Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019

Gdzie są kurtyny wodne?! - pytają mieszkańcy

  • 03.08.2018, 19:33 (aktualizacja 03.08.2018, 22:57)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Gdzie są kurtyny wodne?! - pytają mieszkańcy fot. TWS (archiwum)
-Chciałam dzisiaj 3 sierpnia 2018 r. pójść z dzieckiem na spacer, żeby mogło skorzystać z możliwości ochłodzenia się pod wodną kurtyną. Wczoraj zraszacz był czynny na nabrzeżu, jednak już o godz. 18 został wyłączony. Wcześniej kurtyna wodna zamontowana została na krótko na placu Barnima. A dzisiaj niestety takiej możliwości już nie ma - skarży się gryfinianka.

-Mamy rekordowo upalne lato. Wysokie temperatury utrzymują się od wielu tygodni. Czy naprawdę tak trudno jest rozstawić codziennie dla ochłody wodne kurtyny w Gryfinie? Plan Barnima jest do tego idealnym miejscem - mówi nasza czytelniczka.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (110)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

88
88 09.08.2018, 07:49
Chciałam dzisiaj 3 sierpnia 2018 r. pójść z dzieckiem na spacer, żeby mogło skorzystać z możliwości ochłodzenia się pod wodną kurtyną.
< argument powala z nóg. Trzeba było dziecko w domu pod prysznic wsadzić. Woda kosztuje.
dotercetu
dotercetu 09.08.2018, 09:38
Wy ludzi nie szanujecie więc będziecie musieli odejść jesienią bo was już ludzie nie wybiorą.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 07.08.2018, 16:01
Przed Nimi to nawet wiatr był umawiany w mieście
hahaha Ludzie oprzytomniejcie
ale o jakie upały pani radnej chodzi"?:):):)
ale o jakie upały pani radnej chodzi"?:):):) 07.08.2018, 16:31
Ta, tercet ciągle walczy z „odwiecznymi prawami natury” – w zeszłym roku z trawą, w tym ze słońcem, chociaż przygotował się na koszenie trawy, to pogoda zrobiła psikusa i znowu nie ogarnęli tematu kurtyn wodnych. Drugi tydzień sierpnia a prostej informacji „gdzie, w jakich godzinach” nie potrafi nikt z urzędu zgłosić...
hehe
hehe 05.08.2018, 16:10
Za poprzedniej władzy miasto było klimatyzowane.
klimatyzator miejski
klimatyzator miejski 05.08.2018, 18:47
za takie zachowanie i brak informacji w poprzedniej kadencji to "niezależny redaktor" i dwaj radni dopiero pokazaliby komiksy na pierwszych stronach i na sesji rady...
żenada
żenada 04.08.2018, 22:20
A wystarczył prosty komunikat UMIG informuje, że na czas upałów uruchamia kurtyny wodne tu i tu w godzinach takich i takich.

I naprawdę nie potrzeba zatrudniać rzecznika prasowego...
rzetelność
rzetelność 05.08.2018, 07:56
Do rzetelnej informacji nie potrzeba zatrudniać kolejnego etatowego pracownika. Wystarczy rzetelność pokora, szacunek dla mieszkańców i poczucie służebnej roli.
Tego niestety nie ma - co widać po agresywnych wypowiedziach, które nie odpowiadają na pytania a atakują pytających!

Tutaj prosta brak prostej informacji - zamiast powiedzieć PRZEPRASZAMY, JUŻ INFORMUJEMY - znowu wyzwiska, ataki...
.....
..... 05.08.2018, 08:29
te typy nie potrafią powiedzieć przepraszam w żadnej, najdrobniejszej sprawie - bo to by znaczyło, że nie są nieomylni - a oni przecież "z definicji" nie mylą się nigdy...
lol
lol 05.08.2018, 19:58
Przepraszam o to teraz poleciałeś to nie ci ludzie oni nie wiedzą co to znaczy bo niby skąd mają wiedzieć!
Sara
Sara 05.08.2018, 00:03
Kiedy takie komunikaty były.
nieprawda!!!
nieprawda!!! 05.08.2018, 06:24
a niby gdzie? na stronie urzędu gminy nie ma! Może powiesz, że wicek powiedział szefowi - i to był ten "komunikat"?
Jędrek z piwnicy
Jędrek z piwnicy 04.08.2018, 21:40
Nienawiść Najwyższą Formą Uwielbienia
takie "uwielbienie" to psychoza...
takie "uwielbienie" to psychoza... 04.08.2018, 22:19
Och, wiem, kogo wielbi tercet...
Żanka
Żanka 04.08.2018, 20:44
Ja jako płącąca podatki w mieście jestem przeciwna za ustawienie zraszaczy czy kurtyn.
NIech się myją i chłodzą za swoje w domu albo w odrze.

a za wodę to kto płaci ?
szok
szok 05.08.2018, 03:41
Dno "kto za wodę płaci" Woda jest za darmo, usługa kosztuje.
Ciekawe czy w domu też wody żałujesz rodzinie ??
Polska to piękny kraj, tylko ludzie to .......
Za usługę kurtyn zapłacimy z 500+ przecież to dla dzieci.
można zaoszczędzić na pensji urzędnika:)
można zaoszczędzić na pensji urzędnika:) 04.08.2018, 21:27
jeśli ty używasz kurtyny do mycia to współczuję twoim bliskim. I sąsiadom...
fee
fee 04.08.2018, 23:45
Taki tercet, co zrobić...
Histeria PO
Histeria PO 04.08.2018, 20:42
Polski rekord temperatury to +40,2 °C w cieniu, zanotowany 29 lipca 1921 w Prószkowie koło Opola[6
kwiczący maciej
kwiczący maciej 04.08.2018, 23:17
czyli sugerujesz że Opole było w Polsce w 1921 roku?
kwiczący paweł
kwiczący paweł 04.08.2018, 23:24
tak to jest, jak trollom kazaliśmy pisać samodzielnie. Człowiek na urlop nie może pojechać, bo zaraz chlapną "w obronie" braku kurtyn do tej pory...
do histerii
do histerii 04.08.2018, 21:29
czyli sugerujesz, że historycy (i dziennikarz) z umigu to histerycy z PO, że rozstawili? No bo albo rozstawiają jak jest gorąco, albo twardo stoją na stanowisku, że nie rozstawiają, bo za drogo...
NIEUKI
NIEUKI 04.08.2018, 20:40
Upał – pojęcie meteorologiczne opisujące stan pogody, gdy temperatura powietrza przy ziemi przekracza +30 °C. W języku potocznym używane są również pojęcia „skwar”, „spiekota” i „gorąc”. Należy zauważyć, że w ciągu dnia najwyższe temperatury notuje się zwykle między godziną 15 a 18

Takk tak w marcu było 23 tez mogli i w kwietniu...

a woda jest za darmo !!!!!
do nieuków
do nieuków 04.08.2018, 21:24
"najwyższe temperatury między 15 a 18" - a o której wczoraj zwinęli kurtyny?
I PO CO ROZSTAWIALI W SIERPNIU, JAK PLUS 30 BYŁO OD CZERWCA I NIE ROZSTAWIALI?

Albo "oszczędzają:" albo dają wytchnienie mieszkańcom.
Mirella
Mirella 04.08.2018, 17:58
Dziękujemy redakcji że pogoniliście ten leniwy tercet to dziś - w przeciwieństwie do wczoraj - kurtyna funkcjonuje!
do Mirella
do Mirella 04.08.2018, 19:50
Na prawdę to jesteś jakaś trefna bo ja tam byłem i wczoraj i dzisiaj i funkcjonowała :)) Coś podobnego nawet taka kurtyna a patrz jaka mądra :)))
oni są jacyś "trefni"...
oni są jacyś "trefni"... 04.08.2018, 20:31
to powiedz, do której wczoraj tercet zadekretował upał? Fajnie byłoby wiedzieć, kiedy kurtyna zwinięta, bo po upale według tercetu śladu nie ma?

Dzisiaj, 19:50 Na prawdę to jesteś jakaś trefna
skorpion
skorpion 04.08.2018, 22:07
Jednak miałem rację jesteś trefna :)) Kurtyna na twój widok nie działa, komentarzy nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Wiem ma dla ciebie radę mocz się we własnej wannie i nie komentuj bo ci to jakoś nie wychodzi :))
a ty jak zwykle...
a ty jak zwykle... 04.08.2018, 22:25
skorpion - jak zwykle poza kaleką złośliwością nic na temat. DO KTÓREJ BYŁY WCZORAJ KURTYNY NA NABRZEŻU?
Potrafisz napisać coś na temat zamiast ciągle krytykować innych komentujących?
a ty też
a ty też 04.08.2018, 23:21
przestań kwiczeć maciusiu za korytem bo gdyby te kurtyny były ci POtrzebne bo byś wiedział do której były włączone
do kwiiczącego goebbelsika
do kwiiczącego goebbelsika 04.08.2018, 23:31
goebbelsiki gryfińskie potrafią tylko obrażać. Prostej informacji do której są te kurtyny nie potrafią udzielić
zaginiony specjalista od kontaktów
zaginiony specjalista od kontaktów 04.08.2018, 15:30
czy naprawdę trzeba zatrudniać na etat "kontaktowego miejskiego", żeby gmina podała prosty komunikat, kiedy, w jakich godzinach, gdzie?

Prostych rzeczy nie ogarniają bo jak powiedział burmistrz radnej "on jest od spraw systemowych"...

Szkoda, bo powinien być "od spraw mieszkańców"...
do zaginiony
do zaginiony 04.08.2018, 17:45
Ty na prawdę jesteś zaginiony właśnie wróciłem z nabrzeża było super zamiast tu siedzieć i wymyślać pierdoły idź a zobaczysz lepiej się poczujesz mózg zacznie dopiero prawidłowo funkcjonować. Same korzyści. Dziękujemy burmistrzowi nie każdy burmistrz tak zadbał o swoich mieszkańców.
no po prostu tak się męczy prezes tęczy:)
no po prostu tak się męczy prezes tęczy:) 04.08.2018, 20:33
A niektórzy włodarze miast zadbali o mieszkańców już w czerwcu. To za co dziękować gryfińskiemu?

Dzisiaj, 17:45 Dziękujemy burmistrzowi nie każdy burmistrz tak zadbał o swoich mieszkańców.
refleks
refleks 04.08.2018, 17:30
upały od maja, że rośliny schną a w umigu olśnienie w sierpniu postawili kurtyny - to co się będą chwalić refleksem? Jeszcze nie wymyślili, gdzie mają stać - może czekają do października?
Tak
Tak 04.08.2018, 14:11
Plac Barnima to główne miejsce!
spacerowicz
spacerowicz 04.08.2018, 13:41
Dobrze, że dziś poszli po rozum do głowy! Wczoraj nie było.
skorpion
skorpion 04.08.2018, 13:54
A gdzie ty wczoraj byłeś ?? Chyba nie na nadbrzeżu :))) Gadaj tu nam prawdę bo coś mi się wydaje że pobłądziłeś..............
msc
msc 04.08.2018, 14:10
Potwierdzam, po południu nie było.
skorpion
skorpion 04.08.2018, 14:23
Potwierdzam po południu były.!!!!
a która dla ciebie to "po południu"
a która dla ciebie to "po południu" 04.08.2018, 14:36
to że wcześniej z biblioteki wyszedłeś nie znaczy że normalni ludzie "po południu" rozumieją literalnie 12.15....
skorpion
skorpion 04.08.2018, 17:46
:))))) to teraz w bibliotece tyram heheheheheheheeh
festyn
festyn 05.08.2018, 08:24
Skorpion to chyba jest ten cwaniaczek od wszechpolaków co to Nikita go "sobie obłaskawił" nawe o realizacię parku sensorycznego z Budżetu Obywatelskiego przestał się młody czepiać. Radnym ma być z namaszczenia ? Kierowca starosty w odstawkę? Za to łysielec córkę zaczął wystawiać, pewnie też chce dziewcze upchnąć, albo męża jej szuka hihihi
taki ich szacunek...
taki ich szacunek... 05.08.2018, 08:34
budżet obywatelski to wola mieszkańców, którzy głosowali - nie własność pomysłodawców!
Brak realizacji zwycięskich projektów z głosowania 2016 i 2017 to skandal!
sprostowanie
sprostowanie 04.08.2018, 18:39
W bibliotece, ale na pewno nie tyrasz, tylko trollujesz w internecie.
skorpion
skorpion 04.08.2018, 22:09
Heheheheheheh :)))))
Pniewo
Pniewo 04.08.2018, 17:59
A co? jest nowe miejsce gdzie zatrudniają trolli?
teraz
teraz 04.08.2018, 13:33
Nabrzeże rewelacja , trawka odra ławeczki i kurtynka super
Druch
Druch 04.08.2018, 13:29
to za co Wiśniewski ma być zwolniony ?
skorpion
skorpion 04.08.2018, 13:55
Wiśniewskiego to możecie wiecie co???.............................
czyżby
czyżby 04.08.2018, 14:11
Skorpion to Wiśnia?
skorpion
skorpion 04.08.2018, 14:16
heheheheehe nie czereśnia :)))))
o to to!
o to to! 04.08.2018, 14:37
że czereśniak - to widać po wpisach
uniżony sługa
uniżony sługa 04.08.2018, 14:09
Gdzie mamy cię pocałować aby kurtyna była codziennie?
skorpion
skorpion 04.08.2018, 14:18
Gościu a po co ci kurtyna jak ty cały dzień nie wychodzisz z chaty tylko nawalasz w klawiaturkę :))
o to to
o to to 04.08.2018, 14:38
a po co ci chałupa, jak ty "nawalasz w klawiaturkę" w pracy???
miraż
miraż 04.08.2018, 13:19
W piątek kurtyny nie było!
skorpion
skorpion 04.08.2018, 13:27
A ty w ogóle wiesz jak wygląda kurtyna wodna :))))))
to ci się udało:)
to ci się udało:) 04.08.2018, 13:34
Obejrzyj sobie w porządnie zarządzanych miastach. Kurtyny wodne, nie strażackie urządzenia gaśnicze, które stawiane w tym celu SĄ PROWIZORKĄ!!!
Dh Jas
Dh Jas 04.08.2018, 13:32
Czym jest kurtyna wodna?

Kurtyna wodna to specjalne urządzenie, które służy w głównej mierze do wytworzenia zasłony wodnej. Ma to na celu zmniejszenie siły promieniowania, jaka wynika z ciepła bijącego od pożaru. Po drugie, stanowi swoistą ochronę przed rozprzestrzenianiem się pyłów. Oprócz tego kurtyny umożliwiają neutralizację gazów, a także dymu. Dodatkowo pozwalają na ochłodzenie zagrożonych wystąpieniem pożaru, obszarów.
Zalety stosowania kurtyny wodnej

Kurtyna wodna została stworzona w taki sposób, że umożliwia płynną regulację wydajności, szerokości oraz wysokości strumienia wody. Wszystko za sprawą możliwości obrotu dźwigni. Co więcej, istnieje możliwość ustawienia kurtyn wodnych w szeregu. Wpływa to na powstanie ściany wodnej o szerokich wymiarach, która blokuje dalsze rozprzestrzenianie się pożaru.

Stop aluminium

Wielkość - 52/C
Wlot - 52/C
Długość – 205
Szerokość – 210
Wysokość – 105
Masa - 2,050

Przepływ, wysokość i szerokość rzutu kurtyny wodnej

Wielkość - 52/C
Przepływ 5 bar [l/min] – 900
Wysokość rzutu 5 bar [l/m] – 9
Szerokość rzutu 5 bar [m] – 22
Przepływ 9 bar [l/min] – 1200
Wysokość rzutu 9 bar [l/m] – 10
Szerokość rzutu 9 bar [m] - 25
skorpion
skorpion 04.08.2018, 13:52
Jak to dobrze że jest wujek google podziękuj mu za informacje :))))
???
??? 04.08.2018, 13:36
chyba mówisz o urządzeniach pożarniczych nie o miejskich umieszczanych w centrach miast?
Strażak
Strażak 04.08.2018, 13:22
Były miraż były :)
gdzie?
gdzie? 04.08.2018, 13:23
Też nie widzieliśmy po południu!
ul. Energetyków
ul. Energetyków 04.08.2018, 13:25
PSP stawia i sprząta je jak już spada temperatura...
gdzie?
gdzie? 04.08.2018, 13:37
czyli kiedy są sprzątane? Byliśmy po południu wczoraj - był upał!!!
Iza
Iza 04.08.2018, 13:15
uważam że Pl. Barnima, gdyby był bez samochodów były idelany na kurtynę wodną.
Z tego co zauważyłam, kurtyna musi mieć wodę, woda była z hydrantu,który jest w drodze ul. Kościelnej, samochody jeżdziły po wężach co powodowało że kuryna skakała po placu i powodowała zagrożenie dla osób, które z niej korzytały... mam zdjęcia z okna mogę wysłać na email...
uważam że nabrzeże to bardzo dobre miejsce spacerów, odpoczynku i ochłody....

chodzę tam już od 7 dni i kurtyny są cały czas, nie zgodzę się, że nie ma bo to NIEPRAWDA
Nabrzeże 2x
Nabrzeże 2x 04.08.2018, 13:04
Nabrzeże 2x
gdzie?
gdzie? 04.08.2018, 13:16
wczoraj po południu nie było - albo nie od tej strony byliśmy!
Ale na zdjęciu jest ta na placu Barnima - ona przydałaby się starszym ludziom, nie tylko dzieciakom do zabawy...
Jagiełło
Jagiełło 04.08.2018, 13:16
I po artykule uruchomili. Brawo!
do władzy, co uważa, ze mieszkancom "w du..ch się poprzewracało"
do władzy, co uważa, ze mieszkancom "w du..ch się poprzewracało" 04.08.2018, 13:03
"Wyborco" w dup.ch to się poprzewracało władzy, która rozstawia w połowie wakacji nie wiadomo gdzie i jeszcze obrażona "w innych miastach nie ma"

ALE W PORZĄDNYCH MIASTACH SĄ W CENTRACH MIAST!!!

Zresztą w Gryfinie też była - co widać na zdjęciach.

I JAKIEŚ SŁOWO WYJAŚNIENIA DLACZEGO NIE MA?
Wyborca
Wyborca 04.08.2018, 13:22
I jak zwykle musiałeś obrócić kota ogonem ............... to ja tak uważam ale ty nie zaraz władza. A jaka to ja jestem władza ? :)) To już do tego doszło że zwykły obywatel nie może nic napisać w obronie władzy bo zaraz sam jest władzą. :))) I od razu wiadomo kto pisze te komentarze. Panowie kampania jeszcze oficjalnie się nie rozpoczęła poczekajcie bo się tak wyeksploatujecie że co wy będziecie popychali. A tak nawiasem pozdrawiam pana redaktora gorąco dzisiaj nie??? Może spotkamy się na nabrzeżu właśnie się tam wybieram :)))
wyborca
wyborca 04.08.2018, 13:42
Sawaryn ogłosił że startuje więc już chyba kampanię rozpoczął!
Wyborca
Wyborca 04.08.2018, 13:58
Nie podszywaj się pod mój nick wrrrrrrrrrrrrrr
nie warcz kundelku:)
nie warcz kundelku:) 04.08.2018, 14:42
wyborca, obywatel - jeszcze dołóż sobie mieszkaniec, gryfinianin "mój nick wrrr"!!!
wyborca
wyborca 04.08.2018, 14:08
Nie ty jesteś jedyny wyborcą. Ja jestem skromny przez małe "w".
:)
:) 04.08.2018, 14:43
bo skorpion pisujący także jako 'Wyborca" zaklina rzeczywistość - i że jak on tak napisze, to KAŻDY wyborca tak uważa:)
do krętacza
do krętacza 04.08.2018, 13:28
"to już zwykły obywatel nie może napisać nic krytycznego wobec władzy bo zaraz sam jest byłą albo przyszłą władzą"???

CZYLI JAK TY PISZESZ "W OBRONIE WŁADZY" - TO zwykły obywatel?
A JAK KTOŚ PISZE KRYTYCZNIE - to "kampania"?

Dzisiaj, 12:51 Ale wiadomo jest kampania jak się chce burmistrzowi dowalić to wszystko się znajdzie.

Dzisiaj, 13:22 To już do tego doszło że zwykły obywatel nie może nic napisać w obronie władzy bo zaraz sam jest władzą.
"cały naród z partią"
"cały naród z partią" 04.08.2018, 13:39
dla skorpiona jak za komuny - cały naród z partią tylko nieliczni "wichrzyciele" przeciw!
Jak pisze "w obronie władzy" - to zwykły obywatel, jak "krytycznie o władzy" - kampania wyborcza...
Wyborca
Wyborca 04.08.2018, 13:35
I po tym poznaje się gamonia :)))) łatwo cię wkręcić:))
Słaby jesteś i daj sobie na wstrzymanie idź na nabrzeże pod te kutyny trochę się schłodzisz :))
słabość i niepełnosprawność nie wyklucza...
słabość i niepełnosprawność nie wyklucza... 04.08.2018, 14:46
a już nie polecasz wsadzania głowy w zamrażalnik? Spróbowałeś i uszy ci się przytrzasnęły?

To ciebie przyłapali na krętactwie...
Wyborca
Wyborca 04.08.2018, 12:51
Już wam się w d...ch po przewracało nie wiecie czego macie sie czepić. Dwie kurtyny na nabrzeżu i jeszcze mało. W innych miastach wcale nie ma. Ale wiadomo jest kampania jak się chce burmistrzowi dowalić to wszystko się znajdzie. Ciekawe jaki będzie następny news bo ten Sawaryn już za wszystko odpowiada. Proponuję np. woda z kurtyn jest za zima i to wina władzy :)))))
do władzy, co uważa, że mieszkańcom "w du..ch się poprzewracało"...
do władzy, co uważa, że mieszkańcom "w du..ch się poprzewracało"... 04.08.2018, 13:06
Powiedz Skorpionie - za co odpowiada Sawaryn - będzie wiadomo co jest "jego kompetencją".
I mieszkańcy ocenią - czy taki ZAKRES OBOWIĄZKÓW jest zadowalający...

Dzisiaj, 12:51 bo ten Sawaryn już za wszystko odpowiada.
....
.... 04.08.2018, 14:48
Sawaryn jako radny pouczał "ludzi nie obchodzi czyja to kompetencja, to burmistrz jest gospodarzem miasta". Teraz mu przeszło....
Jojo
Jojo 04.08.2018, 12:45
I kolejny artykul wydmuszka... gdzie kurtyny od tygodnia na nabrzeżu 2 stoja i ludzie korzystają.
Dzis tez juz bylem.... jest coool
popatrz na zdjęcie
popatrz na zdjęcie 04.08.2018, 13:08
wydmuszka to jest kurtyna na placu Barnima. Była i zniknęła. Pufff...

Pozostałe