Objadą jezioro na rowerach. Trasa to prawie 60 km

  • 25.07.2018, 12:06
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Objadą jezioro na rowerach. Trasa to prawie 60 km
Wyścig na rowerach wokół jeziora Miedwie to wydarzenie dobrze już znane wszystkim fanom dwóch kółek. XIII Maraton MTB odbędzie się 28 lipca 2018 r., a na starcie staną zaawansowani rowerzyści, jak i amatorzy.
Maraton MTB organizowany przez Stargardzkie Stowarzyszenie Cyklistów co prawda ma charakter wyścigu, ale skierowany jest nie tylko do osób, które lubią rywalizację. Liczy się również sam przejazd, aktywny wypoczynek, miłość do rowerów i okazja do podziwiania piękna zachodniopomorskiej przyrody.
 
- W tym wyścigu jest wszystko to, co staramy się promować w naszym województwie. Mam tu na myśli zarówno propagowanie zdrowego stylu życia, jak i promocję walorów naturalnych Pomorza Zachodniego. Nasze fantastyczne jeziora i pojezierza to okolice, które są znakomitymi celami rowerowych wypraw. Będą jeszcze bardziej dostępne dzięki sieci dróg dla rowerów, nad którą pracujemy wraz z samorządami – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.
 
Co roku w imprezie udział bierze ponad tysiąc rowerzystów, którzy pokonują trasę wokół jeziora Miedwie. Do przejechania mają ok. 58 km. Uczestnicy maratonu podzieleni zostają na trzy grupy zaawansowania. Nagrody przewidziane są nie tylko dla najszybszych zawodników. Nie zabraknie konkursów i innych atrakcji.
 
Województwo zachodniopomorskie od lat wspiera wiele imprez rowerowych, również tegoroczną edycję Maratonu MTB. O powstającej sieci dróg rowerowych można przeczytać więcej na igryfino oraz w serwisie województwa.
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe