Na uzbrojenie terenów inwestycyjnych będzie unijna dotacja

  • 17.07.2018, 22:08 (aktualizacja 17.07.2018, 23:46)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
 Na uzbrojenie terenów inwestycyjnych będzie unijna dotacja
Wizyta marszałka województwa zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza w Gryfinie zaplanowana na jutro 18 lipca 2018 r. będzie okazją nie tylko do podpisania umowy na prawie 3 mln zł unijnego dofinansowania na konserwację zabytkowego Pałacyku pod Lwami. Zaplanowane zostało także podpisanie z burmistrzem Mieczysławem Sawarynem umowy w ramach RPO WZ dotyczącej uzbrojenia terenów inwestycyjnych w rejonie ul. Pomorskiej w Gryfinie.

Zakres robót obejmie m.in. budowę jezdni dróg wewnętrznych, budowę kanalizacji deszczowej, przebudowę sieci elektroenergetycznej i teletechnicznej, budowę oświetlenia oraz przebudowę kanału melioracyjnego. Całkowity koszt to prawie 3 mln zł, z czego niemal 2,5 mln zł to unijne dofinansowanie.

Projekt nosi nazwę „Budowa infrastruktury technicznej w celu poprawy funkcjonowania i wzrostu konkurencyjności MŚP w rejonie drogi krajowej nr 31, ul. Pomorska w Gryfinie” i jest realizowany w ramach Działania 1.11 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 – 2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 

O planowanym podpisaniu umowy w sprawie unijnej dotacji na konserwację Pałacyku pod Lwami napisaliśmy jako jedyni tutaj:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/28896,marszalek-rusza-na-ratunek-palacykowi-pod-lwami

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (40)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Raciechowice
Raciechowice 19.07.2018, 11:40
Nie zagłosuję na obecny układ.
@
@ 18.07.2018, 22:51
TTT gdzie masz napisane,że był złożony projekt? Skąd masz takie informacje? Z wypowiedzi na
spotkaniu wynika, że ...to jest unijne dofinansowanie do którego może i minister się dołaczy w celu ratowania pałacyku.... więc trochę głupio wyszło z" tą obroną"projektu ?!
TTT
TTT 18.07.2018, 23:14
Pani/Panie @ :
1) Kłania się czytanie ze zrozumieniem. Wyżej jest napisane, cyt: "Projekt nosi nazwę „Budowa infrastruktury technicznej w celu poprawy funkcjonowania i wzrostu konkurencyjności MŚP w rejonie drogi krajowej nr 31, ul. Pomorska w Gryfinie”, więc projekt zdaje się jest. No chyba, że ściema jest u źródła tej informacji.
2) Jeśli masz przeświadczenie, że dofinansowanie ze środków unijnych jest możliwe bez napisania projektu, to proponuję poczytać. Nawet wujek Google pomoże. Ale jeśli ktoś, nawet jeśli jest marszałkiem, czy radnym z PO, uważa, że to dzięki jego zasługom ktoś inny dostaje kasę unijną, to znaczy, że wprost sugeruje, że ocena punktowa projektu w urzędzie marszałkowskim była subiektywna i nierzetelna.
3) Jak wskazuje nazwa tego projektu, nie dotyczy on Pałacyku pod Lwami. Moje zdanie na temat rzekomego dofinansowania remontu Pałacyku komentowałem gdzie indziej.
@ do TTT z 23.14
@ do TTT z 23.14 19.07.2018, 08:25
Poczytaj głupio-mądry uważnie i nie pouczaj innych. Z kom wynika, że cały czas jest mowa o PAŁACYKU.
Czy DOTACJE ze środków unijnych na ratowanie zabytku to są twoje wygrane projekty ? Co za debil !!!
TTT
TTT 18.07.2018, 21:29
Jeśli złożony projekt był oceniany punktami, to jaką zasługę mają peowcy? Projekt składany przez gminę jeśli był oceniany w urzędzie marszałkowskim mierzalnymi na punkty kryteriami, to jaki ma w tym udział marszałek z PO. Ma tylko podpisać to co mu urzędnicy przyniosą.

Ale jeśli chwali się, że to jego zasługa, albo kogoś z radnych PO, to zakrawa na jakiś wał, bo to by dowodziło, że decyzja o przyznaniu dofinansowania, zależy od jego widzimisię i od tego kto jest przyjacielem królika.
Jako jedyni
Jako jedyni 18.07.2018, 17:05
No i gdzie tutaj jest ta relacja z podpisania dzisiejszych umów z podkreśleniem zasług i sukcesów panów burmistrzów?
 zwykły mieszkaniec
zwykły mieszkaniec 18.07.2018, 13:42
Pani Dudar dziękujemy,że pamięta Pani o Gryfinie. Kolejny raz pokazuje Pani jak dbać o intresy naszego miasta. Ma Pani naszą wdzięczność i nasze głosy
To ci heca ???
To ci heca ??? 18.07.2018, 18:58
Pani Dudar ? Zwykły niezwykły mieszkańcu jaja to ty sobie możesz robić sam z siebie. A co to ta pani uprawia ? komu chcemy to dajemy?
Gmina złożyła wniosek i dostała i tu brawa dla gminy. Bo zaraz pomyślę że te wszystkie granty sołeckie i społeczniki są o kant ............. dajemy komu my chcemy ????? Tak ???
do 18.58 " to ci heca???"
do 18.58 " to ci heca???" 18.07.2018, 20:40
Heh
Odszukaj sobie art o wręczaniu grantów, to się dowiesz,gdzie burmistrz ma te sprawy i jak to załatwia. Jedyny grant z Sobiemyśla DZIŚ( przy okazji wizyty mardzałka)odebrała sołtyska, bo o wręczaniu grantów przez marszałka w gryfińskim budynku starostwa , nikt z gminy sołtysowej nawet nie poinformował, a byli zaproszeni. I to jest miernoto dopiero heca.
szczegóły
szczegóły 18.07.2018, 22:45
Jeśli marszałek wręcza, to powinien zadbać o zorganizowanie spotkania w terminie i miejscu możliwym dla osób zapraszanych. Zdaje się, że tutaj ten warunek nie został wypełniony. A zawiadomienie na kilkanaście godzin przed, to trochę bez szacunku dla drugiej strony.
lenie
lenie 19.07.2018, 08:47
Problem, że marszałek przyjechał ze Szczecina a burmistrz nie dotarł z gminy do starostwa. Telefonu do sołtysa też zapomniał wykonać...
krętacz jesteś
krętacz jesteś 19.07.2018, 08:05
No i kto to pisze ?? O jakim szacunku piszesz ? Czy może o tym jak się NIE przychodzi na zaproszenie i NIE informuje sołtys o możliwości odebrania jedynego przyznanego granta ?? Co za manipulacja i zakłamanie,aż trudno uwierzyć !!
lenie
lenie 19.07.2018, 08:49
Z innych gmin i włodarze mogli przyjechać i sołtysów zawiadomili - ale z UMiGu do starostwa za daleko. I inna kultura...
Żeli
Żeli 18.07.2018, 13:23
Pieniadze beda a ja sie pytam gdzie sa na bieżące utrzymanie choćby sciezki rowerowej w kier Żelisławca puk ladnie wykosil trawe a ścieżka zarosnieta ze jej nie widać
Mieszkaniec
Mieszkaniec 17.07.2018, 23:42
Te pieniądze to chyba na naprawę spieprzonego sięgacza na Łużyckiej w rejonie Komandora. Tam zalewa wszystkie działki i te przedsiębiorców i te mieszkaniowe. Podajcie więcej szczegółów. Plotka niesie, że w tym rejonie po kolejnych unieważnionych przetargach wycięto z projektu parkingi, chodniki, pompownie i zmieniono przekroje deszczówki. No i katastrofa budowlana i drogowa. A wicek niech da głos .
Głos
Głos 18.07.2018, 17:07
Sięgacz z Łużyckiej nie ma nic wspólnego z Komandorem na Pomorskiej maciusiu
podtapiany
podtapiany 18.07.2018, 00:22
Katastrofa to za duże słowo, ale coś tam jest nie tak...
zadowolony
zadowolony 17.07.2018, 23:38
Kolejna inwestycja z udziałem środków UE realizowana przez burmistrza Mieczysława Sawaryna. To świadczy o dobrym i skutecznych zarządzaniu oraz gospodarnym wydatkowaniu publicznych pieniędzy.
żart zadowolonego
żart zadowolonego 17.07.2018, 23:43
Kolejna? A były jakieś inne? Przecież nie kto inny jak pan Sawaryn mówił że nie uzyskał na remont obiektu pieniędzy i już zapowiadał rychłe konsultacje w sprawie rozbiórki Pałacyku pod Lwami.
do żart zad..............
do żart zad.............. 18.07.2018, 19:03
Tej żartowniś a jakie to konsultacje zapowiadał burmistrz ??
Nie siej propagandy nie cierpię kłamczuchów i pomawiaczy. Chcesz pisać pisz prawdę!!!
owszem
owszem 18.07.2018, 19:28
Sawaryn zapowiadał, że zacznie konsultacje w sprawie burzenia pałacyku - było to rok temu. Skleroza czy kłamca i pomawiacz z ciebie?
sprawdź
sprawdź 18.07.2018, 00:15
Nie opowiadaj bajek. To pierwszy burmistrz od wielu lat, który dokłada szczególnej staranności aby pozyskać środki zewnętrzne na remont pałacyku.
patrzę na efekty
patrzę na efekty 18.07.2018, 05:17
Może gdyby cokolwiek ZROBIŁ poza "dokładaniem szczególnej staranności - to przez 4 lata wydałby chociaż złotówkę na bieżące remonty.
bip
bip 18.07.2018, 00:21
Sprawdziłem, efektów na kilkadziesiąt tysięcy w porównaniu z milionami poprzednika.
Goło***c
Goło***c 18.07.2018, 17:09
Cudze to się łatwo wydaje maciusiu a co teraz zrobisz jak nawet własnych nie masz?
żenada
żenada 18.07.2018, 19:38
Ty naprawdę jesteś obłąkany z nienawiści goebbelsiku widzący wszędzie "maciusia"...
uczciwość przede wszystkim
uczciwość przede wszystkim 18.07.2018, 16:11
bip, o tak tak, wydawało się w poprzedniej kadencji dużo, tylko czy te wydatki zawsze były uzasadnione i akceptowane. Przypomnę chociażby wydatek na "angielskie drogi" które po bardzo krótkim czasie zostały "zamiecione", albo wydatki na rozebranie komina, który nadal stoi i jest już swoistym "pomnikiem" poprzedniej ekipy w kwestii gospodarowania publicznymi środkami. I można by wymieniać wiele tych WYDATKÓW, które w różnym stopniu zaważyły na powstaniu olbrzymiego długu, I oczywiście można wydawać, ale nie bez końca i nie bez konsekwencji.
kopiuj i wklej?
kopiuj i wklej? 18.07.2018, 19:37
Jako Aaron już to wklejałeś.
Aaron Dzisiaj, 13:23

Tam też było o "angielskich drogach"

taki tercet Dzisiaj, 13:42

"angielska droga" to 180 tysięcy. Śmiem twierdzić że dziwna dzierżawa kortów to większa strata dla gminy. A to wcale nie jedyna "dogadana" akcja obecnej kadencji

"olbrzymi dług" to mit na którego eksploatacji tercet parł do władzy.

gruzińskie zwyczaje Dzisiaj, 11:49

„angielska droga” którą obecny tercet rozdął do olbrzymich rozmiarów jako aferę to pikuś przy obecnych działaniach.
Przypomnijmy – chodziło o kawałek ulicy Sportowej, którą wykonawca wyłoniony w przetargu (którego nie kwestionował ani przewodniczący rady miasta Sawaryn, ani komisja rewizyjna – wiadomo kto), zamiast zrobić porządnie, zamaskował roboty przez przykrycie nawierzchni lepikiem (chyba tak w uproszczeniu można powiedzieć).
Jakość tych robót wyszła dopiero po czasie. I sam śp. Piłat złożył zawiadomienie, że gmina została oszukana przez nieuczciwego wykonawcę.
Kwota to niecałe 200 tysięcy złotych.
Przy dziwnej dzierżawie kortów – to naprawdę pikuś...
Zresztą – owa „angielska droga” funkcjonuje do dzisiaj i można nią przejechać, i nic nie zalewa sąsiednich posesji..


nie ladnie kłamać
nie ladnie kłamać 18.07.2018, 20:22
kopiuj wklej, nie kłam i nie opowiadaj o wykonawcach wyłonionych w przetargu, przy angielskich drogach. Przyjechał "anglik-wykonawca" z materiałem, którego n ie miał GDZIE ZRZUCIĆ, (mówimy o materiale na budowę dróg) i w kilka dni, "naprawiono, zapłacono i odebrano trzy drogi". I następnie, w kolejnych dniach w ramach porządków przed Dniami Gryfina, "zamieciono", bo materiał użyty do naprawy dróg zaśmiecał a nie naprawiał te drogi. I tak wydano około 200 000,00 zł, w sprawie których zdaje się jeszcze toczy się postępowanie sądowe, a dotyczy poprzednio zarządzych.
speracz
speracz 18.07.2018, 09:18
Fakty są dla obecnej ekipy przykre. Wszystko mozna sprawdzic na BIP!
klon
klon 17.07.2018, 23:34
Znając Sawaryna to nie będzie go jutro w UMiG. A potem prawdopodobnie sam wręczy przy fleszach swoich fotografików swoim urzędnikom pieniądze.
SobieMyślę
SobieMyślę 17.07.2018, 23:45
Znając czary mary z grantami sołeckimi to kto wie hehe
Popieram burmistrza Sawaryna
Popieram burmistrza Sawaryna 17.07.2018, 23:07
Wyjątkowo skuteczne są władze gminy w pozyskiwaniu środków, fajnie, że pozyskują kasę z wszystkich źródeł.
a ja nie
a ja nie 18.07.2018, 05:20
Zobacz ile zdobyły środków sąsiednie gminy. I zobacz ile zrobiły. Może nie dogadują przetargów?
Miłośnik nawet dezinformującego BIP.
Miłośnik nawet dezinformującego BIP. 17.07.2018, 23:49
Ze sprawozdań finansowych opublikowanych w BIP wynika, że w 2016 r.pozyskali ZERO złotych z unijnych środków a w 2017r. -143 tysiące. Natomiast do BIP i zakładki środki zewnętrzne wrzucili część budżetu z dotacjami celowymi .Szkoda, że nie wrzucili dotacji oświatowej, podatków i opłat lokalnych i subwencji ogólnej. Było by 100 % budżetu. Takie krętactwo. Dla nieudolnych znawców budżetu -szczególnie radnych mogę podać strony tych danych.
taka prawda
taka prawda 17.07.2018, 23:31
Popieraj sobie nieudacznika Sawayna jak chcesz ty trollu z godz. 23.04. Prawda jest taka, że za śp. Piłata w ostatnich 4 latach jego rządów pozyskano 100 mln zł. Teraz jest to ok. 4 mln zrealizowanych i to jeszcze głównie z grantów rządowych.
POcztówka z Cannes
POcztówka z Cannes 18.07.2018, 17:12
POzyskano ale 100 mln długów zaciągniętych głównie na wódkę, delegacje i wczasy nad Morzem Śrudziemnym
a na jakie używki idzie teraz, że nie ma inwestycji?
a na jakie używki idzie teraz, że nie ma inwestycji? 18.07.2018, 19:42
Kamaryla "czechosłowacka" nawet nad morze ŚrUdziemne" nie trafi. Tylko w Beskidy. Albo do Gruzji
Popieram PO i PSL
Popieram PO i PSL 17.07.2018, 23:01
I co malkontenci z pis gryfino co by bylo gdyby nie ci polarformersi i ich decyzje dotyczące dofinansowania inwestycji w Gryfinie. Ciekawe co wasi pisowcy zrobili przez ostatnie 3 lata bo tylko gadają i ściemniają.
Carramba
Carramba 17.07.2018, 22:55
O matko i córko!

Kolejny lansik marszałka :( czy on chłopina ma choć chwilę w tych wyjazdach aby posiedzieć... w swoim gabinecie?

Pozostałe