Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Nie chciałem skrzywdzić żadnego dziecka - przepraszał w sądzie ksiądz Henryk [WIDEO]

  • 13.07.2018, 21:48 (aktualizacja 14.07.2018, 00:55)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Nie chciałem skrzywdzić żadnego dziecka - przepraszał w sądzie ksiądz Henryk [WIDEO]
-Nie miałem zamiaru skrzywdzić żadnego dziecka. Przebywam z nimi, błogosławię, przygotowuję do Pierwszej Komunii Świętej. Co prawda nie uczę, bo mam budowę kościoła. Dbam, żeby był tam porządek. Każdy może pojechać i zobaczyć, jak ten kościół wygląda. Widać efekty tej ogromnej pracy. Osoby, które zarzucają mi czyn nadużycia mojej władzy odnośnie nietykalności dzieci, przepraszam – mówił podczas rozprawy przed Sądem Rejonowym w Gryfinie proboszcz Henryk K., oskarżony o naruszenie nietykalności dwojga dzieci.

Podczas rozprawy 12 lipca 2018 r. obrońca wnosił o umorzenie postępowania sądowego.

-Wymiar szkody zarzucanych księdzu czynów jest znikoma. Oskarżonego nie cechuje nadmierna agresja. Chodziło jedynie o przeciwdziałaniu szkodzie, jaka mogłaby powstać ze strony małoletnich i o zwrócenie uwagi dzieciom, które nie zachowywały się prawidłowo – podkreślał obrońca Paweł Kuźniar.

Co powiedział obrońca pod koniec swojego wystąpienia na sali rozpraw 12 lipca, przedstawia poniższe nagranie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Oskarżony ksiądz Henryk K. poprosił o uniewinnienie. Mówił o manipulacji dorosłych i o tym, że nie chciał aby dziewczynka wyrządziła sobie krzywdy, skacząc po gzymsie. Zaznaczył przy okazji, że bardzo dba o mienie kościoła.

-Słowo „przepraszam” kieruję także do dzieci. Zresztą one same przyznały, że się mnie nie boją. Cała ta sprawa szarpnęła moją opinią niesamowicie. Mam nadzieję, że jakoś to przeżyję – mówił oskarżony Henryk K.

Całą wypowiedź księdza proboszcza można wysłuchać, oglądając krótki film:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Prokurator Justyna Krygier-Pękala stwierdziła natomiast, że nieprzyznawanie się oskarżonego do winy podyktowane jest zamiarem uniknięcia odpowiedzialności karnej.
-Proszę o uznanie oskarżonego za winnego zarzucanego mu czynu. Stopień szkodliwości społecznej tego czynu jest wysoki, przestępstwa zostały popełnione na szkodę osób małoletnich, a także w miejscach publicznych.

Z poniższego nagrania dowiecie się Państwo, o jaką karę wnosiła prokurator:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

O tym, jak zakończył się proces księdza Henryka K. przed gryfińskim sądem napisaliśmy tutaj:
http://www.igryfino.pl/wiadomosci/28847,ksiadz-henryk-k-z-gryfina-skazany-jest-wyrok-wobec

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (33)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 28.02.2019, 12:28
ADMIN mnie jakoś ciężko posądzić o antysemityzm ha ah ah jaka mowa nienawiści to szczera prawda że to jude cabaret ha ha ah jak nazywa się człowiek co słyszy głosy ????? odp schizofrenik ha ha ah jak słyszy tylko głos boga to jest wierzacy ha ha ah nie jest to jude cabaret ?????no i ten teatr czarnych aktorów co ich różni ŻABOTY I KOLORATKI HA HA AH
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 28.02.2019, 12:13
(...)
Wpis usunięty ze względu na mowę nienawiści. administrator
88
88 28.02.2019, 12:01
Ale jaja !
https://wiadomosci.wp.pl/tward…
syf
syf 15.07.2018, 22:53
Sędzia też znudzona Mamy jak mamy lepiej nie będzie a będzie jeszcze gorzej
sosna
sosna 15.07.2018, 22:37
Mowa ciała pani z czerwonym krawatem mówi o lekceważącym stosunku do adwokata i sądu
Święte krowy.
Święte krowy. 15.07.2018, 08:54
A swoje dzieci też bije? Nikt nie ma prawa bić cudzych dzieci... tym bardziej ksiądz. Ale im wszystkim w tym kraju wydaje się że są poza prawem. Nie muszą rozliczać się z fiskusem, ukryte dochody, finansowanie przez państwo z kieszeni podatnika bez względu na jego wyznanie... Itd itd.
kiero
kiero 14.07.2018, 21:15
Dzieci są rozwydrzone i są sierotami UE, mama tu, a tata tam... Mogą wszystko! Rozwalić, wyzwać, zniszczyć. Dzieci plują nauczycielom w twarz itd. Brak słow...
parafianin
parafianin 14.07.2018, 17:44
To była nagonka, ale wszytko wróci do normalności.
M.
M. 14.07.2018, 15:26
Nie będzie miał teraz lekko. Współczuje mu.
Mama
Mama 14.07.2018, 15:09
Nie uczy - i dzięki Bogu ! Moje dziecko zaraz bym wypisała z takich lekcji .
Gumowiec
Gumowiec 14.07.2018, 14:26
Przegumować księży od Morza aż do Tatr... Tylko dobre i solidne gumowanie w kościele może uratować ten kraj... Może zmienie raz moją wiązke wypowiedzi. Ksiądź musi poznać smak dobrej i solidnej gumy na swoich piętach, może się czegoś nauczy. Niech Guma będzie z Nami. Amen !
sąd
sąd 14.07.2018, 19:22
ciebie trzeba do prokuratury zgłosić!!!!!!!!!!!!!!!!
easy
easy 14.07.2018, 19:30
do sad: Myślę, że dobry psychiatra da radę...
Listek
Listek 14.07.2018, 13:58
Muchy by nie skrzywdził a tu proszę...
Ewa
Ewa 14.07.2018, 13:01
To ze dzieciary sa rozbestwione bez dyscypliny to wszyscy wiemy i tym razem pewnie tez tak bylo , ze szalały jak opetane ale czarnuchom tez trzeba dobrac sie pod sułtanne bo to co wyprawiaja jest karygodne. Czuja sie bezkarni i na lajcie.

A.S
A.S 14.07.2018, 22:22
Zaprawdę prawda.
Helenka
Helenka 14.07.2018, 11:44
Swoje już odcierpiał. Odpuśćcie!
bleh
bleh 14.07.2018, 11:08
Przeżyje, przeżyje. Z gorszymi rzeczami w wykonaniu księży radzą sobie dzieci, a teraz to i dorośli. Łapy precz od dzieci przebierańcy.
ucho kuri
ucho kuri 14.07.2018, 13:58
Ale już ksiądz nie przeżyje w tej parafii
San Diego de la Vega
San Diego de la Vega 14.07.2018, 10:26
Ciekawe czy swoje dzieci też tłucze haha
czarny - nie ksiądz
czarny - nie ksiądz 14.07.2018, 09:41
Aż się prosi powiedzieć , że prawem każdego oskarżonego jest nie przyznawanie się do winy a prawem i powinnością prokuratora jest przedstawienie niezbitych dowodów oskarżenia a nie PROSZENIE sądu o uznanie winy a natomiast do sądu należy ocena i kwalifikacja sprawy popełnionego czynu oraz wymierzenie lub ( nie ) kary w ogłoszonym wyroku swojej instancji ! Już o stopniowaniu tzw. szkodliwości społecznej nie wspomnę bo pachnie to głębokim ,, PRL-em ,, ... \
sąd
sąd 14.07.2018, 08:17
widać ze ta prokurator nie jest bezstronna. wylewa swoje ukryte żale
Tereska
Tereska 14.07.2018, 09:18
A ja się zgadzam, że stanowiskiem prokurator.
Ksiądz Mateusz z Sandomierza
Ksiądz Mateusz z Sandomierza 14.07.2018, 06:43
Oryginalny zapis rozmowy księdza z uderzonym dzieckiem :
- CO TY ŻEŚ MI KUR$$$ ZROBIŁ BANDYTO
-CO SIĘ MAŻESZ
CHŁOPAKI NIE PŁACZĄ
Ziomek z Wronek