Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019

Gryfiński "gang Olsena" na ławie oskarżonych. Czytaj i oglądaj tylko na igryfino! [część 1]

  • 27.07.2018, 19:19 (aktualizacja 27.07.2018, 20:57)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Gryfiński "gang Olsena" na ławie oskarżonych. Czytaj i oglądaj tylko na igryfino! [część 1]
Dziś 27 lipca 2018 r. na ławie oskarżonych zasiedli dwaj młodzi mieszkańcy podgryfińskiej miejscowości, którzy napadli na sklep. Pomysłodawca skoku zeznał, że wymyślił napad z… nudów, a wybrał sklep w sąsiedniej wsi, bo… mógł tam pójść na piechotę! Przy pomocy pistoletu – jak się później okazało - zabawki na kulki kupionej w Gryfinie sterroryzował ekspedientkę i grożąc pozbawieniem życia zrabował jej 500 zł. W tym czasie wspólnik stał przy sklepie na czatach. Zrabowany łup mieszkaniec gminy Gryfino schował… w majtki i tam miał w momencie zatrzymania przez policję.

Ze względu na wysoki stopień szkodliwości społecznej dokonanego czynu sędzia Sądu Rejonowego w Gryfinie Izabela Kołodzińska-Jordan pozwoliła na udział mediów w procesie. Na dzisiejszej rozprawie jedynym przedstawicielem mediów był dziennikarz z igryfino.

Gorąco na sali rozpraw

Z aresztu w Szczecinie konwój policjantów przywiózł na rozprawę niespełna 18-letniego Damiana Ł. i 28-letniego Sebastiana Sz. Na sali sądowej oskarżonych reprezentowali obrońcy z urzędu: Ewa Kelar i Karolina Cyprys. Na rozprawę oprócz prokurator Katarzyny Kozłowskiej stawił się oskarżyciel posiłkowy mecenas Jacek Kozłowski reprezentujący poszkodowaną ekspedientkę (jednocześnie dzierżawcę sklepu). Zakomunikował, że domaga się dla swojej klientki po 10 tys. zł zadośćuczynienia od każdego z napastników.

Proponowana kara więzienia i odszkodowanie pieniężne

Mecenas Karolina Cyprys w imieniu swego klienta oznajmiła, że zgadza się na dobrowolną karę bez procesu. Na 2 lata i 10 miesięcy pozbawienia wolności dla oskarżonego zgodziła się nawet prokurator Katarzyna Kozłowska. W sprawie odszkodowania mecenas zapytać musiała na osobności swego klienta Sebastiana Sz. Sędzia ogłosiła zatem przerwę. Jednak oskarżony nie zgodził się na zapłacenie zadośćuczynienia w proponowanej kwocie. Strony nie doszły do porozumienia.

Sąd postanowił nie uwzględniać wniosku obrony o wymierzenie kary bez procesu i rozpoczął się przewód sądowy.

Przeprosił, ale odmówił składania zeznań

Damian Ł. przyznał się do winy, ale odmówił składania zeznań przed sądem. Jedyne co zakomunikował, to przeprosił napadniętą ekspedientkę.

-Bardzo przepraszam pokrzywdzoną i bardzo żałuję swego czynu – powiedział 18-latek.

 

Sędzia Izabela Kołodzińska-Jordan odczytała jego zeznania. Zapraszamy do obejrzenia nagrań z tego fragmentu rozprawy:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Damian Ł. zeznał, że broń-zabawkę na kulki kupił w sklepie w Gryfinie już wcześniej. Kiedy szedł do sklepu z zamiarem dokonania napadu, spotkał kolegę Sebastiana Sz.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Z napadu dostał tylko 20 zł

Sebastian Sz., podobnie jak jego kolega, przyznał się do winy i jednocześnie odmówił składania zeznań przed sądem. Przeprosił też napadniętą ekspedientkę. Sędzia ujawniła jego wcześniejsze zeznania. Oto nagranie:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

]-Nie wiedziałem po co idziemy do tego sklepu. Sebastian powiedział mi, że idziemy do jego koleżanki - zeznawał Sebastian Sz. -Nie dał mi z napadu pieniędzy, tylko 20 zł żebym kupił kartę do telefonu – dodał Sebastian Sz.

Film:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Kiedy opowiadał, że mieli iść do koleżanki, jego kolega aż kręcił głową - prawdopodobnie z niedowierzania. Zeznał przy okazji, że Damian Ł. handluje… narkotykami.

Film

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Do tematu procesu sądowego w związku z rozbojem, do którego doszło 5 marca 2018 r. w sklepie w Krajniku, wrócimy niebawem.

 

O napadzie napisaliśmy wcześniej tutaj:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/27338,za-napad-na-sklep-w-krajniku-tymczasowy-areszt-dla

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

j
j 31.07.2018, 10:20
Nie dość, że złodzieje, to jeszcze dewianci, skoro łup miał w majtkach, a jak wiadomo, panowie noszą tylko slipy lub bokserki.
gosc
gosc 29.07.2018, 16:45
zeby tylko wydala spraawiedliwy wyrok chyba tatusiowie tego gangu nie maja znajomosci z wlasnego doswiadczenia wiem zostalem pobity 4 lata temu ta sedzia prowadzila sprawe zostalem kozlem ofiarnym sprawca uniewinniony bo tatus ma znajomosci a na sali sadowej to byl o przedstawienie teatralne a nie rozprawa nie jest sedzia z powolania chyba ,ze teraz po ustawie ktora wprowadzil pis bedzie inaczej oby
clip
clip 31.07.2018, 10:34
Przeczytałem dwa razy i nie wiem o co ci chodzi. Oprócz tego, że masz pretensje. Jak tak przed sądem o swoich sprawach informowałeś, to nie dziwię się, że przegrałeś.
hyu
hyu 28.07.2018, 21:19
Ławecki?
Dresowy Kapturek
Dresowy Kapturek 28.07.2018, 14:28
Kolejne zdemoralizowane gryfińskie ćpuny-pseudogangsterzy złapani. Brawo Policja!
grot
grot 28.07.2018, 08:39
Powód napadu na ta biedną ekspedientkę zdumiewa!
ten co liczy
ten co liczy 28.07.2018, 07:56
Takie sprawy w ussa załatwia się w 5 minut !
A tam też są wolne sądy ;)
szybkie sądy
szybkie sądy 28.07.2018, 08:31
A w niektórych krajach arabskich nawet przed wystąpieniem takich sytuacji eliminuje się niektórych potencjalnych sprawców :-)
Terasa S.
Terasa S. 27.07.2018, 21:11
Pani Sędzio to wygląda na duża demoralizację, prosze wziąść pod uwagę najwyższy wymiar kary, oczywiście w tym paragrafie. Dzijękuję za uwagę.
gryfinianka
gryfinianka 27.07.2018, 21:05
Jak się tego słucha to nie wiadomo czy się śmiać czy płakać...
Dice
Dice 27.07.2018, 20:44
Aż się wierzyć nie chce jak sie to czyta i ogląda.

Pozostałe