.06.2018, 22:14)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Pospieszyli gryfiniance z pomocą. Dziękujemy! fot. TWS
Od wieków już tak się dzieje, że ludzie reprezentujący różne pokolenia często mają do siebie pretensje. Starszym nie podobają się np. za krótkie spódniczki, za długie włosy, „dziwaczna” muzyka czy różne „wyskoki”. Młodzi natomiast narzekają, że dorośli wiecznie się o coś czepiają. Jest jednak prawdą, że następujące po sobie pokolenia korzystają zarówno z doświadczeń, jak i z nowych pomysłów. Dom rodzinny daje podstawy tego co wolno, a czego nie wolno. A szkoła? Uczy nie tylko o sinusach, cosinusach, narodowych powstaniach, częściach zdania. Szkoła również wychowuje i uczy, jak żyć w społeczeństwie, mówi także o wartościach moralnych.

W gryfińskim Liceum Ogólnokształcącym jest bardzo duże grono uczniów pełnych chęci, pomysłów i zainteresowań. Daje się to zauważyć np. w czasie spotkań kończących rok szkolny, gdzie spora grupa młodzieży zostaje wyróżniona i nagrodzona za naukę, osiągnięcia sportowe, wygrane konkursy, aktywne uczestniczenie w życiu szkoły czy wolontariat. A potrzeby pomocy są różne np. WOŚP, krwiodawstwo, akcje charytatywne oraz najzwyklejsze codzienne wsparcie udzielone drugiemu człowiekowi. I pomagają.

-Moi uczniowie to wspaniali młodzi ludzie. Uczestniczą w grupie teatralnej, są sportowcami, dobrymi uczniami i gdy im niedawno powiedziałem, że potrzebna jest pomoc jednej z mieszkanek Gryfina, zgłosili się natychmiast. Niech młodzież uczy się widzieć, że obok żyją ludzie, którzy potrzebują pomocy, niech uczą się pomagać, bo nie jesteśmy na tym świecie sami – mówi nauczyciel Zbigniew Kozakiewicz z Liceum Ogólnokształcącego im. Aleksandra Omieczyńskiego w Gryfinie – szkoły, która w rankingu placówek oświatowych na Pomorzu Zachodnim zajmuje poczesne miejsce.

Uczniom, którzy pospieszyli gryfiniance z pomocą w przeprowadzce oraz ich profesorom wyrażamy OGROMNE PODZIĘKOWANIE.

TWS

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (13)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

brawooo
brawooo 28.06.2018, 10:53
Poziom placówek oświatowych na Pomorzu Zachodnim zajmuje poczesne miejsce w Polsce.
https://24kurier.pl/aktualnosc…
Ewelina
Ewelina 18.06.2018, 08:54
Podziękowania się należą. Trzeba wspierać pozytywne postawy. Zwłaszcza u młodych.
katolik
katolik 17.06.2018, 19:28
Dobro wraca!
Katarzyna
Katarzyna 17.06.2018, 10:23
Rzeczywiście Ci młodzi chłopcy, ale nie tylko oni pośpieszyli z pomocą. Nie uwierzę, jak ktoś powie, że młodzież jest zła. To nie jest prawda.Do pomocy zgłaszały się także dziewczyny. Myślę, że na podziękowanie zasługują uczniowie z klasy Ic i IIc. Imion wszystkich nie zapamiętałam, ale oni wiedzą kto był i pomagał. Dziękuję Pani Dorocie, Robertowi i Zbyszkowi macie wspaniałych uczniów. Nie wiem jak z nauką, ale z pomocą dla potrzebujących są najlepsi.
nauczyciel
nauczyciel 18.06.2018, 17:37
Nasza młodzież jest super. Zawsze chętnie pomagają.
Schutzengel
Schutzengel 17.06.2018, 10:17
Od przeprowadzek są firmy. Ciekawe czy profesor uzgadniał tą pomoc z rodzicami uczniów ? Prośba nauczyciela od którego zależą oceny, to jak zawoalowany mobbing. Praca na czarno bez ubezpieczenia. Pan Kozakiewicz i inni nauczyciele też czynnie uczestniczyli w przeprowadzce ?
Ten nudny tekst pisał chyba jakiś pedagog-katecheta.
Jestem starszym facetem ,dziadkiem, jak byłem młodym nosiłem jak większość długie włosy i uwielbiałem dziewczyny w mini. Rozumiem podziękowania dla uczniów, ale nie rozumie za co w tym przypadku dziękujecie profesorom. Zapewne tajemnicza gryfinianka nie miała nic wspólnego z nauczycielami, tylko jak oni dowiedzieli się, że potrzeba jej udzielić pomocy ?
http://liceapolskie.pl/index.p…


mgi
mgi 18.06.2018, 17:41
kiedyś nie byłoby takiej gadki, my w ich wieku dużo robiliśmy społecznie. Mobbing co ty mówisz? Zapewne jesteś czepialskim rodzicem. Brawo młodzi.
już nie sąsiad
już nie sąsiad 17.06.2018, 12:39
He he coś mi mówi,że to autorka tekstu i p Katarzyna F tu się produkują.. mieszkam w tym bloku i pamiętam jak szukały kota co niby zginął. Teraz będzie syf w innej klatce !
Sąsiad
Sąsiad 17.06.2018, 20:20
Poszły koty za płoty ????
Marianna
Marianna 17.06.2018, 00:44
Brawo młodzi ludzie!
lui
lui 16.06.2018, 22:41
Po co taki długi wstęp? XD

Pozostałe