Karnawałowa gala disco polo 02.03.2019
Karnawałowa gala disco polo 02.03.2019
Karnawałowa gala disco polo 02.03.2019

Trzeba walczyć o siebie i swoje zdrowie – przekonywała Anna Sznigir

  • 11.07.2018, 22:40 (aktualizacja 12.07.2018 01:26)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Trzeba walczyć o siebie i swoje zdrowie – przekonywała Anna Sznigir fot. TWS
W salce konferencyjnej Biblioteki Publicznej w Gryfinie odbyło się dziś 11 lipca 2018 r. spotkanie z gryfinianka Anną Sznigir, autorką dwóch książek: „Endoproteza biodra - zła czy dobra? Przeżycia pacjenta” oraz „Choroba to walka”. W obu książkach autorka opisuje swoje przeżycia i problemy związane z chorobą i leczeniem.

Co zrobić, gdy ból staje się nie do zniesienia, a wędrówki od lekarza do lekarza nie przynoszą rezultatów? O tym, jak wiele razy leczenie trzeba zaczynać od początku, jak mimo przychodzącego zniechęcenia i często utraty nadziei należy walczyć o siebie i swoje zdrowie opowiadał dziś autorka.

Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU

- Szukając pomocy w swoim cierpieniu chodziłam od lekarza do lekarza, od profesora do profesora, od rady do porady. Ile pastylek trzeba było połknąć , żeby ból pomógł myśleć, ilu rehabilitantów poznać? - wspomina Anna Sznigir.

Autorka poznała dokładnie strome schody polskiej służby zdrowia. W tej swojej wędrówce zwróciła uwagę, jak bardzo potrzebna jest również zwykła, „ludzka” rozmowa z lekarzem, tylko że na nią lekarze nie mają zazwyczaj czasu.

Szanowni Państwo, trudno w kilku słowach opisać operacje, wizyty, rehabilitacje i bezsilność. Dlatego może czasem warto przyjść na spotkanie, posłuchać. Może obok nas jest ktoś, kto mógłby skorzystać z poszerzonej, bo praktycznej wiedzy na temat obrony i walki o swoje zdrowie. Naprawdę bardzo trudno mi zrozumieć niechęć dużej części gryfinian do różnego rodzaju często bardzo pożytecznych spotkań. Organizatorzy nie robią tego dla siebie, tylko z myślą, że może ktoś z mieszkańców skorzysta, że może komuś to spotkanie, ta rozmowa z autorką pomoże.

TWS

 

Spotkanie z Anną Sznigir zapowiadaliśmy tutaj:

http://www.igryfino.pl/aktualnosci/28751,anna-sznigir-opowie-o-swojej-walce-z-choroba

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (12)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe