Prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie ugodzenia dziecka strzałą. W obozie sportowym trwa kontrola z Kuratorium

  • 13.07.2018, 14:35 (aktualizacja 13.07.2018, 16:12)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Prokuratura wszczęła dochodzenie w sprawie ugodzenia dziecka strzałą.… Fot. Policja
- W sprawie narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu Prokuratura Rejonowa w Gryfinie wszczęła dochodzenie. Mowa tu o możliwości popełnienia przestępstwa z art. 160 Kodeksu karnego. Sprawdzane są wszystkie okoliczności wypadku, do którego doszło 8 lipca 2018 r. podczas obozu sportowego w Moryniu. Gromadzona jest dokumentacja. Dodam jeszcze, że życiu dziecka nie zagraża niebezpieczeństwo - informuje redakcję igryfino rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska. Jak się dowiadujemy, dzisiaj 13 lipca 2018 r. przez Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty przeprowadzana jest kontrola w obozie sportowym w Moryniu.

O tym, że 15-letni chłopiec podczas zajęć nauki strzelania z łuku został trafiony strzałą, która przebiła mu policzek, jako jedne media napisaliśmy tutaj:

http://www.igryfino.pl/kat-191,a,28844,wypadek-na-obozie-sportowym-strzala-przebila-polic.html

Czy zorganizowanie przez szczecińską organizację obozu sportowego w Moryniu nadzorowane jest przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie oraz czy organizator dopełnił wszelkich formalności i jakie kroki zostaną podjęte w związku z wypadkiem? - z tymi pytaniami zwróciliśmy się do Kuratorium.

Oto czego się dowiedzieliśmy:

 Wypoczynek dla dzieci i młodzieży zorganizowany został w Moryniu przez Towarzystwo Wszechstronnego Rozwoju COLLEGIUM. Organizator dopełnił wszystkich formalności związanych ze zgłoszeniem wypoczynku.

W pierwszym dniu pobytu uczestnicy wypoczynku zostali zapoznani ze wszystkimi regulaminami i zasadami bezpieczeństwa, w tym regulaminem zajęć strzeleckich.
 
O wypadku, który miał miejsce podczas realizacji zajęć programowych, organizator powiadomił Kuratorium Oświaty 9 lipca, składając jednocześnie pisemny opis wydarzenia. Z przedstawionych dokumentów wynika, że organizator dopełnił również wszelkich obowiązków i procedur wymaganych w sytuacji wystąpienia podobnych zdarzeń. Po zdarzeniu udzielono dziecku pierwszej pomocy medycznej oraz przetransportowano dziecko do SOR i zawiadomiono rodziców.
 
W dniu dzisiejszym w ośrodku odbywa się kontrola Kuratorium Oświaty - informuje igryfino Daniel Wróbel z Wydziału Informacji i Promocji Kuratorium Oświaty w Szczecinie.
 
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Niedzisiejsza
Niedzisiejsza 13.07.2018, 19:52
Hehe, a od kiedy 15-latek to "chłopiec", a nie "chłopak" i "dziecko", a nie "nastolatek"?
gryfininius
gryfininius 13.07.2018, 19:28
Heniek K też "strzelal" dzieciakom po łbie a Bronek K rozjezdżał swym wypasionym autem
Piątek
Piątek 13.07.2018, 18:15
Gdzie byli rodzice pytam!
legalista
legalista 13.07.2018, 16:12
Sprawdzenie to był obowiązek Kuratorium.

Pozostałe