Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
piątek, 29 marca 2024 06:11

Zdobyli 10 medali na zakończenie sezonu

Otwartymi Mistrzostwami Województwa Zachodniopomorskiego w pływaniu najstarsi zawodnicy UKP „Marlin” zakończyli tegoroczny sezon pływacki. Zawody rozgrywane były w dniach 19-20 czerwca 2018 r. w Szczecinie. Do rywalizacji o medale swoich czołowych zawodników wystawiło 11 klubów, w tym UKP „Marlin”.

Autor: fot. UKP Marlin

Pierwszego dnia zawodów nasza reprezentacja wywalczyła 5 srebrnych medali i 1 brązowy, a w drugim dniu nasza ekipa dołożyła kolejne 4 medale, w tym 1 złoty, 1 srebrny i 2 brązowe.

W najstarszej kategorii wiekowej Maja Stróżyk zdobyła srebro na dystansie 200m grzbietem i 50m grzbietem, brąz za dystans 50m motylkiem i 4 miejsce na 50m stylem dowolnym. Przemysław Płoch był 8 na 400m stylem dowolnym i 9 na 50m stylem dowolnym. Christopher Wiczkowski zajął 8 miejsce na dystansie 200m stylem dowolnym i 50m motylkiem, oraz 11 na 50m i 100m stylem dowolnym.

W kategorii 15 lat Krzysztof Rosiak wywalczył srebro na dystansie 200m stylem klasycznym, brąz na dystansie 100m stylem klasycznym, był tuż za podium na 4 miejscu na dystansie 50m stylem klasycznym i 9 miejscu na dystansie 100m stylem dowolnym. Kacper Jastrowicz uplasował się na 3 miejscu na dystansie 200m stylem dowolnym, 7 miejscu na dystansie 50m motylkiem, 8 miejscu na dystansie 50m grzbietem i 12 na 50m stylem dowolnym.

Wśród 14-latków Julia Pokora była najlepsza na dystansie 100m stylem grzbietowym, stanęła na 2 stopniu podium za dystans 200m grzbietem i była 5 na 50m stylem grzbietowym, 7 na 50m stylem dowolnym. Aleksander Chróściak był 2 na dystansie 200m stylem dowolnym, zajął 3 miejsce na dystansie 100m stylem dowolnym i 5 na 50m motylkiem i 50m stylem dowolnym. Jakub Iliński zdobył srebro na dystansie 200m stylem zmiennym, był dwukrotnie 6 na dystansie 50m motylkiem i 100m stylem dowolnym i 11 miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym

Poza konkurencją w zawodach wystartował Mateusz Rozmiarek, który popłynął na dystansie 200m stylem klasycznym, 200m stylem zmiennym, 50m motylkiem i 100m stylem klasycznym.