Samochwała w kącie stała. Porażkę w sukces przerobić chciała

  • 12.07.2018, 08:30 (aktualizacja 12.07.2018, 13:06)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Samochwała w kącie stała. Porażkę w sukces przerobić chciała
Mieszkańcy gminy Gryfino opowiadają już sobie dowcipy na temat kolejnych zamówień ogłaszanych przez władze samorządowe wciąż na te same inwestycje. Oto jeden z tych kawałów: - Czy to prawda, że rozstrzygnięcie przetargu widać już wyraźnie na horyzoncie? - Tak, to prawda. Zgodnie z definicją horyzont to wyimaginowana linia, przesuwająca się w miarę zbliżania.

Czy kolejny przetarg na przebudowę ulic Iwaszkiewicza i 11 Listopada w Gryfinie może zostać unieważniony? – zastanawia się internautka po otwarciu ofert 10 lipca 2018 r. i chce aby wiceburmistrz ds. inwestycji odniósł się do problemu.

-Władze gminy na poprzednie zamówienie przeznaczyły 2,6 mln złotych. Po nieudanym przetargu dołożyły 400 tys. zł do planowanej inwestycji i zamierzają wydać obecnie 3 mln zł na przebudowę ulic Iwaszkiewicza i 11 Listopada. Jednak wykonawca zaoferował teraz wykonanie zadania za prawie 4 mln zł. I jeszcze jedna sprawa: czy remont tego kawałka drogi musi trwać aż rok? Dlaczego gmina nie myśli o utrudnieniach dla mieszkańców? – mieszkanka gm. Gryfino zapytała na naszym Facebooku zastępcę burmistrza.

A wiceburmistrz Tomasz Miler pochwalił się pod naszym postem, pisząc taki komentarz: Właśnie jesteśmy po ponowionym przetargu na ulicę 11 Listopada / Iwaszkiewicza. 400 tysięcy taniej niż wcześniej! Kolejna oszczędność publicznego pieniądza, dzięki konsekwencji i znajomości realiów inwestycyjnych.

Dlaczego wiceburmistrz ds. inwestycji nagle mówi, że jest 400 tys. zł taniej i wspomina o rzekomych oszczędnościach? Gmina DOPŁACIŁA przecież do zamówienia 400 tys. zł, przeznaczając teraz na realizację inwestycji 3 mln zł. A i tak jedyna oferta złożona w przetargu wynosi prawie 4 mln. Tak więc żeby postępowanie nie zostało unieważnione, władze musiałyby dołożyć jeszcze ok. 1 mln zł (tylko komu wtedy zabrać?). Na przebudowę ulic Iwaszkiewicza i 11 Listopada byłoby to prawie o 1,4 mln zł więcej niż zakładano przy poprzednim przetargu. Gdzie tu wiceburmistrz widzi oszczędności???

W związku z tym internautka ponownie poprosiła:

-Panie Miler, obowiązkiem urzędnika jest udzielić odpowiedzi na pytania dotyczące finansów i inwestycji. W dalszym ciągu czekam na odpowiedzi.

Wiceburmistrz Miler, wychodząc chyba z założenia, że najlepszą obroną jest atak, odpowiedział m.in.:

-Wiem, że w naszej gminie są jeszcze persony, dla których dbałość o finanse publiczne jest pojęciem abstrakcyjnym.

Internautka nie dała się zbić z tropu:

-Po co ta agresja? Padły proste pytania o nasze wspólne pieniądze i poprawę jakości życia w gminie. Zamiast personalnego ataku, proszę o konkretną odpowiedź na moje pytania. Inaczej można pomyśleć, że po prostu nie zna Pan Prawa zamówień publicznych i swoją wpadkę tuszuje atakiem na mnie.

Na to Tomasz Miler:

-Ostatnie 4 lata jednoznacznie dowodzą, że prawo zamówień publicznych jest nam doskonale znane, a co ważniejsze, jest przez nas przede wszystkim przestrzegane. Proszę być spokojną, kolejna korzystna dla mieszkańców naszej gminy umowa, zostanie niebawem podpisana.

 

Cóż, wygląda na to, że słynne z uprawiania propagandy Radio Erewań mogłoby się uczyć od byłego dziennikarza, obecnie zastępcy burmistrza Gryfina Tomasza Milera ;)

Nowe dowcipy, podobne do popularnej serii „Słuchacze pytają. Radio Erewań odpowiada”, mogłyby w kontekście tej historii brzmieć tak:

 

-Czy to prawda, że znowu w przetargu zaoferowano znacznie wyższą kwotę od tej, którą są w stanie zapłacić władze gminy?

-Tak, to prawda, z tym że to o 400 tys. zł mniej niż poprzednio, a więc oferowana kwota jest mniejsza a nie większa i nie straciliśmy na tym, a zaoszczędziliśmy.

*************

- Jak zachowają się władze gminy w beznadziejnej sytuacji?

- Przepraszamy, ale nie jesteśmy upoważnieni do wypowiadania się na temat przetargów i realizacji inwestycji w naszej gminie.

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (188)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Baran
Baran 17.07.2018, 10:03
Wstydu nie ma ten człowiek?
Rewal
Rewal 16.07.2018, 13:24
Co ten wiceburmistrz Miler plecie ? Czy on w ogóle przepisy o przetargach ?
Czyli co, najpierw przetarg, potem dogadywanie i wśród wybranych znowu przetarg?
dość!
dość! 15.07.2018, 10:15
Dogadane przetargi a potem wicek mówi o ocieplaniu szkoły PRZEZ CAŁY ROK w czasie nauki dzieci. Jak z parkiem – od kwietnia rozgrzebanym, zdewastowanym i bez jednej alejki, żeby można było w upały usiąść!
spacerowicz
spacerowicz 15.07.2018, 10:27
Z tym parkiem to mi też wygląda na szczyt nieudolności.
grant
grant 14.07.2018, 15:56
Powołać komisję śledczą - najlepiej pisiorską oni wszystko w nocy wyjaśnią
firma
firma 14.07.2018, 12:06
W zainteresowanych kręgach słyszałem, że już dawno rozszyfrowali sprawę przetargów w Gryfinie. Umowa jest podobno taka że dajemy dużo więcej a potem i tak jest do przewidzenia, że będziemy się dogadywać. i taki to będzie więcej niż początkowa kwota.
Sygnalista
Sygnalista 14.07.2018, 11:49
Dziwię się, ze przy takim smrodzie przy "dogadywaniu" przetargów i do tego przy braku naczelnika od spraw inwestycji organa się tym nie interesują. Toż na całą gminę i województwo śmierdzi . I facet jeszcze chwali się tym w Internecie.
oczko
oczko 14.07.2018, 12:03
Tego nie wiadomo...
Trzustka,śledziona,odbytnica...
Trzustka,śledziona,odbytnica... 14.07.2018, 12:02
Organa bardzo się interesują twoimi bzdetami macieju ;-)
pilnuj swoich organów, che che:)
pilnuj swoich organów, che che:) 14.07.2018, 12:47
"zarzuty są absurdalne" rzucil do dziennikarzy prezydent Żyrardowa prowadzony przez funkcj. CBA:)
Maciej
Maciej 14.07.2018, 12:08
Tomek, nie denerwuj się. Co było to i tak nie wrócisz.
nos
nos 13.07.2018, 21:15
Samochwała chyba się czegoś nawąchała.
on tak działa
on tak działa 14.07.2018, 15:46
Najprawdopodobniej szaleju....
Pyzdra
Pyzdra 13.07.2018, 21:43
Cosik mi tu śmierdzi Kwiczoł....



musi maciuś jest w PObliżu !
Kwiczoł
Kwiczoł 13.07.2018, 23:32
Pyzdra, ty dworska gniido! Zawsze nią zostaniesz. Mówił do swojego „śwagra” Kwiczoł w „Janosiku”...
Gary
Gary 13.07.2018, 15:27
Miler, od wczoraj czekam na wyjaśnienie, przecież niemożliwe że kłamales. Taki zawsze wyszczekany byles no to wez chłopie i odpowiedz że by wszystkim w pięty poszło.
Chociaż patrząc na te wszystkie twoje posty, to mam wrażenie że ty chyba sam wierzysz w to co tam nawypisywałeś. Jak można być takim zakłamanym gnojkiem- wstyd miler.
...
... 13.07.2018, 23:34
Miej litość. Nie tak prosto wytłumaczyć, czemu dodanie 400 tysięcy z gminnej kasy jest zyskiem 400 tysięcy...
W Onecie
W Onecie 13.07.2018, 10:12
Aresztowano właśnie prezydenta Żyrardowa za dogadywanie przetargów.
Angielskie drogi i delagacje
Angielskie drogi i delagacje 13.07.2018, 10:37
(...)
Komentarz usunięty. administrator
Nareszcie
Nareszcie 13.07.2018, 10:36
Sprawdzają wszystkie przetargi a facet był z PiS. Sprawa jest wielowątkowa.
przysłowie gryfińskie
przysłowie gryfińskie 13.07.2018, 10:31
Na każdego "Matyska"
przyjdzie kiedyś "kryska"
wielość
wielość 14.07.2018, 15:48
E ten Matysek
narobił dużo krysek!
Co pan na to Mieczysławie S.
Co pan na to Mieczysławie S. 13.07.2018, 09:56
Prawo I Sprawiedliwość powinno reagować natychmiast i ukrócić dogadywanie przetargów przed ich oglłoszeniem czy rozstrzygnięciem. To kryminalne sprawy, o których jest już bardzo głośno. Dowodem jest to co mówi i pisze wicek młynarz.
Skorpion
Skorpion 13.07.2018, 10:28
Ja ci odpowiem chociaż nie jestem Mieczysławem. Za takie.pomówienia i oszczerstwa powinien tu ktoś beknac i to porządnie.
nie zastraszaj, nie zastraszaj - prawdy nie zastraszysz...
nie zastraszaj, nie zastraszaj - prawdy nie zastraszysz... 13.07.2018, 13:51
Nikt w to nie wątpi. Sawaryn głupi nie jest, więc tak jak ty by nie pisał... Zresztą nie chciałoby mu się...

Piszesz o tym gostku, co się przyznał do korumpowania władz miasta i PGE? Tu się zgadzam. Sprawdzić IP i wszystkie powiązania z urzędem gminy i koncernem energetycznym...

łowca inwestorów 8.07.2018, 20:44 Za moje jeździ a wam kmioty nic do tego kogo utrzymuję

http://www.igryfino.pl/kat-189…
Sprawiedliwość społeczna
Sprawiedliwość społeczna 13.07.2018, 10:07
PiS najpierw POwinien rozliczyć POprzednich zdrajców i złodziei bo tylko konsekwentne rozliczanie jest gwarancją że następcy skorumPOwanych POprzedników nie pójdą w ich ślady.Winnych zadłużenia Gryfina należy ukarać a ich majątki skonfiskować!!!
Kali ukraść krowa, to dobry uczynek...
Kali ukraść krowa, to dobry uczynek... 13.07.2018, 14:14
Sawaryn ze swoimi wickami są 1200 razy bardziej skorumpowani niż wszyscy poprzednicy razem wzięci, fake newsiarzu.

Co do tego, czy są złodziejami, zdrajcami to trudno mi powiedzieć. Nie rzucam grubymi zarzutami jak ty nie posiadając żadnych dowodów.

Ale skoro 4lata nie zawiadomili prokuratury o tych "gigantycznych zdradach, złodziejstwie, zadłużeniu" - to widać ALBO WZIĘLI KASĘ ZA MILCZENIE ALBO POPRZEDNICY SĄ NIEWINNI...

No bo przecież nie powiesz, że to niedojdy, które tylko tak jak ty pomawiać potrafią?
Niestety
Niestety 13.07.2018, 10:03
Mieczysław S. To on odpowiada za wszystko co dzieje się w urzędzie i gminie. Za "dogadywanie" też.
transparencja
transparencja 13.07.2018, 09:22
Oni bawią się w wielokrotne przetargi a ceny nie stoją w miejscu. W efekcie zamiast w pierwszym zapłacić 3 mln, dokładają w drugim 400 tysięcy a oferenci oferują 4 mln.

Przepraszam JEDEN oferent. Albo "dogadany" i wie, że gmina dopłaci kolejny milion, albo jedyny "frajer" któremu się chciało użerać z niepoważnymi ludźmi majstrującymi przy przetargach.

Bo kto poważny wystartuje w przetargu, w którym wszystko jest "umowne" - kosztorys "z sufitu", maksymalna cena "płynna", efekt przetargu "płynny", wybór wykonawcy "płynny"...

Przygotowanie się do przetargu przez firmę to masa biurokracji i dużo pracy merytorycznej.

Albo się stosuje zasadę "płać i płacz" - i bierze zwycięzcę UCZCIWEGO przetargu, albo się ustala cenę maksymalną i się jej trzyma. I wtedy nikt, kto wyliczy swoją ofertę powyżej tej sumy nie wystartuje.

Bo będzie wiedział, że PRZEJRZYSTE STANDARDY gminnych procedur nie dadzą mu szansy.

No ale do tego trzeba byłoby mieć kosztorysy policzone według aktualnych stawek a nie tych sprzed 4 lat...
dobre!
dobre! 13.07.2018, 14:18
Transparencja - dobry wywód, tylko wytłumacz, dlaczego między jednym przetargiem a drugim "dorzucili" 400 tysięcy? Czemu nie 200, 500? No i dlaczego zgłasza się firma, która oferuje 4 miliony, chociaż gmina mówi, że zapłaci 3 miliony?
Liczą, że "dogadają" sobie "po środku"? I gmina sypnie 3,5 mln?
10, 20, 30%
10, 20, 30% 13.07.2018, 09:47
W mętnej wodzie ryby łowi się najlepiej i jeszcze pod stolikiem.
kod
kod 13.07.2018, 08:13
co za idiotyczny tekst bez sensu
jaki bohater, taki sens:)
jaki bohater, taki sens:) 13.07.2018, 08:21
Nawet burmistrz się za głowę złapał "co ja tu p... o 400 zyskanych, jak to 400 tys. gmina dołożyła"...
taka prawda
taka prawda 13.07.2018, 08:11
Trolle władzy też przez 4 lata myślało, że krytykujących jest tylu, co było w poprzedniej kadencji. Dlatego pojąć nie mogli, że ktoś oprócz Macieja Szabałkina tu może pisać i ich oceniać.

NIE SĄDŹCIE INNYCH SWOJĄ MIARKĄ...

I taktyka odpowiadania na krytykę postępowania przetargowego:

Na to Tomasz Miler:

Wiem, że w naszej gminie są jeszcze persony, dla których dbałość o finanse publiczne jest pojęciem abstrakcyjnym.



-Ostatnie 4 lata jednoznacznie dowodzą, że prawo zamówień publicznych jest nam doskonale znane, a co ważniejsze, jest przez nas przede wszystkim przestrzegane. Proszę być spokojną, kolejna korzystna dla mieszkańców naszej gminy umowa, zostanie niebawem podpisana.
Lekarz kazał przytakiwać
Lekarz kazał przytakiwać 13.07.2018, 08:27
Tak, tak maciusiu


Wszystko będzie dobrze...
nie idź do UMiGU - idź do lekarza...
nie idź do UMiGU - idź do lekarza... 13.07.2018, 09:00
Urząd Gminy to nie sanatorium dla psychicznie chorych. A poza potakiwaniem wickom to tam nic nie robią.

Goebbelsowska metoda pisania imion małymi literami...
uspokojony mieszkaniec
uspokojony mieszkaniec 13.07.2018, 07:50
Kiedyś myślałem że w pisaniu komentarzy mamy grono licznych mieszkańców którzy chcą wyrazić swoją zadowolenie lub nie z pracy władz gminnych. Dzisiaj już widzę po ułożeniu zdań, zawartym słownictwie i konstrukcji opisu że mamy tu do czynienia z maksymalnie czteroma, pięcioma osobami wpisujących komentarze i zmieniających swój nick.
Nemezis
Nemezis 13.07.2018, 10:41
No niestety ilość osób które mają nadmiar czasu ( np. bezrobocie, renta chorobowa, emerytura...) a równocześnie mają motyw jest dość ograniczona ;-)
A ty na bezrobociu, rencie czy w pracy, Nemezis?
A ty na bezrobociu, rencie czy w pracy, Nemezis? 13.07.2018, 13:40
Jeden w poprzedniej kadencji nawet został upomniany, bo w "dojnej" za długo przy komputerze siedział, prawda?
Nemezis
Nemezis 13.07.2018, 21:46
A chu....steczka cie to obchodzi obleśny POpaprańcu
trolli burmistrza co najwyżej dwóch...
trolli burmistrza co najwyżej dwóch... 13.07.2018, 08:06
Pięć osób?Broniących szacher macher przetargowego widzę ze dwie - piszące dokładnie te same teksty oderwane od wątku. Szkoda, że 5 lat temu mieszkańcy uwierzyli, tym "zaangażowanym internautom"...

No bo kto przy dyskusji na temat jak z dodania 400 tysięcy cieszyć się że się zyskało 400 tysięcy

Dzisiaj, 00:38 Dyscyplina finansów publicznych i przestrzeganie prawa zamówień publicznych to dobra droga obecnie rządzących.
macius wykopany
macius wykopany 13.07.2018, 08:00
pszyczym zwruc uwagem na fakt rze odkont mnie wykopali to jasam pisze tutej za conajmniej tszeh bo ciemny narut fszystko kupi
wykrywacz trolli
wykrywacz trolli 13.07.2018, 09:46
gupie chajdasiowe gadanie
Lakmus
Lakmus 13.07.2018, 10:09
I PISanie
specjalista ws. przetargów
specjalista ws. przetargów 13.07.2018, 00:59
Ktoś zainteresowany powinien zainteresować się tymi "zwyczajami", które budzą nie tylko moje zdumienie.
nareszcie
nareszcie 13.07.2018, 00:38
Dyscyplina finansów publicznych i przestrzeganie prawa zamówień publicznych to dobra droga obecnie rządzących. Dzięki temu dług gminy maleje i realizowane są obiecane inwestycje. Ludzie to widzą i dobrze oceniają. Nareszcie po wielu latach rozrzutności nastały czasy gdzie liczy się każdą publiczną złotówkę. To dobry kierunek wyjścia z zadłużenia. Gryfino rozwija się i nic nie zmieni krytykanctwo i niezadowolenie tych, którym wyborcy powiedzieli dość.
też wyborca
też wyborca 13.07.2018, 01:03
Pani Miler proszę nie brać poważnie wszystkiego co mówi mąż. Proszę wesprzeć męża inaczej. Miłej nocy.
cha cha
cha cha 13.07.2018, 01:34
Cha cha - dyscyplina - jednemu dorzucą ekstra 400 tysięcy, drugiemu unieważnią przetarg. Na jakich zasadach? Według jakich kryteriów? Według "dogadania" przetargów?
Bob
Bob 13.07.2018, 01:59
Prawem Kaduka.
ckm
ckm 13.07.2018, 00:17
A ty skorpionie wyborco który raz tu komentujesz? Dopiero zajarzyłeś o co chodzi z tym tytułem?
ABWehra
ABWehra 13.07.2018, 00:17
O tych dogadywanych przetargach to jak nie będzie reakcji ze Szczecina powiadomię Warszawę
macius wykopany
macius wykopany 13.07.2018, 08:03
najsampierf to sfuj muzg POwiadom skoro nimasz POjencia jak siem pszy szampanie na POlu golfowym rosmawia z pszedsiembiorcami
poważna sprawa - ktoś się przyznaje do korumpowania Sawaryna
poważna sprawa - ktoś się przyznaje do korumpowania Sawaryna 13.07.2018, 08:26
Czy ABW sprawdziło IP komutera, z którego wyszło przyznanie się do KORUMPOWANIA M. SAWARYNA? Członka władz PGE?

łowca inwestorów 8.07.2018, 20:44 Za moje jeździ a wam kmioty nic do tego kogo utrzymuję

http://www.igryfino.pl/kat-189…
ABW
ABW 13.07.2018, 09:10
Sprawca się tam oficjalnie przyznał że ma na imię Maciej i zajmuje się ( oprócz utrzymywania burmistrza) łowieniem inwestorów na wodach śródlądowych
wyborca
wyborca 12.07.2018, 23:57
A co to za tytuł?
Nareszcie są ludzie, którzy dbają o finanse gminy.
Gdyby tak było wcześniej nie byłoby tak zadłużonej gminy.
Panie Sawaryn, ma Pan mój głos w nadchodzących wyborach.
Słucham ludzi i ich opinie podobne są do moich. Dość szastania pieniędzmi publicznymi. Nareszcie mamy włodarzy, którzy rozsądnie wydają publiczne pieniądze. BRAWO.
"słuchasz ludzi"? "podsłychowywać"?
"słuchasz ludzi"? "podsłychowywać"? 13.07.2018, 00:21
Skorpion – a stąd tytuł, że jak gmina zwiększa sumę o 400 tysięcy to cieszyć się może ten, co zyskuje 400 tysięcy. Jaśniej? To zapytaj Milera, z czego się cieszy...

Gdyby tak rządzili wcześniej - by było że nic by nie było, jak mawiał jeden biedny wrobiony przez narodowców człowiek....
Oświadczenie majątkowe nie kłamie.
Oświadczenie majątkowe nie kłamie. 13.07.2018, 00:16
Z tego wszystkiego najbardziej to zadłużony jest Miler. Potrzebuje pieniędzy na spłatę swoich kredytów.
Tomasz, ach Tomasz, gdzie ty to masz:)
Tomasz, ach Tomasz, gdzie ty to masz:) 12.07.2018, 23:06
1.
Tak stoję tu przed wami
I o ścianę walę czołem,
Bo nie wiem sam
I nie wie nikt
Skąd się w ogóle wziąłem.
W Warszawie, w Warszawie,
Gdzie tylko się pojawię,
Od razu,
Z rozkazu
Wołają wszyscy tak:
Refren:
Tomasz, ach, Tomasz,
Ach, powiedz, skąd ty to masz?
I skąd u ciebie taki wdzięk?
Apollo by z zazdrości pękł!
Tomasz, ach, Tomasz,
Kochanek pewnie sto masz,
Od kogo masz ten słodki glos,
Te oczy oraz nos?
Tomasz, ach, Tomasz,
Ty wszystko comme il faut masz,
Choć mężczyzn mamy tutaj huk,
Ty jeden jesteś biały kruk!
Tomasz, ach, Tomasz,
Ach powiedz, skąd ty to masz?
Tomasz, to co masz,
Ma tylko młody bóg!
2.
W miłości jestem, że tak powiem,
Jak turecki basza.
Mężatki, panny, słaba płeć,
To wszystko dobra nasza.
Kobiety, kobiety,
To słabość ma, niestety,
Blondynki,
Szatynki,
Kochają wszystkie mnie.
Refren: Tomasz, ach, Tomasz...
3.
W Londynie, w Konstancinie,
W Ciechocinie i Berlinie,
W Messynie, Karolinie,
Kartaginie
Tomasz słynie.
I w Rzymie i w Limie
To jedno tylko imię,
Murzyni i inni
Śpiewają wszędzie to:
Refren: Tomasz, ach, Tomasz...
4.
Nie jestem egoistą,
Więc zeszłego roku w lecie,
Uległem i i oddałem się
W małżeńskim tet-a-tecie.
Gdy żona ujrzała
Poemat mego ciała,
Jak stała,
Zemdlała,
Ze śmiechu krztusząc się.
Refren:
Tomasz, ach, Tomasz,
Ach, powiedz, gdzie ty to masz?
Gdzie podział się twój cały wdzięk?
Apollo by ze śmiechu pękł.
Tomasz, ach Tomasz,
Jak nazwać mam to co masz.
Powiedz mi, w kogoś wrodził się,
Bo w ojca chyba nie.
Tomasz, ach, Tomasz,
Ty wszystko comme il faut masz.
Choć mężczyzn znałam cały huk,
Myślałam, żeś ty biały kruk!
Tomasz, ach Tomasz,
Ach, powiedz, gdzie ty to masz?
Tomasz, to co masz,
Powinien mieć twój wróg.
:)
:) 13.07.2018, 09:05
Piosenka w punkt. Jakby pisana przez proroka. A to tyle lat od jej napisania minęło...
Rzadki
Rzadki 13.07.2018, 00:09
I sikor mu stoi.
treściwa piosenka:)
treściwa piosenka:) 12.07.2018, 23:19
Ależ treściwa piosenka:)

Tak stoję tu przed wami I o ścianę walę czołem,
Bo nie wiem sam I nie wie nikt
Skąd się w ogóle wziąłem.

Pozostałe