Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Burmistrz Sawaryn sprzeciwia się idei PiS w sprawie niełączenia stanowisk w spółkach skarbu państwa i w samorządzie

  • 13.07.2018, 10:30 (aktualizacja 13.07.2018, 12:13)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Burmistrz Sawaryn sprzeciwia się idei PiS w sprawie niełączenia stanowisk w spółkach skarbu państwa i w samorządzie
Osoby, które funkcjonują w spółkach skarbu państwa nie będą kandydowały na żadnym szczeblu samorządu - poinformował prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Taką decyzję w sprawie kandydowania z list PiS podjął Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości. Podczas obrad komitet polityczny zajął się kwestią kandydowania osób działających w spółkach, tych – jak powiedział Jarosław Kaczyński - „którzy mają wysokie pensje”. – Do polityki nie idzie się dla pieniędzy – podkreślił ponownie prezes partii rządzącej. – Ci, którzy funkcjonują w spółkach, są przez nas szanowani, jeżeli dobrze wypełniają swoje obowiązki, ale nie będziemy łączyć tych dwóch funkcji. Te osoby nie będą kandydowały – zadeklarował prezes PiS. W związku z tą ideą niełączenia stanowisk zapytaliśmy burmistrza Gryfina Mieczysława Sawaryna, czy w zbliżających się wyborach zamierza ponownie kandydować na stanowisko włodarza gminy, a może zrezygnuje z zasiadania w radzie nadzorczej PGE? Burmistrz Sawaryn odpowiedział, że nie dotyczy go postanowienie PiS o niełączeniu stanowiska burmistrza z zajmowaniem funkcji w radzie nadzorczej spółki skarbu państwa i że będzie kandydował ponownie na włodarza gminy Gryfino. Dlaczego? - pełną odpowiedź zamieszczamy poniżej.

Szanowny Panie Redaktorze,

Uprzejmie informuję, iż nie należę do żadnej partii politycznej. Stanowisko o którym Pan pisze, dotyczy zaś członków ugrupowania rządzącego. Będę ubiegał się o ponowny wybór na stanowisko burmistrza, jest to dla mnie priorytet. Taką decyzję podjąłem już w roku 2014, uważam że praca przez dwie kadencje przyniesie określony efekt, zapewnienie gminie trwałego rozwoju i oddalenie zagrożeń, związanych głównie ze sferą finansową. Przypomnę, że w tej kadencji przeznaczymy ponad 30 milionów złotych na spłatę naszych zobowiązań, rozwiązałem sprawę konfliktu podatkowego z elektrownią, radykalnie zwiększona została liczba miejsc pracy na terenie gminy. Dzięki poprawie naszych finansów możemy realizować w coraz większym zakresie inwestycje, zarówno te infrastrukturalne jak i społeczne. Uważam, że daje mi to podstawy do poproszenia mieszkańców o ponowny wybór.

Moim zdaniem burmistrz powinien być reprezentantem mieszkańców, a nie realizatorem decyzji partyjnych, zwłaszcza w sytuacji tak dużego podziału w naszym społeczeństwie. Obowiązkiem rządzącego gminą jest współpraca z wszystkimi stronnictwami politycznymi, jest to w interesie samorządu i jego mieszkańców. Nie chciałbym, aby konflikty i podziały z polityki krajowej, przeniosły się na poziom lokalny. Naszym obowiązkiem jest skupienie się na pracy i ciągłym dbaniu o interes Gryfina.

Moja praca w radzie nadzorczej Polskiej Grupy Energetycznej wynika z moich kwalifikacji, doświadczenia zawodowego związanego z energetyką i prawem. Potrafię zadbać zarówno o interes gminy, jak i największego koncernu energetycznego w kraju. W posiedzeniach rady nadzorczej uczestniczę w dniach wolnych od pracy, wykorzystując na ten cel urlop. Wszelkie koszty z tym związane, zarówno podróży do Warszawy, jak i inne pokrywam z własnych środków lub są one finansowane przez spółkę.

 

Z wyrazami szacunku

Mieczysław Sawaryn

Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (302)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

orzeł
orzeł 19.07.2018, 22:51
Niech lepiej prezesowi nie pyskuje bo wszystko może stracić.
dla goebbelsika wszyscy jesteśmy Szabałkinami...
dla goebbelsika wszyscy jesteśmy Szabałkinami... 17.07.2018, 19:10
"zjednoczona opozycja" jak nazwano "czechosłowacką" kamarylę w panice - wszystko się sypie, a oni niewybieralni...
Podpis nieczytelny acz zamaszyty
Podpis nieczytelny acz zamaszyty 17.07.2018, 16:59
Sfrustrowane polaczki hehe
skorpion
skorpion 17.07.2018, 16:49
Zakończcie już ten temat bo wam się repertuar wyczerpał i jeszcze trochę a zainteresuje się wami psychiatra co się doktoryzuje. Praca doktorancka będzie najlepsza na bank i przejdzie do historii :)))
historia tercetu...
historia tercetu... 17.07.2018, 17:21
Toż już od dawna o tobie i twojej miłości do tercetu piszą, że to dla psychiatry się nadaje...
Kwiatki od spodu
Kwiatki od spodu 17.07.2018, 18:13
Przecież tylko ty maciusiu wypisujesz takie bzdety więc ogólnie znane jest twoje kwiczenie i historia psychopatycznej manni prześladowczej
?
? 17.07.2018, 19:11
Twoje kwiatki psychopato?
cisza przed burzą?
cisza przed burzą? 17.07.2018, 14:15
Czy tego, co przyznał się do korumpowania Sawaryna sprawdzono IP, powiązania biznesowe i rodzinne z elektrownią i gminą?

Jak ktoś takie słowa pisze – o burmistrzu i członku władz wielkiego państwowego koncernu – w dodatku strategicznego dla bezpieczeństwa państwa – to albo wariat, albo skruszony sygnalista.

łowca inwestorów 8.07.2018, 20:44 Za moje jeździ a wam kmioty nic do tego kogo utrzymuję

http://www.igryfino.pl/kat-189…
Żyrardów
Żyrardów 17.07.2018, 16:26
Mieczysław Sawaryn został SKORUMPOWANY! Tak wynika z tego wpisu. IP musi być sprawdzone i ujawnione, kto korumpuje i jakie ma z tego korzyści!

łowca inwestorów 8.07.2018, 20:44 Za moje jeździ a wam kmioty nic do tego kogo utrzymuję
Wyborca
Wyborca 17.07.2018, 16:39
A nie przyszło wam do głowy że ktoś czytając wasze idiotyzmy nie wytrzymał nerwowo i specjalnie wam tak napisał. Bo to co wy wypisujecie na tego burmistrza to przekracza wszelkie normy przyzwoitości. To wasze IP powinny zostać zabezpieczone i sprawdzone.
korupcja to poważna sprawa
korupcja to poważna sprawa 17.07.2018, 17:25
Kto pisze, że korumpuje Sawaryna musi być sprawdzony pod względem powiązań i korzyści z gmina i PGE.

A to, że "wyznawcy tercetu" chcieliby poznać IP krytyków, to nie musisz pisać...
POważna sprawa
POważna sprawa 17.07.2018, 18:15
Twoje IP tak jak i brak IQ jest POwszechnie znane maciusiu
:)
:) 17.07.2018, 19:12
Oj tak ty "wszechwiedzący" i widzący IP, IQ i jeszcze CBA:)
CDN
CDN 17.07.2018, 14:31
Tak. Zostało to sprawdzone i stwierdziliśmy że mamu tu doczynienia z ewidentną prowokacją oraz z żałosnym wyciem za utraconym korytem niejakiego Macieja łowcy inwestorów. To będą kolejne zarzuty POstawione wobec tej osoby.
Żyrardów
Żyrardów 17.07.2018, 16:28
Strach przed utratą "koryta"? - podpisanie się cesarz Napoleon albo Lord Voldemort nie zmienia adresu IP...
Straszne utracone koryto jest ewidentnym motywem
Straszne utracone koryto jest ewidentnym motywem 17.07.2018, 16:44
Ale skoro to oficjalnie przyznał się Maciej łowca inwesyorów to nic dziwnego że to od niego wszczęto postęPOwanie wyjaśniające w tej sprawie
korupcja to poważna sprawa
korupcja to poważna sprawa 17.07.2018, 17:26
Paweł złotousty - sprawdza się IP przyznających się do korumpowania Sawaryna - a nie nicki...
POważna sprawa
POważna sprawa 17.07.2018, 18:17
No i właśnie dlatego trzeba zacząć od sprawdzenia twoich adresów IP
...
... 17.07.2018, 19:13
Póki co najpierw sprawdzić IP tego, co korumpuje Mieczysława Sawaryna...


łowca inwestorów 8.07.2018, 20:44 Za moje jeździ a wam kmioty nic do tego kogo utrzymuję
o
o 17.07.2018, 08:00
We wstępie nie napisano, że dotyczy to wyłącznie członków partii...
treser
treser 17.07.2018, 10:23
Bo to jest tyPOwa manipulacja informacją zrobiona wyłącznie PO to aby maciuś miał karmę do swojego ujadania
wicku, wicku - opamiętaj się!
wicku, wicku - opamiętaj się! 17.07.2018, 11:28
Mylisz ludzi - ten co UJADAŁ, MANIPULOWAŁ - cztery lata temu przestał być redaktorem...
Deptałeś wolność prasy chamie
Deptałeś wolność prasy chamie 17.07.2018, 11:38
Nigdy nie byłeś redaktorem chciaż zawsze próbowałeś wpływać na zamieszczane treści przez ten portal czy na N7DG
z chłopa król (wicekról):)
z chłopa król (wicekról):) 17.07.2018, 11:57
Oba wicki były redaktorami. Teraz za to jeden niedzielny rodzinny obiad wystarczy do spotkania gryfińskiej władzy gminno powiatowej z mediami. Bez żadnych nacisków:)
bosss
bosss 17.07.2018, 11:55
Myslę, że miler był tylko "pismakiem" seweryna jak ten chciał być burmistrzem i był w opozycji.
czarno na białym
czarno na białym 17.07.2018, 12:04
To źle myślisz bo Tomek założył "Wspólną sprawę" która była owszem przeciwko skorumPOwanej koalicji BBS-PO ale automatycznie odbierała też głosy np. GiSowi .
Tomek stał się więc już dawno wpływowym samodzielnym graczem w naszej lokalnej skali co nawet zauważył Tadek twierdząc że - Gryfino należy uchronić przed zawłaszczeniem przez rodzinno-mafijne klany Nyczów, Muchów lub Milerów.
????
???? 17.07.2018, 12:14
co to "Wspolna sprawa" - i jaka korupcja sprawiła, że "niezależny redaktor" został "wpływowym graczem" - wiceburmistrzem?
Jechać z POpierdółką
Jechać z POpierdółką 17.07.2018, 12:46
To tobie maciusiu obleśny POtrzebna jest korupcja aby mieć znaczenie. Normalnym ludziom wystarcza poparcie mieszkańców :-)))))))))))))
do wyznawcy obleśnego tercetu
do wyznawcy obleśnego tercetu 17.07.2018, 14:14
Normalny człowiek - to klucz do zrozumienia dogadywanych przetargów obecnej kadencji.
Przetarg
Przetarg 17.07.2018, 14:32
Najpier to się dogadaj z własnym mózgiem
Żyrardów
Żyrardów 17.07.2018, 16:30
"normalnym ludziom wystarcza poparcie" - NIENORMALNI ATAKUJĄ NAWET ZMARŁYCH... I funkcje burmistrza nazywają "korytem"

Nie zważając, kto "przy korycie" aktualnie siedzi....
zlewek już nie ma maciusiu
zlewek już nie ma maciusiu 17.07.2018, 16:50
Przecież maciusiu nie jesteś zmarłym a tym bardziej nie jesteś i nigdy nie sprawowałeś funkcji burmistrza. Kręciłeś się jedynie po wierzchu jak goowno w szambie błędnie sądząc że oto osiągnąłeś szczyt świata. Nic dziwnego że teraz obleśny ryj tak żałośnie kwiczy za korytem :-))))))))
po tej ekipie nawet już zlewki nie zostaną?
po tej ekipie nawet już zlewki nie zostaną? 17.07.2018, 17:52
A co - nawet zlewki już rozkradli przy tym "korycie"?
POcztówka z Cannes
POcztówka z Cannes 17.07.2018, 18:20
Wszystko rozkradłeś ;-)))))) Nawet papieru w kiblu brakowało. Masz amnezję?
Złodziej na delegacji - kibel zamknięty:)
Złodziej na delegacji - kibel zamknięty:) 17.07.2018, 19:15
No niemożliwe - papieru w kiblu ci nie zostawili? A "wykRZtałcony" folder się nie nadawał?
historia gryfińskiego tercetu...
historia gryfińskiego tercetu... 17.07.2018, 17:29
Pasuje do Nikińskiego i Milera, nie ma co:

"Kręciłeś się jedynie po wierzchu jak goowno w szambie błędnie sądząc że oto osiągnąłeś szczyt świata. Nic dziwnego że teraz obleśny ryj tak żałośnie kwiczy za korytem "
POcztówka z Cannes
POcztówka z Cannes 17.07.2018, 18:22
Dokładna analiza twoich dokonań maciusiu ;-)))))))
e
e 17.07.2018, 08:21
Sugerujesz, że tak wytrawny polityk jak Kaczyński pozwoli na wyrojenie "bezpartyjnych fachowców" co rzucają legitymacje PiS i pozostają we władzach państwowych firm?

A jak Sawaryn uzasadnił "rzucenie legitymacji"? PiS mu się nie podoba?
akurat
akurat 17.07.2018, 11:58
Tak, Kaczyński będzie tolerował cwaniaków, co niby będą przeciw ale generalnie za - byle podwójne stołki zachować...
?
? 17.07.2018, 07:45
No to w czym Sawaryn nie zgadza się z PiSem, że aż rzucił legitymację? Idea czy interes? A może to PiS rzuciło Sawaryna?
pogromca wampirów
pogromca wampirów 17.07.2018, 00:49
Proburmistrzowskie trolle jak wampiry - budzą się w nocy :)))))))))))))
POgromca POgromów
POgromca POgromów 17.07.2018, 01:09
Bardzo śmieszna samokrytyka maciusiu :))))))))))))))))))
do goebbelsika
do goebbelsika 17.07.2018, 07:15
Goebbelsiku gryfiński popoierający Sawaryna z ekipą - piszesz małą literą imiona - ale 20 minut po krytykowanym poście...
treser
treser 17.07.2018, 10:24
i co z tego maciusiu?
i to z tego...
i to z tego... 17.07.2018, 11:30
Jak to już było parę razy tu pisane POZNASZ HITLERKA PO GOEBBELSIKU JEGO...
treser
treser 17.07.2018, 11:40
Ogarnij się maciusiu - oni obaj ( Hitler i Goebbels) od dość dawna nie żyją więc już ich nie POznasz nekrofilu zboczony
akurat
akurat 17.07.2018, 12:00
jaki goebbelsik piszący imiona małą literą - taki jego hitlerek.
Taka prawda maciusiu
Taka prawda maciusiu 17.07.2018, 12:52
Nikt nie pisze imion małą literą - po prostu maciuś od kilku lat w Gryfinie to idiom takich słów ( pisanych zawsze małą literą) jak: idiota, kretyn, debil, s***l...
HAMUJ SIĘ....
HAMUJ SIĘ.... 17.07.2018, 14:13
wykRZtałcony autorze gminnego foldera - "idiom" czy synonim - goebbesiku piszący imiona małą literą....
macius wykopany
macius wykopany 17.07.2018, 15:13
czymam rozumiec rze ta rzaluzja odnosnie idiomuf i idiotuf to niby rze domnie pijecie?
...
... 17.07.2018, 16:32
Dobrze rozumiesz, "autorze gminnego foldera z działem kRZtałcenia"
Lokis
Lokis 17.07.2018, 13:06
Maciej - to imię, ale maciuś to typowa gryfińska obelga
HAMUJ SIĘ PAWEŁ!
HAMUJ SIĘ PAWEŁ! 17.07.2018, 14:13
"typowa gryfińska obelga" - to "gadasz jak z tercetu". Nie obrażaj mieszkańców, że to oni mają goebbelsowskie maniery.
macius wykopany
macius wykopany 17.07.2018, 15:15
jakie zdanie omnie majom mieszkancy to hyba fszyscy wiedzom bo jezd ono niesPOtykanr normalnie rzatko
...
... 17.07.2018, 16:36
To że ty uważasz mieszkańców Gryfina za nienormalnych, nie znaczy że tacy są. Pacjenci psychiatryków zazwyczaj otoczenie winią o swoją nienormalność...
kaftan i knebel na ryj
kaftan i knebel na ryj 17.07.2018, 16:52
Miło maciusiu że dzielisz się z nami swoimi szpitalnymi doświadczeniami
....
.... 17.07.2018, 17:31
"kaftan i knebel na ryj" - to radziecka psychiatria wykRZtałcony historyku. Choć i tak lepiej niż Słowacja...
Sailor
Sailor 17.07.2018, 00:33
Moi drodzy współziomkowie z Gryfina (i okolic), jakże aktywnie komentujący materiały informacyjne ukazujące się na tym i konkurencyjnym portalu.
Niezbyt często tu wchodzę, bo jak czytam te Wasze komentarze, to chce mi się rzygać.
W tych komentarzach najczęściej brak jest merytorycznych argumentów, a są za to plotki, pomówienia, półprawdy i manipulacje. Brak też szacunku do innych uczestników dyskusji.
Skąd w Was tyle jadu, nienawiści, zawiści? Nikt Was nie kochał w dzieciństwie? Rodzice Was bili?
Pomijając dokonania i zaniechania obecnego i poprzednich burmistrzów, Panów Sawaryna oraz Długoborskiego i Piłata, odpowiedzcie mi "na jedno, ale to *** ważne pytanie": Co Wy w swoim *** życiu zrobiliście dla miejsca gdzie mieszkacie (blok, osiedle), dla Gryfina czy dla Gminy Gryfino?
Z prawdopodobieństwem na poziomie ok. 99,99999 można stwierdzić, że NIC. Bo łatwiej jest anonimowo hejtować w necie, niż zrobić coś konstruktywnego dla innych.
Poza tym, sądząc po niektórych komentarzach dochodzę też do wniosku, że piszą je ludzie wykształceni. I, niestety, wykonują to świadomie robiąc tzw. czarny PR wychodząc z założenia, że jak się kogoś g...nem obrzuci, to nawet jak się umyje, to smrodek pozostanie.
Dotyczy to wszystkich "stron".
To zaczyna się na FB, gdzie puszcza się fakenewsy, różne młodzieżówki i wynajęte agencje urabiają odpowiednią "atmosferę". A kończy na naszym małym internetowym gminnym podwórku, gdzie mamy taki miniaturowy obraz internetowej Polski, skłóconej, podzielonej, zawistnej, zajadłej.
Wszystko to jak z najgorszych stereotypów o Polsce i Polakach.
Naprawdę chcecie żyć w takim kraju i wśród takich ludzi?
Przecież właśnie w taki sposób tworzycie obecną i przyszłą rzeczywistość - chcecie, by Wasze dzieci też babrały się w tym g...nie?
Kiedyś była taka władza, dzisiaj jest inna. Za jakiś czas być może przyjdzie jeszcze ktoś inny lub wrócą poprzednio rządzący, czy w gminie czy w kraju - bo takie są koleje losu czy też decyzje wyborców.
Apeluję więc do Waszych sumień (niektórzy mają całkiem jeszcze nie używane), wyluzujcie! Pomyślcie, co możecie dobrego zrobić dla Waszych rodzin, miejsc zamieszkania, regionu dla kraju, dla świata, a potem to róbcie (odpowiadając na pytanie, *** ważne, co powinniście w życiu robić).
A jak chcecie się spierać, to na argumenty, a nie kalumnie.
Chcecie rywalizować? OK, ale na jakieś konstruktywne inicjatywy. Nie niszczcie - to jest bardzo łatwe, a budujcie.
Dobranoc Państwu.
dojrzały dyskutant
dojrzały dyskutant 17.07.2018, 00:46
Współziomku twój wpis jest po prostu chamski. Jak chce ci się Ży..., to twoja sprawa. Twój wpis jest z pogranicza plotki, pomówienia, półprawdy i manipulacji ( ty nie podawałeś przykładów więc i ja nie podam). Skąd u Ciebie tyle jadu, nienawiści, zawiści pytam cię Sailor? Ale jak się czyta twój żenujący komentarz to wszytko jasne. Można to streścić w następujący sposób: wszyscy to zera, ale najważniejsze aby nie niszczyć tego co jest! A więc jesteś po prostu tylko obrońcom koryta i to nieudolnym! A do tego nic nie wnoszącym do tematu czyli konfliktu interesów na linii elektrownia - gmina w wykonaniu Sawaryna.
Sailor
Sailor 18.07.2018, 21:49
Zabolało! Uderz w stół, a nożyce się odezwą :D.
Anonimus
Anonimus 18.07.2018, 21:56
Sailor, bez napinki. Większość komentarzy i tak pisze tu redakcja he he.
Dla siebia i dla miasta2reww
Dla siebia i dla miasta2reww 17.07.2018, 00:45
Jak to nic ? A 100 mln długów to się samo zrobiło?
....
.... 17.07.2018, 07:22
Kłamco - jaki procent budżetu gminy stanowi spłata kredytów? Za te kredyty było wykonanych wiele prac. Obecni nie zrobili nic. Nawet spłata jest według harmonogramu zostawionego przez poprzedników...
treser
treser 17.07.2018, 11:44
Tylko nie kłamco zryta POpierdółko - procent zwykle wynosi 40% a zapijaczony POprzednik nie zostawił żadnego planu bo jego jedynym planem było - nachapać jak najwięcej bo gmina nie może splajtować
do ćpuna
do ćpuna 17.07.2018, 12:01
Mówisz o Sawarynie? Ale żeby zapijaczony? i złodziej? A masz dowody?
dla ćpuna
dla ćpuna 17.07.2018, 13:20
Piszę o POprzedniku Sawaryna ( co każdy nawet maciuś powinien odczytać ze zrozumieniem) A że był on zapijaczonym złodziejem to każdy zwykły mieszkaniec od dawna wie.
HAMUJ SIĘ PAWEŁ!!!!
HAMUJ SIĘ PAWEŁ!!!! 17.07.2018, 14:09
Trzech psychopatycznych narkomanów wzywających śp. Piłata od "zapijaczonego złodzieja" to NIE "KAŻDY ZWYKŁY MIESZKANIEC"!!!
doradca
doradca 17.07.2018, 00:48
Dla siebie i dla innych nie powtarzaj Sawarynowego kłamstwa że było 100 mln zł długu. Nigdy nie było! A ze na tym m.in. Sawaryn wjechał na stołek burmistrza to neich b=idzie na karb jego sumienia.
dwie bańki za Lidla
dwie bańki za Lidla 17.07.2018, 01:11
Było, było maciusiu i pajda POd stołem też była
działeczka ZA lidlem...
działeczka ZA lidlem... 17.07.2018, 07:19
A jak tam działeczka za d. szkołą specjalną, która była taniutka bo nie miała połączenia z ulicą a teraz ma?
Lokis
Lokis 17.07.2018, 11:45
A dziękuję. To był dobry interes więc nic dziwnego że zawistnikom piana z pyska tryska
uderz w stół...:)
uderz w stół...:) 17.07.2018, 12:04
Raczej geszeft. Mętny.
udzerz się lepiej w ten pusty łeb
udzerz się lepiej w ten pusty łeb 17.07.2018, 13:21
No raczej oficjalny otwarty dla wszystkich chętnych przetarg starostwa
HAMUJ SIĘ...
HAMUJ SIĘ... 17.07.2018, 14:10
Widać nie takie to pewne, skoro się tak rzucasz....
ciekawe pytanie
ciekawe pytanie 17.07.2018, 00:00
Dokładnie - może Sawaryn wyjaśni, co mu się przestało podobać, że rzucił członkostwo w PiS? Poglądy można zmienić, ale dla pieniędzy - to wstyd...
konfliktowy gość
konfliktowy gość 17.07.2018, 00:50
Jak to co? Interes własny. Nie mógłby startować na stanowisko burmistrza.
???
??? 16.07.2018, 09:26
Cztery lata temu, pan Sawaryn "zawieszał" członkostwo w PIS, (bo mu przeszkadzało w wyborach). Ale kiedy wystąpił z partii?
Czy to była decyzja "ideowa" - że mu się polityka partii nie podoba, czy merkantylna - że ogranicza zbijanie kasy?
kawalerzysta
kawalerzysta 15.07.2018, 22:32
Nikitiński musi odejść najlepiej do RN w PGE :-)
buc
buc 15.07.2018, 23:51
Hajdaś przestań sie teraz podlizywac Nikitińskiemu. Już ci Miler nie wystarcza?
kiedy rzucił PiS?
kiedy rzucił PiS? 15.07.2018, 21:51
Ale kombinacja godna adwokata - żeby zrobić z siebie opozycjonistę wobec "partii rządzącej" będąc jednocześnie członkiem władz wielkiego koncernu z nadania tej partii...

Ale od kiedy już nie zgadza się z PiS?
czarna parasolka
czarna parasolka 15.07.2018, 18:33
Kto sugeruje że to Kaczyński ma nam wybrać burmistrza?
tęczowa parasolka:)
tęczowa parasolka:) 15.07.2018, 18:41
Kto sugeruje że "naczelny antypisowiec" z władz państwowej spółki ma być wybrany:)
prądownik
prądownik 15.07.2018, 17:45
A co w sprawie prądu z Niemeic na granicy, jak się jedzie do Mescherin? ? Żeby reagować na bieżąco, sprawnie i operatywnie załatwiać tego typu problemy, poprzez rozmowę burmistrza za pośrednictwem zdobyczy technologicznych, jakim jest telefon komórkowy, trzeba znać języki obce z kręgu naszej kultury zachodniej, a więc angielski, francuski, lub hiszpański (w ostateczności niemiecki) , bo niestety znajomość tylko rosyjskiego, 28 lat po przyłączeniu się do rodziny krajów zachodnich, to inwalidztwo pierwszego stopnia, w zarządzaniu miastem panie Sawaryn..
uwaga
uwaga 15.07.2018, 17:35
Uwaga Uwaga Pieluchomajtki atakują!
żabniczanka
żabniczanka 15.07.2018, 18:08
Jeszcze -uwago- będziesz łapki tym Pieluchomajtkom całował,zresztą już to robicie !! Przy urnach to wyjdzie i się zdziwisz, będzie poparcie, jak na wiejskich festynach widać poparcie dla obecnie rządzących
haaaaaaaaa
no to zobaczymy w listopadzie...
no to zobaczymy w listopadzie... 15.07.2018, 18:38
Jakie festyny, takie ich gwiazdy. A mnie się wydawało, że ludzie przychodzili na zabawę w lokalnej społeczności a nie na wiece wyborcze...
argument
argument 15.07.2018, 22:23
Dobrze piszesz,że ci się wydawało chacha ,że ludzie na zabawę przychodzą.i tak powinno być, ale jak ktoś 4 lata zbijał bąki, a teraz szuka poparcia , wszystkim łapkę podaje, to ludziska uciekają, albo w Raciechowicach używał życia, a teraż żonkę ciąga wszędzie,tak sporządniał kierowca starosty przed wyborami. To jak to nazwiesz??
kawalerzysta
kawalerzysta 15.07.2018, 22:34
Chleba i wojenek na moście!
głowacz
głowacz 15.07.2018, 18:14
Żabko księżniczką nie zostaniesz chocby by cię wazeliniarze w d... całowali!
Luka M.
Luka M. 15.07.2018, 17:56
Tam gdzie zaczyna brakować argumentów tam zaczyna się chamstwo i brak kultury typu maciusie i skorpiony...
zieleń miejska
zieleń miejska 15.07.2018, 18:28
Ale o jakie argumenty pani chodzi?
poznasz pana po jego sługach
poznasz pana po jego sługach 15.07.2018, 18:23
Jacy z tercetu gospodarze gminy, tacy dyskutanci z "kopniętego" i skorpiona
Wyborca
Wyborca 15.07.2018, 18:58
To se juz ne vratie!!!!
racja
racja 15.07.2018, 20:18
Może Sawaryn p...rzyć o "umawianiu się na dwie kadencje" - ale masz rację - jedna starczy, i nie wróci...
mcius wykopany
mcius wykopany 15.07.2018, 17:22
jatam niejestem w rzadnej partii bo mnie fszendzie jusz wykopali wienc mogem startowac na fszystkie stolki coby ino piniondze s tego byly zwlaszcza rze s kasom umnie teras kiepsko
No masz
No masz 15.07.2018, 18:31
Przecież maciusiu bez referencji od Sawaryna to cały czas byłbyś zerem czyli beznadziejnym radnym.
no nie masz:)
no nie masz:) 15.07.2018, 18:42
Ale pan H nie był radnym... nawet beznadziejnym. No chyba że aż takim, że niewidzialnym...
pękaty
pękaty 15.07.2018, 17:34
Nigdzie nie byłeś, nigdzie nie jesteś i nigdzie nie będziesz marzycielu Hajdasiu.
Pikuś
Pikuś 15.07.2018, 15:30
Burmistrz ma chyba problem z rozumieniem czytanego tekstu. Kaczyński nie powiedział że członkowie partii nie mogą, ale ogólnie wszyscy. Kto bierze koryto z samorządu nie może brać z innego koryta. Ponieważ jest dużo kolesi którym trzeba dać koryto, więc trzeba się podzielić. Obstawiam że nasz papuga wybierze radę.
skorpion
skorpion 15.07.2018, 16:45
Pikuś a ty w ogóle słuchałeś co powiedział Kaczyński ? Bo śmiem twierdzić że w tym czasie zajmowałeś się czymś innym :)))
powiedz coś konkretnego!
powiedz coś konkretnego! 15.07.2018, 17:13
skorpion - to co powiedział Kaczyński? Jak działacz PiS zrzeknie się legitymacji to będzie mógł łączyć etaty burmistrza i członka rady?
TAK ZROZUMIAŁEŚ SŁOWA KACZYŃSKIEGO?
gupek
gupek 15.07.2018, 16:13
Ale piórka będzie stroszył i się puszył na kaczyńskiego.
uważam, że
uważam, że 15.07.2018, 09:58
cytuję ....:
Wystarczy spojrzeć na gminne zasoby w roku 2014 i 2018 - nabrzeże, park, mury, budynki, parkingi - by odpowiedzieć sobie co zmieniło się na gorsze, co na lepsze.".
Oceniam że pod względem wymienionych obiektów i w ogóle inwestycji gminnych zmarnowane zostały ostatnie 4 lata!
Obserwator codzienności.
Obserwator codzienności. 15.07.2018, 15:23
Można dodać ; korty, muzeum, brak zbrojeń terenów pod budownictwo, brak remontów i budowy nowych mieszkań komunalnych, bród i smród w mieście, walący się budynek urzędu stwarzający zagrożenie życia i zdrowia dla przechodniów ( gdzie nadzór), przekształcenie newralgicznych punktów miasta w menelownie (Piastów, tereny przed NETTO i Biedronką w centrum ), ŁUŻYCKA, zaniechanie obwodnic (małej i dużej). Przecież choć minęło prawie pół roku nawet nie podjęli decyzji o wyburzeniu czy odbudowie strawionej pożarem kamienicy na fabrycznej. ZERO decyzyjność tej władzy poraża. Wreszcie przetrzymywanie olbrzymich wolnych kwot pieniężnych na lokatach na niskim oprocentowaniu - niższym niż odsetki od kredytów . Wbrew temu co mówią ani nie spłacają priorytetowo kredytów ani nie inwestują. To lenie i fatalna gospodarka. Tylko w ubiegłym roku trzymali na nisko oprocentowanych lokatach ponad 11 milionów złotych w tym roku jest więcej.
A do litanii można dodać niszczejące budynki pałacyku pod lwami i komendy policji. Dezorganizacja i chaos w GTBS i PUK są porażające. Szkoda słów.
Spacerowicz
Spacerowicz 16.07.2018, 01:14
Na tych kortach były i turnieje Grand Prix i Lady Punk. Perfekt, Maryla i Rynkowski i wiece wyborcze Sawaryna. Teraz tylko ruina i chwasty.
Wyborca
Wyborca 15.07.2018, 17:05
Tak tak ale wy to narobiliście. Dwanaście lat przy korycie i nic poza nieszczęsnym nabrzeżem. A pałacyk to co teraz tak się rozleciał ? A komenda to teraz tak po***dła ? A ile wy wybudowaliście mieszkań komunalnych ? To co ty tu wymieniasz to wszystko powinno być zrobione dawno dawno temu ale wy nie potrafiliście tego zrobić no przepraszam angielską drogę :))
I tym wszystkim obarczasz ludzi co sprzątają wasze brudy i spłacają kredyty. Wstydu nie macie za grosz. Jakim to trzeba być bezczelnym i obłudnym żeby teraz swoje nieudacznictwo wytykać innym. I jeszcze marzy się wam powrót ? Nie ma szans. To se juz ne vratie!!!! Bo to wasza była decyzyjność poraża.
zaburzenia świadomości wyznawców tercetu
zaburzenia świadomości wyznawców tercetu 17.07.2018, 07:51
Jak zwolennik Sawaryna wymyśla, że w poprzednich kadencjach TBS budowalo ZA mało mieszkań - to żałosne. A pretensje o "komendę policji" "którą "miał zrobić już dawno"... poprzednik - świadczą o zaburzeniach świadomości....
łowca idiotów
łowca idiotów 15.07.2018, 19:53
Sawaryn przez 20 lat jest w samorządzie i mial pomysł na Gryfino. A za poprzednika wybudowano ponad 450 mieszkań. Dopytaj matole w urzędzie.
:)
:) 15.07.2018, 22:53
Zarzucić, że w poprzedniej kadencji nie zajęli się komendą albo nie budowali mieszkań to już szczyt debilizmu - albo zakłamania. Uwierzyli w to, co sami pisali....
zaburzenia świadomości wyznawców tercetu
zaburzenia świadomości wyznawców tercetu 17.07.2018, 07:53
Jedno nie wyklucza drugiego...

22:53 Zarzucić, że w poprzedniej kadencji nie zajęli się komendą albo nie budowali mieszkań to już szczyt debilizmu - albo zakłamania. Uwierzyli w to, co sami pisali....
zero zmian na lepsze od 2014 roku!
zero zmian na lepsze od 2014 roku! 15.07.2018, 17:23
Ty koryciarzu nie potrafisz nie tylko czytać ze zrozumieniem ale nienawiść ci mózg wyżarła - KOMENDA TO WINA PIŁATA? TBS NIE BUDOWAŁ? PAŁACYKU NIE REMONTOWANO? DRÓG GMINNYCH NIE ROBIONO?

Można być niepełnosprawnym - to zrządzenie losu. Ale głupota jest niezależna od sprawności...
Wyborca
Wyborca 15.07.2018, 18:50
To se juz ne vratie!!!!
racja
racja 15.07.2018, 20:20
Nawet Kaczyński spiskuje przeciw tercetowi - che che
odp do wyborcy 17.05
odp do wyborcy 17.05 15.07.2018, 17:23
Człowieku czy ty rozumiesz choć trochę to co czytasz i sam piszesz? Tylko trochę ci odpowiem , bo szkoda czasu na takich gamoni.Przecież komendę "otrzymaliście" WY w" prezencie", masakra
Uważasz, że jak poprzednik czegoś nie zrobił to WY tym bardziej nie musicie NIC robić?? Co do angielskiej drogi to przecież ta robiona teraz w parku niczym się nie różni od tamtej. Wystarczy poczekać na większe opady deszczu !! No to gdzie jest prokurator p burmistrzu ? Nie zgłosi pan ??
Wyborca
Wyborca 15.07.2018, 18:51
To se juz ne vratie!!!!
racja
racja 15.07.2018, 20:22
Drugiej szansy ten beznadziejny tercet nie będzie miał. Żeby debil pisał, że komenda policji - to wina poprzedników...

Wyborca Dzisiaj, 17:05 A komenda to teraz tak po***dła ?
poznasz pana po sługach jego
poznasz pana po sługach jego 15.07.2018, 18:28
Skorpion pytający "ile mieszkań wybudowali" albo "co robili z komendą" to żałosny obraz intelektu tych "koryciarzy", którzy tak wszystkimi najbardziej podłymi metodami walczyli o przejęcie "koryta", jak je stale nazywają, że ZAPOMNIELI, ŻE OPRÓCZ STOŁKA, PENSJI - TO RÓWNIEŻ PRACA NA RZECZ MIESZKAŃCÓW...
Wyborca
Wyborca 15.07.2018, 18:51
To se juz ne vratie!!!!
precz z koryciarzami!
precz z koryciarzami! 15.07.2018, 17:11
skorpion - jeśli patrząc na twarze Sawaryna Nikitińskiego i Milera jedyne skojarzenie masz "koryto" - to nie znaczy, że możesz władzę w mieście nazywać KORYTEM!

DEBILU - KOMENDA PRZEJĘTA W TEJ KADENCJI - TO TEŻ WINA ŚP. PIŁATA???
Wyborca
Wyborca 15.07.2018, 18:52
To se juz ne vratie!!!!
racja
racja 15.07.2018, 20:24
Dobrze, że zdałeś sobie sprawę z bezsensownego p...rzenia Sawaryna o "umowie na dwie kadencje". To już się nie wróci...
Komenda debilu
Komenda debilu 15.07.2018, 18:38
(...)
Przyjmij jeden nick. Przestań obrażać. Komentarz usunięty. administrator
nic dziwnego
nic dziwnego 15.07.2018, 17:27
To teraz wiadomo, czemu zwolennicy tercetu nazywają władzę w mieście "korytem" - jak tak spojrzeć - widać znają ich lepiej....
macius wykopany
macius wykopany 15.07.2018, 17:24
stym preczem s koryciarzami do domnie pijesz gupku jeden?
poznasz pana po sługach jego...
poznasz pana po sługach jego... 15.07.2018, 18:31
Ty, panie H, to nawet na standardy tercetu koryto wyjątkowo paskudną fizjonomię masz...
krótko i na temat
krótko i na temat 15.07.2018, 15:37
Pogonić nieudaczników i szkodników zanim zepsują wszystko
Masarz, czekam na rozbiór.
Masarz, czekam na rozbiór. 14.07.2018, 23:14
Oj drży o koryto.

Pozostałe