Faux pas burmistrza Sawaryna wobec marszałka Geblewicza

  • 05.07.2018, 21:00 (aktualizacja 05.07.2018, 21:35)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Faux pas burmistrza Sawaryna wobec marszałka Geblewicza arch. wzp
Dziś w gryfińskim starostwie podpisano kilka umów na projekty realizowane w sołectwach naszego powiatu. Dzięki marszałkowskim środkom, pochodzącym z konkursu Granty sołeckie 2018 finansowanie zyskały projekty z Bań, Starego Czarnowa, Cedyni, Trzcińska-Zdroju, Mieszkowic oraz Gryfina. Na zaproszenie marszałka przybyli przedstawiciele władz wszystkich gmin z wyjątkiem... Gryfina.

Jak sprawdziliśmy, tego dnia burmistrz Mieczysław Sawaryn był w pracy. Gmina nie poinformowała o planowanym spotkaniu nawet sołtys wsi, w której ma być realizowany projekt.

Nieoficjalnie: burmistrz sam chce wręczyć pani sołtys „granta” ufundowanego przez… Urząd Marszałkowski w Szczecinie.

Na zdjęciu od lewej: Ewa Dudar radna województwa zachodniopomorskiego, Olgierd Geblewicz marszałek województwa, Marzena Grzywińska wójt gminy Stare Czarnowo.

O przyznanych grantach napisaliśmy m.in. tu:

http://www.igryfino.pl/kat-189,a,28385,ii-edycja-konkursu-marszalka-wojewodztwa-zachodnio.html

Granty sołeckie 2018 otrzymały w naszym powiecie:

gm. Banie – Piaseczno - Zakup i montaż elementów na doposażenie placu zabaw w miejscowości Piaseczno. Wartość projektu 10 000 zł i 100 procent dofinansowania.

gm. Stare Czarnowo – Kołowo - Faszynowanie brzegów stawów rekreacyjnych w miejscowości Kołowo. 10 tys. zł dofinansowania na 22 tys. wartość projektu

gm. Trzcińsko-Zdrój – Góralice - Zakup i montaż siłowni zewnętrznych na terenie ogólnodostępnego placu zabaw w miejscowości Góralice. Wartość proj. to 10,8 tys zł. Dofinansowanie wyniesie 10 tys. zł.

gm. Mieszkowice – Zielin - Siłownia plenerowa jako miejsce promujące aktywny tryb życia wśród mieszkańców sołectwa Zielin. Wartość projektu to 10,2 tys. zł a dofinansowanie 10 tys. zł.

gm. Cedynia – Radostów - Radostów bawi się razem. Dofinansowanie 10 tys. zł.

gm. Banie – Parnica - Budowa boiska sportowego w miejscowości Parnica. Wartość projektu 25 tys. zł. Dofinansowanie wyniesie 10 tys. zł.

gm. Gryfino - Sobiemyśl - Rewitalizacja centrum kultury Sobiemyśla – świetlicy wiejskiej. Dofinansowanie prawie 10 tys. zł

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (71)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

club
club 09.07.2018, 19:20
To zwykłe pazerstwo burmistrza!
czekam
czekam 09.07.2018, 00:38
Wstydu to się dopiero naje jak zorganizuje te farse.
sobota
sobota 07.07.2018, 13:33
Co się stało że zwolennicy tercetu (albo raczej on sam) rozwiewa opary nienawiści rzekomo w imię szczytnych idei. Św. Paweł z Tarsu pisał:" Niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce" - co znaczy, że nawet jeśli budzą się w tobie emocje związane z jakimiś słusznymi ideami, to używaj rozumu i miłości (miłości=życzenia każdemu dobra), co wzniesie ocene danej sytuacji na poziom obiektywizmu.
do burmistrza
do burmistrza 07.07.2018, 11:02
Niektórzy to wstydu nie mają.
Ziom
Ziom 07.07.2018, 04:22
Paniusia z lewej szykuje sie na stolek?
:)
:) 07.07.2018, 10:57
ziom - boisz się? I słusznie. Gorzej nie będzie - choćby nie wiem kto startował..
Matoł
Matoł 07.07.2018, 01:58
A czym miał się d....... pochwalić?
Wyjazdami do Świnoujscia?
Żenada miesiąca
Żenada miesiąca 06.07.2018, 23:52
I bardzo dobrze zrobił że nie przybył popieram. A gdzie są ci wójtowie i burmistrzowie innych gmin ? Bo jakoś ich tam nie widać poza jedną;))))
nie do wiary
nie do wiary 06.07.2018, 12:48
Ale siara, panie burmistrzu jak panu nie wstyd?!
uwaga po naradzie
uwaga po naradzie 06.07.2018, 10:56
Zaczyna się. Proburmistrzowskie trolle dostały wytyczne.
Damian O.
Damian O. 06.07.2018, 10:43
1. Finansowanie zyskały projekty z gminy Gryfino, a nie z Gryfina.

Jest zdjęcie wójt gminy Stare Czarnowo, a gdzie zdjęcia burmistrza/wójta innych gmin?

Twierdzicie, że przyjechali przedstawiciele władz wszystkich gmin z wyjątkiem gminy Gryfino - to pokażcie zdjęcia reszty przedstawicieli.

Bo na słowo to Wam nie wierzę.
"gmina Gryfino nie Gryfino"
"gmina Gryfino nie Gryfino" 06.07.2018, 10:57
Odbiło ci z poprawianiem? A od kiedy Gryfino to sołectwo - przecież wymieniono wszystkie gminy w powiecie, które dostały - i sołectwa w tych gminach...
Psychiatra wyjących za korytem
Psychiatra wyjących za korytem 06.07.2018, 13:07
Stare Czarnowo to jest sołectwo w gminie Gryfino? A w Lubanowie wszyscy zdrowi???
to że bywasz w psychiatryku, nie oznacza, żeś psychiatra...
to że bywasz w psychiatryku, nie oznacza, żeś psychiatra... 07.07.2018, 00:17
Oj, nie każdy w psychiatryku to psychiatra, panie "koryciarzu gminny" - nie oszukuj, że tam jeździsz leczyć innych...

Tobie się wszystko z tej nienawiści pomyliło! Z gminy Stare Czarnowo dostało sołectwo Kołowo, a nie Stare Czarnowo. Z gminy Banie - Piaseczno, a nie Lubanowo.
A z gminy Gryfino - Sobiemyśl.

Co tobie się pokićkało, to tylko jedna z twoich osobowości może wiedzieć,

Czytaj ze zrozumieniem tekst, potem pisz komentarze...
Fakt
Fakt 06.07.2018, 10:34
A w ogóle to was pogięło jeśli myślicie,że z nadania PiS członek zarządu dużego koncernu przyjdzie na spotkania z lemingami.Brudziński by tego nie przeżył
gteu
gteu 06.07.2018, 13:46
Przecież Sawaryn nie jest w PiS. Przecież dagadani są, że SLD ma go wspierać w wyborach a oni z tego co słychać liczą wtedy na wsparcie po wyborach
Fakt
Fakt 08.07.2018, 17:59
S-pieprzył z PiS, bo przed wyborami było źle widziane przez elektorat, tp nie świadczy kto go wsadził na ch.... w PGE
urzędnicze zasady
urzędnicze zasady 06.07.2018, 10:50
Powinien wysłać wicka i powiadomić sołtys. To był jego obowiązek.
Parcie na szkło
Parcie na szkło 06.07.2018, 13:23
maciuś przestań kwasić - kogo w magistracie obchodzi lansik marszałka i wojewódzkiej radnej?
parcie na szkło im przeszło, jak im telewizja przyjeżdżała...
parcie na szkło im przeszło, jak im telewizja przyjeżdżała... 07.07.2018, 00:11
niewybieralnych lanserów od wręczania grantów przyznawanych przez kogo innego, goebbelsiku?
Aż nie chce się w to wszystko wierzyć co robią prostaczki
Aż nie chce się w to wszystko wierzyć co robią prostaczki 06.07.2018, 10:30
Prostak i [email protected] z zza krzaka.
Fakt
Fakt 06.07.2018, 10:27
Jakby przyszli Geblewicz z HGW,pewnie i leń by zajrzał
kod
kod 06.07.2018, 07:58
wreszcie ktoś pokazał co mysli o kodziarzach
myśli?
myśli? 06.07.2018, 08:19
jaka głębia myśli - takie pokazanie...
Prawie jak żywiec
Prawie jak żywiec 06.07.2018, 01:16
Co to znaczy "dofinansowanie prawie 10 tyś zł" ?

Czy to jest jakieś 9 czy może raczej 8 albo 7 tyś złotych????????
sekretarzowa
sekretarzowa 06.07.2018, 00:16
E tam, takie fo pa to on robi kilka dziennie!
kolega
kolega 05.07.2018, 23:59
Sawaryn nigdy nie miał politycznego wyczucia i zawsze popełniał gafy.
zawistny maciej
zawistny maciej 06.07.2018, 01:17
Dlatego zawsze jest ustawiony i na fali :-)))
macius wykopany
macius wykopany 06.07.2018, 10:42
amnie ino zostalo rzalosne wycie za utraconym korytem bom wylondowal w czarnej dziurze
wyladujesz, wylądujesz Pawełku
wyladujesz, wylądujesz Pawełku 06.07.2018, 10:53
koryto ci się skończy, jak nie szanujesz mieszkańców i uważasz, że władza w mieście to "koryto"
obłąkany goebbelsik
obłąkany goebbelsik 06.07.2018, 05:37
"zawsze ustawiony i na fali" - to żeś określił priorytety swojego szefa...
szczera prawda
szczera prawda 06.07.2018, 08:22
Sawaryn "zawsze ustawiony i na fali" - jak korek - nie zatapia go zmiana opcji władzy, bo podąża z zbiegiem fali - i patrzy jak się ustawić.

Brawo proburmistrzowskie trolle - to sie wam udało...

Dzisiaj, 01:17 Dlatego zawsze jest ustawiony i na fali :-)))
Lansik a POdłoga brudna
Lansik a POdłoga brudna 05.07.2018, 23:53
Spotkanie było w siedzibie starostwa? A kto reprezentował powiat? Pani sprzątająca po tych "szychach"???
czerwona puma
czerwona puma 05.07.2018, 23:58
Konarski już jako starosta się pewno pakuje jak zaczęli mu dobierać do kolegów z Inicjatywy :))))))))))) więc pewno nie ma kto.
macius wykopany
macius wykopany 05.07.2018, 23:46
jatam s heniem ti rzadnej imprezy nieotouszczalem boto zafsze pszeca sfietna okazja by siem narzlopac na kszywy ryj
obłąkany goebbelsik
obłąkany goebbelsik 06.07.2018, 05:39
Nikityński z Sawarynem chodzą po kołach gospodyń i emerytach "żeby się nażłopać na krzywy ryj"?
mieszkaniec Gryfina
mieszkaniec Gryfina 05.07.2018, 23:19
Co za tupet. Strefa w Gardnie też się chwali, a przecież jak była budowana to był przeciw. Nie zdziwię się jak Sawaryn też jest przeciwnikiem sołeckich grantów.

Pozostałe