Park to plac budowy - mówi wiceburmistrz Miler

  • 02.07.2018, 09:34 (aktualizacja 02.07.2018, 10:52)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Park to plac budowy - mówi wiceburmistrz Miler
Tomasz Miler, wiceburmistrz Gryfina odpowiedział nam na pytania wysłane mu w kwietniu 2018 r. Jedno z pytań dotyczyło ścieżek w parku miejskim, gdzie od wiosny trwają prace. Sprawa dotyczyła wytyczenia nowych ścieżek.

Oto co odpowiedział wiceburmistrz  Tomasz Miler: W parku odbywają się jeszcze prace, aktualnie jest to plac budowy. Oczywistym jest, o czym kilkukrotnie informowałem, że od strony ulicy Armii Krajowej, na wysokości przejścia dla pieszych powstanie nowa ścieżka, zgodna z naturalnie wytyczonym przez mieszkańców szlakiem. Z uwagi na zapisy planu miejscowego oraz warunki dofinansowania inwestycji, które gmina otrzymała, prace te będą realizowane w końcowym etapie rewitalizacji Parku Miejskiego w Gryfinie.

O pracach w parku pisaliśmy m.in. tu:

http://www.igryfino.pl/aktualnosci/28562,robia-przejscie-donikad-pyta-czytelniczka

oraz tu:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/28698,balagan-pod-oknem-burmistrza

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (37)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

"naturalny szlak wytyczony przez mieszkańców"
"naturalny szlak wytyczony przez mieszkańców" 03.07.2018, 14:56
„naturalny szlak wytyczony przez mieszkańców” a JAKIE MONGOŁY KAZAŁY ZAORAĆ ŚCIEŻKĘ – NAJKRÓTSZĄ DROGĘ OD SZLABANÓW DO FURTKI LICEUM – KOŁO SIŁOWNI?
paranoja!
paranoja! 03.07.2018, 20:26
Główna alejka koło siłowni i placu – zwężona o połowę. Inne boczne – 2 razy szersze! To przewał, żeby wypompować publiczną kasę na nikomu niepotrzebne prace???
W dodatku tych zniszczeń parku nie da się tak łatwo naprawić!!!

Teraz się okazuje, że inne ścieżki w ogóle likwidują - chociaż droga prosto do furtki szkolnej i tak będzie wydeptana. A zamiast zlikwidować barierkę przed szlabanami zrobią za grubą forsę (przecież to nie ich, tylko publiczna) nowe schody 10 metrów od starych...
żal patrzeć
żal patrzeć 03.07.2018, 08:19
Kilka lat temu organizacje pozarządowe sadziły w parku mnóstwo krokusów. Teraz je rozjeździł ciężki sprzęt budowlany – bo zarozumiałe debile Z NIKIM NIE KONSULTOWALI SWOICH PLANÓW!

A sami przecież do parku nie chodzą, to pewnie teraz zapytają "ale o które krokusy chodzi"?... A O TE ZMIAŻDŻONE PRZEZ JEŻDŻĄCY PO TRAWNIKACH PARKOWYCH CIĘŻKI SPRZĘT!
prawda
prawda 03.07.2018, 09:07
Dewastacja parku to bardzo smutny widok. Z budżetu obywatelskiego siłownie – jako składowisko palet i czegoś białego. Plac zabaw – nędza.
Ławeczka w parku
Ławeczka w parku 02.07.2018, 21:38
W Stargardzie właśnie trwa rewitalizacja parków Jagiellońskiego, Popiela i Chrobrego . Na nauki trzeba pojechać.... tak po koleżeńsku popytać jak to się robi, bo tam robota idzieeeee....
prawda
prawda 03.07.2018, 09:12
Od kwietnia do lipca rozryli WSZYSTKIE alejki w parku - bez ładu, składu, prac etapowych i MYŚLENIA O MIESZKAŃCACH!!!

Pomijając bezsens zrywania dobrych alejek, żeby robić takie same - nie można było "po kawałku"?

Żeby ludzie mieli gdzie wyjść na spacer, odpocząć od upałów, pobiegać, poćwiczyć itd?

Sprawny człowiek nie bardzo przejdzie przez park - co dopiero z wózkiem czy starszy...
"oni się zajmują systemem"
"oni się zajmują systemem" 03.07.2018, 08:13
Tercet z byle sąsiadami kontaktów nie utrzymuje. Co innego Raciechowice – z kosztem delegacji 30 zł dziennie...

Przecież takie "koszty" delegacji pracowniczej na drugi koniec Polski oficjalnie podali!

To jakby mieli pojechac w delegację do Szczecina, Starego Czarnowa czy Stargardu to chyba pracownicy by zwracali do kasy urzędu:)
prawda
prawda 03.07.2018, 09:09
Nie pierwszy i niestety nie ostatni przykład dziwnych zwyczajów w urzędzie. Kto uwierzy w koszt delegacji 30 złotych? W ilu miejscach poukrywali?
od kwietnia do lipca....
od kwietnia do lipca.... 02.07.2018, 20:46
To taką odpowiedź klecił Miler od kwietnia? Ciekawe, jakby zareagował, gdyby tyle miesięcy czekał na taką odpowiedź w poprzedniej kadencji kiedy był „niezależnym dziennikarzem”...
system
system 03.07.2018, 08:15
Najpierw musieli znaleźć na mapce "gdzie do ch... jest ten park, o który pytają". To zajęło dwa miesiące. Potem poszło szybko.
J.
J. 02.07.2018, 20:00
Kogo nie zapytam ze znajomych o te roboty to puka się w czoło!
Bareja wiecznie żywy!!!
Bareja wiecznie żywy!!! 02.07.2018, 20:36
Miś: Powiedz mi po co jest ten miś?
Hochwander: Właśnie, po co?
Miś: Otóż to! Nikt nie wie po co, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu i co się wtedy zrobi?
Hochwander: Protokół zniszczenia...
system
system 03.07.2018, 08:16
Miś: Janek, nie mieszajmy myślowo dwóch różnych systemów walutowych. Nie bądźmy Pewex`ami. Dostajemy za tego misia, jako konsultanci 20% ogólnej sumy kosztów i już. Więc im on jest droższy, ten miś tym... no?
pleas
pleas 02.07.2018, 19:48
Bardzo ciekawe jest to, że nie stosują się do zasad, które sami wymagali od poprzedniego burmistrza.
Bareja wiecznie żywy!!!
Bareja wiecznie żywy!!! 02.07.2018, 20:37
Miś: Słuchaj! Ty będziesz robił dziadowskie oszczędności na sto - dwieście tysięcy, żeby nas byle łajza z kontroli wzięła za tyłek! Więc wbij sobie w ten twój oszczędny, kierowniczy, filmowy łeb: pieniądze należy zdobywać legalnie, a nie lewymi kombinacjami! Ten twój sznurek z helikoptera może sobie fruwać za ćwierć ceny z twoją żoną, a my, zapamiętaj sobie to, wynajmiemy helikopter na dziesięć godzin za pełną stawkę godzinową od instytucji. "Dziesięć godzin" - słownie.
Hochwander: Ale to jest kilkaset tysięcy!
Miś: Zapłacimy, zapłacimy! Film zrobi na zlecenie instytucja i zapłacimy. Rachunki mam z Cepelii na dwieście osiemdziesiąt tysięcy - zapłacimy. I nie sprzedamy misia żadnemu muzeum nawet Narodowemu za milion!
spacerowicz do wiceburmistrza
spacerowicz do wiceburmistrza 02.07.2018, 18:19
Władze zabierali się do tego parku jak pies do jeża i w najgorszym czasie go "naprawiają" wtedy kiedy powinien być dostępny dla ludzi. Zimą trzeba było panie Miler a nie teraz!
Budowlaniec. Śmierdzi i to strasznie.
Budowlaniec. Śmierdzi i to strasznie. 02.07.2018, 16:55
Tyle, że tam wywieziono nawierzchnię ze ścieżek a potem tą samą nawierzchnię układają na tych samych ścieżkach ? O co chodzi !!!!!!!!!!!!!!!! Tam przekręcane są nasze pieniądze. A jak to plac budowy to go opłotować i zamknąć. Gdzie bhp ? To podstawy !!!!!!!!!!
Bareja wiecznie żywy!!!
Bareja wiecznie żywy!!! 02.07.2018, 20:43
Miś: Prawdziwe pieniądze zarabia się tylko na drogich, słomianych inwestycjach.
nos
nos 02.07.2018, 18:21
To nie wąchaj!
cebea:)
cebea:) 02.07.2018, 20:44
chciałbyś....
tercet w działaniu
tercet w działaniu 02.07.2018, 14:16
Przy dopilnowaniu inwestycji okazuje się, że „angielska” ulica Sportowa za którą ciągali poprzedników to mały pikuś...
gmina w ruinie
gmina w ruinie 02.07.2018, 14:12
Park to plac budowy? To tak jak Łużycka w budowie od lat.
działkowiec
działkowiec 02.07.2018, 14:05
Jak patrze to bez głowy to robione. Nikt by na własnej posesji tak nie zaplanował prac!
gc
gc 02.07.2018, 13:51
Jaki pan taki kram ...i to by było na tyle.
tako rzecze tercet
tako rzecze tercet 02.07.2018, 13:16
Będą wydawać publiczne pieniądze na budowę kolejnych schodów zamiast udrożnić przejście przez przejazd po stronie parku!

BO ŁATWIEJ WYDAĆ SETKI TYSIĘCY NA BEZSENSOWNĄ INWESTYCJĘ 10 METRÓW OD POPRZEDNICH SCHODÓW, NIŻ PRZYZNAĆ SIĘ DO BŁĘDU Z TYMI BARIERKAMI PRZY PRZEJEŹDZIE!
tercet w działaniu
tercet w działaniu 02.07.2018, 14:17
Przejście przez tory po stronie parku było dopóki urzędasy nie zagrodziły barierkami. Teraz trzeba dwa razy przechodzić przez ulicę Armii Krajowej, żeby dojść na Górny Taras!
Gumowiec
Gumowiec 02.07.2018, 12:05
Ja tam dymam Knagulca w parku
  wkurzony z górki
wkurzony z górki 02.07.2018, 11:05
Jakoś trudno mi zrozumieć co ma wspólnego dofinansowanie ( wiemy o tym, bo jeszcze z tej kasy ma być rewitalizacja górki ) z terminem robót ?
."...Z uwagi na zapisy planu miejscowego( KTO zna te zapisy i je zaakceptował? ) oraz warunki dofinansowania inwestycji,które gmina otrzymała , prace te będą realizowane w końcowym etapie rewitalizacji..." panie Miler ogarnij się pan ! Następnej kadencji dla WAS NIE BĘDZIE
tako rzecze tercet
tako rzecze tercet 02.07.2018, 13:17
Rzeczywistość tercetowi nie przeszkadza. Jak na kilka tygodni robotnicy z parku zniknęli – mówili, że to z powodu... koszenia!
Kosić też nie skosili...
społeczny skarbnik
społeczny skarbnik 02.07.2018, 14:06
Tercet kosi kasę (razem z nagrodami).
"naturalny szlak wytyczony przez mieszkańców"...
"naturalny szlak wytyczony przez mieszkańców"... 02.07.2018, 10:59
Czyli zamiast zlikwidować durną barierkę przed szlabanem, gmina wyrzuci setki tysięcy na schody 10 metrów od obecnych schodów...
To masz
To masz 02.07.2018, 14:08
Trzeba było wydeptać barierki!
tercet w działaniu
tercet w działaniu 02.07.2018, 14:19
A może "wydeptać" zamiast barierek w poprzek szlabanów, decydentów, którzy podjęli taką durną decyzję?
Ferdas
Ferdas 02.07.2018, 10:54
To gdzie jest ogrodzenie jak to plac budowy ???
wściekła
wściekła 02.07.2018, 11:06
Żeby od kwietnia nie skończyć nawet jednej alejki? Rozwalone wszystkie! Plac budowy, psiakrew...
A placu zabaw na tym "placu budowy" gmina nie zamknęła???
szpak
szpak 02.07.2018, 10:52
Najważniejsze, że w końcowym etapie "rewitalizacji" będą wycinane drzewa bo teraz jest sezon lęgowy ptaków.
"szlak wytyczony przez mieszkańców"
"szlak wytyczony przez mieszkańców" 02.07.2018, 11:01
Wycinka drzew w parku! Było douczyć się angielskiego, że "park and ride" to nie chodzi o zrobienie parkingu z parku...

Pozostałe